Skip to content

Kim jest Wielki Inkwizytor Reva w Star Wars Show Obi-Wana Kenobiego?

19 de wrzesień de 2022
Moses Ingram in Obi Wan Header

The Obi-Wan Kenobi miniserial jest tuż za rogiem, a Disney+ powoli zaczyna ujawniać więcej informacji o jego nadchodzącym czasie Gwiezdne Wojny seria. Wiedzieliśmy już, że Ewan McGregor i Hayden Christensen powrócą odpowiednio jako Obi-Wan Kenobi i Darth Vader, a także przyjrzeliśmy się reszcie obsady, choć bez ich ról. Teraz niedawne ujawnienie potwierdziło, że Moses Ingram będzie grał Inkwizytora Revę, znaną również jako Trzecia Siostra.

Trzecia Siostra, znana również jako Reva, była ludzką kobietą, która kiedyś była Jedi. Podczas panowania Imperium Galaktycznego służyła jako członek Inkwizycji. Podobnie jak Trzeci Brat, niewiele było wiadomo o jej działalności w służbie Imperium. W pewnym momencie nawiązała kontakt z rolnikiem Owenem Larsem, który opiekował się młodym Lukiem Skywalkerem.

Ten artykuł będzie poświęcony Wielkiemu Inkwizytorowi Reva w Gwiezdne Wojny wszechświat. W tym momencie musimy powiedzieć, że niewiele o niej wiemy, ponieważ jest oryginalną postacią, której historia ma się rozwinąć za kilka miesięcy, ale zamierzamy dać Ci tyle, ile możemy w obecnych okolicznościach , tj. z posiadanymi przez nas informacjami.

Kim jest Reva, Wielki Inkwizytor z? Gwiezdne WojnyObi-Wan Kenobi seria?

Trzecia Siostra, znana również jako Reva, była wrażliwą na Moc ludzką kobietą, która kiedyś była Jedi. Podczas panowania Imperium Galaktycznego służyła jako członek Inkwizycji. Podobnie jak Trzeci Brat, niewiele było wiadomo o jej działalności w służbie Imperium. W pewnym momencie zetknęła się z rolnikiem wilgoci Owenem Larsem.

W swoich poszukiwaniach ukrytych Jedi Trzecia Siostra była bezwzględnie ambitna. Trzecia Siostra to postać stworzona specjalnie na potrzeby nadchodzącego serialu telewizyjnego Gwiezdne wojny: Obi-Wan Kenobi, grana przez Mosesa Ingrama. Po raz pierwszy wspomniano o niej w „Darth Maul and Other Dark Side Followers”, wydaniu z 2021 r Encyklopedia Gwiezdnych Wojen. Niestety, w tej chwili to wszystko, co wiemy o Revie i będziemy musieli tylko poczekać, aż seria wyjdzie, aby dowiedzieć się więcej o postaci.

Kto gra Wielkiego Inkwizytora Revę w Obi-Wan Kenobi seria?

Moses Ingram to amerykańska aktorka najbardziej znana z roli Jolene w miniserialu Netflix Gambit królowej, za którą była nominowana do nagrody Primetime Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu limitowanym, filmie lub antologii. Ingram dorastał w West Baltimore w stanie Maryland w odtworzonej rodzinie sześciorga dzieci; matka pracowała w przedszkolu, a ojczym był robotnikiem miejskim.

W wieku 10 lat jej matka i nauczycielka szkoły podstawowej w Windsor Hills zapisały ją na pozalekcyjny program teatralny. Później uczęszczał do Baltimore School for the Arts i ukończył ją w 2012 roku. Z powodu ograniczeń finansowych Ingram odrzucił ofertę uczęszczania na Howard University i zapisał się do Baltimore City Community College.

Chociaż miasto Baltimore nie miało programu teatralnego, jej doradca zachęcał ją do kontynuowania występów i przesłuchań do lokalnych sztuk. Wykonywał również różne prace w niepełnym wymiarze godzin i stypendia, aby sfinansować studia. W 2015 roku wygrała regionalny konkurs od National Society of Arts and Letters i zajęła czwarte miejsce w krajowych.

Zwycięzca tego konkursu, Jonathan Majors, zachęcił ją do przesłuchania w Yale School of Drama. Została przyjęta ze wsparciem stypendialnym i zapisała się na studia jesienią 2016 roku. Otrzymała nagrodę Princess Grace Award w 2018 roku. Ukończyła studia magisterskie w czerwcu 2019 roku. Miesiąc po ukończeniu studiów wzięła udział w przesłuchaniu w Nowym Jorku na rolę w Gambit królowej i dostał rolę Jolene, przyjaciółki Beth z sierocińca serialu.

Za swoją rolę była nominowana do nagrody Primetime Emmy dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu limitowanym, filmie lub antologii. Ingram pojawił się później w dramacie Petera Hedgesa Ta sama burza i jako Lady Macduff u Joela Coena Tragedia Makbetaktórego premiera odbyła się na New York Film Festival we wrześniu 2021 roku.

Jest częścią Michaela Baya Karetka obsada jest oczywiście ustawiona na Disney+ Gwiezdne Wojny serial w reżyserii Deborah Chow, Obi-Wan Kenobi. Biorąc pod uwagę jej nominację do nagrody Emmy i te role, Różnorodność nominowała ją jako jednego z dziesięciu aktorów do zobaczenia w 2021 roku. Zagra także w nadchodzącym filmie biograficznym Whitney Houston Chcę z kimś zatańczyćgdzie zagra asystentkę Houston Robyn Crawford.

Czy Wielki Inkwizytor Reva jest Sithem?

Inquisitorius, znany również jako Program Inquisitorius, Zakon Inkwizytorów i Imperial Inquisition, był organizacją wrażliwych na Moc agentów pracujących dla Imperium Galaktycznego. Członkowie Inkwizycji byli znani jako Imperialni Inkwizytorzy, Inkwizytorzy, Czerwone Ostrza, a czasem nawet Łowcy Jedi.

Mieli za zadanie polować na pozostałych Jedi, którzy przeżyli Zakon 66 pod koniec Wojen Klonów. W latach poprzedzających bitwę o Yavin, Inkwizytorzy weszli w konflikt z Wraith, komórką rebeliantów, w skład której wchodził ocalały z Wielkiej Czystki Jedi Kanan Jarrus i jego Padawan Ezra Bridger.

ZWIĄZANE Z:

20 Najpotężniejszych Sithów wszechczasów (Ranking)

Poszukiwania Wraith doprowadziły ich również do kontaktu z innym ocalałym z Czystki Jedi, byłym Jedi Ahsoką Tano, a także byłym uczniem Sithów Maulem, który szukał zemsty na Sithach za wyrzucenie go z zakonu i zabicie Sithów. jego brata i jego matkę.

Jak widać, Inkwizytorzy byli jednostką imperialną i byli jednostkami wrażliwymi na Moc, blisko związanymi z Sithami, ale o ile wiadomo, sami Inkwizytorzy nie byli Lordami Sithów; zbiegło się to również z Regułą Dwóch, która była normą Sithów. Byli użytkownikami Ciemnej Strony, ale technicznie rzecz biorąc, nie byli Lordami Sithów.

Kim była Wielka Inkwizytorka Reva, kiedy była Jedi?

Wiemy, że obecna Trzecia Siostra była Jedi znaną jako Reva. Ponieważ jest oryginalną postacią stworzoną specjalnie dla Obi-Wan Kenobi serial, wciąż nie wiemy nic o jej przeszłości; seria z pewnością dostarczy nam więcej informacji, ale do premiery zostało jeszcze kilka miesięcy. Reva oczywiście przeżyła Zakon 66 i jakoś znalazła się pod wpływem Sithów, ale dokładne okoliczności nie są znane.

Moce i umiejętności Wielkiego Inkwizytora Revy

Wielcy Inkwizytorzy byli potężnymi i wykwalifikowanymi użytkownikami Mocy. Nie wiemy, czy Reva ma jakieś specjalne umiejętności, ale wiemy, że jest wykwalifikowaną użytkowniczką Mocy i na pewno ma ponadprzeciętne umiejętności miecza świetlnego. Teraz pełny zakres jej umiejętności zostanie pokazany w Obi-Wan Kenobi serii, ale to, co powiedzieliśmy, jest najprawdopodobniej prawdą, opierając się na naszej wiedzy o innych Wielkich Inkwizytorach z serii.

  • Kim jest Wielki Inkwizytor Reva w Star Wars Show Obi-Wana Kenobiego?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?