Skip to content

Kim jest tajfunowy diabeł, jakie są jego moce i dlaczego słucha Reze?

10 de grudzień de 2022
Typhoon

Człowiek z piłą łańcuchową to jedna z dziwniejszych serii, jakie spotkasz w swoim życiu, ale to czyni ją tak wyjątkową i dlatego ta seria stała się tak popularna. Postacie z Człowiek z piłą łańcuchową są tak interesujące, że zasługują na większą uwagę i to właśnie zainspirowało ten artykuł. W tym artykule porozmawiamy o jednym z queerowych diabłów przedstawionych w serii – Tajfunowym Diable – który jest interesujący nie tylko ze względu na strach, który ucieleśnia, ale także dlatego, że ma dość intrygującą historię i związek z Reze. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej postaci.

Diabeł Tajfun to diabeł z Człowiek z piłą łańcuchową serial, który ucieleśnia ludzki strach przed tajfunami. Jest to bardzo potężna istota, która może tworzyć burze i ulewy o niszczycielskich zdolnościach. Miał dwa wcielenia w serii, a później okazało się, że był odpowiedzialny za śmierć rodziny Asy Mitaki. Miał ścisły związek z Reze.

Reszta tego artykułu skupi się na postaci Diabła Tajfun i jego roli w serii Człowiek piły mechanicznej. Ta intrygująca postać pojawiła się w pierwszej części mangi, więc przedstawimy Ci jak najwięcej szczegółów, abyś wiedział wszystko o tej postaci. Jeśli nie czytałeś mangi, musimy cię ostrzec, że w tym artykule będą spoilery.

Kim jest Tajfunowy Diabeł i dlaczego słucha Reze?

Ludzki strach przed tajfunami ucieleśnia Diabeł Tajfun, potężny diabeł z serii. Zadebiutował w Bomb Girl Arc jako drugorzędny antagonista. W swojej prawdziwej postaci Tajfun Diabeł przypomina masywne humanoidalne stworzenie pochłonięte przez burzę składającą się z materii mózgowej; czubek jego głowy pokazuje dodatkową materię mózgową, która jest połączona z burzą otaczającą samego diabła.

W późniejszej scenie retrospekcji z drugiej części mangi, wspomnienie Asy Mitaki o Tajfunie Diabła przypomina starszego mężczyznę z krzaczastymi wąsami. To jest starsza wersja tej postaci. Mianowicie, ponieważ Tajfun Diabeł właśnie przeszedł reinkarnację, jego drugie pojawienie się było zupełnie inne, gdyż bardziej przypominało niemowlę niż starszego mężczyznę z krzaczastymi wąsami.

Ma bardzo bliskie relacje z Reze, z którym dobrowolnie współpracuje w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa. Niemniej jednak nadal darzy ją dużym szacunkiem, pomimo nieco służalczego charakteru jego relacji z nią.

Jak ujawniła wspomniana powyżej reminiscencja Asy Mitaki, Tajfun Diabeł ma za sobą historię zniszczenia, podobnie jak Pistolet Diabła. Mianowicie, jak ujawnia Asa, jakiś czas temu Diabeł Tajfunu podczas wcześniejszego ataku wycelował i całkowicie zniszczył cały jej dom, zabijając przy tym całą jej rodzinę; jest to historia, która przypomina historię Aki Hayakawy z Gun Devil. Później pojawia się ponownie podczas wątku Bomb Girl.

Tajfun Diabeł pojawia się po raz pierwszy w historii, gdy rozmawia z seryjnym mordercą, z którym ma kontrakt w opuszczonej toalecie. Mężczyzna zastanawia się, dlaczego demony tak bardzo chcą dostać się w serce Diabła Piły Łańcuchowej. Zamiast odpowiedzieć na jego pytanie, Tajfun Diabeł ostrzega go przed człowiekiem z sercem Diabła Piły Mechanicznej (tj. Denjim) i mówi mu, aby był ostrożny, ponieważ zamordował już wiele diabłów.

ZWIĄZANE Z:

Czy Reze nie żyje w Chainsaw Man? Co się z nią stało?

Facet kwestionuje to i przypisuje to ignorancji Diabła, po czym przechwala się Diabłu Tajfunowi opowieścią o tym, jak zamordował Łowcy Diabłów w Chinach, porywając jego żonę i córkę, a następnie torturując je.

1670715538 861 Kim jest tajfunowy diabel jakie sa jego moce i dlaczego.webp

Jakiś czas później Denji i Reze zwiedzali nocą szkołę, kiedy Diabeł Tajfun wyczarował ulewę, która zamknęła ich w środku. Reze morduje seryjnego mordercę, który próbuje wykorzystać Reze jako kartę przetargową przeciwko Denjiemu; Typhon Devil następnie twierdzi, że nie wie, że Reze jest w to zamieszany. Reze mówi, że mu wybaczy, ale tylko wtedy, gdy przez chwilę będzie jej nieposłuszny, a następnie pozbędzie się ciała zamordowanego seryjnego mordercy.

Później, gdy Reze przygotowywał się do walki z Akim i Biesem Przemocy, Diabeł Tajfunu nagle pojawił się, uderzając w pobliską strukturę i ujawniając swoją obecność. To był pierwszy raz, kiedy fani mieli okazję zobaczyć Tajfunowego Diabła w akcji, ponieważ wykorzystał wszystkie swoje niszczycielskie moce, aby zrobić jedno z najstraszniejszych wejść w całej serii.

Diabeł Tajfunu szybko przystąpił do konfrontacji z Denjim z Reze po jego stronie, gdy przybył Człowiek z Piłą Łańcuchową, jadący na grzbiecie Beama. Typhon Devil próbował zaatakować Denjiego i Beama macką, ale chybił. Reze wkrótce była w stanie zregenerować utraconą kończynę, pijąc trochę krwi Tajfunowego Diabła, która została wypluwana, gdy Denji odciął Reze’owi nogę podczas bitwy; jest to w rzeczywistości genialna ilustracja relacji między Tajfunowym Diabłem a Reze, tj. jak daleko Tajfunowy Diabeł był w rzeczywistości skłonny się posunąć, aby chronić Reze, ponieważ wiedział, że będzie go nadal chronić.

Burza materii mózgowej Tajfunu Diabła wybuchła, gdy Promień rzucił się w kierunku jego serca, dając Denjiemu możliwość posiekania go na kawałki swoją piłą łańcuchową. Denji skończył odcinać głowę Tyfona Diabła, zabijając go, a jego ciało rozpadło się na stertę tkanki mózgowej.

Jakie są moce i zdolności Tajfunowego Diabła?

Jako diabeł, Diabeł Typhoon posiada oczywiście wszystkie standardowe zdolności diabła. Jako diabeł, Tajfun Diabeł może zlecać ludziom kontrakty za określoną cenę. Chociaż nie zostało to potwierdzone, Diabeł Tajfunu powinien być w stanie przywrócić swoje zdrowie poprzez spożywanie krwi, a po zabiciu powinien odrodzić się w piekle, skutecznie czyniąc go nieśmiertelnym. Tajfun Diabeł zawarł tylko jeden znany kontrakt z serii, z nieznanym zabójcą, który dał mu swoje moce na całe życie w zamian za serce Piły Łańcuchowej; umowa nigdy nie została zrealizowana, ponieważ zabójca zmarł. O ile wiadomo, nie miał żadnej umowy z Reze.

ZWIĄZANE Z:

Czy Denji i Reze będą razem? (Pocałuj i śpij razem?)

Jeśli chodzi o inne moce, Tajfun Diabeł ma zwiększoną siłę, co ma sens, ponieważ uosabia strach przed jedną z najpotężniejszych klęsk żywiołowych, jakie można sobie wyobrazić. Ma również bardzo szczególną zdolność, jeśli chodzi o komunikację, ponieważ może przekształcić się w wirujący odpływ wody używany do komunikacji na duże odległości; nadal jest w stanie zawierać kontrakty, nawet w tej formie.

Jego najbardziej wyraźną i najważniejszą umiejętnością jest oczywiście umiejętność tworzenia potężnych, niszczycielskich burz. Ze względu na swoją unikalną budowę ciała, nieustannie kręcąc wnętrznościami, Diabeł Tyfon może wywoływać straszne burze. Te burze, jak widać w mandze, są w stanie zniszczyć całe budynki i sprawić, że samochody będą latać w powietrzu. Może wywoływać zarówno regularne burze, jak i ulewy, jak widać, gdy stworzył jedną, aby uwięzić Denjiego i Reze w budce telefonicznej iw szkole.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?