Skip to content

Kim jest starożytna broń Posejdon w jednym kawałku? (i czy została ujawniona?)

21 de wrzesień de 2022
Posiedon

Jak obiecaliśmy wam wcześniej, zrobimy serię indywidualnych artykułów na temat trzech starożytnych broni z Eiichiro Ody. Jeden kawałek seria. W tych poszczególnych artykułach przedstawimy każdą ze Starożytnych Broni bardziej szczegółowo, ujawniając wszystko, co wiadomo o każdej z nich. Nasz główny artykuł ujawnił tylko podstawowe szczegóły dotyczące trzech starożytnych broni oraz ich mocy i zdolności, ale w tej serii artykułów powiemy wam wszystko, co wiemy o tych broniach, a także wszystko, co wiemy.

W tym artykule przedstawimy Posejdona Starożytnej Broni, jedyną obecnie potwierdzoną żywą broń spośród trzech Starożytnych Broni w Jeden kawałek.

Kim jest Posejdon Starożytnej Broni?

Posejdon został po raz pierwszy wspomniany, gdy Nico Robin przeczytał poneglyph Skypiei. Niedawno król Królestwa Ryugu, Neptun, ujawnił, że Posejdon znajduje się na samej Wyspie Ryboludzi. Ta broń nie jest przedmiotem, ale dziedziczną zdolnością, którą według samego Neptuna rozwijają co 100 lat tylko niektóre żeńskie członki rodziny królewskiej Wyspy Ryboludzi.

Moc odziedziczona i przebudzona przez księżniczkę Shirahoshi, która polega na możliwości przywoływania, komunikowania się i kontrolowania królów mórz do woli. Jedyną księżniczką syreną, która również posiada tę zdolność, jest księżniczka Posejdon, która żyła w Wieku Pustki. Zamiast być przedmiotem nieożywionym, jak zwykła broń (z wyjątkiem broni dołączonej do Diabelskich Owoców), Posejdon jest syreną należącą do królewskiej linii krwi Królestwa Ryugu.

Po jej śmierci jej imię zostało potraktowane jako tytuł nadawany syrenie, która urodziła się w rodzinie królewskiej i miała taką samą moc, jaką posiadała za życia. Obecnie Shirahoshi odziedziczyła po niej moc i imię Posejdona. Każdy posiadacz tej umiejętności nazywa się Mermaid Princess. Posejdon ma moc komunikowania się z królami mórz i kontrolowania ich. Jest to zdolność, której nie mogą użyć nawet najpotężniejsi z syrenów.

Jakie są moce Posejdona Starożytnej Broni?

Posejdon jest jedną z trzech Starożytnych Broni, wraz z Uranem i Plutonem, przy czym ten ostatni posiada równą moc i jest w stanie zniszczyć całe wyspy. Posejdon to syrena rodząca się co tysiąclecie lub dwa, posiadająca moc kontrolowania i komunikowania się z Królami Mórz. Ta moc jest uważana za broń, ponieważ Królowie Mórz są tak potężni, że mogą samodzielnie niszczyć wyspy tylko dla jedzenia.

ZWIĄZANE Z:

Czym są starożytne bronie w jednym kawałku? (i jakie są ich moce?)

Jednak ta moc, wykorzystywana w dobroczynnych celach, może uratować tysiące istnień ludzkich, ponieważ Shirahoshi używa jej, by ocalić Ryboludzi przed upadkiem Noego. Shirahoshi jest spadkobiercą tej fantastycznej mocy i obudził ją podczas walki między Luffym a Hodym. Użyła go po raz pierwszy w nieświadomy sposób, by uratować swoją matkę, królową Otohime, zagrożoną przez Niebiańskiego Smoka, wzywając Królów Mórz.

Według Otohime legenda dodaje, że Shirahoshi odwiedzi nieznana osoba odpowiedzialna za kierowanie jego mocą właściwą ścieżką i to w tym czasie świat dozna głębokich wstrząsów.

Jak powstał Posejdon Starożytnej Broni?

Posejdon żył w Void Century i zawarł pakt z Joy Boyem. Wykorzystała swoje moce, by nakazać Królom Mórz, by wydobyli Noego na powierzchnię i aktywowali zamierzoną misję, której szczegóły zostaną ujawnione, gdy zostanie przeniesiona. Jednak Joy Boy nie zdołał związać jej z Posejdonem z nieznanych powodów.

Po tym Joy Boy zostawił swój akt w liście z przeprosinami znajdującym się w Poneglyph na wyspie Gyojin, dokładnie w Morskim Lesie Królestwa Ryugu. Po Wieku Pustki Posejdon zniknął z zapisów, a jedyną dostępną informacją o niej był Poneglyph Shandora na Skypiei i Poneglyph na Wyspie Ryboludzi znajdujący się w Morskim Lesie, który został napisany jako list z przeprosinami od Joy Boya do Posejdona , przepraszając za złamanie jego umowy.

Nawet po jej śmierci jej moc nie umarła, a zdolności Posejdona były przekazywane z pokolenia na pokolenie rodziny królewskiej, chociaż nigdy się nie obudził. Tymczasem Wyspa Ryboludzi próbowała dotrzymać swojej części umowy, mimo że Joy Boy jej nie dotrzymał. Rząd światowy spędził kilka następnych stuleci, próbując zapobiec przebudzeniu starożytnej broni, zakazując czytania poneglifów.

Historia Posejdona z czasem stała się legendą na wyspie Ryboludzi, a historie były przekazywane całej rodzinie królewskiej Królestwa Ryugu. Według takiej legendy miała się urodzić syrena z możliwością kontrolowania królów morza, w tym dniu przyszedłby jej poprowadzić mężczyzna. Pierwszy Vander Decken udał się na Wyspę Ryboludzi, aby znaleźć tę syrenę.

Kim jest starożytna broń Posejdon w jednym kawałku?  (i czy została ujawniona?)

Jednak nie udało mu się jej znaleźć, a historia jest przekazywana z ojca na syna, więc każdy nowy Vander Decken próbuje odnaleźć księżniczkę. Osiem lat przed rozpoczęciem serii, księżniczka Shirahoshi nieświadomie zademonstrowała zdolność przywoływania Królów Mórz, gdy jej matce groziło zastrzelenie przez światowego szlachcica Mjosgarda. Jej krzyki przywołały grupę Królów Mórz, pozwalając jej matce i Vanderowi Deckenowi IX dowiedzieć się o jej zdolnościach.

W tym momencie Decken dedukuje, że Shirahoshi jest legendarną księżniczką syren, której szukała jego rodzina i postanowiła ją poślubić, aby uzyskać dostęp do jej przerażających zdolności (a także jej niezrównanej urody), co skłoniło go do wysłania jej propozycji małżeństwa. grożąc małżeństwem przez następne dziesięć lat. Otohime, wiedząc, że takie moce mogą być zarówno korzystne, jak i śmiertelne, musiała poprosić swoich trzech synów, aby ciężko trenowali, aby stać się silnymi wojownikami, aby chronić Shirahoshi, gdy nadejdzie czas.

Moc Shirahoshiego została w pełni przebudzona podczas walki z New Fish-Man Pirates, co, jak zauważył Neptun, nie było dobrą rzeczą. W rzeczywistości, kiedy Caribou podsłuchał, jak Nico Robin i król Neptun dyskutują o starożytnej broni i Shirahoshi jako Posejdona, szybko próbował porwać ją ze względu na jej moc zagłady, jednak został powstrzymany przez Słomkowe Kapelusze.

  • Kim jest starożytna broń Posejdon w jednym kawałku?  (i czy została ujawniona?)

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?