Skip to content

Czym jest pluton pradawnej broni w jednym kawałku? (i czy to zostało ujawnione?)

21 de wrzesień de 2022
Pluton

Jak obiecaliśmy wam wcześniej, zrobimy serię indywidualnych artykułów na temat trzech starożytnych broni z Eiichiro Ody. Jeden kawałek seria. W tych poszczególnych artykułach przedstawimy każdą ze Starożytnych Broni bardziej szczegółowo, ujawniając wszystko, co wiadomo o każdej z nich. Nasz główny artykuł ujawnił tylko podstawowe szczegóły dotyczące trzech starożytnych broni oraz ich mocy i zdolności, ale w tej serii artykułów powiemy wam wszystko, co wiemy o tych broniach, a także wszystko, co wiemy.

W tym artykule przedstawimy Plutona Starożytnej Broni, budzący postrach statek i jedyny obecnie znany pojazd spośród trzech Starożytnych Broni w Jeden kawałek.

Czym jest pluton starożytnej broni?

Chociaż Pluton jeszcze nie pojawił się fizycznie w historii, został określony jako starożytny statek zdolny do ogromnych uszkodzeń. Został zbudowany na Water 7 w czasach Pustki, a stolarze na tej wyspie chronili plany jako środek bezpieczeństwa, na wypadek gdyby Pluton wpadł w niepowołane ręce, na szczęście statek wcześniej zaginął w historii. aby tak się stało.

Plany były przekazywane z pokolenia na pokolenie, a dziesięć lat przed główną historią trafiły w ręce cieśli-ryba, Toma, z Robotników Toma. W tym momencie Spandam szukał ich w celu zdobycia planów, aby mogli użyć Plutona do zakończenia Wielkiej Ery Piratów.

Tom odrzucił prośbę i wkrótce przekazał je swojemu uczniowi Iceburgowi, który przekazał je swojemu drugiemu uczniowi, Cutty Flam, znanemu również jako Franky, pięć lat później, aby lepiej je ukryć. Kiedy Franky został schwytany przez Światowy Rząd, trzymał plany ukryte we własnym ciele, dopóki nie zdał sobie sprawy, że Nico Robin, jedyna żyjąca osoba, która potrafiła czytać poneglify, a następnie wskrzesić Starożytną Broń, nie miała zamiaru tego robić ani używać ta moc niszczenia świata, ale potem spaliła plany.

Jakie są moce Plutona Starożytnej Broni?

Jego moc była tak samo niebezpieczna jak inne bronie, takie jak Uran i Posejdon, chociaż dokładne szczegóły ich zdolności pozostają nieznane. Mówi się, że Pluton jest w stanie zniszczyć całe wyspy. Ktokolwiek miałby broń pod swoją kontrolą, miał potencjał, by przejąć kontrolę nad światem iw niewłaściwych rękach, byłby niezwykle niebezpieczny. Podobnie Pluton miał również zdolność siania spustoszenia na świecie.

ZWIĄZANE Z:

Czym są starożytne bronie w jednym kawałku? (i jakie są ich moce?)

Dodatkowo, ponieważ plany przetrwały nawet po zbudowaniu statku, każdy, kto miałby plany statku, miałby możliwość zbudowania floty statków o takich samych zdolnościach destrukcyjnych jak Pluton. Plany zostały zachowane jako środek bezpieczeństwa, aby przywrócić Plutona do istnienia, gdyby świat potrzebował go do walki z bronią, w tym z samym oryginalnym pancernikiem. Jednak w tym momencie plany, które zostały użyte do jego stworzenia, są teraz zniszczone, podczas gdy sam Pluton wciąż śpi.

Gdzie jest Pluton Starożytnej Broni?

Chociaż szczegóły nie są znane, wiadomo, że Pluton znajduje się gdzieś w Kraju Wano i że właśnie to wskazał Poneglyph Arabasta. To miał być duży okręt wojenny. Niewiele więcej o tym wiadomo. Kiedy po raz pierwszy zobaczyli plany, Franky, Iceburg, a następnie Kaku i Rob Lucci wyglądali na zszokowanych, a Franky i Iceburg zastanawiali się, jak w ogóle można zbudować statek taki jak Pluton.

Co się stało z Plutonem Starożytnej Broni?

Pluton został zaprojektowany i zbudowany na Water 7 podczas Void Century i po wojnie stał się uśpiony. W odpowiedzi na zagrożenie ze strony Plutona Rząd Światowy wykorzystał istnienie Plutona, Posejdona i Urana jako główny powód zakazu badań nad Poneglyphami. Nie wiadomo, co stało się z Plutonem po wojnie, ale podobno jest on ukryty gdzieś w Alabaście, a poneglyf, który mówi o jego lokalizacji, jest ukryty w królewskim grobowcu królestwa.

W przeciwieństwie do Posejdona, którego zdolność została przeniesiona przez rodzinę królewską Królestwa Ryugu, mówiono, że Pluton jest obiektem i jedynym sposobem na pojawienie się sekundy jest rekonstrukcja. Plany broni były ukryte na Water 7. Od wieków były przekazywane z pokolenia na pokolenie.

W końcu wpadli w ręce legendarnego stolarza Toma. Obowiązkiem stolarzy było pilnowanie planów i zapobieganie wpadnięciu ich w niepowołane ręce. Zakłada się również, że zostałyby użyte do zbudowania drugiego Plutona, gdyby pierwsza broń kiedykolwiek została wskrzeszona. W Alabaście Krokodyl starał się przejąć kontrolę nad tą bronią, aby móc pokonać Rząd Światowy po przejęciu Królestwa Alabasty.

Broń Plutona była największym celem Krokodyla w uczynieniu Alabasty państwem militarnym. Mówi się, że lokalizacja broni Plutona znajduje się gdzieś w Arabasta, a poneglyph oznaczający to miejsce znajduje się również w Arabasta, wewnątrz Grobowca Królów. Poneglyph, który mówił o broni, został odkryty przez Nico Robina, który okłamał Crocodile’a na temat tego, co przeczytał, jednak Crocodile widzi oszustwo Robina i dźga ją nożem, oceniając oszołomioną reakcję King Cobra na jego wzmiankę o broni Plutona.

Czym jest pluton pradawnej broni w jednym kawałku?  (i czy to zostało ujawnione?)

Cobra, aby Krokodyl nie odkrył lokalizacji, postanawia aktywować urządzenie, które niszczy Komnatę Poneglyph. Po walce z Wojownikiem Morza, Luffy zabiera stamtąd Cobrę i Nico Robin, a położenie poneglifu zostało zakopane. Kiedy Piraci Słomianego Kapelusza przybyli na Water 7, okazało się, że plany dotyczące broni były trzymane na Water 7 przez cały ten czas.

Te plany były przekazywane od wieków przez niesamowitych budowniczych statków. Wcześniej czy później wpadły w ręce legendarnego stoczniowca Toma. Obowiązkiem stoczniowców było pilnowanie planów i zapobieganie wpadnięciu ich w niepowołane ręce. Ponadto prawdopodobnie wykorzystaliby plany zbudowania drugiej broni Pluton, gdyby pierwsza broń była kiedykolwiek reanimowana.

Tam CP-9 próbował ukraść je z Iceburga, ucznia Toma, który odziedziczył plany. Jednak później dowiedzieli się, że Cutty Flam, inny uczeń Toma, miał je w swoim posiadaniu przez cały czas. Złapali zarówno Nico Robin, jak i Cutty Flama, który teraz używa imienia Franky, aby ukryć swoją tożsamość, próbując zdobyć klucze do przebudzenia broni Plutona od nich obu.

Znacznie później, w Enies Lobby, Franky postanawia raz na zawsze zniszczyć plany dotyczące broni, po tym, jak zobaczył, jak Słomiane Kapelusze wypowiadają wojnę Rządowi Światowemu. Franky zdał sobie sprawę, że Robin nie chce reanimować broni. Franky zniszczył plany, paląc je, aby upewnić się, że Spandam nigdy nie ożywi broni.

Po najeździe na Onigashima, Robin rozmawiał z Kozuki Sukiyaki, w której skomentował, że Poneglyph znajdujący się w Grobowcu Królów Królestwa Alabasty stwierdzał, że Pluton był ukryty gdzieś w Krainie Wano. Sam Sukiyaki powiedział, że ta informacja jest całkowicie prawdziwa.

Po tym potwierdzeniu, Sukiyaki poprowadził Nico Robin i Lawa przez tajny tunel, który prowadził do podziemnej komory u podnóża góry Fuji, gdzie znajdował się Poneglyph Drogi, który był w posiadaniu Kaidou. Sukiyaki stwierdził, że Pluton znajdował się tuż pod wspomnianą komnatą i aby go uwolnić, konieczne było zniszczenie murów otaczających Krainę Wano.

  • Czym jest pluton pradawnej broni w jednym kawałku?  (i czy zostało to ujawnione?)

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?