Skip to content

Czym są starożytne bronie w jednym kawałku? (i jakie są ich moce?)

20 de wrzesień de 2022
AncWeapons

Starożytna broń, której są trzy, to broń zdolna do zniszczenia świata, którą rząd i niektórzy piraci starają się przejąć dla własnych celów. Ich imiona to Pluton, Posejdon i Uran. Ponieważ starożytne bronie mają związek z Wiekiem Pustki, Światowy Rząd próbuje powstrzymać ludzi przed ich poszukiwaniem, ponieważ obawiają się, że wiedza o tych broniach może doprowadzić do wojny światowej.

Jednak to nie powstrzymało członków Rządu Światowego, takich jak Spandam i były krokodyl Shichibukai, przed próbami zdobycia jednej z broni dla siebie. Nawet nie wiedząc o Wieku Pustki, ich moc jest znana z zainteresowania przypadkowych obserwatorów (jak w przypadku Vandera Deckena IX, który zainteresował się Shirahoshi, inaczej znanym jako starożytna broń Posejdon).

W tym artykule przedstawimy starożytną broń z Jeden kawałek do ciebie i powiedzieć, czym one są, a także jakie są ich moce i zdolności. Ten artykuł będzie służył jako przewodnik i wprowadzenie do starożytnych broni w Jeden kawałek. Nie przedstawimy tutaj zbyt wielu szczegółów, ale pojawią się spoilery, więc jeśli nie chcesz znać szczegółów przed osiągnięciem pożądanego momentu fabuły, uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

Czym są starożytne bronie? Jeden kawałek?

Starożytna broń w Jeden kawałek to najniebezpieczniejsza broń masowego rażenia na świecie, która została zbudowana w stuleciu pustki. Są tylko trzy: Pluton, Posejdon i Uran. Broń ta nie ogranicza się tylko do przedmiotów nieożywionych, takich jak zwykła broń, ale może być również ukryta w każdej istocie, to znaczy jest to po prostu specjalna umiejętność.

Starożytne bronie są argumentem używanym przez rząd światowy do zakazu badań nad Void Century, ponieważ obawiają się, że wiedza o tych broniach może spowodować wojnę światową. Jednak to nie powstrzymało niektórych członków rządu światowego, w szczególności Spandama i byłego Sea Warrior Crocodile, przed próbami przejęcia jednego dla siebie. Niektórzy nawet nieświadomi istnienia Void Century zostali przyciągnięci do jego mocy, jak w przypadku Vandera Deckena IX i jego zainteresowania Shirahoshi, znanym również jako Posejdon.

ZWIĄZANE Z:

Top 20 najsilniejszych mieczy w jednym kawałku (ranking)

Niewiele wiadomo o nich łącznie, a ponieważ będziemy analizować każdą z tych broni indywidualnie w osobnych artykułach, nie będziemy podawać zbyt wielu szczegółów w tym artykule. Są potężne i tajemnicze, dlatego są tak ważne dla całości Jeden kawałek fabuła. W rzeczywistości starożytna broń jest w zasadzie najpotężniejszą bronią w całości Jeden kawałek wiedza, która wystarczająco dużo mówi o ich znaczeniu dla fabuły.

Ich ogólna rola w historii pozostaje jednak do zobaczenia, ponieważ Oda nie ujawniła zbyt wiele na ich temat, ani nie zostały one w tej chwili wykorzystane. Ale niebezpieczeństwo, jakie stanowią dla świata, mówi wystarczająco o ich znaczeniu.

Jakie są moce Starożytnej Broni? Jeden kawałek?

W tej sekcji przedstawimy Wam kilka szczegółów na temat Starożytnych Broni oraz ich znanych mocy i zdolności. Nie będziemy zdradzać zbyt wielu szczegółów, ponieważ o każdym z nich będziecie mogli przeczytać z osobna w osobnych artykułach. Jak już powiedzieliśmy, niektóre spoilery będą obecne w poniższych akapitach, ale nie oczekuj zbyt wielu rewelacji w tym momencie; służą temu poszczególne artykuły.

Pluton

Chociaż Pluton jeszcze nie pojawił się fizycznie w historii, został określony jako starożytny statek zdolny do ogromnych uszkodzeń. Został zbudowany na Water 7 w czasach Pustki, a stolarze na tej wyspie chronili plany jako środek bezpieczeństwa, na wypadek gdyby Pluton wpadł w niepowołane ręce, na szczęście statek wcześniej zaginął w historii. aby tak się stało.

Plany były przekazywane z pokolenia na pokolenie, a dziesięć lat przed główną historią trafiły w ręce cieśli-ryba, Toma, z Robotników Toma. W tym momencie Spandam szukał ich w celu zdobycia planów, aby mogli użyć Plutona do zakończenia Wielkiej Ery Piratów.

Tom odrzucił prośbę i wkrótce przekazał je swojemu uczniowi Iceburgowi, który przekazał je swojemu drugiemu uczniowi, Cutty Flam, znanemu również jako Franky, pięć lat później, aby lepiej je ukryć. Kiedy Franky został schwytany przez Światowy Rząd, trzymał plany ukryte we własnym ciele, dopóki nie zdał sobie sprawy, że Nico Robin, jedyna żyjąca osoba, która potrafiła czytać poneglify, a następnie wskrzesić Starożytną Broń, nie miała zamiaru tego robić ani używać ta moc niszczenia świata, ale potem spaliła plany.

Chociaż szczegóły nie są znane, wiadomo, że Pluton znajduje się gdzieś w Kraju Wano i że właśnie to wskazał Poneglyph Arabasta. To miał być duży okręt wojenny. Niewiele więcej o tym wiadomo. Kiedy po raz pierwszy zobaczyli plany, Franky, Iceburg, a następnie Kaku i Rob Lucci wyglądali na zszokowanych, a Franky i Iceburg zastanawiali się, jak w ogóle można zbudować statek taki jak Pluton.

Jego moc była tak samo niebezpieczna jak inne bronie, takie jak Uran i Posejdon, chociaż dokładne szczegóły ich zdolności pozostają nieznane. Mówi się, że Pluton jest w stanie zniszczyć całe wyspy. Ktokolwiek miałby broń pod swoją kontrolą, miał potencjał, by przejąć kontrolę nad światem iw niewłaściwych rękach, byłby niezwykle niebezpieczny. Podobnie Pluton miał również zdolność siania spustoszenia na świecie.

Dodatkowo, ponieważ plany przetrwały nawet po zbudowaniu statku, każdy, kto miałby plany statku, miałby możliwość zbudowania floty statków o takich samych zdolnościach destrukcyjnych jak Pluton. Plany zostały zachowane jako środek bezpieczeństwa, aby przywrócić Plutona do istnienia, gdyby świat potrzebował go do walki z bronią, w tym z samym oryginalnym pancernikiem. Jednak w tym momencie plany, które zostały użyte do jego stworzenia, są teraz zniszczone, podczas gdy sam Pluton wciąż śpi.

Posejdon

Posejdon został po raz pierwszy wspomniany, gdy Nico Robin przeczytał poneglyph Skypiei. Niedawno król Królestwa Ryugu, Neptun, ujawnił, że Posejdon znajduje się na samej Wyspie Ryboludzi. Ta broń nie jest przedmiotem, ale dziedziczną zdolnością, którą według samego Neptuna rozwijają co 100 lat tylko niektóre żeńskie członki rodziny królewskiej Wyspy Ryboludzi.

Moc odziedziczona i przebudzona przez księżniczkę Shirahoshi, która polega na możliwości przywoływania, komunikowania się i kontrolowania królów mórz do woli. Jedyną księżniczką syreną, która również posiada tę zdolność, jest księżniczka Posejdon, która żyła w Wieku Pustki. Zamiast być przedmiotem nieożywionym, jak zwykła broń (z wyjątkiem broni dołączonej do Diabelskich Owoców), Posejdon jest syreną należącą do królewskiej linii krwi Królestwa Ryugu.

Czym są starożytne bronie w jednym kawałku?  (i jakie są ich moce?)

Po jej śmierci jej imię zostało potraktowane jako tytuł nadawany syrenie, która urodziła się w rodzinie królewskiej i miała taką samą moc, jaką posiadała za życia. Obecnie Shirahoshi odziedziczyła po niej moc i imię Posejdona. Każdy posiadacz tej umiejętności nazywa się Mermaid Princess. Posejdon ma moc komunikowania się z królami mórz i kontrolowania ich. Jest to zdolność, której nie mogą użyć nawet najpotężniejsi z syrenów.

Jest to uważane za potężną broń ze względu na potencjał Królów Mórz, których moc jest taka, że ​​mogą z łatwością niszczyć i zatapiać wyspy, a kontrolowanie tej siły jest uważane za jedną z najbardziej przerażających umiejętności na całym świecie. Podczas gdy ta moc, kierowana mocą miłości, może uratować tysiące istnień, ze złymi intencjami, może zatopić wszystko w oceanie, a nawet może mieć zdolność „zniszczenia świata”.

Królowie mórz nazywają Posejdona swoją „królową”. Obecna Księżniczka Syren, Shirahoshi, pokazała, że ​​jej moce obudziły się w młodym wieku sześciu lat, nie mając kontroli nad własnymi zdolnościami i nieświadomie przywołując królów mórz, gdy głośno płakała, czego obawiano się na całej Wyspie Ryboludzi. Dziesięć lat później, podczas bitwy z Nowymi Piratami Ryboludzi, Shirahoshi w pełni przebudziła swoje zdolności i najwyraźniej przejęła nad nimi kontrolę.

Uran

Król Neptun wspomniał o Uranie, kiedy wyjaśniał Nico Robinowi, co oznaczał list z przeprosinami, który napisał na Poneglyph z Wyspy Ryboludzi. Obecnie nic nie wiadomo o Uranie, z wyjątkiem jej imienia. Biorąc pod uwagę naturę Plutona i Posejdona, Uran z łatwością może być obiektem ożywionym lub nieożywionym.

Uran jest jedyną starożytną bronią, o której nic w tamtym czasie nie wiemy. Istnieje, tyle wiadomo, ale co lub kim jest, a także co może zrobić, jest obecnie nieznane. To jedna z większych tajemnic, na które nie ma odpowiedzi Jeden kawałek więc spodziewamy się, że Ida stosunkowo szybko ujawni prawdę o Uranie, ponieważ może odegrać kluczową rolę w przyszłych wydarzeniach.

  • Czym są starożytne bronie w jednym kawałku?  (i jakie są ich moce?)

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?