Skip to content

Jak Shanks stracił rękę w jednym kawałku?

1 de sierpień de 2022
SHanks Arm

Jesteśmy na Fikcja Horyzont ustaliliśmy już, że Shanks jest jedną z najlepszych postaci z Ody Jeden kawałek seria. Rudowłosy pirat jest epickim twardzielem, a ze względu na jego przyjaźń z Luffym, ludzie na ogół bardzo go lubią. Będzie gwiazdą nadchodzącego Film jednoczęściowy: czerwony a w oczekiwaniu na premierę postanowiliśmy opowiedzieć Wam trochę o Shanksie. W tym artykule dowiesz się, jak Shanks stracił rękę w tej historii.

Po porwaniu Luffy’ego Shanks dogonił Luffy’ego, który został wrzucony do oceanu przez Higumę i bronił go przed potwornym Lordem Wybrzeża, którego odstraszył prostym spojrzeniem. używając swojego Haoshoku Haki. Lord Wybrzeża próbował zjeść Luffy’ego, ale zamiast tego odgryzł Shanksowi lewe ramię. Oto historia o tym, jak Shanks stracił rękę w Jeden kawałek.

W dalszej części tego artykułu skupimy się na Shanksie i jego historii z serii, ponieważ zamierzamy omówić, w jaki sposób faktycznie stracił lewą rękę w Jeden kawałek seria. Opowiadana historia jest jednocześnie dość smutna i pocieszająca, więc jeśli nie znasz całej historii Jeden kawałekmusimy ostrzec, że w kolejnych akapitach pojawią się spoilery.

Jak Shanks stracił rękę (tak łatwo)?

Pewnego dnia Shanks imprezował w barze ze swoją załogą, wciąż odmawiając rekrutacji Luffy’ego. Shanks powiedział chłopcu, że po dwóch lub trzech wycieczkach zamierzają opuścić wioskę. Higuma i jego ludzie przybyli do baru i zażądali sake, którą Shanks i jego załoga wypili tylko jedną butelkę. Shanks podał ostatnią butelkę Higumie, ale Higuma roztrzaskał mu głowę i rzucił w niego jedzeniem, mówiąc mu, że jest tchórzem.

Następnie, gdy bandyta opuścił bar, Shanks i jego załoga wybuchnęli śmiechem. Luffy, nie rozumiejąc, dlaczego Shanks nie próbował się bronić, wściekł się i powiedział im, że nie zachowują się jak piraci. Aby się pocieszyć, zjadł owoc ze skrzynki Shanksów. Wtedy Shanks dowiedział się, że zjadł Gomu Gomu no Mi. Shanks powiedział Luffy’emu, że już nigdy nie będzie w stanie pływać.

Kilka dni później Shanks i jego załoga wyruszyli w morze, po raz kolejny zostawiając Luffy’ego w tyle. W tym samym czasie Higuma wrócił i porwał Luffy’ego, aby uczynić go zakładnikiem. Gdy bandyta planował zabić Luffy’ego, Shanks wrócił ze swoją załogą. Shanks szydził z Luffy’ego, który twierdził, że ma ciosy potężne jak pistolet. Higuma powiedział Shanksowi, żeby został tam, gdzie był, jednak Shanks wystąpił naprzód.

Bandyta na rozkaz Higumy wycelował broń w głowę chłopca. Gdy Shanks powiedział mu, żeby nie celował w nikogo, z wyjątkiem strzelania, Lucky Roo zabił bandytę kulą w głowę. Kiedy inni bandyci powiedzieli, że zabijanie w ten sposób jest okropne, Shanks oświadczył, że są piratami, zanim powiedział Higumie, że może rzucić w niego jedzeniem lub zostać upokorzonym, ale nigdy nie pozwoli nikomu skrzywdzić swoich przyjaciół, bez względu na powód.

Dzięki temu Benn Beckman sam pokona wszystkich bandytów. To wtedy Higuma zniknął po rzuceniu bomby dymnej. Shanks zaczął krzyczeć, że nie wie, co robić. Wkrótce potem Shanks przybył do Luffy’ego, który został wrzucony do wody przez Higumę i uratował go przed Władcą Wybrzeża, którego odstraszył spojrzeniem.

Jednakże, gdy Shanks pocieszał dzieciaka, Luffy płakał i krzyczał, gdy Shanks stracił lewą rękę, by go chronić. Shanks mówi mu, że to była tylko ręka i że najważniejsze było to, że został uratowany. Później Shanks i jego załoga przygotowywali się do opuszczenia wioski na stałe. Kiedy Luffy oświadczył, że nie chce już dołączyć do załogi Rudowłosych, ponieważ chciał dołączyć do własnej załogi, którą zamierzał stworzyć.

Shanks mówi mu, że nie ma tego, czego potrzeba, by zostać piratem. Sfrustrowany Luffy powiedział mu, że zamierza stworzyć bardzo potężną załogę i że będzie tak potężny, że będzie mógł konkurować z Shanksem i znaleźć One Piece, aby zostać Królem Piratów. Uśmiechając się, Shanks dał Luffy’emu Słomkowy Kapelusz, prosząc go o zwrot go, gdy zostanie wielkim piratem.

W którym odcinku Shanks traci rękę?

Opisane powyżej wydarzenia miały miejsce w 4 odcinku Jeden kawałek serial anime, zatytułowany „Luffy’s Past! Pojawia się rudowłosy Shanks!”. Odcinek miał swoją premierę 8 grudnia 1999 r., natomiast zremasterowana wersja zadebiutowała 28 kwietnia 2012 r. Zaadaptowała elementy z pierwszego rozdziału Jeden kawałek manga.

Czy Shanks celowo stracił rękę?

Absolutnie nie. Shanks stracił rękę podczas ratowania Luffy’ego, nie miał zamiaru tracić ręki dla Władcy Wybrzeża, ale był to niezbędny aspekt, aby uratować Luffy’ego. Shanks był wspaniałym człowiekiem, człowiekiem z zasadami i rzeczywiście starał się uratować młodego Luffy’ego, nawet jeśli oznaczało to utratę ręki.

Dlaczego Shanks nie użył Hakiego, by uratować swoją rękę?

Cóż, tak naprawdę nie wiemy, dlaczego w ogóle tego nie zrobił, ponieważ zwykle używał swojego Haki, aby odstraszyć bestię, ale zakładamy, że Shanks po prostu nie miał czasu. Przybył w samą porę i prawdopodobnie nie miał czasu na użycie techniki przed uratowaniem Luffy’ego. To jest prawdopodobny powód.

Czy Shanks osłabł po utracie ręki?

Prawdziwe umiejętności Shanksa pozostają nieznane, ponieważ nie widziano go jeszcze poważnie zaangażowanego w bitwę. Jednak jako członek Czterech Imperatorów Nowego Świata uważa się, że jego surowa siła fizyczna jest ogromna i jest znany jako jeden z czterech najpotężniejszych piratów na świecie. Shanks nie bał się Białobrodego, najsilniejszego człowieka na świecie, a nawet miał dość siły, by mu się przeciwstawić.

Był w stanie pływać dziesięć lat przed tym, jak Luffy wyruszył na swoją przygodę, co oznacza, że ​​nie spożywał Diabelskich Owoców podczas rywalizacji z Mihawkiem. Pięciu Starszych stwierdziło również, że jest on jedną z niewielu osób, które są w stanie powstrzymać Marshalla D. Teacha. Jego moc musi być dość znacząca, ponieważ admirał Akainu walczył z wieloma ludźmi i kilkoma Warlordami w Marineford, dopóki nie dotarł do Luffy’ego, ale nie wyzwał Shanksa, gdy pojawił się Imperator.

Wydaje się również być doskonałym pływakiem, ponieważ dotarł do młodego Luffy’ego na środku morza, zanim Władca Wybrzeża mógł go pożreć. Shanks był wystarczająco potężny, by zakończyć wojnę w Marineford tylko słowami; kiedy powiedział, że nie powinno być więcej walki, nikt nie stanął, by go rzucić.

ZWIĄZANE Z:

Czy Shanks jest niebiańskim smokiem? Wyjaśniono!

Kiedy Shanks zaproponował Czarnobrodemu walkę, ten odmówił i postanowił odejść, ponieważ było za wcześnie, aby on i jego załoga walczyli z Shanksem. Co więcej, kiedy Shanks zażądał, by po ich śmierci nie naruszano godności Białobrodego i Portgasa D. Ace’a, sam Sengoku również postanowił zakończyć wojnę i wziął za nią odpowiedzialność.

Shanks jest zwykle przedstawiany z mieczem. Chociaż jego użycie było tylko krótko pokazywane, fakt, że był w stanie dopasować uderzenie Białobrodego jedną ręką, jest wyraźnym wskaźnikiem siły jego ataków. Shanks jest również wystarczająco silny, aby powstrzymać Magmową Pięść Akainu za pomocą miecza i Armaments Haki.

Mihawk jest uznawany za największego szermierza na świecie, a Shanks jest starym rywalem tego ostatniego, który mówi więcej niż wystarczająco o prawdziwych mocach i zdolnościach Shanksa. Wygląda na to, że Shanks faworyzował użycie lewej ręki, zanim ją stracił, ponieważ nadal trzyma miecz lewą ręką podczas retrospekcji. Przypuszcza się, że był leworęczny.

Czy ten post był pomocny?