Skip to content

Kim jest Soren-066 z programu Halo TV? A czy on jest z igrzysk?

8 de wrzesień de 2022
Screen Shot 2022 04 01 at 7.21.17 AM

Serial telewizyjny Halo nadal wprowadza nowe postacie do listy, gdy widzimy ludzi, którzy mają stać się ważnymi osobistościami w narracji serialu. Jedną z takich postaci, którą poznaliśmy w odcinku 2 serialu Halo TV, jest Soren-066, którą widzieliśmy w odcinku zarówno jako nastolatka, jak i dorosła. Kim więc jest Soren-066 w programie telewizyjnym Halo i czy jest on z gier?

Soren-066 był kandydatem Spartan II, który uciekł z ośrodka szkoleniowego i terapeutycznego i zdezerterował w wieku młodzieńczym, aby mógł być wolny. W tradycji gry był także kandydatem Spartan II, który uciekł z programu za pomocą statku, ale został zestrzelony, ale jego ciała nigdy nie znaleziono.

Rzecz w serialu telewizyjnym Halo polega na tym, że duża część została zaczerpnięta z już ustalonej tradycji gier wideo, mimo że showrunner wspomniał, że serial jest w alternatywnym wszechświecie. To powiedziawszy, nie powinno dziwić, że postacie takie jak Soren zostają wprowadzone do serii. Spójrzmy teraz na to, co wiemy o Soren-066 z serialu Halo TV i gier.

Kim jest Soren-066 w programie telewizyjnym Halo?

Jedną z rzeczy, które program telewizyjny Halo zrobił wystarczająco dobrze, jest wprowadzenie różnych postaci, które mają odegrać ogromną rolę w ogólnej narracji serialu. To samo dotyczy odcinka 2, kiedy do serialu wprowadzono nowe postacie, ponieważ grały i nadal będą odgrywać ważne role w historii serialu.

Prawdopodobnie najważniejszą postacią wprowadzoną w odcinku 2 był Soren, którego historia została pokazana we wcześniejszej części odcinka, kiedy on i John-117 byli wciąż nastolatkami w spartańskim obiekcie treningowym. Później został ujawniony jako dorosły, który ostatecznie pomógł Master Chiefowi dowiedzieć się więcej o tajemniczym artefakcie, który odzyskał w Madrigal. To wtedy Soren przedstawił Master Chief swojej rodzinie, ku zaskoczeniu Johna-117, który prawdopodobnie nie sądził, że są w stanie spłodzić dzieci.

Gdy Master Chief pokazał Sorenowi artefakt, stwierdził, że on też nic o nim nie wie. Niemniej jednak Soren powiedział Spartanowi, że zna kogoś, kto może wiedzieć coś o artefakcie.

Właśnie wtedy przedstawił Master Chief Rethowi, który był kiedyś jeńcem Przymierza, ale teraz mieszkał w celi w Rubble. Następnie John-117 pozostawił Kwan Ha pod opieką Sorena, który był na tyle chętny, by pomóc swojemu przyjacielowi w trudnym okresie w życiu Spartanina. Pod tym względem Soren stał się jedną z najważniejszych postaci w całym serialu Halo ze względu na jego związek z Master Chief. Ale kim właściwie jest Soren?

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Reth w programie Halo TV? Czy on jest z igrzysk?

Jak pokazano w retrospekcji z udziałem młodego Johna-117, Soren-066 był kandydatem Spartan-II. Jednak w końcu opuścił RB ONZ i na dobre opuścił program Spartan-II, aby stać się wolnym człowiekiem. Właściwie namawiał Johna, aby do niego dołączył, ale lojalność Master Chiefa wobec Rady Bezpieczeństwa ONZ zatrzymała go tam. Niemniej jednak młodsza wersja Master Chief dała Sorenowi pięć minut na ucieczkę, zanim ostrzegła całą bazę, że jeden ze spartańskich kandydatów uciekł.

Kiedy Soren dorósł, był w stanie znaleźć się w Rubble, pasie asteroid, w którym mieszkają ludzie, którzy czuli, że nie należą do żadnego miejsca na świecie. Wyglądało na to, że Soren został przywódcą ludu Rubble, prawdopodobnie dzięki szkoleniu jako Spartanin.

Dlaczego Soren odszedł z Rady Bezpieczeństwa ONZ?

Nie było tajemnicą w tym odcinku, że Soren zdecydował się opuścić UNSC jako dezerter podczas swoich nastoletnich lat i ostatecznie był w stanie się ich pozbyć, gdy znalazł się w gruzach. Dlaczego więc Soren opuścił RB ONZ?

Historia Sorena jest wskazówką, która ostatecznie wskazuje, dlaczego opuścił UNSC. Kandydaci Spartan-II byli genetycznie i mechanicznie modyfikowani w młodości. Jednak niektóre zabiegi i ulepszenia nie działały na Sorena, co zmusiło UNSC do zastąpienia jego ramienia częściami cybernetycznymi.

Po tym Soren poczuł, że jest nie na miejscu w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i że nie czuje, że należy do reszty spartańskich kandydatów. Mimo to udało mu się nawiązać bliską więź z Janem-117, którego traktował jak rodzinę.

Kim jest Soren-066 z programu Halo TV?  A czy on jest z igrzysk?

Oczywiście Soren chciał także uwolnić się od Rady Bezpieczeństwa ONZ, ponieważ uważał, że Spartanie byli wykorzystywani tylko jako narzędzia do osiągnięcia celu, który Rada Bezpieczeństwa ONZ chciała osiągnąć w swoich wysiłkach przeciwko Przymierzu i koloniom, które podżegały do ​​powstania w całej galaktyce.

Jak Soren powiedział Johnowi, UNSC podawała im „leczenia”, które hamowały niektóre rzeczy, które czyniły ich ludźmi, takie jak ich emocje. Co więcej, to również te zabiegi uniemożliwiły im spłodzenie dzieci i dlatego Soren mógł mieć własną rodzinę w postaci żony Laery i syna Keslera.

Wezwał Johna do ponownego rozważenia powrotu do UNSC po tym, jak dowiedział się, co artefakt może zrobić, ponieważ wierzył, że dr Halsey i UNSC będą używać Master Chief tylko jako narzędzia. Niemniej jednak Master Chief powrócił, ale poprosił swojego przyjaciela, aby zapewnił bezpieczeństwo Kwan Ha.

Czy Soren-066 jest w grach Halo?

Jedną z rzeczy, które wiemy o serialu Halo TV, jest to, że jest to historia oparta na grach Halo, ale nie jest dokładnie kanoniczna, ponieważ jest osadzona w alternatywnym wszechświecie. Jednak tylko dlatego, że nie jest osadzony w tym samym wszechświecie, nie oznacza to, że nie ma postaci zaczerpniętych z gier wideo. W rzeczywistości prawie wszystkie postacie zostały zaczerpnięte z tradycji gier wideo. Czy więc Soren-066 również pochodzi z gier wideo?

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w kolejności

Technicznie rzecz biorąc, Soren nie występuje w grach wideo, ale nadal znajduje się na głównej osi czasu Halo. Zamiast tego można go znaleźć w Halo: Evolutions – Essential Tales of the Halo Universe, które są krótkimi opowiadaniami i wierszami na temat wszechświata głównej osi czasu Halo. Jedna z takich historii dotyczyła Sorena-066. Oznacza to, że chociaż może nie być w grach wideo, nadal należy do tego samego głównego wszechświata osi czasu, do którego należą gry wideo.

Kim jest Soren-066 z programu Halo TV?  A czy on jest z igrzysk?

Historia Sorena na głównej osi czasu jest podobna do jego historii w serialu Halo. W opowiadaniu zatytułowanym Pariah Soren miał tę samą historię w tym sensie, że był kandydatem Spartan II, który chciał opuścić program, ponieważ czuł się nie na miejscu.

Rzeczywiście miał szansę opuścić program i mógł wejść na pokład statku. Został jednak zestrzelony przez Radę Bezpieczeństwa, zanim zdołał w pełni uciec. Niemniej jednak, w krótkiej opowieści, jego ciało nigdy nie zostało odzyskane, ale Halsey wierzył, że wciąż żyje. Wierząc, że Soren nie stanie się dla nich zagrożeniem i jest tylko zagubioną duszą, nalegała, aby UNSC zapomniała o odnalezieniu go, ponieważ wiedziała, że ​​Soren nie zostanie znaleziony, jeśli nie będzie tego chciał.

Autor

  • Kim jest Soren-066 z programu Halo TV?  A czy on jest z igrzysk?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?