Skip to content

Kim jest rodzina Hayakawa w Człowieku z piłą mechaniczną? (i kim są jego członkowie?)

7 de grudzień de 2022
Hayakawa 1

Aki jest jedną z głównych postaci drugoplanowych Człowiek z piłą łańcuchową manga i anime. Ciekawski człowiek, Aki był początkowo bardzo antagonistyczny w stosunku do Denjiego, ale później został jego bliskim sojusznikiem. Chociaż Człowiek z piłą łańcuchową manga wciąż trwa, historia Aki dobiegła końca, ale to nie powstrzyma nas przed omawianiem jej tutaj. W tym artykule właściwie opowiemy o rodzinie Hayakawa, tj. Aki, jego bracie i ich rodzicach, których historie przedstawimy w tym artykule.

Rodzina Hayakawa składała się z czterech członków. Aki Hayakawa był jej najbardziej znanym członkiem. Aki miał młodszego brata, Taiyo Hayakawę, który był chory na nieznaną chorobę, oraz dwoje żyjących rodziców, którzy bardzo troszczyli się o jego brata. Wszyscy, z wyjątkiem Aki, zginęli podczas ataku Gun Devil, co skłoniło Aki do zostania Łowcą Diabłów. Później został również zabity przez Gun Devila, chroniąc Makimę i zamieniony w Gun Fienda, który ostatecznie został zabity przez Denjiego.

Dalsza część tego artykułu skupi się na postaci Aki Hayakawy i całej jego rodziny. Te intrygujące postacie często pojawiały się w pierwszej części mangi, więc przedstawimy Ci jak najwięcej szczegółów, abyś wiedział o nich wszystko. Jeśli nie czytałeś mangi, musimy cię ostrzec, że w tym artykule będą spoilery.

Kim jest rodzina Hayakawa? Człowiek z piłą łańcuchową?

Rodzina Hayakawa jest jedną z nielicznych rodzin w Człowiek z piłą łańcuchową zostało to faktycznie poruszone w pewnym momencie historii. Teraz nie odgrywają one dużej roli w fabule, ale są kluczowe dla zrozumienia historii Aki Hayakawy w Człowiek z piłą łańcuchową manga. Rodzina Hayakawa była czteroosobową rodziną, składającą się z dwojga rodziców i dwóch synów, starszym był Aki Hayakawa, a młodszym Taiyo Hayakawa.

Nie wiadomo, czym zajmowali się rodzice, ale wiemy, że bardzo troszczyli się o Taiyo. Taiyo był chory na nieznaną chorobę, gdy był dzieckiem, a rodzice wydawali się wkładać wiele wysiłku w opiekę nad nim. To dlatego Aki był sam przez większość czasu i dlatego czasami złościł się na swojego brata, ponieważ zawsze skupiał na sobie całą uwagę i nigdy nie chciał się z nim bawić.

W przerażający dzień pokazany w mandze i anime, Taiyo przyjął zaproszenie Aki i wyszedł bawić się z nim na śniegu. Aki cały czas był w złym humorze, podczas gdy Taiyo cieszył się, że spędza z nim czas. W pewnym momencie Aki zmiękł i widząc, jak jego brat marznie na śniegu, odesłał go z powrotem do domu, żeby założył coś cieplejszego. Czekając, zauważył, że jego dom – wraz z trzema członkami rodziny – zniknął. On był w szoku. Później dowiedział się, że to sprawka Gun Devil i że jego rodzina zginęła jako dodatkowe ofiary ataku przerażającego diabła. To dlatego Aki poprzysiągł zemstę i został Łowcą Diabłów.

Jak na ironię, Aki został zabity przez samego Gun Devila; potem Gun Devil opętał jego ciało i stał się Gun Fiend, zamierzając zabić Denjiego. Mimo to, Aki zdołał odeprzeć wpływ Gun Devila, co ostatecznie pozwoliło Denjiemu pokonać i zabić Gun Fienda.

Kim są członkowie rodziny Hayakawa?

W tej części przedstawimy poszczególnych członków rodziny Hayakawa z Człowiek z piłą łańcuchową.

Aki Hayakawa

Aki Hayakawa poprzysiągł, że zostanie Łowcą Diabłów, aby dokonać zemsty na Gun Devilu po ataku tego ostatniego 18 listopada o godzinie 10:00, który wycelował w całą planetę przez pięć minut i zabił jego rodziców i młodszego brata. Przed spotkaniem z Himeno, która niedawno straciła towarzyszkę misji, podpisał umowę z Lisim Diabłem, który był później jego lojalnym towarzyszem. Aki Hayakawa, którą trenuje, w końcu przejmuje niektóre z jej złych nawyków, takich jak palenie. Aki Hayakawa później dołącza do Anti-Devil Special Unit 4 (dokładna data jest niepewna).

Później uwaga przenosi się na Gun Devil Arc, który był głównym wątkiem z części 1 mangi Chainsaw Man i była to historia, w której Gun Devil w końcu pojawił się i był głównym antagonistą, chociaż wspomniano o nim wcześniej kilka razy zanim. Pomiędzy pierwotną wzmianką o historii Aki i jego pragnieniem pomszczenia śmierci swojej rodziny a początkiem historii Gun Devil, było kilka innych, niektóre bardziej, niektóre mniej ważne, które rozwinęły historię Aki, ale nie ujawniły zbyt wiele szczegóły jego historii i nie są istotne dla tego artykułu, dlatego pominiemy te wydarzenia, ponieważ nie są one bezpośrednio związane z ostatecznym losem Aki, tak jak to zostało przedstawione podczas wątku Gun Devil.

12 września 1997 roku w japońskim mieście Nikaho w prefekturze Akita dochodzi do trwającego 12 sekund ataku Gun Devil. Zdolność Gun Devil do strzelania kulami jest aktywowana, gdy tylko się pojawi. Gun Devil zbliża się do Makimy, gdy doszczętnie spala wioski i morduje ich mieszkańców. Może być widoczny dla Makimy z odległości 500 kilometrów. Gun Devil zatrzymuje się, zanim odwraca się, by strzelić do Makimy.

Tuż przed postrzeleniem Makima uwalnia swoją moc. Niemniej jednak Gun Devil zabija Makimę i Aki, którzy próbowali uratować Makimę przed śmiercią, odkładając na bok własną zemstę, aby być może ją uratować. Makima właśnie zarejestrowała swoje 29 zabójstwo. Makima łączy zdolności Anioła i Pajęczego Diabła, a także umowy, które ma z Yutaro Kurose, Akane Sawatari, Michiko Tendo i Akim Hayakawą, aby go pokonać.

Niemniej jednak Makima „nie udało się” zniszczyć Gun Devila. Mianowicie, zwłoki Aki Hayakawy zostały zaatakowane przez pozostałości Gun Devila, co ostatecznie zmieniło Aki w Gun Fiend w jednym z najbardziej rozdzierających serce i ironicznych momentów całej serii. Gun Fiend, teraz wróg, porusza się szybko w kierunku rezydencji Aki i puka do drzwi. Makima mówi Denjiemu, który nie ma pojęcia, co się dzieje, aby je otworzył, ale Gun Field strzela mu w brzuch natychmiast po tym.

Znaczna część mieszkania Aki zostaje zniszczona w trakcie, podczas gdy Denji i Power zostają katapultowani w powietrze w kierunku ataku. Następnie Gun Fiend angażuje Denjiego w walkę, całkowicie niszcząc okolicę i raniąc również kilka osób postronnych. W trakcie Aki przypomina sobie bitwę na śnieżki, którą stoczył ze swoim młodszym bratem tuż przed zabiciem jego rodziny przez Gun Devila, ale tym razem – w wizji – bawi się Denji, a nie jego młodszy brat.

Po pobraniu krwi i wysłuchaniu próśb miejscowych o pomoc, Denji ostatecznie zabija Gun Fienda i pokonuje go. Stało się tak, ponieważ Aki miał drugą wizję płaczącego Denjiego, dlatego ostatecznie zrezygnował z walki z nim, ponieważ zarówno pamiętał swojego młodszego brata, jak i uważał Denjiego za przyjaciela. Mimo to wydaje się, że nie był to ostatni raz, kiedy widzieliśmy Gun Devila, ale od tamtej pory się nie pojawił.

Taiyo Hayakawa

Kim jest rodzina Hayakawa w Czlowieku z pila mechaniczna i

Taiyo Hayakawa był młodszym bratem Aki Hayakawy. Przypominał Akiego, choć jego osobowość była zupełnie inna – tam, gdzie Aki był spokojny i cichy, Taiyo był wesoły i lubił spędzać czas ze swoim starszym bratem. Aki chciał się bawić, ale tak naprawdę był zazdrosny o uwagę, jaką poświęcał jego brat, a potem Taiyo faktycznie zgodził się z nim bawić, próbował go przegonić.

Taiyo cierpiał na nieznaną chorobę, w tym sensie, że nie została ona wymieniona w mandze. Prawdopodobnie było to coś chronicznego, ponieważ Aki skomentował, że Taiyo zawsze nie mógł się z nim bawić. Mimo to Taiyo starał się cieszyć życiem tak bardzo, jak tylko mógł, niezależnie od swojej choroby i dlatego właściwie przyjął zaproszenie Aki i wyszedł się z nim bawić. Ostatecznie zginął podczas ataku Gun Devila, jak powiedzieliśmy.

Nieznani rodzice

1670455202 486 Kim jest rodzina Hayakawa w Czlowieku z pila mechaniczna i

Aki i jego borhter mieli dwoje żyjących rodziców przed incydentem. Widziano ich podczas jednej sceny, w której ich matka czytała książkę – Mysz wiejska i mysz miejska – do chorego Taiyo w łóżku, w obecności ich ojca. Niewiele o nich wiadomo poza tym; wydawało się, że bardziej zależy im na Taiyo niż na Akim, ale to prawdopodobnie dlatego, że Taiyo był chory. Obaj zginęli podczas incydentu z Gun Devil.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?