Skip to content

Kim jest Reth w programie Halo TV? Czy on jest z igrzysk?

9 de wrzesień de 2022
Screen Shot 2022 04 01 at 7

Epizod 2 serii Halo kontynuuje rozwój uniwersum live-action. Oczywiście jednym z najlepszych sposobów na zrobienie tego jest wprowadzenie nowych postaci, które przyczyniają się do całej fabuły, a my zobaczyliśmy nowego w postaci Retha, człowieka, który był w stanie pomóc Master Chief zrozumieć, co jest artefaktem z Madrigal jest. Ale kim właściwie jest Reth i czy jest w Igrzyskach Halo?

Reth to niestabilny psychicznie człowiek, który został schwytany przez Przymierze przed wydarzeniami z serialu. Wyjawił, że powodem, dla którego został schwytany, było to, że Przymierze uważało go za Błogosławionego. W powieściach Halo jest przymierzem Kig-Yar, który zbuntował się przeciwko zakonowi religijnemu.

Oczywiście, biorąc pod uwagę, że program telewizyjny Halo czerpie inspirację z gier i głębokiej wiedzy, którą mają, jest całkiem zrozumiałe, dlaczego w serialu występuje postać o tym samym imieniu. To powiedziawszy, spójrzmy na to, co wiemy o Reth w serialu i wersji postaci w tradycji gier wideo Halo.

Kim jest Reth w Halo?

Kiedy miał premierę drugi odcinek programu telewizyjnego Halo, zostaliśmy poinformowani o tym, co chciał zrobić Master Chief, gdy wyszedł z UNSC podczas ostatniej części pierwszego odcinka. Stało się jasne, że chciał dowiedzieć się więcej o artefakcie, który znalazł w Madrigal, ponieważ wpłynął na niego psychicznie i emocjonalnie, gdy go dotknął.

Master Chief i Kwan Ha udali się do kolonii asteroid Rubble, na czele której stoi Soren-066, były spartański stażysta, który w młodym wieku zdezerterował. Początkowa część odcinka pozwoliła nam zobaczyć retrospekcję z udziałem Master Chief i Sorena, którzy musieli być najlepszymi przyjaciółmi w czasach, gdy byli stażystami.

Soren nie wiedział nic o artefakcie, ale znał kogoś, kto mógł mieć pojęcie o tym, co to jest. To wtedy sprowadził Master Chief i Kwan Ha do Reth, mieszkańca Rubble.

Po spotkaniu Master Chief, Reth został poproszony o opowiedzenie im więcej o artefakcie, który Spartanie odzyskali w Madrigal. Wydawało się, że znał się na tym do tego stopnia, że ​​był w stanie krótko wyjaśnić pewne rzeczy dotyczące religii Przymierza. Reth powiedział im nawet, że artefakt może być bronią, którą może posługiwać się tylko Błogosławiony, i że może oznaczać zagładę całego wszechświata, gdyby wpadł w ręce Przymierza.

Biorąc pod uwagę, że Reth miał wiedzę na temat Przymierza i dlaczego chcieli artefaktu, który był w posiadaniu Master Chiefa, kim jest Reth i dlaczego wie tak dużo?

Zarówno Soren, jak i Reth wspomnieli, że ten ostatni był w rzeczywistości byłym więźniem Przymierza, kiedy został pozornie uprowadzony przez religijną grupę kosmitów przed wydarzeniami z serii Halo.

ZWIĄZANE Z:

Wyjaśnienie Błogosławionego w Halo

Powodem, dla którego Przymierze uprowadziło go i zatrzymało jako „gościa”, było to, że myśleli, że z powodu jego „wrażliwości” i oczywistej niestabilności psychicznej, mógł być Błogosławionym, który mógłby operować jednym z artefaktów, które były w posiadaniu Przymierze. Jednak okazało się, że się mylili i prawdopodobnie dlatego Reth nie został z nimi zbyt długo, w przeciwieństwie do Makee, który jest prawdziwym Błogosławionym.

Fakt, że Reth był jeńcem Przymierza, sprawia, że ​​ma dużą wiedzę na temat tego, czego chcieli obcy i dlaczego szukali artefaktu, co w rzeczywistości może doprowadzić ich do broni Halo.

Biorąc pod uwagę, że Przymierze jest mniej niż życzliwe i właściwie nie boi się zabijać niewinnych ludzi, możemy założyć, że Reth nie został po prostu wypuszczony przez Przymierze i faktycznie im uciekł. Być może będziemy mogli dowiedzieć się więcej o postaci później, w miarę rozwoju serialu, biorąc pod uwagę, że aktor Johann Myers, ta sama osoba, która gra Retha, jest wymieniana jako powracający członek obsady.

Czy Reth opiera się na grach?

Jedną z rzeczy, które wiemy, jest to, że seria Halo nie jest kanonem głównej osi czasu gier, ale jest ustawiona na osobnej osi czasu. Oznacza to, że seria nie odzwierciedla dokładnie tego, co wydarzyło się w serii gier wideo.

Niemniej jednak wiemy, że seria nadal opiera się na tradycji, która została już ustalona w grach wideo, i dlatego postacie, miejsca i wydarzenia są oparte na tym, co już widzieliśmy w grach Halo.

Tak więc, chociaż istnieją postacie i wydarzenia oparte na grach Halo, co to oznacza dla kogoś takiego jak Reth. Czy Reth jest oryginalną postacią z serii Halo, czy też bazuje na grach Halo?

W pewnym sensie Reth ma podstawy w tradycji Halo, ale nie można go znaleźć w grach Halo. I nabierze sensu, kiedy wyjaśnimy, kim jest Reth w kanonie Halo i gdzie można go znaleźć.

Wiemy, że w grach wideo Halo są różne postacie należące do różnych ras, które można znaleźć w Przymierzu. Tutaj możesz znaleźć Retha w historii kanonu Halo, chociaż nie można go znaleźć w grach.

ZWIĄZANE Z:

Halo: wszystkie 8 ras przymierza uporządkowanych według siły

Retha można znaleźć w powieści powiązanej z Halo: The Cole Protocol, która jest związana z grami wideo. W tym sensie Reth nie występuje w grach wideo, ale nadal jest częścią większej wiedzy o grach wideo z kanonu Halo, ponieważ można go znaleźć w książkach.

W książkach Reth jest w rzeczywistości członkiem Przymierza i jest częścią obcej rasy Kig-Yar, zwanej również Szakalami. Są to podobni do gadów kosmici, którzy zwykle służą jako żołnierze piechoty Przymierza, ale nie są tak zbędni jak Unggoje. A fakt, że jest Kig-Yarem, oznacza, że ​​może faktycznie pomóc na linii frontu, ponieważ ci obcy mają zdolności bojowe.

Kim jest Reth w programie Halo TV?  Czy on jest z igrzysk?

Jednak, podczas gdy Reth był członkiem Przymierza, zbuntował się przeciwko religijnemu porządkowi Obcych i postanowił osiedlić się z innymi buntownikami na gruzach. To tutaj można zobaczyć podobieństwa między nim a Rethem w serialu Halo TV.

Reth w serialu również ma związek z Przymierzem, ale w inny sposób, ponieważ był więźniem kosmitów. Tymczasem Reth w księgach kanonicznych był w rzeczywistości członkiem Przymierza. Do tego dochodzi fakt, że oboje osiedlili się w gruzach.

Oczywiście innym podobieństwem, które jest dość oczywiste, jest fakt, że obaj ostatecznie pomogli Master Chiefowi, dzieląc się niektórymi sekretami, które zna na temat Przymierza, mimo że Reth z serii prawdopodobnie nie ma takiej wiedzy na temat Przymierza jak ten w księgach. Niemniej jednak istnieją podobieństwa i widać, że ludzki Reth jest prawdopodobnie oparty na Kig-Yar Reth.

Autor

  • Kim jest Reth w programie Halo TV?  Czy on jest z igrzysk?

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?