Skip to content

Kim jest Quanxi w Człowieku z piłą mechaniczną? Czy jest człowiekiem, demonem, szatanem czy hybrydą?

30 de listopad de 2022
Captura de tela 2022 11 29 183739 1 1 1024x576 1

Chainsaw Man to jedna z najnowszych i najpopularniejszych mang od Shounen Jump, która właśnie doczekała się nowej adaptacji anime, która jest równie popularna jak oryginalny materiał. Seria dostarczyła już wielu kultowych i ciekawych postaci, które są uwielbiane przez fanów, jedną z nich jest niezwykle ciekawa i potężna postać o imieniu Quanxi. Wiele osób już wie, jaka jest jej rola w serialu i co dokładnie robi, ale jest też wielu nowicjuszy, którzy próbują zrozumieć, kim jest Quanxi i jakie są jej zdolności oraz jakiego diabła ma w Chainsaw Man.

Quanxi to prywatny łowca diabłów, który jest właściwie znany jako pierwszy w historii łowca diabłów. Została wprowadzona w łuku International Assassins i jest hybrydą człowieka i diabła. Pochodzi z Chin i jest jedną z najpotężniejszych postaci w serii. Po przemianie zamienia się w diabła z kuszy.

Quanxi jest bardzo interesującą postacią, głównie ze względu na swoją tajemniczą postać i ogromne źródło mocy. Aby wyjaśnić niektóre z tych niesamowitych mocy i rozwiązać niektóre z tych tajemnic, zanurzmy się nieco głębiej w jej postać i dowiedzmy się, kim dokładnie jest Quanxi.

Kim jest Quanxi w Człowieku z piłą mechaniczną?

Quanxi po raz pierwszy pojawiła się w mandze w rozdziale 54, podczas historii Internacional Assassins, i jeszcze nie pojawiła się w anime. Jest znana jako pierwsza łowczyni diabłów, jaka kiedykolwiek istniała i jest hybrydą człowieka i diabła.

Quanxi jest wysoką kobietą o kremowych włosach, które są spięte w kucyk. Ma brązowe oczy i zakrywa prawe oko opaską. Po przemianie zęby Quanxi stają się ostrzejsze wzdłuż jej głowy, twardniejąc w strzały z szerokimi, zakrzywionymi rogami, które przypominają łuk po bokach głowy. Jej przedramiona rozwijają się w rękawice z zaostrzonymi nasadkami w kształcie łuku, a z jej szyi wystają groty strzał.

Kiedy jest w łóżku ze swoim haremem potworów, Quanxi jest opanowana i surowa, rozmawia o interesach bez zażenowania i nie okazuje żadnych emocji pomimo ich uwielbienia. Jednak naprawdę troszczy się o swoich przyjaciół, w nagrodę za swoją pracę żąda jedynie praw człowieka i podstawowej edukacji oraz nie napadać na nich, nawet jeśli zostali przemienieni w lalki kosztem własnego bezpieczeństwa.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Akane Sawatari w Człowieku z piłą mechaniczną? Czy jest człowiekiem, demonem, szatanem czy hybrydą?

Czy Quanxi jest hybrydą w Chainsaw Man?

Quanxi to hybryda w Chainsaw Man. Hybrydy to ludzie, którzy w jakiś sposób potrafią zmienić się w diabła, takiego jak Denji. Mogą zdobyć tę moc na wiele różnych sposobów, na przykład Denji zawarł kontrakt ze swoim ulubionym diabłem Pochitą, aby Pochita mogła stać się jego sercem po śmierci ich obu.

W pewnym momencie historii Quanxi zmienił się w hybrydę i uzyskał zdolność zostania diabłem z kuszy. Nie wiemy, jak dokładnie zdobyła te moce, ale czyni ją to niezwykle potężną.

Jakiego diabła ma Quanxi w Człowieku z piłą mechaniczną?

1669805409 765 Kim jest Quanxi w Czlowieku z pila mechaniczna Czy jest

Gdzieś podczas serii Chainsaw Man, Quanxi uzyskał zdolność przemiany w Crossbow Devil. Nic nie zostało potwierdzone, jak dokładnie zdobyła tę umiejętność.

Jakie są zdolności Quanxi w Chainsaw Man?

Hirofumi Yoshida powiedział, że Quanxi posiada siłę, która przekracza ludzkie możliwości. Potrafi przecinać dziesiątki ludzi i zabawek swoimi mieczami bez zwalniania, a zatrzymała się dopiero wtedy, gdy siła jej własnych uderzeń pokonała jej broń.

W walce wręcz Quanxi jest utalentowanym wojownikiem; Kishibe ocenia ją jako jedną z największych na całym świecie. Jest niezwykle utalentowaną kopaczką i może szybko sprawić, że Denji, Tamaoki i Kusakabe będą bezradni, używając tylko kopnięć.

Oprócz tego, że jest jedną z najsilniejszych osób na świecie, posiada również wiele nadprzyrodzonych mocy nadanych jej przez diabła z kuszy, oto niektóre z nich:

Moce Quanxi

Po zostaniu hybrydą człowieka i diabła, Quanxi może przekształcić się w hybrydę z kilkoma strzałami i kolcami wystającymi z jej ramion i głowy, po wyciągnięciu strzały z jej prawego oczodołu.

Jako hybryda, Quanxi może zregenerować swoje całe ciało tylko z głowy, pijąc krew w celu leczenia ran. To również czyni ją nieśmiertelną i prawie nie do zabicia. Ponieważ jest hybrydą, Quanxi wygląda tak samo jak 30 lat temu, chociaż najprawdopodobniej ma ponad 50 lat. Quanxi jest w stanie powrócić do życia w nieskazitelnym stanie, nawet jeśli umrze, o ile ktoś wejdzie i pociągnie jej strzałę .

ZWIĄZANE Z:

Czy Denji jest nieśmiertelny i czy może umrzeć w Chainsaw Man?

Strzelanie ze strzałek

Quanxi jest uzbrojona w kusze, które mogą wystrzelić wiele strzał w jej wrogów, gdy jest w swojej hybrydowej formie. Fakt, że te strzały mogą wyrywać idealnie kuliste dziury w dowolnych pędach Quanxi, świadczy o ich znacznej sile. Może również użyć tej umiejętności, aby szybko pozbyć się drużyny przeciwników z bliskiej odległości, strzelając śrutem.

Czy Quanxi żyje w Chainsaw Man?

Podobnie jak Reze, podczas ostatniego łuku pierwszej części serii Chainsaw Man, Makima łapie Quanxi i używa swoich mocy jako Diabła Kontroli, aby przejąć kontrolę nad umysłem Quanxi. Robi to w nadziei, że będzie bardzo pomocna w pokonaniu w pełni napędzanego Diabła Piły Łańcuchowej.

1669805409 688 Kim jest Quanxi w Czlowieku z pila mechaniczna Czy jest

Po zakończeniu walki nie słyszymy więcej o Quanxi, ale wygląda na to, że wciąż żyje i ma się dobrze gdzieś na świecie. Mogła wrócić do kraju pochodzenia, Chin, a nawet zostać w Japonii.

Mimo że Akane Sawatari nie pojawia się zbyt często w mandze, jest interesującą postacią i nie może się doczekać animacji.

Czy Quanxi pojawi się ponownie w Chainsaw Man?

W tym momencie nie ma publicznych planów, aby Quanxi powróciła podczas drugiej części mangi Chainsaw Man i jest mało prawdopodobne, że zobaczymy ją ponownie wkrótce, ponieważ nie pasuje ona dobrze do obecnego wątku mangi.

Kiedy cierpliwie czekamy na jej powrót do mangi, równie dobrze możemy być bardzo podekscytowani jej debiutem w adaptacji anime, co prawdopodobnie nie nastąpi w tym sezonie. Zobaczmy, jak dobrze poradzi sobie w swoim pierwszym animowanym występie i czy początkujący obserwatorzy będą cieszyć się jej postacią tak samo, jak długoletni fani.

  • Łukasz Bryto

    Łukasz Bryto

    Łukasz Bryto

    Bardzo lubi filmy, anime i jego tematykę, od My Hero Academia po Grand Hotel Budapest. Obiecująca studentka filmoznawstwa w Brazylii z nadzieją na zrobienie kariery w branży i opowiadanie historii światu.

Czy ten post był pomocny?