Skip to content

Kim jest Mistrz Kishibe w Człowieku z piłą mechaniczną? Czy jest człowiekiem, diabłem, szatanem czy hybrydą?

1 de grudzień de 2022
Kim jest Mistrz Kishibe w Czlowieku z pila mechaniczna Czy

Człowiek z piłą łańcuchową to jedna z dziwniejszych serii, jakie spotkasz w swoim życiu, ale dzięki temu jest tak wyjątkowa i dlatego ta seria stała się tak popularna. Postacie z Człowiek z piłą łańcuchową są tak interesujące, że zasługują na większą uwagę i to właśnie zainspirowało ten artykuł. W tym artykule przedstawimy postać z pierwszej części mangi, która udowodniła, że ​​jest istotną postacią drugoplanową w serii, a jest nią tajemniczy Kishibe, o którym mówi się, że jest jedną z najsilniejszych postaci w serii. Serie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tej postaci.

Kishibe jest łowcą diabłów bezpieczeństwa publicznego z Oddziału Specjalnego 1, ale po ataku na Oddziały Specjalne został kapitanem Oddziału Specjalnego 4. Jest główną postacią drugoplanową w Człowiek z piłą łańcuchową i jest jedną z najpotężniejszych postaci w serii. Jest uważany za (jednego z) najlepszych łowców diabłów w serii i jej najpotężniejszą ludzką postać.

Dalsza część tego artykułu skupi się na postaci Mistrza Kishibe i jego roli w grze Człowiek z piłą łańcuchową seria. Ta intrygująca postać była często opisywana w pierwszej części mangi, więc przedstawimy Ci jak najwięcej szczegółów, abyś wiedział wszystko o tej postaci. Jeśli nie czytałeś mangi, musimy cię ostrzec, że w tym artykule będą spoilery.

W kim jest Mistrz Kishibe Człowiek z piłą łańcuchową?

Kishibe jest łowcą diabłów bezpieczeństwa publicznego z Oddziału Specjalnego 1, ale po ataku na Oddziały Specjalne został kapitanem Oddziału Specjalnego 4. Kishibe jest osobą bezpośrednią i stoicką. Jest tak silny i utalentowany, że zazwyczaj wykonuje swoje zadania ze spokojną formalnością i niewielkimi emocjami. Chociaż zwykle mówi serdecznym i spokojnym tonem, jego czyny często ujawniają wiele zaciekłości wyostrzonej przez lata polowań na diabły.

Kiedy mają miejsce pewne wydarzenia, od czasu do czasu okazuje emocje, takie jak zdziwienie i smutek, ale jego twarz i głos są konsekwentnie całkowicie neutralne. Kishibe często pokazywał, że pomimo swojego stoicyzmu jest osobą namiętną i sentymentalną. Rozwija sympatię do Denjiego i Powera podczas ich szkolenia, pomimo deklarowanej niechęci do diabłów i demonów, i zwierza się Makimie ze swoich obaw o ich bezpieczeństwo. Później czuwa nad Nyako, gdy ich nie ma, jako przysługa dla nich.

Podobnie do tego, jak nie spojrzy na zwłoki Quanxi, kiedy umrze, pomimo faktu, że obaj próbowali się zabić wcześniej tego dnia z powodu ich domniemanego wcześniejszego związku. Biorąc pod uwagę, jak długo ściga Diabła, Kishibe jest trochę irracjonalny. Jego zdaniem najstraszliwszymi Łowcami Diabłów nie są odważni ani silni, ale szaleńcy, ponieważ to oni się nie boją. Kishibe spotkał Quanxiego po raz pierwszy, gdy był młodszy. Quanxi początkowo odrzuciła propozycję małżeństwa Kishibe, kiedy spotkali się po raz pierwszy, a później uderzyła go w twarz.

Pytano ją o to wielokrotnie, aż dziewięć lat po ich pierwszym spotkaniu w końcu ujawniła, że ​​pociągają ją dziewczyny. Kishibe później natknął się na Himeno, odwiedzając groby swoich byłych kolegów z klasy. Przedstawił ją Aki Hayakawie i przekazał jej nowego rekruta.

W kolejnym wydarzeniu Kishibe ponownie spotkał Himeno na cmentarzu. Poinformował ją, że wszyscy ich dawni sojusznicy, którzy byli zbyt racjonalni, zostali zabici. Wyjaśnił również, że wszyscy łowcy marzą o zabiciu Gun Devila i że typem Łowców Diabłów, których diabły najbardziej się boją, są szaleńcy, a nie najsilniejsi czy najodważniejsi. Zapytał dalej o Aki. Jest głęboko poruszona jej słowami, ponieważ rozumie, że chociaż Aki może dotrzeć do Gun Devil, nie jest wystarczająco szalony, aby przeżyć.

Czy Mistrz Kishibe jest diabłem Człowiek z piłą łańcuchową?

Zanim udzielimy precyzyjnej odpowiedzi, wyjaśnijmy najpierw, czym są diabły Człowiek z piłą łańcuchową faktycznie są. Rasę mitycznych istot zwanych diabłami można znaleźć na całej ziemi. Diabły rodzą się w piekle, a każdy z nich ma imię, które odpowiada istniejącej lub przerażającej istocie. Materializują się zgodnie ze zbiorową świadomością związaną z ich nazwami. W obu kierunkach diabły, które przemijają w jednym świecie, pojawiają się ponownie w drugim, skutecznie stając się nieśmiertelne. Diabły, które umierają w piekle, pojawiają się ponownie w królestwie ludzi i odwrotnie.

Seria często sugerowała, że ​​​​diabły stają się znacznie silniejsze poprzez spożywanie krwi, zwłaszcza krwi innego diabła, ponieważ głównym źródłem pożywienia diabłów jest krew ludzi i innych diabłów. Oczywiście większość jest niezwykle wrogo nastawiona zarówno do ludzi, jak i do diabłów, ale inni są tylko umiarkowanie wrodzy i zdobywają pożywienie w inny sposób. Pierwotne diabły są alternatywą dla zwykłych diabłów i to one mają imiona, które reprezentują lęki obecne w ludzkiej psychice z natury.

Chociaż Kishibe ma liczne kontakty z kilkoma różnymi diabłami iz pewnością jest niezwykle potężny, nie jest diabłem, co można by pomyśleć. Kishibe nigdy nie był diabłem ani nikim innym poza zwykłym człowiekiem i chociaż Fujimoto może to zmienić w przyszłości, nic nie wskazuje na to, że w tej chwili Kishibe jest diabłem.

Czy Mistrz Kishibe jest człowiekiem w Człowiek z piłą łańcuchową?

O ile ludzie w Człowiek z piłą łańcuchową go, nie ma nic specjalnego, co moglibyśmy dodać do równania – są zwykłymi ludźmi i tak są traktowani. Naprawdę nie ma nic szczególnego w ludziach, z wyjątkiem faktu, że ich lęki są źródłem mocy diabła i że mogą być nosicielami różnych potworów i hybryd.

Kishibe jest jednym z niewielu wyjątkowo potężnych ludzi w serii. Ma kontrakty z kilkoma potężnymi diabłami, ale niezależnie od tego jest niesamowicie potężny nawet bez tego, dlatego jest uważany za jednego z najlepszych, jeśli nie the najlepszy łowca diabłów w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego.

Czy Mistrz Kishibe jest diabłem w Człowiek z piłą łańcuchową?

Pozwól nam najpierw zdefiniować terminy używane w odniesieniu do wrogów w Chainsaw Man, zanim będziemy mogli udzielić ci szczegółowej odpowiedzi. Biesy to diabły, które jako ostateczną opcję przetrwania przejęły czyjeś zwłoki. Diabeł, który zamienia się w Diabła, traci większość swoich nadprzyrodzonych zdolności, a także zdolność do zawierania umów z ludźmi. Można je odróżnić ze względu na różnice w kształcie ich głów.

Biesy mają osobowości diabłów, które przejęły kontrolę nad ich zwłokami, ale ponieważ różne diabły zachowują różne ilości umysłu pierwotnego zwłok, które ostatecznie posiadają, ich osobowości łączą się. Biesy mają niektóre z tych samych nadprzyrodzonych zdolności, co odpowiadające im diabły, ale są tylko mniejsze, a niektóre z nich mają zdolność krótkotrwałego przybierania swoich oryginalnych diabelskich form. Krew może być również używana do uzupełniania ich zdrowia, chociaż nie mogą zawierać umów z ludźmi ani diabłami.

Jak wiemy, diabły mają się dobrze i wykazują pewne cechy diabła, który je opętał. Ponieważ Kishibe z całą pewnością żyje i nie ma żadnych dziwnych cech na ciele (poza kilkoma bliznami, ale to normalne dla człowieka z jego doświadczeniem i historią), możemy z całą pewnością potwierdzić, że nie jest diabłem w Człowiek z piłą łańcuchową i że nie ma możliwości, aby mógł nim być, opierając się na tym, co wiemy o tej postaci.

Czy Mistrz Kishibe jest hybrydą w Człowiek z piłą łańcuchową?

Zanim konkretnie odpowiemy na twoje pytanie, pozwól nam najpierw zdefiniować, czym są Hybrydy w Chainsaw Man. Bardzo rzadko zdarza się, aby człowiek połączył się z diabłem; hybrydy (rzeczywista nazwa nieznana) to ludzie, którzy mogą przybrać postać diabła. Co więcej, podpisanie umowy to jedyny sposób, aby stać się hybrydą. Hybrydy są niewykrywalne od zwykłych ludzi, w przeciwieństwie do Biesów, o ile nie przekształcą się w diabły; jednak mogą przekształcić się w hybrydy człowieka i diabła i manifestować paranormalne umiejętności ich odpowiednich połączonych

Oprócz zdobycia odpowiednich zdolności diabła, ich siła, szybkość i wytrzymałość znacznie wzrastają po transformacji. Ich metamorfoza zazwyczaj wpływa na ich głowy i ramiona, chociaż kompetentne hybrydy mogą nawet zamienić nogi w broń. Podobnie jak diabły i diabły, mają zdolność regeneracji poprzez spożywanie krwi, jednak w przeciwieństwie do tych stworzeń ich zdolność regeneracji jest prawie nieskończona i mogą odzyskać zdrowie nawet po odcięciu głowy lub serca od ciała.

Gdyby Kishibe kiedykolwiek wykazywał jakiekolwiek dodatkowe moce lub zdolność przemiany w cokolwiek innego, mogłaby istnieć możliwość, że był Hybrydą, ale ponieważ jest po prostu człowiekiem z pewnymi mocami nadanymi mu przez diabła (dzięki kilku kontraktom, które ma z ich), możemy zdecydowanie wykluczyć możliwość, że jest hybrydą.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?