Skip to content

Kim jest Mera w Bleach, jakie są jej moce i dlaczego jest ważna?

15 de grudzień de 2022
MeraBleach

Pałac Króla Dusz jest oczywiście najbardziej znany jako siedziba Króla Dusz, a także Gwardii Królewskiej Wybielacz. Ale chociaż Kubo nigdy tak naprawdę nie ujawnił całej infrastruktury za Pałacem Króla Dusz, udało nam się dowiedzieć o niektórych innych jego mieszkańcach, z wyjątkiem Kapitanów Dywizji Zero. Jednym z nich jest Mera Hiuchigashima, który pojawił się obok Ōetsu Nimaiyi w jego pałacu Hōōden. Choć jest tylko postacią drugoplanową, ze względu na to, że niewiele osób o niej wie, postanowiliśmy przedstawić Wam Merę w tym artykule.

Mera Hiuchigashima jest właściwie żeńskim Zanpakutō Duch, który mieszka w pałacu Hōōden i współpracuje z Ōetsu Nimaiya. Jest jego ochroniarzem i ochroniarzem, a także niezawodną i lojalną pomocniczką w Zanpakutō proces kucia. Ona jest jedną z wielu Zanpakutō Duchy, które żyją swobodnie w pałacu Nimaiya, ale w przeciwieństwie do większości innych „Zanpakutō dziewczyny”, Nimaiya działa jej na nerwy i czasami nie popiera jego niedojrzałego zachowania.

Reszta tego artykułu skupi się, jak zapewne sami wydedukowaliście, na Merze Hiuchigashima, najsłynniejszym Duchu Zanpakutō widzianym w pałacu Nimaiyi w królestwie Króla Dusz. Mera to powracająca postać drugoplanowa, która zdecydowanie wyróżniała się spośród wielu nowych postaci wprowadzonych w ostatniej części serii, więc postanowiliśmy powiedzieć wam wszystko, co trzeba o niej wiedzieć. Spoilery z mangi będą obecne, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

W kim jest Mera Wybielacz?

Mera Hiuchigashima jest właściwie żeńskim duchem Zanpakutō, który mieszka w pałacu Hōōden i pracuje z Ōetsu Nimaiyą. Jest jego ochroniarzem i ochroniarzem, a także niezawodną i lojalną asystentką w procesie wykuwania Zanpakutō. Jest jedną z wielu Duchów Zanpakutō, które żyją swobodnie w pałacu Nimaiyi. W przeciwieństwie do innych głównych Duchów z pałacu, Mera nie jest „fanką” Nimaiyi i jest wobec niego raczej surowa. Nie pochwala jego niedojrzałego zachowania, co widać, kiedy bezczelnie kopie (jego tyłek) na oczach Ichigo i Renjiego, kiedy żartował im. Z drugiej strony jest bardzo lojalna wobec Nimaiyi i regularnie mu pomaga.

Mera ma rude, kolczaste włosy, które są związane w krótki (er) kucyk z tyłu. Po raz pierwszy Mera pojawia się, aby poinformować swojego Mistrza o przybyciu Ichigo Kurosakiego i Renjiego Abarai do Hōōden na ich specjalistyczne szkolenie z Gwardią Królewską. Mera pojawia się w głównym pokoju Pałacu wkrótce po swoim przybyciu, krytykując swojego Mistrza za to, że nie jest wystarczająco poważny, by trenować Ichigo i Renjiego, zamiast spędzać czas na witaniu jej. Dwóch Shinigami zostaje później przywiezionych do rzeczywistego Hōōden przez nią i Ōetsu, aby rozpocząć trening z Asauchi. Po tym, jak Renji odchodzi, a Ichigo nie udaje treningu, Mera otrzymuje zadanie odzyskania go z pałacu i zabrania go, co robi z łatwością i bez większego wysiłku (jasne, Ichigo otrzymał solidne lanie od Asauchi, więc był wyczerpany, ale nadal, Umiejętności Mery były dość imponujące).

Mera instruuje dwóch Shinigami, aby weszli do Hōōden, gdy zobaczą, że to nic więcej niż skromna chata. W rezultacie obaj spadają w kierunku obszaru, w którym znajdują się Asauchi. Po trzech dniach treningu, Ōetsu podejmuje decyzję o wykluczeniu Ichigo z Hōōden za to, że nie wykazał swojego statusu „prawdziwego shinigami”. W rezultacie Ichigo zostaje odesłany z powrotem do Karakury przez Merę. Ichigo postanawia wrócić do Pałacu Króla Dusz po tym, jak dowiedział się o swoim pochodzeniu i tajemnicy otaczającej jego narodziny, ale nie jest pewien, jak to osiągnąć.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Bankai w Bleach (ranking)

Mera nagle materializuje się w tym samym momencie i twierdzi, że przybyła w samą porę. Pojawiają się natychmiast w Hōōden, gdzie Mera wyjaśnia, że ​​muszą ustalić dokładny czas podróży w obie strony, aby odblokować Chōkaimon i że mistrz zdecydował, że wyśle ​​go tylko na jedną noc, ponieważ trzymanie go dłużej byłoby bezcelowe, gdyby tego nie zrobiła nie dokonywać żadnych zmian.

Nimaiya przywołuje swoje pięć Duchów Zanpakutō, swojego ochroniarza, w tym Merę, aby pomogli mu, gdy zdecyduje się wznowić budowę Zanpakutō Ichigo. Asauchi Ichigo zostaje szybko przygwożdżony do ziemi przed nim przez Gwardię Królewską, a następnie Mera wystrzeliwuje ogromny płomień ognia ze swoich ust, aby rozpocząć rzucanie. Nimaiya wraz z Merą i innymi towarzyszami kończy wykuwanie „nowego” Zangetsu Ichigo. Później obserwuje, jak Ichigo chwyta swój nowy Zangetsu, podczas gdy Nimaiya wciąż go wykuwa. Co ciekawe, proces był tak złożony, że cała woda z morza otaczającego kuźnię po prostu wyparowała.

Jest widziana ponownie, gdy zauważa obecność Yhwacha, Jugrama Haschwaltha i Uryū Ishidy przybywających do Pałacu Króla Dusz.

Jakie są moce Mery?

Będąc Duchem Zanpakutō, moce Mery nie zostały szczegółowo ujawnione. Tak naprawdę nie wiemy, skąd się wzięła i dlaczego jej moce ukształtowały się tak, jak są – czy to był przypadek, czy zamierzenie Nimaiyi – ale zakładamy, że jest ucieleśnieniem Zanpakutō opartego na ogniu, głównie dlatego, że może zionąć ogniem, ogniem tak silnym, że pomaga Nimaiyi w procesie tworzenia Zanpakutō. Wydaje się też być szybsza i silniejsza niż przeciętny Shinigami, ale nie wiemy jak bardzo.

Dlaczego Mera jest ważna?

Rola Mery jako drugoplanowej postaci w Wybielacz seria ma głównie charakter drugoplanowy. Jasne, była źródłem wielu chichotów podczas treningu Ichigo i Renjiego w Pałacu Króla Dusz, ale poza tym nie widzieliśmy zbyt wiele Mery w serialu. Wiemy, że jest niezbędna w procesie wykuwania Zanpakutō, ponieważ ogień, którym oddycha, jest używany przez Nimaiya podczas procedury. Oznacza to, że jej rzeczywista rola jest dość ważna, ale jest to rola drugoplanowa i jako taka musi zostać uznana.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?