Skip to content

Kim jest Kirio Hikifune w Bleach? Dlaczego jest ważna i jak silna jest?

29 de listopad de 2022
Kirio

Pamiętacie mały, ale genialny odcinek Turn Back the Pendulum Arc, kiedy widzieliśmy Soul Society takim, jakie było 100 lat temu? Cóż, jeśli to zrobisz, prawdopodobnie pamiętasz, że imię Kirio Hikifune zostało wspomniane w związku z tym, że Urahara został nowym kapitanem 12. Oddziału, ponieważ były kapitan Hikifune najwyraźniej przeszedł na emeryturę. Teraz, później w mandze – a ostatnio w anime – w końcu zobaczyliśmy byłą kapitan Hikifune, która nigdy nie przeszła na emeryturę, ale została awansowana do Gwardii Królewskiej ze względu na swoje osiągnięcia.

Reszta tego artykułu skupi się na Kirio Hikifune, byłym kapitanie 12. Oddziału i obecnym członku Gwardii Królewskiej. Jest bardzo interesującą postacią, która została wspomniana na początku historii i pojawiła się później, dlatego powiemy ci wszystko, co musisz o niej wiedzieć. . Spoilery z mangi będą obecne, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

W kim jest Kirio Hikifune Wybielacz?

Kirio Hikifune był byłym kapitanem 12. Oddziału, a teraz jest członkiem Gwardii Królewskiej. Nosi tytuł „Władczyni zboża”. Kirio wydaje się być całkiem miłą kobietą, która natychmiast nawiązała pogawędkę z Shinjim, kiedy ponownie go zobaczyła. Jednak kiedy została członkiem Gwardii Królewskiej, wydaje się, że uległa niewielkiemu uzależnieniu od jedzenia.

Niewiele o niej wiadomo, z wyjątkiem tego, że na krótko przed łukiem Turn back the Pendulum opuściła Soul Society pod pretekstem przejścia na emeryturę. Jednak zrobiła to tylko po to, by dołączyć do Gwardii Królewskiej. Jej ówczesny porucznik Hiyori Sarugaki był bardzo smutny z powodu tego rozwoju sytuacji, ponieważ miała związek podobny do matki i córki z Kirio Hikifune. Jej następcą został Kisuke Urahara. Podczas swojego pobytu w Gwardii Królewskiej musiała zrzucić kilka kilogramów z powodu jej metod gotowania wykorzystujących dużo reiatsu, przez co nawet Shinji prawie jej później nie rozpoznał.

Kirio po raz pierwszy pojawia się w Soul Society wraz z resztą Dywizji Zero po niszczycielskiej inwazji Wandenreich, którzy zostali wysłani przez samego Króla Duchów, aby odbudować 13 dywizji i sprowadzić Ichigo do Pałacu Królewskiego. Wkrótce po jego przybyciu Kirio podchodzi do Shinjiego i uderza go pięścią, aby zwrócić na siebie jego uwagę, i pyta, jak sobie radzi on i „Hiyori-chan”. Shinji z początku jej nie rozpoznaje, ale słysząc, jak woła Hiyori, przypomina sobie ją.

Pyta go, dlaczego jej nie pamięta, skoro niewiele się zmieniła, krzycząc, że jest trochę głodna. Będąc w Reiōkyū, Kirio wyjaśnia, że ​​chociaż cały obszar jest zwykle tak nazywany, właściwym sposobem na nazwanie miejsca, w którym się znajdują, jest Reiōkyū Omotesando, co w zasadzie oznacza Wejście do Pałacu Królewskiego.

Następnie wskazuje na strukturę z przodu, która, jak mówi, wygląda jak gniazdo, którą nazywa Pałacem Wielkiego Ducha, miejscem, w którym rezyduje Król Duch. Rozpoznaje pod nim pięć przypominających tace struktur, takich jak jego kwatera główna, w skrócie jego zamki. W każdym z nich znajduje się miasto powierzone każdemu z nich przez Króla. Po opuszczeniu gorących źródeł, Ichigo, Renji i Kon przybywają do siedziby Hikifune, gdzie odzyskują siły i jedzą całe jedzenie, które ona sama dla nich przygotowuje.

W pewnym momencie Kirio wydaje się szczupła i wyjaśnia, że ​​zużywa energię duchową na gotowanie, przez co chudnie. Wspomina, że ​​podobnie jak wszyscy członkowie Dywizji 0, wniosła coś wartościowego do Soul Society; w jej przypadku wariacja na temat użycia Gikongan. W końcu przygotowuje ich do następnej kwatery głównej, członka, który przyczynił się do narodzin Zanpakutō, Ōetsu Nimaiya.

Jakiś czas później, w czasie wyjazdu Ichigo do Seireitei, by pomóc Gotei 13, pojawia się Kirio, pytając, gdzie jest Ichigo. Kirinji odpowiada, że ​​właśnie wyszedł, więc podchodzi do schodów i rzuca w niego kulką ryżu. na wypadek, gdyby się zdenerwował po drodze; Ichigo mówi jej, że jeśli się zdenerwuje w środku walki, to ją zje. Widząc reakcję Ichigo, Kirio komentuje, że Ichigo się zmienił, stając się silniejszym, stwierdzając, że jej wahające się reiatsu jest teraz tylko wspomnieniem.

Ichibē poprawia ją, stwierdzając, że nie stał się silniejszy, po prostu urósł, innymi słowy, stał się silniejszy, pozostawiając tylko nadmiar dla wszystkich innych, dodając jednak, że nie mówi tylko o mocy, ale o swojej duszy. a ciało stało się silniejsze, stając się prawdziwym Shinigami. Kirio pojawia się wraz z innymi towarzyszami Gwardii Królewskiej, aby stawić czoła Quincy, którzy dotarli do tej instancji, kiedy Lille Barro widzi, jak ogromne drzewa wyrastają z ziemi, jest bardzo zaskoczona, po czym Kirio mówi jej, że to była długa dawno temu, że nie tworzyło to tak dużej klatki i że jest to coś bardzo nużącego.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Gwardia Królewska w Bleach? (Członkowie i ich siła)

Lille Barro przystępuje do ataku na klatkę, jednak wydaje się, że nic nie ma na nią wpływu, więc Kirio wyjaśnia, że ​​manipulowanie jedzeniem jest manipulowaniem samym życiem, a następnie wyjaśnia, że ​​bawiła się w kuchni, aby kształtować życie, a składniki są tworzone przez jej własne ciało i kontynuować, aby pokazać mu małe drzewko, które wyrasta z jego dłoni, wyjaśniając, że to drzewo zużywa jego Reiatsu do produkcji owoców i że jego kule ściskają bardzo dużą ilość Reishi i że to drzewo nie pozwoli uciec tak pysznym przekąskom, i dodać, że jeśli uda mu się przedrzeć przez nie swoimi kulami, to tylko wykładniczo przyspieszy ich wzrost i bardzo wesoło mówi im, że mogą trzymać się celu i starać się dać z siebie wszystko, ale tylko używając swoich zdolności, nie będą w stanie tego zrobić uciec z klatki życia.

W obliczu ataku Lille na Ōetsu, Kirio i Kirinji pomagają mu, osłaniając go dużą łyżką i drewnianym wiosłem Kirinjiego, ale to bezskutecznie, ponieważ atak Lille przechodzi przez oba obiekty i rani Ōetsu. Po tym, jak Yhwach pokonuje Ichibe, zostaje pokazana pokonana na ziemi w swojej smukłej formie. Później została wskrzeszona przez Ichibe po klęsce Yhwacha.

Dlaczego Kirio Hikifune jest tak ważny?

Oprócz tego, że jest członkiem Gwardii Królewskiej i odegrała ważną rolę w walce z Wandenreich, Kirio Hikifune odegrała bardzo ważną rolę w historii Soul Society, rola, która ostatecznie przyniosła jej awans do Królewskiej Strażnik. Jest odpowiedzialna za wynalezienie Gikona, sztucznej duszy używanej przez Shinigami do oddzielania ciała od duszy. Służą do oddzielania ducha Shinigami od Gigai, jeśli są w jednym z nich, lub do eksmisji upartych duchów, które nie chcą opuścić swoich zwłok, jeśli to konieczne.

Jak silny jest Kirio Hikifune?

Kirio Hikifune jest, jako członek Gwardii Królewskiej, jedną z najpotężniejszych postaci w całości Wybielacz wszechświat, posiadający dużą ilość Reiryoku. Oprócz swojej ogromnej mocy duchowej, Hikifune posiada kilka innych potężnych zdolności. Jednym z jej znaków rozpoznawczych jest Cage of Life. Napełniając pozostałości swojego własnego Reiatsu resztkami drzewa, Hikifune może sprawić, że gałęzie drzewa urosną w formę przypominającą klatkę, rozdzielając gałęzie drzewa. To drzewo żywi się każdym rodzajem Reiatsu, więc jeśli gałęzie drzewa zostaną zaatakowane Reiatsu, atak zostanie wchłonięty, co czyni Drzewo Życia strukturą z niemal nieomylną obroną przed atakami zawierającymi Reiatsu.

1669740460 297 Kim jest Kirio Hikifune w Bleach Dlaczego jest wazna i.webp

Kirio jest fantastycznym kucharzem, który potrafi zamienić każdą kuchnię, w tym owady, w coś niesamowicie pysznego. Kirio może przekazać swoje reiatsu przygotowywanemu przez siebie jedzeniu, używając tego samego rozumowania, które zastosowała przy konstruowaniu Sztucznych Dusz, które dadzą każdemu, kto je spożyje, niewyobrażalną siłę. Ale Kirio musi dużo jeść i przytyć przed ponownym gotowaniem, ponieważ sposób, w jaki gotuje, wysysa całe jej Reiatsu, zmuszając ją do utraty dużej wagi podczas gotowania, którą ponownie przybrał na wadze przed ponownym gotowaniem. Hikifune zademonstrował swoje mistrzostwo w Shunpo, będąc w stanie szybko odbić atak Lille Barro. Zdolności jej Zanpakutō są w pełni nieznane, ale ma kształt dużej, grubej drewnianej chochli, co nawiązuje do jej statusu kucharki.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?