Skip to content

Kim jest matka Ichigo, Masaki Kurosaki i co się z nią stało?

20 de grudzień de 2022
masaki

Odkąd anime Bleach się zaczęło, jedną z rzeczy, których dowiedzieliśmy się o Ichigo Kurosakim, jest to, że jego matka zmarła, gdy był tylko małym chłopcem. Dowiedzieliśmy się również, że jego moce Hollowa pochodziły od jego matki, o której wiemy, że jest Masaki Kurosaki. Ale odcinek 11 Bleach: Tysiącletnia wojna krwi ujawnił, że Ichigo jest w rzeczywistości po części Quincy ze strony matki. Więc kim jest Masaki Kurosaki i co się z nią stało?

Masaki Kurosaki był Echt Quincy i został przyjęty przez rodzinę Ishida, kiedy reszta klanu Kurosaki zmarła. Spotkała Isshina podczas walki byłego kapitana z Hollowem o imieniu White i wtedy Hollow przekazał jej swoją Hollowfikację. Zginęła w ataku Pustego zwanego Grand Fisher.

Fakt, że Masaki był Quincy przez cały czas, był jednym z największych wydarzeń w fabule Bleach, ponieważ zmieniło to całą tożsamość Ichigo, którego Zanpakutō również musiał znaleźć własną tożsamość. To także fakt, że Ichigo dowiedział się, że przez cały czas był Quincy, co pozwoliło mu stać się silniejszym w ramach przygotowań do walki z Yhwachem. To powiedziawszy, spójrzmy, kim jest matka Ichigo.

Kim jest Masaki Kurosaki?

Jedną z rzeczy, które zawsze wiedzieliśmy o Ichigo od czasu wcześniejszej części anime Bleach, był fakt, że miał moce Hollowa. Oczywiście było to zaskoczeniem dla wielu fanów w czasie, gdy to zostało ujawnione, ponieważ niezwykle rzadko zdarzało się, aby Shinigami posiadał zdolności i moce Hollowa. A faktem jest, że strona Hollowa Ichigo była zupełnie inną osobowością, która przejęła jego ciało w czasach, gdy Ichigo nie był w stanie pokonać swoich przeciwników.

W końcu zobaczyliśmy, jak Ichigo uczy się, jak kontrolować swoją stronę Hollowa, ponieważ był w stanie okiełznać jej moce i wykorzystać Hollowfikację na swoją korzyść. Fakt, że ujarzmił moce swojej strony Hollowa, był w stanie pokonać Arrancarów i Ulquiorrę, który był prawdopodobnie najsilniejszym spośród całej Espady Aizena. Na początku serii dowiedzieliśmy się również, że strona Hollowa Ichigo była czymś, co odziedziczył po swojej matce.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Mera w Bleach, jakie są jej moce i dlaczego jest ważna?

Ale Bleach: Tysiącletnia Wojna Krwi zmieniło rzeczy dotyczące linii krwi Ichigo, zwłaszcza gdy użył Blut Vene, mocy Quincy, w swoim pierwszym spotkaniu z Yhwachem. I to w odcinku 11 Tysiącletniej wojny krwi mogliśmy dowiedzieć się więcej o prawdziwej historii matki Ichigo.

Przez cały ten czas większość fanów myślała, że ​​Masaki Kurosaki była zwykłą istotą ludzką, która została zainfekowana mocami Hollowa, które przekazała Ichigo. Ale to, czego dowiedzieliśmy się w odcinku 11, to fakt, że Masaki była w rzeczywistości Echt Quincy, co oznacza, że ​​jest Quincy pełnej krwi z linią krwi, która jest bezpośrednio powiązana z Yhwachem.

Jednak jako nastolatek cała linia krwi Kurosaki Echt Quincy wymarła, a tylko Masaki przeżył mękę. W związku z tym rodzina Ishida przyjęła ją, aby pewnego dnia mogła poślubić Ryukena Ishidę i zmieszać ich czystą krew, aby kontynuować linię krwi Ishida Echt Quincy. Pod tym względem zawsze była Quincy czystej krwi, ale nie była powiązana z innymi Echt Quincy, którzy byli sprzymierzeni z powracającym do zdrowia Yhwachem lata przed narodzinami Ichigo.

Masaki Kurosaki poznał Isshina Shibę, który jest ojcem Ichigo Kurosakiego, kiedy był jeszcze kapitanem w Gotei 13. Isshin udał się osobiście do miasta Karakura po usłyszeniu doniesień, że Shinigami w tej okolicy byli zabijani. Dowiedział się, że potężny Hollow z całkowicie czarnym, opancerzonym ciałem zabijał Shinigami w tej okolicy. Początkowo okazał się kimś więcej niż przeciwnikiem dla Hollowa zwanego Białym, Isshin ostatecznie walczył z nim po tym, jak został zaatakowany od tyłu przez Aizena.

Isshin został jednak uratowany przez Masaki, która rzuciła się na miejsce walki po tym, jak poczuła silną duchową obecność aż z posiadłości rodziny Ishida. Użyła swojego Łuku Reiatsu przeciwko White’owi, który okazał się wystarczająco szybki, aby uniknąć jej strzałów. Pod tym względem Masaki pozwolił White’owi zbliżyć się do niej na tyle blisko, by ją ugryźć, zanim zadał śmiertelny cios, który zmusił Hollowa do samozniszczenia. Na szczęście Isshin uratował Masakiego przed eksplozją i ta dwójka w końcu zaprzyjaźniła się ze sobą.

1671527553 391 Kim jest matka Ichigo Masaki Kurosaki i co sie z

Z biegiem czasu relacje Masakiego z Isshinem poprawiły się, tak że zaczęli się widywać pomimo faktu, że istniały wrogie relacje między Quincy i Soul Society. Ale nie wiedzieli, że ugryzienie White’a faktycznie pozwoliło mu przenieść na nią Hollowfikację, ponieważ Ryuken był zmuszony zabrać Masaki z ich domu ze strachu przed tym, co rodzina Ishida mogłaby jej zrobić, gdyby się dowiedzieli.

Co się stało z Masakim Kurosakim?

Po tym, jak Ryuken zabrał Masakiego z ich domu, Isshin i Urahara dowiedzieli się, co stało się z Masakim. Urahara, na szczęście dla Masakiego, miał rozwiązanie, które zaproponował Isshinowi, aby powstrzymać Masakiego przed zostaniem Hollowem. Ujawnił, że studiował Hollowfikację i odkrył nieudany proces, który wykorzystywał Hollowfikację do wzmocnienia Shinigami. Ale ten proces nigdy nie był testowany na Quincy.

W związku z tym Isshin poświęcił swoje moce Shinigami, starając się stłumić stronę Hollowa w Masaki. Używając procesu Urahary, strona Shinigami Isshina weszła do wewnętrznego świata Masaki, gdzie przebywała, aby mogła stłumić stronę Hollowa, która próbowała przejąć kontrolę nad Quincy. W zamian Isshin został zmuszony do życia zwykłego człowieka.

ZWIĄZANE Z:

10. Kenpachi w Bleach: kim jest i jakie ma moce?

Po ukończeniu szkoły średniej Masaki wyprowadziła się z domu Ishida, ponieważ zdecydowała się spędzić życie z mężczyzną, który ją uratował. Zaczęła studiować na uniwersytecie, odwiedzając Isshina w klinice, którą otworzył, kiedy powiedział jej, że stracił swoje moce z powodu wypadku, w wyniku którego został wyrzucony z Soul Society, mimo że Masaki wiedział, że kłamał przez cały czas. Pobrali się, a Masaki urodziła Ichigo, Karin i Yuzu.

Jednak moce Hollowa White’a, które zostały stłumione przez Masaki przy użyciu mocy Shinigami Isshina, zostały przeniesione na Ichigo. To jest powód, dla którego Ichigo odziedziczył moce Hollowa po swojej matce. Oczywiście, w dzieciństwie Ichigo został zwabiony przez Hollowa o imieniu Grand Fisher, który używał postaci pożeranych przez siebie ludzi, aby oszukać innych ludzi.

W tym czasie Masaki nie miała już dostępu do swoich mocy Quincy, ponieważ zostały jej odebrane przez Yhwacha. Jako taka, uratowała Ichigo przed Grand Fisherem, gdy została zabita przez Hollowa, aby zapewnić bezpieczeństwo jego chłopcu. Ichigo i jego rodzina byli zdruzgotani jej śmiercią, ale nie wiedzieli, że strona Hollowa Masakiego dotarła do Ichigo i połączyła się z jego stroną Shinigami, tworząc jego prawdziwe Zanpakutō.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?