Skip to content

Kim jest Kai-125 w programie telewizyjnym Halo? (Objaśnienie postaci Spartan-II)

14 de wrzesień de 2022
Screen Shot 2022 03 25 at 11.15.49 AM 1024x576 1

Program telewizyjny Halo właśnie wypuścił swój pierwszy odcinek i pozwolił nam zobaczyć Master Chief Petty Officer John-117 w akcji wraz z resztą jego Srebrnego Zespołu. To powiedziawszy, mogliśmy zobaczyć innych spartańskich żołnierzy w akcji obok samego Master Chiefa. Oczywiście jedną z takich postaci, którą ludzie chcieli zobaczyć więcej, kiedy ją ogłoszono, była Kai-125. Kim więc jest Kai-125 w programie telewizyjnym Halo?

Kai-125 wydaje się być postacią nową i całkowicie unikalną dla programu telewizyjnego Halo, ponieważ nie ma innych postaci Halo o tej nazwie w żadnej z gier Halo. Możliwe jednak, że Kai-125 bazuje na odpowiedniku z gry wideo, którego umiejętności są takie same jak jej.

Warto wspomnieć, że program telewizyjny Halo nie ma opierać się wyłącznie na wydarzeniach z gier wideo Halo, ponieważ jest to w rzeczywistości równoległy wszechświat, który w ogóle nie jest połączony z grami. To powiedziawszy, powinien mieć wiele postaci niekanonicznych, których nie ma w grach wideo, a Kai-125 może być jednym z nich. To powiedziawszy, spójrzmy, co wiemy o Kai-125, który jest również super żołnierzem Spartan-II.

Kim jest Kai-125 w Halo Show?

Seria Halo jest jedną z najpopularniejszych serii gier wideo na świecie od czasu jej premiery w 2001 roku. Oczywiście jednym z powodów, dla których Halo jest tak popularne, jak jest, można przypisać Master Chief, który jest gwiazda całej serii i jest główną postacią we wszystkich głównych grach Halo.

Niemniej jednak, chociaż Master Chief może być uważany za najsilniejszego superżołnierza Spartan-II pod nadzorem Rady Bezpieczeństwa ONZ, w serii Halo są inni Spartanie. Oczywiście, niektórzy z tych Spartan są pod dowództwem samego Master Chief Petty Officer John-117 i to samo dotyczy programu telewizyjnego Halo.

ZWIĄZANE Z:

Jak wygląda Master Chief bez maski?

W programie Halo TV mogliśmy zobaczyć Master Chief Petty Officer John-117 w akcji wraz z resztą jego drużyny, która nazywa się Silver Team, w walce z elitarnymi żołnierzami Przymierza na planecie ludzkiej kolonii zwanej Madrigal.

Podczas gdy Master Chief był w stanie samodzielnie stawić czoła wielu wojownikom Przymierza, nadal potrzebował pomocy trzech innych Spartan, aby pokonać 20 wrogów z Przymierza. Jednym z takich członków jego Srebrnej Drużyny jest Kai-125. Kim więc jest Kai-125 w programie telewizyjnym Halo?

Zasadniczo Kai-125 jest jednym z czterech spartańskich superżołnierzy działających dla UNSC pod Silver Team, na czele którego stoi Master Chief Petty Officer John-117. Jest jedną z podwładnych Master Chiefa, ale wygląda na to, że w rzeczywistości jest zastępcą Johna-117, na podstawie tego, jak obaj współdziałali ze sobą podczas misji w Madrigal.

Warto zauważyć, że w świecie Halo nie ma innej postaci, która miałaby oznaczenie Kai-125. Oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Kai-125 jest zupełnie nową postacią, która została stworzona specjalnie dla serialu Halo TV i nie ma odpowiednika w serii gier wideo Halo.

Powodem, dla którego Kai-125 został stworzony specjalnie do programu telewizyjnego, jest fakt, że seria Halo Paramount+ jest w rzeczywistości niekanoniczna i rozgrywa się we wszechświecie, który jest oddzielny i równoległy do ​​głównego wszechświata Halo w grach wideo. W związku z tym showrunnerzy nie muszą wybierać postaci z serii gier wideo Halo, aby pokazać je w serialu, ponieważ wersja serialu telewizyjnego nie jest w żaden sposób połączona z grami wideo.

Mimo to możliwe jest, że postać Kai-125 jest oparta na innej postaci z serii gier wideo Halo. Mimo że w serii gier Halo istnieje Silver Tam, głównym zespołem, którym kieruje Master Chief jest Blue Team i możliwe, że postać Kai-125 jest oparta na członku Blue Team.

Jak później zrozumiesz, możliwe, że Kai-125 został wzorowany na Linda-058 z Blue Team, ponieważ mają te same specjalizacje i umiejętności, co superżołnierze Spartan-II. Niemniej jednak jest również całkiem możliwe, że Kai-125 jest po prostu zupełnie nową postacią, ponieważ showrunnerzy nigdy nie wydali żadnych wiadomości na temat jej odpowiednika w grze wideo.

Spartańskie 125 Moce i Umiejętności

Powodem, dla którego uważamy, że Kai-125 może być telewizyjnym odpowiednikiem Lindy-058, jest fakt, że obaj specjalizują się jako snajperzy w swoich drużynach. Wszystkie drużyny Spartan-II mają członków, którzy mają własne specjalizacje, ponieważ Master Chief wydaje się wyróżniać jako lider pola i frontman drużyny. W międzyczasie w programie telewizyjnym Kai-125 został pokazany jako wyznaczony snajper drużyny, co jest pracą, którą Linda-058 wykonywała podczas gry w Blue Team.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Spartan w rankingu Halo (w tym Master Chief)

To powiedziawszy, Kai-125 ma wszystkie umiejętności związane z byciem żołnierzem Spartan-II. Oznacza to, że ma zwiększone możliwości fizyczne, które pozwalają jej wyróżniać się na tle innych ludzi pod względem siły, szybkości, refleksu i inteligencji. Ponadto, jak wszyscy żołnierze Spartan II, od dzieciństwa była szkolona w zakresie działań wojennych.

Biorąc pod uwagę, że Kai-125 jest wyznaczonym snajperem drużyny, możliwe jest, że jest najlepszym strzelcem dalekiego zasięgu spośród wszystkich członków Srebrnej Drużyny i że może mieć najlepsze oczy spośród nich wszystkich, biorąc pod uwagę, że są żołnierze Spartan-II, którzy są lepsi pod pewnymi względami niż ich koledzy Spartanie.

Kto gra Kai-125 w programie telewizyjnym Halo?

Kim jest Kai-125 w programie telewizyjnym Halo?  (Objaśnienie postaci Spartan-II)

Kai-125 jest przedstawiana przez Kate Kennedy w programie telewizyjnym Halo. Może nie wydawać się znajoma fanom, ponieważ Kate Kennedy pracowała głównie jako aktorka głosowa, a nie jako aktorka ekranowa.

Być może słyszeliście głos Kennedy’ego w grach takich jak Mass Effect: Andromeda, Lego Marvel Super Heroes 2, World of Warcraft: Battle for Azeroth, Battlefield V i Assassin’s Creed Valhalla. Oznacza to, że nie jest nowicjuszką na scenie gier wideo. Jednak po raz pierwszy w swojej karierze gra postać Halo.

  • Kim jest Kai-125 w programie telewizyjnym Halo?  (Objaśnienie postaci Spartan-II)

    Ysmael Delicana Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który uwielbia wszystko, co ma związek z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Spędza wolny czas na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i grach.

Czy ten post był pomocny?