Skip to content

Wszystkie planety w programie telewizyjnym Halo

7 de wrzesień de 2022
planets

Najnowszą serią akcji science-fiction, którą możesz teraz przesyłać strumieniowo, jest Halo, która jest adaptacją popularnej serii gier wideo o tej samej nazwie. Oczywiście, jak w każdej dobrej serii science-fiction, której akcja rozgrywa się w kosmosie, w Halo występują różne planety. W związku z tym spójrzmy na wszystkie planety, które do tej pory pojawiły się w programie telewizyjnym Halo w pierwszym sezonie serialu.

Madrigal

Seria otwiera się na pozornie czerwonawej planecie zwanej Madrigal, która jest jedną z planet, które ludzkość skolonizowała w 26ten wiek. Oczywiście powodem, dla którego ta planeta została skolonizowana, jest fakt, że jest to planeta intensywnie wydobywająca wodę i faktycznie jest pod tym względem tier 4. Oznacza to, że Rada Bezpieczeństwa ONZ musi wykorzystywać Madrigal jako jedną z planet, które wydobywają w celu pozyskania zasobów.

To, co czyni Madrigal ważną planetą w serialu, to fakt, że stał się domem dla kwitnącego ruchu rebelii. Ludzie żyjący na planecie nie są tak naprawdę zgodni z przekonaniami Rady Bezpieczeństwa ONZ i chcą uniezależnić się od organu zarządzającego ludzkością. W rzeczywistości wiele różnych planet w zewnętrznych koloniach chce żyć z dala od centralnego systemu rządzącego Ziemią. Madrigal jest jedną z planet, które nie znoszą Rady Bezpieczeństwa ONZ z powodu tego, jak surowe mogą być jej rządy.

W odcinku 1 mała osada w Madrigal została zaatakowana przez 20 wojowników Przymierza Elite, którzy wymordowali tam wszystkich oprócz jednej osoby. Jednak Spartan Silver Team kierowany przez Master Chief Petty Officer John-117 zniszczył elitarnych wojowników, którzy zaatakowali osadę Madrigal i odkryli, że wydobywają na planecie. To wtedy odkryli artefakt, który prawdopodobnie został pozostawiony przez cywilizację Forerunnerów. Jedyny ocalały członek elitarnych wojowników (prawdopodobnie przyszły Arbiter) zgłosił to prorokom Przymierza.

W odcinku 2 zobaczyliśmy, że w Madrigal jest więcej osiedli i że pojawił się nowy gubernator, którego Rada Bezpieczeństwa ONZ ustanowiła, aby upewnić się, że powstanie wśród ludności zostanie stłumione.

Zasięg

Wszystkie planety w programie telewizyjnym Halo

Reach zawsze była jedną z najważniejszych planet we wszechświecie Halo, ponieważ była to jedna z centralnych baz Rady Bezpieczeństwa ONZ poza Ziemią. Nie minęło nawet dużo czasu, zanim seria Halo wprowadziła Reach, który był podstawą działań Rady Bezpieczeństwa ONZ we wcześniejszej części serii. Ta planeta została skolonizowana w środkowej części 24ten wieku i był ważny dla RB ONZ ze względu na fakt, że jest bogaty w tytan, którego RB ONZ używa do wielu swoich broni, szczególnie tego samego egzoszkieletu, którego używają Spartanie.

Z czasem Reach stało się największą bazą morską UNSC i jedną z najbardziej strategicznych lokalizacji dla ich operacji, ponieważ pozwoliła im działać w różnych miejscach w galaktyce bez konieczności wykorzystywania Ziemi jako centralnej bazy. Reach jest również drugim po Ziemi, jeśli chodzi o populację ludzką, a w odcinku 2 można było zobaczyć, że jest to coś więcej niż tylko baza wojskowa, ponieważ ma dobrze prosperujące miasto.

Można przypuszczać, że Reach jest również miejscem, w którym wdrożono Projekt Spartan-II, a to oznacza, że ​​Master Chief i reszta superżołnierzy Spartan-II zostali w zasadzie stworzeni i przeszkoleni na tej planecie. W związku z tym Reach jest również bardzo ważną lokalizacją dla wydziału naukowo-badawczego Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Na osi czasu Halo Przymierze znalazło lokalizację Reach w 2552 roku i postanowiło zaatakować z pełną siłą. Zasięg spadł w 2552 roku i dlatego planeta rzadko pojawiała się w głównych grach Halo. Niemniej jednak nadal odgrywał ogromną rolę w całej mitologii Halo, ponieważ często był używany jako punkt odniesienia.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 16 gier Halo w kolejności

W tym momencie w serii Halo na żywo nie wiemy jeszcze, czy Reach upadnie tak, jak w grach wideo. Warto zobaczyć, w jakim kierunku obiorą się showrunnerzy, jeśli chodzi o los Reach, ponieważ jego zniszczenie z rąk Przymierza było ważnym punktem zwrotnym w historii gier wideo Halo.

Wysoka Dobroczynność

Wszystkie planety w programie telewizyjnym Halo

Jedną z rzeczy, z których znana jest seria Halo, jest Przymierze. Jest to grupa kosmitów złożona z ośmiu różnych ras, które połączyły się w celach religijnych. Przymierze jest kierowane przez Proroków, którzy są tymi, którzy znają doktryny swojej religii, która zasadniczo czci Prekursorów, zaawansowaną i wyższą starożytną rasę kosmitów, która wymarła dawno temu, ale nadal pozostawiła swoją technologię w pewnym części galaktyki.

Stolicą Przymierza jest High Charity, trzecia planeta wprowadzona do serialu Halo. Planeta ta została pokazana podczas sceny, w której jeden z Proroków rozmawiał z Błogosławionym o tym, co wydarzyło się w Madrigal i jak Master Chief był w stanie aktywować artefakt, który znaleźli na tej planecie.

Należy zauważyć, że High Charity nie jest światem rodzinnym Proroków, ponieważ ich planeta została zniszczona dawno temu. Dlatego przenieśli się do High Charity, która w rzeczywistości jest planetą podobną do fortecy, która może poruszać się przez przestrzeń ślizgową (hiperprzestrzeń). Właśnie dlatego Wysoka Miłosierdzie jest tak ważna dla Przymierza, ponieważ jest to ich „statek-matka”, że tak powiem.

ZWIĄZANE Z:

Halo: Wszystkie 8 ras przymierza uporządkowanych według siły

Oczywiście powodem, dla którego High Charity jest tak wyjątkowa planeta, jest fakt, że ta planetoida jest napędzana technologią Forerunnera, która jest w stanie wyprodukować sztuczną gwiazdę, która dostarcza energii potrzebnej planecie do podtrzymania życia. High Charity jest również stale chroniona przez dużą flotę Przymierza, aby upewnić się, że Rada Bezpieczeństwa ONZ lub jakiekolwiek zagrożenie nie będą w stanie dotknąć Proroków.

Gruz

Wszystkie planety w programie telewizyjnym Halo

Najnowsza planeta, która zostanie wprowadzona do serialu Halo TV, niekoniecznie jest planetą, ale w rzeczywistości jest zbiorem asteroid, które unoszą się w kosmosie, ale były używane jako dom i baza operacyjna dla kosmicznych piratów. Obszar ten został ujawniony na początku odcinka 2, kiedy Master Chief odwiedził swojego starego przyjaciela Sorena, który był kandydatem Spartan II w młodości.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Soren-066 z programu Halo TV? A czy on jest z igrzysk?

Gruz to w rzeczywistości różne asteroidy, które są połączone ze sobą za pomocą rur i konstrukcji podobnych do windy, które umożliwiają ludziom podróżowanie z jednej asteroidy na drugą. To w zasadzie kreatywny sposób na zrobienie czegoś z niczego, ponieważ ludzie z Rubble w serialu Halo mieszkają tutaj, ponieważ czuli, że nie mają miejsca w galaktyce.

Na głównej osi czasu Halo, Rubble jest w rzeczywistości zbiorem asteroid, które zostały wydrążone, aby mogły zapewnić schronienie szakalom, które zdradziły Przymierze i zbuntowały się. Jedna z postaci w serialu Halo, Reth, została nazwana na cześć jednego z przywódców Szakala, którzy mieszkają w Rubble na głównej osi czasu Halo.

Niemniej jednak powodem, dla którego Rubble jest w stanie podtrzymywać życie, jest fakt, że istnieje potężna sztuczna inteligencja, która utrzymuje całe pole asteroid, aby inne asteroidy w okolicy nie były w stanie wyrządzić żadnych szkód asteroidom, które tworzą gruz. Mimo to Rada Bezpieczeństwa ONZ obawia się gruzu nie z powodu siły powstańców żyjących na tym obszarze, ale z powodu faktu, że wiele statków, które tu zacumują, zawiera dane nawigacyjne dotyczące Rady Bezpieczeństwa ONZ. Właśnie dlatego Rada Bezpieczeństwa ONZ wysłała Spartan, aby zniszczyli wszelkie dane nawigacyjne w Rubble w wydarzeniach z głównej osi czasu Halo.

W serialu Rubble stał się ważną częścią fabuły, ponieważ Master Chief musiał tam pojechać, aby spotkać się z Sorenem. Było to również miejsce, w którym spotkał Retha, który opowiedział mu wiele o artefakcie znalezionym w Madrigal.

Czy ten post był pomocny?