Skip to content

Kim był Hollow White w Bleach? Dlaczego jest ważny?

16 de grudzień de 2022
White

Tak daleko jak Wybielacz postaci, Hollowowie nie są tak naprawdę grupą, o której rozmawialiśmy zbyt często w Fiction Horizon. Ale widząc, jak w dużej mierze nieznany Hollow odegrał główną rolę w historii Ichigo Kurosakiego, głównego bohatera tej historii, musieliśmy poświęcić artykuł tej postaci, ze względu na jej znaczenie w historii. Hollow, o którym mówimy, to White, eksperymentalny Hollow, którego Aizen używał przed rozpoczęciem głównej historii i który miał duży wpływ na życie Ichigo Kurosakiego. W tym artykule powiemy ci, kim był White i dlaczego był tak ważny.

White był eksperymentalnym Hollowem stworzonym przy użyciu Dusz wielu Shinigami Wybielacz. Sōsuke Aizen, główny antagonista pierwszej części mangi, używał White’a do swoich eksperymentów na wiele lat przed narodzinami Ichigo. White starł się również z matką Ichigo, Masakim Kurosakim, i zaraził ją, prawie zmieniając ją w Hollowa. Masaki został uratowany przez Isshina i Uraharę, ale dzięki temu spotkaniu, Ichigo odziedziczył moce Hollowa po swojej matce.

Reszta tego artykułu skupi się, jak zapewne sami wydedukowaliście, na Hollow o imieniu White, który jest w dużej mierze nieznany, ale odegrał główną rolę w końcowej części Wybielacz. White to bardzo interesująca postać, która pojawiła się późno w historii i miała duży wpływ na fabułę, dlatego powiemy ci wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Spoilery z mangi będą obecne, więc uważaj, jak podchodzisz do artykułu.

W kim był Hollow White Wybielacz?

Chociaż Hollowowie byli ważniejsi podczas oryginalnej Sagi Arrancarów, faktem jest, że stosunkowo nieznany Hollow odegrał główną rolę w historii w późniejszej części mangi. Z pewnością była to retrospekcja, ale okazała się decydującym momentem dla Ichigo Kurosakiego i jego rodziny, dlatego rola tego Hollowa jest obecnie tak duża. Hollow, o którym mowa, nazywa się White i zamierzamy go przedstawić w tym artykule.

Hollowy zwykle rodzą się w Hueco Mundo, ale biały jest godnym uwagi wyjątkiem. Mianowicie, ten Hollow został faktycznie stworzony w Soul Society z dusz kilku Shinigami, jako część badań Sōsuke Aizena nad procesem Hollowfikacji, który był główną częścią jego planu rządzenia Soul Society. Eksperymenty te doprowadziły później do Hollowfikacji Visoredów, a także wygnania Kisuke Urahary i Yoruichi Shihōin. Rola Aizena w stworzeniu White’a była wówczas tajemnicą, więc nikt nie wiedział, że to on aranżował wszystko z cienia.

Aizen wysłał White’a do miasta Naruki, które było pod jurysdykcją 10. Oddziału i jest najbardziej znane jako kwatera główna Xcution, grupy Fullbringer kierowanej przez Kūgo Ginjō. White był bardzo przebiegłym Hollowem, dość silnym i bardzo żądnym morderstwa, dlatego był tak niebezpieczny; był również potężniejszy niż przeciętny Hollow. Mimo to działał wyłącznie instynktownie, dlatego Aizen był w stanie wykorzystać go do własnych celów. W bitwie zawsze wybierał najsłabszego przeciwnika, ponieważ chciał więcej mocy, ale fakt, że został stworzony z dusz kilku Shinigami, był widoczny, ponieważ Isshin później zauważył, że czuł się tak, jakby walczył z Shinigami, a nie z Hollowem. . Mimo to White nie wydawał się możliwy do normalnej mowy.

ZWIĄZANE Z:

10 najsilniejszych Hollowów w Bleach uszeregowanych według mocy

Tak czy inaczej, White podczas swoich podróży do miasta Naruki zabił kilku Shinigami, którzy tam stacjonowali, co skłoniło kapitana 10. Oddziału, Isshina Shibę, do interwencji. Teraz, jako kapitan, Isshin był z pewnością potężniejszy od White’a i dlatego użył swojego Reiatsu, by zwabić White’a do siebie, chociaż nie powstrzymał go przed zabiciem dwóch innych Shinigami, ponieważ White wybrał najpierw słabszych przeciwników. Interwencja Isshina prawdopodobnie szybko by się skończyła, gdyby nie przeszkodził mu niespodziewany gość.

Mianowicie, nieznany Isshinowi, sam Sōsuke Aizen pojawił się na polu bitwy i ciął Isshina od tyłu, co było sposobem na powstrzymanie Isshina przed odkryciem własnej roli w tym wszystkim. Spowodowało to wiele problemów dla Isshina i dało White’owi przewagę w bitwie. Ale Isshin otrzymał później pomoc, zanim White został zmuszony do autodestrukcji po tym, jak został osaczony przez Isshina i jego pomocnika. Więcej na ten temat w następnym rozdziale.

1671170180 344 Kim byl Hollow White w Bleach Dlaczego jest wazny.webp

Jest jeszcze jedna rzecz, którą chcielibyśmy wyjaśnić na temat White’a, zanim faktycznie będziemy kontynuować jego rolę w historii Ichigo Kurosakiego. Mianowicie, jeśli zauważysz jego projekt, zobaczysz, że Biały jest – co nie jest tak powszechne wśród silniejszych Hollowów – prawie całkowicie czarny, z wyjątkiem jego maski (która jest zawsze biała) i długich, sięgających do tyłu włosów, które też był biały. Dlaczego więc tak mroczna postać nazywa się White? Jak można się było spodziewać, „winę” ponosi Aizen, ponieważ to on nadał temu Hollowowi imię Biały.

Aizen uznał to za ironiczne imię. Mianowicie, zewnętrzny wygląd White’a był czarny jak smoła, co odzwierciedlało zło, które ucieleśniał White. Ale ze względu na fakt, że został stworzony z dusz wielu Shinigami, miał w sobie „wewnętrzną biel”, która była odbiciem pokręconego poczucia humoru Aizena.

W jaki sposób White jest powiązany z Ichigo Kurosakim?

Aby właściwie odpowiedzieć na to pytanie, musimy ponownie przyjrzeć się historii tego, jak matka Ichigo spotkała White’a i jak to spotkanie ukształtowało zarówno jej przyszłość, jak i przyszłość jej syna. Kiedy mieszkała z rodziną Ishida i miała poślubić Ryūkena, w deszczową noc, Masaki poczuła, że ​​w pobliżu zbiegają się dwa wielkie Reiatsu. Nie mogła siedzieć bezczynnie i chciała zobaczyć, czy może pomóc. Ryūken początkowo chciał ją powstrzymać, ale nie mógł. Masaki napotkał rannego kapitana Isshina Shibę z 10. Oddziału Gotei 13.

To było podczas walki z Hollow White. Z jej umiejętnościami, Masaki nie była w stanie trafić Hollowa, więc pozwoliła mu się zaatakować. White ugryzł Masakiego w ramię, a Masaki skorzystał z okazji, by zabić White’a strzałą. Isshin podziękował swojej wybawczyni, która przedstawiła się jako Quincy. Potem obaj wrócili do swoich domów, ale nadal myśleli o sobie przez wiele dni.

1671170180 374 Kim byl Hollow White w Bleach Dlaczego jest wazny.webp

Kilka dni później, gdy właśnie wracała ze szkoły, spotkała Kisuke Uraharę, który coś w niej zauważył. Kiedy Masaki wróciła do rezydencji rodziny Ishida, spotkała się z ciotką, która usłyszała od Katagiri o wycieczce Masakiego pomagającej Shinigami. Zanim Masaki zdążyła się wytłumaczyć, nagle upadła, aw jej klatce piersiowej powoli otworzyła się dziura Hollowa. Ryūken biegł z nią, desperacko szukając pomocy.

Spotkał Isshina, który z kolei wymknął się z Soul Society, by ponownie zobaczyć się z Masakim. Ryūken obwiniał o wszystko Isshina, kiedy pojawił się Kisuke, wyjaśniając, że Masaki cierpi na przypadek Hollowfikacji spowodowanej ugryzieniem White’a. W tym czasie Hollow prawdopodobnie wysłał część swojego Reiatsu do ciała Masaki, po czym zaczęła powoli zmieniać się w Hollowa.

ZWIĄZANE Z:

Oto dlaczego Bleach nazywa się Bleach

W swojej kryjówce Kisuke wyjaśnił, że nie może w pełni wyleczyć procesu, ale może go zatrzymać. Jednak wymagałoby to Reiatsu odpowiednika obecnej duszy Hollow-Quincy Masakiego. Odpowiednikiem byłaby kombinacja człowiek-Shinigami, po czym Kisuke wyjaśnił, że mógłby wyposażyć Isshina w Gigai, który tłumi Hollow Masaki, ale pozbawia go jego mocy Shinigami i zmienia go w normalnego człowieka.

Isshin zgodził się bez namysłu, chcąc teraz ocalić Masaki, tak jak ona uratowała jego. Po pomyślnym leczeniu Isshin pozostał w świecie ludzi iz pomocą Kisuke założył małą prywatną klinikę, w której często odwiedzał go Masaki. Isshin i Masaki zakochali się w sobie i zamieszkali razem po tym, jak Masaki skończył szkołę średnią.

Masaki nie mogła pozostać w rodzinie Ishida w żaden sposób, ponieważ jej pół Quincy / pół Hollow Reiatsu skaziłoby rodowód rodziny, dlatego jej zaręczyny z Ryūkenem również zostały zerwane. Isshin początkowo próbował okłamać Masakiego, że powodem, dla którego nie miał mocy Shinigami, było to, że został wygnany za to, że nie był w stanie samodzielnie pokonać Hollowa.

1671170180 687 Kim byl Hollow White w Bleach Dlaczego jest wazny.webp

Jednak Masaki przejrzał kłamstwo, ale nie był na niego zły. Rok lub dwa później Isshin i Masaki mieli Ichigo. I na tym kończy się odpowiednia część historii Masakiego Kurosakiego. Widać, że resztki Reiatsu White’a pozostały w niej nawet po tym, jak jej Hollowfikacja została pomyślnie zatrzymana przez Isshina Uraharę. Ponieważ Reiatsu Hollowa pozostało z nią w jej ciele, przekazała te moce Ichigo, kiedy się urodził. To wyjaśnia, dlaczego Ichigo ma zarówno moc Quincy, jak i Hollowa, obok swoich innych mocy, i jak White, który został zabity na długo przed narodzinami Ichigo, miał duży wpływ na życie bohatera.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?