Skip to content

Kill la Kill – data premiery 2. sezonu: wznowiona czy anulowana?

31 de lipiec de 2022
KlK

Zabij la Zabij to serial telewizyjny anime wyprodukowany przez studio Trigger. Został wyreżyserowany przez Hiroyukiego Imaishi, napisany przez Kazuki Nakashima i wyemitowany między październikiem 2013 a marcem 2014 na MBS. Adaptacja mangi autorstwa Ryō Akizuki została opublikowana między październikiem 2013 a lutym 2015 i skompilowana w trzech tomach przez Kadokawę Shoten; tylko nieznacznie odbiegało od historii anime. The Zabij la Zabij serial anime miał swoją premierę jakiś czas temu, a w tym artykule powiemy Wam, czy możecie spodziewać się drugiego sezonu Zabij la Zabij w najbliższym czasie.

Drugi sezon Zabij la Zabij prawdopodobnie nigdy się nie wydarzy. Zabij la Zabij była oryginalną produkcją anime i była wtedy hitem, pomimo wszystkich kontrowersji. Seria zakończyła się rozstrzygającym akcentem, nic nie pozostało nierozwiązane, a ponieważ minęło osiem lat od zakończenia serii, drugi sezon wydaje się dość nieprawdopodobny i, szczerze mówiąc, niepotrzebny.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz wszystkie znane i nieznane informacje związane z potencjalnym sezonem 2 Zabij la Zabij. Dowiesz się, że potencjalna kontynuacja jest bardzo mało prawdopodobna, ale powiemy Ci również wszystko, co może Cię zainteresować, gdybyś zastanawiał się nad przyszłością serialu.

Będzie Zabij la Zabij Sezon 2 się wydarzył?

Zabij la Zabij to pierwszy serial telewizyjny i główna produkcja studia animacji Trigger, założonego w 2011 roku przez byłych pracowników Gainax, Masahiko Ōtsukę i Hiroyukiego Imaishiego. Zabij la Zabij została ogłoszona w lutym 2013 r. w Nowy typ czasopismo. Kazuki Nakashima i Hiroyuki Imaishi wspólnie opracowali koncepcję serialu, Nakashima jako scenarzysta i Imaishi jako reżyser.

Obaj pracowali już razem na tych stanowiskach na Gurren Lagann seria; dołączyli do nich Shigeto Koyama jako projektant sztuki, Toyonori Yamada jako operator i Jun’ichi Uematsu jako montażysta. Projekt postaci i reżyserię animacji nadzorował Sushio.

Pierwsza transmisja 24 odcinków miała miejsce od 4 października 2013 do 28 marca 2014 po północy (a więc poprzedniego dnia telewizji) na MBS w rejonie Kansai, a następnie TBS w rejonie Tokio (Kantō) i CBC w rejonie Nagoi (Chūkyō) od 5 października i BS-TBS od 6 października za pośrednictwem satelity w całym kraju. Ostatni Blu-ray/DVD zawierał dodatkowy 25. odcinek.

Przed emisją serial był licencjonowany przez Aniplex of America i był jednocześnie emitowany równolegle z japońską premierą na platformie wideo Daisuki.net na całym świecie (z wyłączeniem Australii, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji i niektórych francuskojęzycznych i krajów azjatyckich) z napisami w języku angielskim, włoskim, hiszpańskim, portugalskim i niemieckim oraz nadawane w Crunchyroll i Hulu w Ameryce Północnej oraz przez Madman Entertainment w Australii i Nowej Zelandii.

Muzyka do serialu pochodzi od Hiroyuki Sawano. „Sirius” zaśpiewany przez Eir Aoi został użyty jako pierwszy tytuł otwarcia, „niejednoznaczny” przez GARNiDELiA jako drugi tytuł otwarcia. „Gomen ne, Ii Ko ja Irarenai” była pierwszą piosenką końcową, zaśpiewaną przez Miku Sawai, a drugą była „Shinsekai Kōkyōgaku” Sayonary Ponytail.

Seria anime zakończyła się normalnie, z odpowiednim zakończeniem. Minęło osiem lat, odkąd to się wydarzyło, a kiedy Zabij la Zabij jest dość popularny, wydaje się, że nie ma planów kontynuowania anime. Oryginalni autorzy nie zasugerowali powrotu, a godzina szczerej opinii najlepiej by było Zabij la Zabij tak pozostać. Serial miał świetną passę i jest lubiany przez wiele osób i tak naprawdę nie ma potrzeby kontynuowania. Oryginalna historia została doprowadzona do właściwego zakończenia, a kontynuacja nie tylko wydaje się nieprawdopodobna, ale wydaje się niepotrzebna.

Jaka może być fabuła? Zabij la Zabij Sezon 2?

W tej chwili nie mamy absolutnie żadnego pojęcia o zawartości potencjalnego drugiego sezonu Zabij la Zabij. Czemu? Cóż, przede wszystkim Zabij la Zabij jest oryginalnym projektem anime, co oznacza, że ​​nie ma materiałów źródłowych, z którymi moglibyśmy się zapoznać do fabuły. Po drugie, anime zakończyło się ostatnim odcinkiem i wydaje się, że nie ma planów na kontynuację, co oznacza, że ​​drugi sezon jest bardzo mało prawdopodobny. Jedyne, co możemy tutaj zrobić, to podsumować pierwszy sezon anime, aby pomóc ci zrozumieć, co się stało.

Akademia Honnouji w Tokio na wyspie Honnō City jest zdominowana przez przerażającą radę studencką, na czele której stoi Satsuki Kiryuin. Jej uczniowie noszą mundury Goku, które dają im nadludzkie zdolności, ponieważ są wykonane ze specjalnego materiału zwanego Nicią Życia. Ryuko Matoi, która dzierży długi miecz w kształcie nożyc, zdolny do przecinania mundurów Goku, rzuca wyzwanie Radzie, szukając zabójcy swojego ojca.

Chociaż początkowo łatwo pokonana przez Takaharu Fukurodę, znajduje świadomego marynarza, który nazywa Senketsu (Świeża Krew), Kamui. Jest to wykonane w całości z nici życia, co pozwala jej stawić czoła Kiryuin oraz jej próbom i przeszkodom. Przyjaźni się ze swoim nadpobudliwym kolegą z klasy Mako Mankanshoku i mieszka z rodziną.

Gdy Satsuki reorganizuje alokację mundurów Goku poprzez wybory sankcji, Ryuko mierzy się z członkami Elitarnej Czwórki Satsuki, którzy noszą potężne, trzygwiazdkowe mundury Goku, w serii pojedynków. Ich ostateczna walka zostaje przerwana przez Nui Harime, posiadacza drugiego Ostrze Nożyc i mordercę ojca Ryuko. W późniejszej walce Ryuko zamienia się w niekontrolowanego potwora.

Wraz z nalotem na szkoły w Trójmieście, Satsuki anektuje główne szkoły w innych regionach Japonii i tłumi plażę nudystów, organizację paramilitarną kierowaną przez wychowawcę Ryuko, Aikuro Mikisugi. Organizuje festiwal, na którym gościem będzie jej matka Ragyo, dyrektor akademii i dyrektor generalny REVOCS Corporation, producenta odzieży, który dominuje na światowym rynku.

Mikisugi pokazuje, że nici życia wplecione we wszystkie ubrania REVOCS są w rzeczywistości obcymi pasożytami, które pożerają swoich użytkowników. Gdy pożerają festiwalowy tłum, Satsuki zwraca się przeciwko swojej matce, ujawniając swój ostateczny cel, jakim jest zniszczenie Ragyo. Ale bunt jest krótkotrwały, ponieważ Ragyo połączył się z nićmi życia, aby uzyskać ogromną moc.

Ragyo rozpoznaje Ryuko jako swoją własną córkę i młodszą siostrę Satsuki, która przeżyła porzucenie eksperymentu z nicią życiową i została potajemnie wychowana przez zaginionego męża Ragyo, Isshina Matoia. Miesiąc później Ragyo i The Covers zdewastowali Japonię i schwytali Satsuki, pozostawiając Elitarną Czwórkę bez mundurów Goku i zmuszając ich do ukrycia się z Ryuko i innymi na Plaży Nudystów.

ZWIĄZANE Z:

25 najfajniejszych broni anime, które musisz zobaczyć (w rankingu)

Kiedy ratują Satsuki, Ragyo chwyta i robi pranie mózgu Ryuko, by z nią walczył. Po uwolnieniu Ryuko, ona i Satsuki rzucają wyzwanie Ragyo. To chce użyć satelity kosmicznego, aby rozkazywać wszystkim nitom życia, aby pochłonąć ich ludzkich gospodarzy i rozpalić ziemię, aby rozprzestrzenić nici życia w całym wszechświecie.

Po tym, jak Ragyo zdejmuje nadajnik satelitarny i rozwala kokon zawierający oryginalną nić życia, pochłania Nui i leci w kosmos, aby ręcznie aktywować satelitę, ale Ryuko ściga Ragyo i pokonuje ją, powodując utratę nici życia. Po bitwie Senketsu poświęca się i spala po ponownym wejściu do atmosfery, aby sprowadzić Ryuko z powrotem na Ziemię.

W innym odcinku OVA, sekretarka Ragyo, Rei Hououmaru, zakłóca ceremonię ukończenia szkoły w Honnouji Academy, używając resztek życia do stworzenia sobowtórów Satsuki i Elitarnej Czwórki. Jednak zostają pokonani przez Ryuko, prawdziwą Elitarną Czwórkę i Plażę Nudystów, a Satsuki przekonuje Rei, by zrezygnowała z walki. Akademia Honnōji zostaje zamknięta podczas upadku miasta Honnō i wszyscy odchodzą, by żyć normalnie.

Czy ten post był pomocny?