Skip to content

Kieran Culkin z Succession w końcu wyjaśnia, dlaczego dziewczyna i dziecko Romana zniknęli

25 de kwiecień de 2023
l intro 1682400490

Telewizyjne dramaty telewizyjne

Grace Roy rozmawia z Romanem Royem

Ze względu na stałe, przemyślane tempo w odcinkach, „Sukcesja” porusza się z zawrotną prędkością między ratami. Biorąc pod uwagę, że Logan Roy (Brian Cox) obchodził swoje 80. urodziny w premierze serialu i swoje 84. urodziny na początku sezonu 4, oznacza to, że serial obejmuje ponad cztery lata historii w zaledwie kilkadziesiąt godzin. To dość szybko jak na standardy telewizyjne i często skutkuje czymś, co niektórzy fani błędnie nazywają „porzuconymi wątkami fabularnymi” — co rzekomo odnosi się do wątków, które zostały rozwiązane po cichu w tle, aby skupić się na głównym dramacie serialu.

Jednym z najbardziej niesławnych z tych rzekomych „porzuconych wątków” była żona Romana (Kieran Culkin), Grace Roy, i ich wspólne dzieci. Grace grała aktorka teatralna i filmowa Molly Griggs, która dołączyła do broadwayowskiej obsady „Hello, Dolly!” po zakończeniu jej trzyodcinkowej historii w „Sukcesji”. Wielu fanów wciąż jest zdezorientowanych, dlaczego nie widzimy Grace po odcinku pierwszego sezonu „I Went To Market”, chociaż sam Culkin próbował to wyjaśnić.

Według wywiadu, którego udzielił Variety, Grace była tylko kanonicznie żoną Romana w odcinku pilotażowym, a później została przepisana jako jedynie jego dziewczyna. Pomimo ekscytacji związanej z posiadaniem telewizyjnej rodziny, Culkin mówi, że twórcy chcieli mieć więcej swobody w odkrywaniu skomplikowanej seksualności bohatera, a wszystkim zaangażowanym wydawało się to niemożliwe, gdy był w stabilnym, monogamicznym związku. „Bawili się pomysłem, że ona jest świadoma tego, że masz seksualne zahamowania, jeśli chodzi o monogamię, i może być bardziej płynna, ale jeszcze nie wiemy, co to jest” – powiedział.

Co stało się z Grace w tej historii?

Chociaż Grace odchodzi dość szybko, jej fabuła była daleka od porzucenia. W jej pierwszych występach dowiadujemy się, że jest bardzo podobna do Romana (na wszystkie najgorsze sposoby) i że wydają się być dla siebie idealni publicznie. Prywatnie, oczywiście, zakorzeniony w Romanie lęk przed intymnością szybko tworzy między nimi napięcie.

Pewnego ranka próbuje zainicjować fizyczną interakcję z Romanem, który brutalnie ją odrzuca i natychmiast kwestionuje ich wspólne życie. Grace odpowiada, wskazując na jego dysfunkcje seksualne. Roman spędza resztę wspólnego czasu, szukając powodu, by zwolnić ją z ich związku, i znajduje go, kiedy pokazuje dzieciom „Największy indyk”. Zabiera ją na korytarz i rzuca, chociaż zostaje przy obiedzie, żeby zachować spokój.

Jednak po tym odcinku naprawdę nie ma żadnego powodu (poza niezaprzeczalnie doskonałym występem Griggsa), aby przywrócić tę postać. Narracja jest tak psychologicznie skoncentrowana na rodzinie Royów, że gdy postać opuszcza swoją orbitę, funkcjonalnie znika. Naomi Pierce (Annabelle Dexter-Jones) i Lawrence Yee (Rob Yang) spotkali podobny los i nie byłoby zaskoczeniem, gdyby ślad Logana był ostatnim, jaki widzimy biedną Kerry (Zoë Castellabate). „Succession” to istny rekin spektaklu, posuwający się bezlitośnie do przodu.

Co Molly Griggs robiła od czasu sukcesji?

Molly Griggs na premierze

Po „Sukcesji” i „Hello, Dolly!”, Molly Griggs zagrała w odcinkach dramatów CBS „Bull” i „Instynkt”, zanim ostatecznie dołączyła do thrillera kryminalnego Foxa „Syn marnotrawny”. Przez dwa sezony serial podążał za Malcolmem Brightem (Tom Payne), profilerem kryminalnym dręczonym przez demony zarówno w przeszłości, jak i obecnie; jednym z takich dręczących duchów jest Eve Blanchard Grigga, dziewczyna Malcolma, która została zamordowana przez zabójcę przed rozpoczęciem serii (to była cała sprawa).

Dostała kolejną powracającą rolę wkrótce po odwołaniu „Syna marnotrawnego”, dołączając do obsady serialu kryminalnego „Dr Death” Peacocka, obok Christiana Slatera i Aleca Baldwina. Następnie wystąpiła gościnnie w Magnum PI, New Amsterdam i The Good Doctor, a także występowała jako Isabelle Carrick przez pierwsze trzy sezony produkowanego przez M. Night Shyamalana serialu AppleTV+ Sługa.

Obecnie jest planowana do nadchodzącego miniserialu Shondaland Netflix „Rezydencja”, w którym Shonda Rhimes wraca do Białego Domu w celu kolejnego skandalicznego spisku kryminalnego. Griggs dołącza do obsady, w skład której wchodzą Uzo Aduba, Andre Braugher, Randall Park i Isiah Whitlock Jr.

Czy ten post był pomocny?