Skip to content

Czy Hyoma Chigiri jest dziewczyną w Blue Lock? (i dlaczego wygląda jak jeden)

3 de grudzień de 2022
bluelock chigirihyomacharacterpv 1

Blue Lock jest obecnie jedną z najpopularniejszych mang sportowych i jest obecnie adaptowana do anime równie ekscytującego jak oryginalny materiał. Opowiada o wielkiej podróży, w której wiele postaci rywalizuje o tytuł najsilniejszego napastnika na świecie. Jedną z tych postaci jest ktoś o imieniu Hyoma Chigiri, a wielu fanów jest zdezorientowanych, jeśli Chigiri ma być dziewczyną w Blue Lock, a jeśli nie, to dlaczego wygląda jak dziewczyna?

Hyoma Chigiri z Blue Lock nie jest dziewczyną i potwierdzono, że jest mężczyzną. Tylko postacie płci męskiej biorą udział w projekcie Blue Lock w serialu. Hyoma Chigiri jest czasami postrzegany jako dziewczyna ze względu na jego charakterystyczne długie włosy, które nadają mu wygląd, który według wielu osób należy do kobiet.

Mimo że Chigiri w rzeczywistości nie jest dziewczyną, warto zagłębić się w jego postać, aby w pełni zrozumieć, kim jest Hyoma Chigiri i jaka jest jego rola w Blue Lock.

Co to jest niebieski zamek?

Blue Lock to manga sportowa, pierwotnie napisana przez Muneyuki Kaneshiro, a zilustrowana przez Yusuke Nomurę. Serializacja rozpoczęła się 1 sierpnia 2018 roku w Weekly Shonen Magazine, tym samym magazynie co Hajime no Ippo i Rent-A-Girlfriend. Mangę polecił nawet Hajime Isayama, autor Attack on Titan, mangi, nad którą Yusuke Nomura pracował jako asystent.

Historia zaczyna się w 2018 roku po tym, jak Japonia przegrała mistrzostwa świata w piłce nożnej. To była naprawdę duża porażka, ponieważ zajęli 16. miejsce. Z tego powodu bardzo tajemniczy i inteligentny człowiek o imieniu Ego Jinpachi zostaje zatrudniony przez Japoński Związek Piłki Nożnej w celu ulepszenia ich narodowej drużyny piłkarskiej. To, co wymyśla Ego, to obóz treningowy, który bardzo przypomina więzienie, w którym obiecujący młodzi mężczyźni mogą razem trenować, aby zostać najlepszym napastnikiem na świecie. W stylu Battle Royale część tych młodych mężczyzn zostaje wydalona, ​​​​jeśli nie ukończą każdego etapu programu, a pozostała osoba jest określana jako zwycięzca i najlepszy napastnik, jakiego widziała Japonia. Ci, którym się nie powiedzie, nigdy więcej nie zostaną przyjęci do reprezentacji Japonii.

ZWIĄZANE Z:

Czy Manga Blue Lock jest zakończona czy w toku? Stan wyjaśniony

Kim jest Hyoma Chigiri z Blue Lock?

1670065252 553 Czy Hyoma Chigiri jest dziewczyna w Blue Lock i dlaczego

Kontuzja nogi powstrzymała kiedyś Hyomę Chigiri, ale w Blue Lock przezwyciężył swoje zmartwienia i był w stanie grać w piłkę całym sercem. Chigiri był członkiem Drużyny Z, kiedy początkowo przybył do Blue Lock. Chigiri spędził większość Pierwszej Selekcji, unikając lub ograniczając swój udział, ale po zainspirowaniu się głównym bohaterem Isagi w trzecim meczu Drużyny Z, podjął decyzję, aby przezwyciężyć swój strach i grać w piłkę nożną, starając się dogonić swoich przeciwników i zostać najlepszym napastnikiem na świecie.

Chigiri zawsze uważał, że jest lepszy niż wszyscy inni, ponieważ ma naturalnie silne mięśnie, niesamowite umiejętności piłkarskie i wyjątkową szybkość. Chociaż był przede wszystkim skromny, kiedyś patrzył z góry na każdego, kto pojawił się przed nim lub mu przeszkadzał. Jego poczucie wyższości nie słabnie, dopóki nie zerwał ACL, aw wyniku nękania braci Wanima rozwinął głęboko zakorzeniony strach przed grą w piłkę nożną. Jego strach przed tym, że nigdy więcej nie zagra w piłkę nożną, powoduje, że woli znaleźć wymówkę, by zrezygnować z trzymania się swojej pasji.

Chigiri udowodnił, że jest nieugiętą i upartą siłą, jeśli chodzi o odzyskanie kontroli nad swoją dumą i ambicjami. Nieustannie dąży do wywierania wpływu na boisku, co sprawia, że ​​inni gracze zwracają na niego uwagę i doceniają jego talent. Będąc graczem, który nieustannie ściga się w ciasnych miejscach, między przeciwnikami, a nawet przechodzi od podawania do dryblingu, Chigiri ma doskonałe skupienie. Kiedy Chigiri jest zmotywowany przez Isagi i ponownie odkrywa swoje pragnienie gry i wygrywania, w końcu pokonuje swój strach i zaczyna grać jak zawodnik, którym był w gimnazjum, deklarując, że pewnego dnia zostanie najlepszym napastnikiem na świecie. Chigiri przyznaje, że znajduje wielką radość w wyprzedzaniu graczy swoją szybkością.

Czy Hyoma Chigiri jest dziewczyną?

Pomimo tego, co wielu ludzi początkowo myśli, nie, Hyoma Chigiri nie jest dziewczyną. Chociaż ma pewne kobiece aspekty w swoim wyglądzie, Chigiri jest rzeczywiście mężczyzną, ponieważ jest traktowany jako jeden i tylko faceci zostali zaproszeni do udziału w projekcie Blue Lock.

ZWIĄZANE Z:

Czy Blue Lock to prawda, czy zmyślona historia? (i czy może stać się rzeczywistością)

Dlaczego ludzie myślą, że Hyoma Chigiri to dziewczyna?

1670065252 806 Czy Hyoma Chigiri jest dziewczyna w Blue Lock i dlaczego

Chigiri to młody mężczyzna o ciemnoróżowych oczach i czerwonawo-różowych włosach. Chigiri przez całe życie miał bardzo kobiecą twarz, o czym świadczą jego długie rzęsy i delikatne rysy twarzy. Ze względu na swój kobiecy wygląd i zwinność charakterystyczną dla ninja, jest często nazywany „Księżniczką”. Jest uderzająco podobny do swojej siostry i matki. Zanim pozwolił włosom urosnąć do wysokości ramion, jakiś czas po rozpoczęciu szkoły średniej, włosy Chigiri miały zwykle długość tylko do szyi. Z jednym długim hukiem, który sięga prawej części jego twarzy, włosy Chigiri sięgają poza jego ramiona. Podczas gier często zaplata warkocze z jednej strony włosów, aby nie zasłaniały mu twarzy.

Wszystkie te cechy, które posiada Chigiri, są często opisywane jako kobiece, więc wielu fanów było zdezorientowanych i myślało, że Chigiri może być dziewczyną.

Jak potężny jest Hyoma Chigiri?

Umiejętności Hyomy Chigiri tkwią w jego nogach, ponieważ słynie on ze swojej niesamowitej szybkości i to właśnie daje mu tak wielką moc.

Chigiri może pędzić po polu z niezwykłą szybkością dzięki swoim naturalnie potężnym nogom i zręcznej pracy nóg. Chociaż kilku graczy może dorównać mu tempem, żadnemu jeszcze nie udało się wygrać w wyścigu jeden na jednego. Nawet Aiku Oliver, najlepszy obrońca reprezentacji Japonii U-20, nie mógł dotrzymać kroku Chigiri.

1670065253 367 Czy Hyoma Chigiri jest dziewczyna w Blue Lock i dlaczego

Potrafi zidentyfikować idealne otwarcie w obronie przeciwnika i szybko przez nie przejść dzięki swojej szybkości, spostrzegawczości i świadomości otoczenia. Chigiri dodatkowo wykazał się zdolnością do natychmiastowego wystrzelenia piłki i ścigania jej, wykonując szeroki ruch, który może zakłócić formację przeciwnika. Chigiri ma jedną z najlepszych przełomowych mocy Blue Lock z powodu tych czynników.

ZWIĄZANE Z:

20 najlepszych cytatów Blue Lock z anime i mangi

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, jak dobrym graczem jest Hyoma Chigiri i że nie jest dziewczyną, wiesz o nim wszystko, co można wiedzieć. Możesz bezpiecznie oglądać przyszłe odcinki Blue Lock bez żadnych wątpliwości.

  • Łukasz Bryto

    Łukasz Bryto

    Łukasz Bryto

    Bardzo lubi filmy, anime i jego tematykę, od My Hero Academia po Grand Hotel Budapest. Obiecująca studentka filmoznawstwa w Brazylii z nadzieją na zrobienie kariery w branży i opowiadanie historii światu.

Czy ten post był pomocny?