Skip to content

Kiedy i gdzie jest zestaw Dragon Age: Absolution?

14 de listopad de 2022
DAA 1200x633 1

Dragon Age: Rozgrzeszenie to nowy, nadchodzący serial animowany oparty na sukcesie Era Smoka seria gier wideo, która będzie miała premierę w serwisie Netflix 9 grudnia 2022 roku. Era Smoka od lat jest hitem wśród graczy, a nadchodząca seria animowana będzie nowym dodatkiem do większej narracji serii. Fabuła ma zawierać nowe postacie i będzie dodatkiem do ugruntowanej narracji. W tym artykule powiemy Ci, kiedy i gdzie nowa seria, Dragon Age: Rozgrzeszeniezostanie ustawiony.

Chociaż dokładna chronologia nie została potwierdzona, wiemy, że Dragon Age: Rozgrzeszenie będzie się rozgrywać w Dragon Age, mniej więcej w czasie gry Dragon Age: Inkwizycja, czyli nie przed 9:41 Dragon i prawdopodobnie gdzieś w okolicach lub po 9:42 Dragon, kiedy gra się skończy. Lokacją serialu będzie Imperium Tevinter.

W dalszej części tego artykułu dowiesz się więcej na temat osi czasu i świata Dragon Age: Rozgrzeszenie. Świat Dragon Age: Rozgrzeszenie to naprawdę intrygujące spojrzenie na historię serii, a my jesteśmy tutaj, aby udzielić Ci wszystkich informacji i wyjaśnień, których możesz potrzebować. Ten artykuł dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji w jednym miejscu.

Kiedy robi Dragon Age: Rozgrzeszenie odbywać się?

I chociaż lokalizacja jest znana (patrz poniżej), dokładna oś czasu Dragon Age: Rozgrzeszenie jest nieznany na ten moment, ponieważ serial nie został jeszcze wyemitowany. Netflix nie ujawnił harmonogramu programu, ale są pewne szczegóły, które pozwoliły nam wywnioskować, kiedy historia może zostać ustawiona, przynajmniej tymczasowo. Mianowicie, chociaż fabuła będzie podążać za grupą nowych i oryginalnych postaci, już wiemy, że w serialu pojawią się znajome twarze.

Są to: Fairbanks, przywódca grupy orlezjańskich uchodźców, którzy stracili swoje domy w Wojnie Lwów; Cassandra Pentaghast, Nevarran z królewskiej rodziny Pentaghast, Prawa Ręka Boskości; Leliana, orlesian bard. Te trzy postacie pojawiły się już w serii (w grach) i były postaciami w więcej niż jednej iteracji serii. Ale tylko jedna gra – Dragon Age: Inkwizycja – łączy wszystkie trzy postacie, dlatego możemy wywnioskować, że fabuła Dragon Age: Rozgrzeszenie będzie osadzony w okresie około Dragon Age: Inkwizycja.

Teraz historia Dragon Age: Inkwizycja Akcja rozgrywa się w czasie Dragon Age, rozpoczyna się o 9:41 Smoka, a kończy o 9:42 Smoka. Nie wiemy kiedy dokładnie Dragon Age: Rozgrzeszenie ma miejsce, ale wiemy, że będzie miało miejsce w epoce smoka. Może zacząć się około 9:41, kiedy Inkwizycja zaczął się, ale może również zacząć się gdzieś między początkiem a końcem gry. Mogłoby to być również ustawione po 9:42, co byłoby najbardziej sensowne, ponieważ jest to oryginalna historia z nowymi postaciami i nie musieliby powtarzać niczego z oryginalnych gier.

Gdzie? Dragon Age: Rozgrzeszenie odbywać się?

Zostało oficjalnie potwierdzone, że fabuła Dragon Age: Rozgrzeszenie odbędzie się w Imperium Tevinter. Teraz nie znamy wszystkich szczegółów, więc nie wiemy, które części tego wielkiego imperium będą prezentowane i czy zostaną dodane nowe lokalizacje, ale możemy powiedzieć coś o lokalizacji, na którą należy się przygotować co nadchodzi.

W Tevinterze każdy, kto dzierży władzę, ma rację, więc przywódcy magicznej społeczności, zwani magistami, robią, co chcą. To Tevintererowie zniszczyli legendarnego Arlatana i uczynili elfów niewolnikami, co doprowadziło do śmierci elfickiej kultury. Niewolnictwo jest nadal rozpowszechnione w Imperium. Magistrowie starożytnego Tevinteru są również obwiniani za zapoczątkowanie Mors poprzez stworzenie Mrocznych Pomiotów. Uważa się, że zbezcześcili Złote Miasto, próbując do niego wejść. Historia ich arogancji jest kamieniem węgielnym wiary Kościoła. Wieki temu Tevinter kontrolował prawie całe Thedas.

Kilka Świętych Marchii i przedłużająca się wojna z Qunari doprowadziły do ​​osłabienia Imperium. To wciąż stosunkowo potężne państwo, ale to tylko cień potężnego imperium z przeszłości. Imperium Tevinter ma reputację najbardziej plugawego i zdemonizowanego państwa Thedas ze względu na historię podbojów, rolę magistrów w powstaniu Plagi i trwającą schizmę. Jest prawie niemożliwe, aby znaleźć zapisy z Tevinteru poza granicami kraju, które nie zostały zniekształcone lub po prostu sfałszowane. Dla większości Thedasans ten stan to pokręcona i całkowicie chorobliwa magokracja, której należy się poważnie obawiać, dopóki się nie zmieni.

Pozostała część Thedas jest postrzegana przez Tevinterów jako niekulturalny, barbarzyński lud, który nie szanuje tradycji ani autorytetu. W Tevinter obrazy smoków można zobaczyć wszędzie, zarówno w historycznych, jak i współczesnych budynkach użyteczności publicznej. Starożytni bogowie dawnych magistrów byli przedstawiani jako smoki i nawet kiedy Kult Stwórcy zakazał ich kultu, smok pozostał symbolem Imperium.

W początkowym okresie ich osadnictwa na stałym lądzie Thedas dalecy przodkowie ludu pokojowo koegzystowali z elfami. Stopniowo ludzie zaczęli się jednoczyć we wspólnoty. Tevinterites, jedna z takich społeczności, osiedliła się w portowym mieście Minrathous, które od tego czasu jest rządzone przez linię królów. Tevinterowie byli chętni do rozwijania swoich magicznych zdolności. Elfy nauczyły ich, jak używać lyrium, aby wejść do Cienia. Magia wkrótce rozprzestrzeniła się na każdy aspekt egzystencji. Magowie gromadzili się w zamkniętych grupach, gdzie uczyli się i rozwijali swoje umiejętności. Najbardziej wpływowi z nich zebrali się, aby założyć Radę Magistrów, która spotkała się w Minrathous, aby zająć się różnymi tematami związanymi z magią.

W 1195 starożytnej ery, Magister Darinius został pierwszym Archontem, zmieniając Tevinter w imperium, a wszyscy Magistrowie byli zaliczani do szlachty. Stopniowo elfy zaczęły oddalać się od ludzi, a imperium było w stanie rozszerzyć swoje terytoria. Imperium zniewoliło lud elfów, przejmując ich krainę Elvenan i niszcząc Arlathan wraz z całą jego magią. Za panowania Dariniusa Tevinter i Kal-Sharok prowadzili ze sobą intensywną wymianę handlową. Cesarstwo rozszerzyło swoje posiadłości na południe i wschód, do Fereldenu i Rivain, zniewalając ludność okupowanych terytoriów.

W tym samym czasie rozpoczęto budowę Cesarskiej Autostrady, która miała łączyć wszystkie okupowane ziemie i szlaki handlowe, jednak upadek Cesarstwa nie pozwolił na zrealizowanie tego planu. W latach 620-540 Tevinter wybuchła wojna domowa pomiędzy dwoma potężnymi magistami zajmującymi stanowisko archonta, co oznaczało koniec złotego wieku Tevinteru. Niemniej jednak Imperium nie upadło, a porządek został przywrócony. W roku 800 tevinterskich rozliczeń Magistrowie postanowili wkroczyć do domeny Stwórcy i weszli do Pustki, używając ogromnej ilości lyrium i krwi setek zabitych niewolników. Przekształcili się w oryginalne Mroczne Pomioty i wrócili do imperium, przynosząc ze sobą Plagę, która trwała 200 lat.

ZWIĄZANE Z:

10 najlepszych anime, takich jak Dragon Age: Absolution, które każdy fan musi oglądać

Imperium zostało zdewastowane, jego władza zachwiana, a niepokoje wśród ludzi tylko skomplikowały sytuację. Ostatecznie powstał zakon Szarych Strażników, kładąc kres Pladze. Osłabione Imperium stało się podatne na najazdy z zewnątrz. Prowadzone przez zbiegłą niewolnicę Andraste i jej małżonkę Maferath, barbarzyńskie armie z północy Fereldenu rozpoczęły wojnę z Tevinterem. To wydarzenie jest znane jako Święty Marsz. W miastach imperium zbuntowali się elfy-niewolnicy, inspirowani przykładem Andrasty. Jednak powstanie zostało stłumione, a Andraste wraz ze swoimi generałami została publicznie stracona.

Kulty Andrasty szerzyły się na całym świecie, podczas gdy imperium walczyło z Rivain. Archon Hessarian formalnie przyjął religię. Z powodu wejścia do ekskluzywnych społeczności magów, Magistrowie stracili swoje wpływy. Ostatecznie South Tevinter został złamany, podczas gdy North Tevinter pozostał nienaruszony. Mistrzowie ostatecznie poddali się kościołowi, ale tylko na własnych warunkach. Imperium oddzieliło się od Kościoła Orlezjańskiego w Erze Wież i ustanowiło własny Kościół Cesarski, kierowany przez arcykapłana Valhaila. Biała Wysoka Kapłanka Kościoła Orlezjańskiego poprowadziła kilka Świętych Marszów przeciwko Tevinterowi w Czarnych i Wzniosłych Wiekach.

Między dwoma kościołami narastał poważny konflikt. Armie qunari przypuściły swój pierwszy atak na Thedas o godzinie 6:30 stali, zdobywając znaczną część Tevinteru. Imperium nie zaakceptowało porozumienia z Llomerin, które zakończyłoby wojnę. W związku z tym wciąż trwa wojna między Imperium a Qunari o północną Thedas i wyspę Seheron. W 7:34 Tempest, po tym jak Magisterowie zostali wybrani przez grupę czarowników na Archon Nomaran, władza polityczna ponownie przeszła w ręce Magistrów. Tym samym uchylono prawo zabraniające magom brania udziału w sprawach Imperium.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?