Skip to content

Kiedy i dlaczego Ken Kaneki ma białe włosy w Tokyo Ghoul?

27 de wrzesień de 2022
KKTG

Ken Kaneki, który przypadkowo staje się ghulem po tym, jak przeżył zjedzenie przez jednego, jest bohaterem Sui Ishidy Tokijski ghul manga i anime oraz bohater naszego artykułu. W tym artykule postanowiliśmy opowiedzieć o jednym z najważniejszych momentów w życiu Kena Kanekiego – momencie, w którym jego włosy zmieniły się z ciemnej czerni w całkowicie białe. Ten ważny moment miał miejsce pod koniec pierwszego sezonu, podczas tortur Jasona, a ten artykuł zawiera wszystkie szczegóły, które musisz znać, aby w pełni zrozumieć, co się stało.

Ken Kaneki był chłopcem o czarnych włosach, ale po wystawieniu na tortury Jasona, jego włosy stały się całkowicie białe pod koniec procesu, po czym pokonał i kanibalizował swojego oprawcę. Włosy Kanekiego stały się białe z powodu stresu, na który był narażony, ale także dlatego, że w pełni objął swoją stronę ghula i w ten sposób się zmienił (o tym świadczą jego czarne paznokcie i bardziej umięśnione ciało, co nie jest wynikiem stresu) .

Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył ewolucji Kanekiego jako postaci. Dowiesz się o jednym z najważniejszych momentów w rozwoju jego postaci, momencie, który drastycznie go zmienił i na nowo zdefiniował jego historię, a także jego osobowość. W tym artykule zagłębimy się w szczegółowy opis narracyjny tego aspektu rozwoju postaci Kanekiego.

Kiedy i jak włosy Kanekiego stają się białe? Tokijski ghul?

Dziesięć dni przed atakiem CCG na kryjówkę Aogiri, Yamori pokazuje swój „pokój hobby” Kanekiemu, który jest zszokowany, gdy widzi martwą osobę siedzącą na krześle. Yamori ujawnia, że ​​jego były podwładny był torturowany za popełnienie błędu. Yamori pokazuje Kanekiemu supresanty RC i wyjaśnia, że ​​są one używane do osłabiania ghula, w ten sposób wstrzykując go mocno do jego lewego oka za pomocą strzykawki.

Po zastrzyku ciało Kanekiego słabnie, aby Yamori mógł go torturować do woli. Mijają dni męki, rujnującej zdrowie fizyczne i psychiczne Kanekiego. Yamori lubi obcinać palce Kanekiego, karmiąc go, aby się zregenerował i powtarzał to w kółko. Dostaje nawet wsadzenie krocionogi do ucha. Aby nawiązać rozmowę, Yamori wyjawia Kenowi, że Kanou przeprowadza więcej eksperymentów z Kakuhou Rize, który jest „specjalny” ze względu na jego niezwykły wigor.

Męka tortur sprawia, że ​​włosy Kanekiego stają się białe i zaczyna się zastanawiać, co stało się z jego przyjaciółmi. W stanie całkowitej desperacji zaczyna halucynować Rize i wspomina swoją tragiczną przeszłość. Rize pyta Kanekiego, czy naprawdę wierzy w nauki swojej matki i przywraca jej wspomnienia z dzieciństwa. Kaneki pamięta go swoim ojcem, miłośnikiem czytania i zmarł, gdy był bardzo mały, a przede wszystkim matką.

Kaneki kochał ją i bardzo ją podziwiał. Jednak skończyło się na tym, że zmarł z powodu zbyt dużej pracy, aby spróbować utrzymać nawet swoją siostrę, która, jak powiedział, miała kłopoty. Po śmierci matki, w wieku 10 lat, Kaneki zamieszkał z ciotką i jej rodziną. Chociaż jego ciotka początkowo wydawała się miła, jego postawa szybko stała się agresywna i zdystansowana.

Ponadto rodzina nie miała problemów finansowych. Dla tej rodziny nie istniał i był prawie ciężarem. Jedynym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek miał i który zawsze mu pomagał, był Hide. Wspomina też szkolny spektakl, w którym został zmuszony do odegrania roli głównego bohatera, podczas gdy Hide był asystentem wiedźmy. Rize twierdzi, że on i matka są „słabi”, ponieważ Kaneki zawsze podążał za naukami swojej matki do tego momentu, co oznacza, że ​​”bardziej niż cierpi, staje się tym, który cierpi z powodu ran”.

Nagle pojawia się Yamori z Keiem i Kouto. Kaneki jest wściekły, że Yamori nie zastosował się do ich umowy, by zostawić członków Anti-Aogiri w spokoju. Kaneki otrzymuje ultimatum: musi wybrać, kto między matką a dzieckiem powinien umrzeć. Kei, jej matka, mówi, by uratować syna i poświęcić ją, ale Kaneki nie może odpowiedzieć na chore pytanie Yamoriego, który postanawia zabić Keia.

Nico, również obecny w pokoju, mówi Yamoriemu, że przesadza i próbuje zmusić go do zmiany zdania, ale Yamori i tak zabija matkę i syna. Następnie Yamori i Nico opuszczają Kanekiego, by rozpaczać nad nim. Przed wyjściem Nico czyści kagune zwłoki Keia i Kouto, aby mogli odpocząć w spokoju. Iluzja Rize znów do niego przemawia, szydząc z jego słabości, która doprowadziła do makabrycznej śmierci dwóch ghuli.

Rize wyjaśnia, że ​​jeśli brutalne ghule, takie jak Yamori i Aogiri, dojdą do władzy, jego przyjaciół spotka w końcu los podobny do losu matki i syna. Rize zwraca uwagę, że gdyby jej matka wybrała go zamiast próbować w tym samym czasie pomagać siostrze, nie umarłaby. Kaneki przyznaje przed sobą, że chciałby, aby jego matka żyła dla niego, nawet za cenę porzucenia siostry.

Rize komplementuje go, mówiąc mu, że próba ratowania wszystkich za wszelką cenę nie jest oznaką życzliwości, ale słabości i braku zdecydowania. Zdając sobie sprawę, że aby uchronić swoich bliskich przed złym końcem, musi zgodzić się zostać ghulem, „pożera” Rize i akceptuje swój los. Podczas ataku CCG Yamori wraca do Kanekiego.

Yamori mówi, że według niektórych, jeśli ghul zje inne ghule, stając się kanibalem, stanie się silniejszy, ale mięso ghula jest obrzydliwe. Kiedy Yamori podchodzi do Kanekiego, aby go zjeść, Kaneki go gryzie i zgadza się z jego najnowszym pomysłem jedzenia innych ghuli, aby stać się silniejszym. Uwalniając się z krzesła, atakuje Yamoriego i gryzie go.

Wściekły wyjaśnia Yamoriemu, że ghule są stworzone do walki, więc Yamori nie może narzekać, jeśli przegra i zostanie pożarty. Obaj walczą ze swoim Kagune, ale ostatecznie Kaneki wygrywa i pożera Kagune Yamoriego. Po ucztowaniu na swoim Kagune, Kaneki przypomina mu, zanim odejdzie, że CCG przyjdzie do pokoju hobby, aby go zabić, gdy jest ranny i nie może się bronić.

Dlaczego włosy Kanekiego stały się białe? Tokijski ghul?

Cóż, tak naprawdę jest to połączenie dwóch czynników. Pierwszym i najbardziej oczywistym jest stres, na który był narażony. Wiadomo, że ludzkie włosy mogą stać się białe, gdy są narażone na ekstremalny stres. Kaneki był narażony na nieludzki poziom stresu i tortur w pokoju Jasona (Yamori) i nie powinno dziwić, że jego włosy zmieniły kolor z czarnych na białe. Był wielokrotnie torturowany i było to naturalne, pomimo faktu, że tak naprawdę nie możemy pozbyć się wrażenia, że ​​Ishida zrobił to dla celów fabularnych, ale niezależnie od tego, ma to sens i jest narracyjne prawdopodobne.

ZWIĄZANE Z:

Co się stało z Kenem Kanekim w Tokyo Ghoul?

Drugi czynnik związany jest z transformacją Kanekiego. Mianowicie, aby przetrwać tortury Yamoriego, Kaneki zdał sobie sprawę, że musi w pełni przyjąć swoją stronę Ghoula, nową stronę swojej osobowości, którą dosłownie uzyskał od Rize Kamishiro. Przez cały czas Kaneki walczył ze swoim wewnętrznym Ghulem i chciał pozostać tak człowiekiem, jak to tylko możliwe. Ale podczas wewnętrznego dialogu z Rize, Kaneki zdał sobie sprawę, że aby przeżyć Jasona, musi zostać ghulem i zrobił to. Zmienił się psychicznie i odbiło się to również na jego ciele. Jego włosy stały się białe, ale także paznokcie stały się czarne, a jego ciało stało się bardziej muskularne. Ponieważ te dwa ostatnie nie są wynikiem stresu, możemy jedynie założyć, że zmiana koloru włosów była połączeniem wspomnianego stresu i transformacji, przez którą przeszedł.

  • Kiedy i dlaczego Ken Kaneki ma białe włosy w Tokyo Ghoul?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?