Skip to content

Kiedy Enel wróci do One Piece?

25 de marzec de 2023
Enel

Przez lata Eiichiro Oda’s Jeden kawałek przedstawił nam kilka naprawdę świetnych postaci. Niektórzy z nich to bohaterowie, a niektórzy złoczyńcy, ale sedno polega na tym, że zostały świetnie napisane, a fani je kochają. Niektóre z tych postaci nie pojawiają się od jakiegoś czasu i to naturalne, że fani zastanawiają się, kiedy mogą je znowu zobaczyć. Jedną z takich postaci jest Enel, „Bóg” Skypiei, którego Luffy pokonał podczas swoich podróży. Enel nie zginął w walce, wiemy gdzie jest i co robi, więc powiemy wam kiedy Enel może wrócić do Jeden kawałek.

Obecnie nie wiadomo, kiedy i czy Enel powróci do One Piece. Wiemy, że po klęsce z rąk Luffy’ego uciekł i wraz ze swoimi automatami założył imperium na Księżycu. Teraz, ponieważ Enel nadal stanowi zagrożenie i żyje i ma się dobrze, istnieje pewien potencjał jego powrotu, ale w tej chwili nie wydaje się to prawdopodobne i po prostu nie wiemy, kiedy to się stanie.

Podczas gdy fani nie widzieli Enela od wieków, wiele osób zaczęło oczekiwać powrotu – i teoretyzować, jak dokładnie Enel mógłby powrócić w Jeden kawałek później w dół. Zostań w pobliżu, aby dowiedzieć się więcej o Enel in Jeden kawałekkiedy fani go widzieli po raz ostatni, a także jak fani myślą, że mógłby wrócić podczas późniejszych etapów Jeden kawałek postęp historii.

Enel został pokonany przez Luffy’ego, ale nie zginął

Ponieważ mówiliśmy już o epickiej walce Luffy’ego z Enelem, która była jedną z najlepszych walk w całej serii, nie będziemy tutaj zdradzać zbyt wielu szczegółów, ponieważ zdecydowaliśmy się po prostu przejść do ostatnich chwil bitwę, a następnie opowiedz, co stało się z Enelem po bitwie, tj. jak udało mu się ją przeżyć i co zrobił w dalszej części historii.

Tak więc, podczas gdy chmura Enel szarżuje, by zniszczyć Upper Yard, Luffy wraca do arki dzięki Nami i uderza pięścią w samą chmurę, która rozpada się na różne części ze względu na przewodnictwo elektryczne metalu. W tym momencie Enel, wściekły, uwalnia wszystkie swoje moce, przemieniając się w coś w rodzaju wielkiego Buddy czystej elektryczności i przebijając Luffy’ego trójzębem.

Luffy ponownie spada, ale chwyta się solidnej chmury i używa swojego gumowego ciała jako katapulty, by wystrzelić z powrotem do arki Maxima. Jego cios jest tak szybki, że Enel nie może go uniknąć; ogromna złota kula uszkadza arkę i dociera do złotego dzwonu starożytnej Shandii, który dzwoni ponownie po czterystu latach ciszy. Pomimo niemożności zniszczenia Upper Yard, Enel oddala się ze swoją arką w kierunku Fairy Vearth lub Księżyca.

POWIĄZANY:

Wyjaśnienie teorii One Piece: Czy Kuina żyje?

Enel spełnia swoje marzenie o dotarciu do Wróżki Vearth, ostatecznie przybywając na Księżyc z Maximem. Po zejściu na dół i odkryciu, że atmosfera jest oddychająca, znajduje krater, w którym znajduje się dziwna istota. Jako środek ostrożności atakuje go wstrząsem elektrycznym, który reaktywuje go, zanim stanie na baczność. Ten ostatni wymachuje karabinem i odchodzi, więc Enel idzie za nim, nie do końca rozumiejąc, kim jest. Wkrótce potem automat znajduje trzech swoich towarzyszy nieprzytomnych i zrozpaczonych.

Nagle Enel widzi pirata dźgającego Spacey’ego włócznią. Wróg również go atakuje, przebijając go w brzuch swoją bronią. Mimo to ten ostatni nie odnosi żadnych obrażeń, będąc niematerialnym i kontratakuje, zamiast tego uderzając go kopnięciem w twarz, dzięki czemu zyskuje przewagę. Zaraz potem widzi eksplozję w pewnej odległości i zły na tych, którzy uszkodzili jego cenną Wróżkę Vearth, udaje się tam i odkrywa, że ​​jego arka została zniszczona. Tam znajduje innych piratów kierujących wykopaliskami, których pokonuje, używając swoich mocy po zniszczeniu ich statku.

Spacey dociera do niego, niosąc ze sobą swoich towarzyszy, ale uderza wszystkich czterech szokiem, reaktywując również pozostałych. W tym momencie Enel schodzi do tunelu wykopanego wcześniej przez Kosmicznych Piratów i przybywa do dużego podziemnego miasta. Przede wszystkim rozsiewa swoje pioruny po wszystkich budynkach. Jednak jego atak dotyczy również automatów podobnych do poprzednich, ale wyposażonych w skrzydła, które są reaktywowane elektrycznością. Dlatego Enel jest otoczony automatami, które okazują mu swoją wdzięczność.

Następnie zaczyna obserwować malowidła na ścianach: dowiaduje się, że miasto dawniej nazywało się Birka, a mieszkańcy zbudowali automaty, które miały im służyć. Populacja następnie opuściła Księżyc, aby udać się do miejsca bogatszego w zasoby, Ziemi. Enel zdaje sobie sprawę, że ma rozległe nowe terytorium i wielu zwolenników pod swoimi rozkazami, i w ten sposób zaczyna budować imperium swoich marzeń.

POWIĄZANY:

W którym odcinku Ace umiera w jednym kawałku?

Powrót Enela może być możliwy, ale nieprędko

Jeśli chodzi o możliwość powrotu Enela, jego historia jest zdecydowanie otwarta na kontynuację. Nie umarł i wydaje się, że zbudował armię lojalnych wyznawców na Księżycu. Ale widząc, jak historia rozwinęła się od tego czasu, powrót Enela nie wydaje się być prawdopodobnym wydarzeniem, przynajmniej nie prędko. Mianowicie, wydaje się, że w tej chwili nie ma sposobu na ponowne włączenie Enela do historii, chociaż przyszłe wydarzenia mogą otworzyć taką możliwość.

Enel może wrócić, by się zemścić, albo Księżyc może być w jakiś sposób powiązany z tajemnicą skarbu One Piece. Mimo to, jeśli tak się nie stanie, tak naprawdę nie widzimy płynnego sposobu na ponowne włączenie go do fabuły. Możliwe, że Oda po prostu zdecydował się „przenieść” Enela na Księżyc i dać swojemu narcystycznemu ego fałszywe poczucie ważności. W przeciwieństwie do tego jest tylko facetem na pustym kawałku skały z armią robotów.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?