Skip to content

Kiedy czarna koniczyna staje się dobra? Oto od czego zacząć!

19 de styczeń de 2023
BlackClover

czarna koniczyna to manga napisana i narysowana przez Yūki Tabata i opublikowana w Shūeisha’s Cotygodniowy Shōnen Jump magazyn z 16 lutego 2015 r., po tym, jak pierwsze jednorazowe zdjęcie z serii ukazało się w listopadzie 2014 r. Tytuł odnosi się do grymuaru używanego przez bohatera, który ma czarną kartkę na okładce. Animowana adaptacja obejmuje odcinki OVA, serię anime, niekanoniczną serię ONA, która została wyemitowana w 2019 roku, oraz nadchodzący film anime. Ale czy warto? Jest czarna koniczyna tak dobrze, że powinieneś trzymać się całej umowy? W tym artykule powiemy Ci, kiedy czarna koniczyna będzie dobry i od którego odcinka powinieneś zacząć.

W przypadku czarna koniczyna, podobnie jak w przypadku większości długotrwałych anime, widzowie będą mieli łatwe zadanie. Mianowicie, czarna koniczyna jest, jak najbardziej popularna na całym świecie Shonen serial dobry od samego poczatku. Ma wiele odcinków (choć nie tak wiele jak niektóre), ale tak naprawdę nie musisz czekać na jakiś późniejszy odcinek, aby zacząć go oglądać, ponieważ pierwszy odcinek jest już całkiem niezły. Więc jeśli chcesz zacząć oglądać czarna koniczynazdecydowanie zacznij od samego początku i po prostu kontynuuj.

W kolejnych akapitach rozwiniemy tę odpowiedź i podamy dodatkowe informacje na temat treści programu. Dowiesz się, czy czarna koniczyna jest dobry od samego początku i dlaczego warto go obejrzeć od początku, ale także o czym jest. To będzie Twój najlepszy przewodnik dla początkujących czarna koniczyna.

Kiedy robi czarna koniczyna się dobrze, a od którego odcinka zacząć?

The czarna koniczyna manga autorstwa Yūki Tabaty rozpoczęła się w 2015 roku. Od tego czasu manga doczekała się kilku adaptacji. Pierwszym był 27-minutowy odcinek OVA, który został wydany 2 maja 2017 r., A następnie pełny, czterosezonowy serial anime, który był emitowany od 3 października 2017 r. Do 30 marca 2021 r., W sumie 170 odcinków. Druga OVA została wydana w 2018 roku, podczas emisji anime. 30 marca 2021 roku anime Black Clover dobiegło końca, ale seria będzie kontynuowana w filmie anime, który został ogłoszony w tym samym miesiącu. Niewiele wiadomo o filmie anime Black Clover, ale będzie to kontynuacja ukończonej serii anime i zostanie wyemitowany w 2023 roku; przedstawi oryginalną historię, która nie jest częścią ustalonego już kanonu mangi. Istnieje również 8-odcinkowa seria ONA, która była emitowana od 1 lipca 2019 r. Do 19 sierpnia 2019 r., Ale w rzeczywistości jest to spin-off i nie jest częścią oryginalnej narracji.

Tak więc, jak widać, zdecydowanie jest co brać. To nie tak długo, jak Jeden kawałek lub Detektyw Conan (którzy mają ponad 1000 odcinków, każdy), a nawet Naruto oraz Wybielacz (którzy mają łącznie ponad 1000 odcinków), ale przy 170 odcinkach to wciąż długie anime, zwłaszcza jeśli porównasz je ze współczesnymi trendami, w których nawet główne tytuły anime – takie jak Jujutsu Kaisen, Zabójca demonów: Kimetsu no Yaibalub Moja Akademia Bohaterów – nie mają więcej niż 20 odcinków w sezonie i nie ma ich tak wiele. Porównując, Wybielacz ma 17 sezonów z prawie 400 odcinkami (w chwili pisania).

Jasne, wiele z tego to wypełniacze, ale tak właśnie wtedy tworzono anime (około 15-20 lat temu) i czarna koniczyna jest właściwie częścią tej tradycji, więc współczesne poglądy mogą nie być do tego przyzwyczajone. Ale oglądanie takiego anime ma wrodzone piękno, co naprawdę może potwierdzić twoje. Ale gdzie ma czarna koniczyna Zostań tutaj?

Cóż, manga Tabaty jest dość porywająca i oferuje wiele. Postacie są dość intrygujące, zwłaszcza bohaterka Asta, która jest typowa Shonen głównego bohatera, ale jest na tyle wyjątkowy, że można go lubić bez względu na tropy, które ucieleśnia. Wraz z Astą istnieje również wiele innych postaci, takich jak Yami, Liebe, Nacht Faust, Julius Novachrono itp., z których wszystkie przyczyniają się do intrygi i ewolucji historii, chociaż nie wszystkie z nich pojawiają się w tym samym czasie i na niektóre z nich trzeba będzie trochę poczekać, zdecydowanie warto.

Mianowicie, tempo jest całkiem dobre, a wprowadzanie nowych postaci, jak również ewolucja historii, przebiegają zgodnie z dobrze wyreżyserowanym schematem, który utrzymuje historię w bardzo odpowiednim tempie. To oczywiście poprawia całe doświadczenie.

POWIĄZANY:

5 powodów, dla których warto obejrzeć Black Clover w 2023 roku

Jeśli chodzi o produkcję, to musimy stwierdzić, że studio wykonało naprawdę kawał dobrej roboty. Animacje były niezmiennie świetne przez cały czas trwania serii i podążały za nowymi stylami i osiągnięciami w animacji, podnosząc w ten sposób standard serii z każdym sezonem. Sam styl jest zgodny z Shonen animacyjne tradycje epoki, przypominające te z Wybielacz, Narutooraz Pełnometalowy Alchemik, ale też różni się od nich na tyle, że można go nazwać odrębnym, a nie kopią żadnego innego stylu. Sceny bitewne są szczególnie imponujące, ale także różne rodzaje magii, które widzieliśmy w całej serii, ponieważ efekty potrzebne do jej stworzenia są imponujące. Wszystko to zaczyna się od samego początku i staje się coraz lepsze w miarę postępów w odcinkach, co jest kolejnym powodem, aby zacząć od pierwszego odcinka serii.

Ostatecznie opowieść o czarna koniczyna jest tym, co przyciąga ludzi i możemy to potwierdzić od samego początku, czarna koniczyna jest warte obejrzenia. Ustawia świat powoli, nie spieszy się z rzeczami, ale tempo jest tak świetne, że można do niego podejść od pierwszego odcinka.

Historia czarna koniczyna staje się lepszy, gdy go odkrywasz, ponieważ ekspansywna natura magicznego świata Tabaty staje się bardziej widoczna i intrygująca. Jednym z lepszych aspektów tej historii jest to, że ma wiele tajemnic, które są naturalną częścią historii, a nie czymś, co zostało tam celowo umieszczone, jak ma to miejsce w przypadku Jeden kawałeki są one odkrywane w miarę rozwoju historii, co jest świetne dla widzów.

To wszystko powody, dla których uważamy, że nie tylko wskazane, ale także w interesie widzów jest oglądanie Czarnej Koniczyny od początku. Aby w pełni uchwycić cudowność i tajemnicę fabuły Tabaty, trzeba zacząć od początku, czyli wtedy, gdy serial faktycznie się rozkręca, więc nie musisz się martwić, że zaczniesz od późniejszego punktu w historii .

Co jest czarna koniczyna o?

Teraz, gdy już wiesz, kiedy powinieneś zacząć oglądać serial i dlaczego, możemy przedstawić stosunkowo wolne od spoilerów wprowadzenie do serialu, abyś wiedział, czego możesz się spodziewać. I nie zapominaj, że odtąd będzie tylko lepiej.

Kiedy ludzkość miała zakochać się w starożytnym demonie, pojedynczy czarodziej pokonał go i uratował ją. Później czarodziej stał się legendą i był znany jako Król Czarodziejów. Potem Królestwo Koniczyny cieszyło się pokojem dzięki pokoleniom mędrców i dziewięciu podległych im zakonów magicznych. Asta i Yuno to sieroty, które wychowywały się razem od urodzenia po porzuceniu ich w sierocińcu Hage Church, znajdującym się w tym samym czasie w zapomnianym obszarze Królestwa Clover.

W świecie, w którym każdy ma magiczną moc, Asta jako jedyny urodził się bez magii, co prowadzi go do fizycznego treningu w ramach rekompensaty. Raczej Yuno urodził się jako cudowne dziecko z ogromną magiczną mocą i talentem do jej kontrolowania. Kiedy miał 15 lat, Asta i Yuno mogli zostać czarodziejami znanymi jako Magic Knights, otrzymując odpowiednie grymuary, za pomocą których kierowana jest cała magiczna moc. Yuno otrzymuje grymuar z czterolistną koniczyną, która kieruje magią wiatru i była używana przez pierwszego króla czarodziejów królestwa, podczas gdy Asta nie otrzymuje żadnej.

POWIĄZANY:

Wyjaśnienie demonicznej formy i mocy Asty w Black Clover

Jednak Asta przywołuje swój własny grimoire, nadszarpnięte o i pięciolistną koniczynę trzymającą dziwną i tajemniczą antymagię (która pozwala mu zniweczyć wszystkie efekty), aby ją unicestwić po tym, jak złodziej obezwładnia Yuno, aby spróbować sprzedać jego grimoire na czarny rynek. Aby zostać Królem Czarodziejów, dwaj adoptowani bracia, podzieleni między swoje zakony rycerskie, prowadzą przyjazną rywalizację. Ale dopiero wtedy, gdy staną się najsilniejszymi magicznymi rycerzami w kraju.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?