Skip to content
TV

Kemen Leona Wadhama jest kontrapunktem dla wielu innych postaci z kręgów władzy — na wyłączność

16 de wrzesień de 2022
l intro 1663292160

Leon Wadham pozuje na premierze

„Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy” ma obszerną obsadę ponad 20 głównych aktorów grających różne postacie. Niektóre z nich to zszywki Tolkiena; Galadriel (Morfydd Clark) i Elrond (Robert Aramayo) natychmiast przychodzą na myśl jako kultowe postacie, których historie zaczynają się przed serialem i kontynuują poprzez opowieści „Hobbit” i „Władca Pierścieni”, które pojawiają się później. Inni, tacy jak Elendil (Lloyd Owen), Gil-galad (Benjamin Walker) i Isildur (Maxim Baldry) są postaciami kanonicznymi, o których napisano niewiele informacji. Pozostawia to dużo miejsca na kreatywność, ponieważ pisarze wypełniają luki i dopracowują szczegóły.

A potem są wymyślone postacie. Materiał źródłowy Drugiej Ery Tolkiena jest skąpy, co oznacza, że ​​zawsze potrzebne były nowe postacie, aby historia się powiodła. Niektóre z nich wyskoczyły z ekranu od pierwszego dnia (patrzymy na ciebie, Księżniczko Disa). Inni szybko dochodzą do siebie, tak jak w przypadku Poppy Proudfellow (Megan Richards), gdy dowiedzieliśmy się o jej historii w odcinku 3.

Są też nowe postacie, które dopiero nadejdą. Jednym z nich jest Kemen, który właśnie pojawił się na ekranie w odcinku 4 i gra go aktor Leon Wadham. Młody Kemen może i jest nowy w Śródziemiu, ale jego ojciec, Pharazôn, jest jednym z najbardziej niesławnych złoczyńców Tolkiena. Przed premierą serialu mieliśmy okazję porozmawiać z kilkoma członkami obsady Númenorejczyków, w tym z Wadhamem, i skorzystaliśmy z okazji, aby zapytać go o nadchodzącą rolę jego postaci w pierwszym sezonie serialu.

Postać Leona Wadhama jest w równym stopniu odświeżająca i irytująca

Kiedy Looper usiadł z Leonem Wadhamem i jego kolegami z Numenorejczyków, zapytaliśmy go, jak to jest zgłębiać najdrobniejsze szczegóły, które ożywiają postać w rozciągniętej, serializowanej adaptacji, zwłaszcza tak epickiej jak Atlantydzki Upadek z Numenoru”. Jego odpowiedź była tak lekka i beztroska, jak osobowość jego nowej postaci — choć nie z powodu, który mógłbyś podejrzewać.

„Uwielbiam to. Jest dla mnie coś naprawdę zabawnego. Nie wiem, jak przyjmą to widzowie, ale spotykasz tak wiele postaci, które przeszły tak wiele przez tysiąclecia trudności. jest młody, ma wszystko i czuje się niezwyciężony. Myślę, że to histeryczne, że spotykasz tego faceta, który miał wszystko, znał Númenor tylko w złotym wieku i nie interesuje go cokolwiek się zmienić, ponieważ zawsze mu to tak dobrze służyło.

Pomysł portretowania beztroskiej i zepsutej jednostki w świecie przesiąkniętym bólem i smutkiem jest fascynujący — i Wadham też o tym wie. „Jest naprawdę interesującym kontrapunktem dla wielu innych postaci, nie tylko w Numenorze, ale… [throughout] serialu”, powiedział Wadham. „Widzę, że albo jest naprawdę odświeżający, albo irytujący”. Przy tak wielu dramatach, całkowicie rozsądne jest widzieć tak beztroską postać, jak Kemen, dającą kluczowy wgląd w dynamikę gry. bogate, potężne i skazane na zagładę królestwo, w którym spędził całe swoje życie.

„The Rings of Power” jest emitowany w cotygodniowych odcinkach, odkąd epizody 1 i 2 pojawiły się jednocześnie na początku września. Odcinek 4 będzie emitowany w piątek, 16 września.

Czy ten post był pomocny?