Skip to content

Katie Hobbs ogłoszona zwycięzcą wyścigu gubernatorów Arizony przez NBC i CNN; Kari Lake z GOP, który odmówił wyborów w 2020 r., przegrał ofertę w połowie roku

15 de listopad de 2022
GettyImages 1440140406

To był prawdziwy grymas Grand Canyon State, ale Katie Hobbs zwyciężyła byłą prezenterkę telewizyjną i akolitkę Donalda Trumpa Kari Lake w wyścigu o stanowisko następnego gubernatora Arizony, NBC, CNN i innych sieci prognozowanych w poniedziałek.

Ostry wyścig między kandydatami był zbyt bliski od wtorkowych semestrów, ale ostatnie wyniki ze stanu pokazały, że Republican Lake nie będzie w stanie pokonać obecnej przewagi Sekretarza Stanu Arizony Hobbsa. Ponieważ dziś wieczorem z hrabstwa Maricopa napłynęło ponad 71 000 głosów i inne dane, sieć należąca do Comcast po raz pierwszy zadzwoniła:

BREAKING: Demokratka Katie Hobbs wygrywa wyścig gubernatora Arizony, projekty NBC News. https://t.co/noatnOv4zE pic.twitter.com/x8DFFwJqy3

— Wiadomości NBC (@NBCNews) 15 listopada 2022

CNN nazwał Hobbsa zwycięzcą o 18:15 PT. ABC News, CBS News i Fox News również przewidywały zwycięzcę Hobbsa.

Porażka Lake’a to oszałamiający wynik dla kandydata, który wydawał się być kolejną gwiazdą po prawej stronie. Na kilka godzin przed zamknięciem sondaży 8 listopada prawie zawsze opanowana Lake powiedziała dziennikarzom na konferencji prasowej, że będzie „twym najgorszym koszmarem od ośmiu lat, a my również zreformujemy media. Znowu zrobimy z was dziennikarzy”. Lake został poparty przez Donalda Trumpa i energicznie przyjął jego negację wyborczą.

W noc wyborów i od tamtej pory Hobbs miała niewielką przewagę nad Lake, zaskakując wielu ekspertów, którzy kwestionowali strategię skromnej Demokratki polegającej na odmowie udziału w debacie z rywalem. Lake w międzyczasie uderzył urzędników wyborczych w Arizonie tak wolno i niekompetentnie, jak długo trwał ten proces. Podniosła również wątpliwości co do wyników, ale niektórzy obalili twierdzenia o spisku wyborczym.

Bill Gates, republikański przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa Maricopa, odrzucił twierdzenia Lake i powiedział dziennikarzom, że jej krytyka była „obraźliwa”.

Strategia Lake, kwestionująca wyniki, sprawiła, że ​​znalazła się na Sobotnia noc na żywo cold open w zeszły weekend, w którym pokazano, jak bije się o zasadność liczenia stanu, gdy powiedziano jej, że jest z tyłu, ale chwali to, gdy jest z przodu. Skecz pokazał również byłego lokalnego dziennikarza Lake jako możliwą prezenterkę Fox News, gdyby przegrała wybory – fikcja, która brzmi jak fakt, który ma się wydarzyć.

Odbiór partii Joe Bidena, Hobbs będzie pierwszym demokratycznym gubernatorem tego coraz bardziej nieszczęśliwego stanu od czasu Janet Napolitano, która służyła w latach 2003-2009. Były Veep Biden wygrał Arizonę w 2020 roku w bardzo zaciętym wyścigu z byłym Uczeń sławy gospodarz Trump – fakt, że były POTUS najwyraźniej nigdy nie był w stanie przeboleć.

Lake jest ostatnim przeciwnikiem wyborczym, który przegrał swoją ofertę. W piątek sieci przewidywały, że senator Mark Kelly (D-AZ) pokona innego zwolennika Trumpa, Blake Masters, w wyścigu o Senat USA w Arizonie i wygra dla siebie pełną kadencję. Kiedy była astronauta wraca do wyższej izby, a urzędująca w stanie Nevada Catherine Cortez Masto ogłosiła zwycięzcę w swoim bliskim wyścigu 12 listopada, Demokraci mają teraz 50 miejsc w Senacie. Nawet przy drugiej turze wyborów w Gruzji, która ma zostać rozstrzygnięta 6 grudnia, teraz, gdy wiceprezydent Kamala Harris zapewnia rozstrzygnięcie remisu, Demokraci zachowują kontrolę w izbie wyższej po wyborach śródokresowych, według wielu przewidywań, że prezydent Joe Biden i Demowie utopią się w Czerwona Fala, która nigdy się nie pojawiła.

W samej Arizonie zwycięstwo Hobbsa oznacza całkowitą porażkę dla sponsorowanych przez Trumpa osób zaprzeczających wyborom w 2020 r. i wyznawców Wielkiego Kłamstwa.

Kontrola nad Izbą Reprezentantów wciąż pozostaje nieznana, ale wygląda na to, że Republikanie będą mieli w końcu niewielką większość.

Czy ten post był pomocny?