Skip to content

„Saturday Night Live” Cold Open Skewers Kandydaci republikanów w połowie semestru Herschel Walker, dr Oz i Kari Lake w parodii „PBS NewsHour”

30 de październik de 2022
saturday night live heidi gardner

Sobotnia noc na żywo zmierzyli się z republikańskim szeregiem głośnych kandydatów na półmetku Herschela Walkera, dr Oza i Kari Lake, tracąc ich z powodu braku doświadczenia i ekstremistycznych pomysłów, nawet jeśli mają dobre szanse na wygrywanie wyścigów, kierując się ich statusem celebrytów.

Zimne otwarcie było satyrą? PBS NewsGodzina, z Heidi Gardner jako Judy Woodruff przeprowadzającą rozmowę kwalifikacyjną ze wszystkimi trzema kandydatami. Przez cały czas Walker, kandydatka GOP do Senatu stanu Georgia w USA, wciąż nazywa ją „Judas”, podczas gdy ona spokojnie zadaje pytania dotyczące kampanii.

W pewnym momencie Woodruff pyta: „Druga kobieta twierdzi, że zapłaciłaś za aborcję, a twoja była żona powiedziała kiedyś, że kiedyś trzymałeś broń przy jej głowie. Dlaczego miliony mieszkańców Gruzji wciąż na ciebie głosują?”

„Gaz”, odpowiada Walker, grany przez Kenana Thompsona.

„Dobra. Ceny gazu są wysokie, ale czy jest coś więcej?”

„Cóż, oczywiście, że jest”, odpowiada Walker. „Słuchaj, wszystko w porządku. Jeśli chcesz dostać się na Jumbotron podczas gry. Nie zakładasz swetra i nie zaczynasz mieć sensu. Zdejmujesz koszulę i kręcisz brzuchem. Dlatego robię.”

Otwarcie oznaczało również powrót Cecily Strong, która grała Lake, kandydatkę GOP, która prowadzi w wyścigu na gubernatora Arizony. Strong pracował nad innym projektem.

Woodruff zauważa, że ​​Lake, popierana przez Trumpa, zaprzeczająca wyborom w 2020 roku, wyprzedziła swojego przeciwnika Katie Hobbs, sekretarz stanu w Arizonie.

„Teraz byłeś prezenterem lokalnych wiadomości i przez wiele lat demokratą. A jednak zdobywasz wyborców. Czemu?” Woodruff pyta mającego obsesję na punkcie wizerunku Lake.

– Bo jestem normalną Judy. Jestem tylko dziewczyną z rodzinnego miasta, ciągle w nieostrości i oświetloną jak softcore z lat 90. Cinemax. Szczerze mówiąc, właśnie rozmawiałem z wieloma wspaniałymi przerażonymi starszymi ludźmi tutaj w Arizonie, na zachodniej Florydzie. Więc jestem wojownikiem. W swoim życiu odesłałem ponad 2000 sałatek i nie boję się zrobić tego samego z demokracją”.

Woodruff przypomina jej, że jednym z jej głównych problemów jest odmowa wyborów w 2020 roku.

Zirytowane Lake odpowiada: „Czy ludzie mediów mogą po prostu zapomnieć o jednej rzeczy, dla której przez wiele miesięcy stanowiłem centrum mojej kampanii? Mieszkańcy Arizony chcą rozmawiać o sprawach, które ich dotykają – takich jak przestępczość w Nowym Jorku, przestępczość w Detroit i najbardziej paląca kwestia, historia drag queen – mężczyźni przebrani za głośne, bezczelne kobiety przedstawiające dzieciom radość z czytania. Nie na mojej zmianie.”

Dla niewtajemniczonych ta ostatnia była właściwie tematem do rozmów w kampanii Lake’a – i zirytowała ją nazwanie jej hipokrytką, ponieważ pojawiły się wcześniejsze zdjęcia jej przyjaźni z dobrze znaną drag queen z Phoenix.

Tymczasem Oz jest teraz nawet w sondażach z Johnem Fettermanem, demokratycznym porucznikiem gubernatorem, który wraca do zdrowia po udarze, którego doznał w maju. Woodruff mówi Ozowi, że fakt, że jest teraz w tak zaciętym wyścigu, „zaskakuje wielu w mediach”.

„Oczywiście, że mam” — mówi Oz, grany przez Mikeya Daya. „Zapamiętajmy. Byłam na dłuższą metę, Judy. Ale zawsze powtarzałem sobie, że możesz wygrać te wybory, jeśli będziesz uczciwy, jeśli będziesz uczciwy, a twój przeciwnik ma wyniszczający stan zdrowia. Więc jesteśmy bardzo szczęśliwi”.

Skecz był dość standardowym formatem dla SNL otwieracz, który często fałszuje wiadomości. Zawierał również kilka naprawdę zabawnych słów, chociaż biorąc pod uwagę szaleństwo poszczególnych kampanii, prawdopodobnie mógł pójść jeszcze dalej. Niektóre z rzeczywistych cytatów Walkera są tak absurdalne, że wydają się być napisane przez satyryka.

W innych częściach otwieracza Oz rzuca cudowne lekarstwa, a Walker wywołuje kolejną rozdętą, napędzaną przez wiadomości kablówką kontrowersję dotyczącą szkół i nauczania płci. – Mamy w szkole dzieci identyfikujące się jako Pokemony, okej. Mój syn jest chłopcem, ostatni raz sprawdzałem przez SMS.

Skecz dotyka również tego, o co toczy się gra w połowie kadencji, ponieważ wyborcy mogą być gotowi do wybrania kandydatów, którzy mają poparcie Trumpa i którzy nie zdystansowali się w pełni od jego fałszywych twierdzeń wyborczych – lub, w przypadku Lake, faktycznie je przyjmują. Wywołało to wiele obaw i ostrzeżeń wśród Demokratów i Republikanów sprzeciwiających się Trumpowi, że nadchodzące głosowanie będzie preludium do ataków na proces demokratyczny w 2024 roku.

„Panno Lake, zaproponowała pani kilka dużych zmian w lokalnych przepisach dotyczących głosowania”, mówi Woodruff. „Jeśli zostaniesz gubernatorem, czy obiecujesz, że każdy głos się liczy?”

Lake odpowiada: „Judy, jeśli mieszkańcy Arizony mnie wybiorą, upewnię się, że nigdy więcej nie będą musieli głosować”.

PBS NewsHour rozmawia z kandydatami republikańskimi przed wyborami śródokresowymi pic.twitter.com/ASKWhvZ7IA

— Saturday Night Live – SNL (@nbcsnl) 30 października 2022

Czy ten post był pomocny?