Skip to content
TV

Kariera telewizyjna Dove Cameron zaczęła się od Shameless

1 de kwiecień de 2023
l intro 1679903977

Dove Cameron na premierze drugiego sezonu Schmigadoon

Popularna piosenkarka, aktorka i megagwiazda mediów społecznościowych Dove Cameron rozpoczęła karierę w branży, pracując nad popularnym serialem Showtime „Shameless”. Podczas gdy większość fanów po raz pierwszy poznała aktorkę dzięki jej pracy nad serialem Disney Channel „Liv and Maddie”, w którym grała podwójną rolę tytułowych postaci, jej pierwszy film, kiedy miała zaledwie 16 lat, pochodzi z 2012 roku, kiedy zagrał Holly Herkimer w dwóch odcinkach sezonu 2 w długo emitowanym dramacie.

Cameron’s Holly została przedstawiona w „Shameless” jako przyjaciółka jednej z głównych bohaterek serialu, Debbie Gallagher (Emma Kenney). Pomimo tego, że jest kilka lat starsza od Debbie, Holly chodzi do tej samej klasy. Okrutne żarty są jej kosztem, mówiąc, że jest rozwiązła i cierpi na HPV. W sezonie 2 Debbie zaprasza Holly na swoje przyjęcie urodzinowe, ponieważ podkochuje się w bracie Debbie, Lipie (Jeremy Allen White). Po odrzuceniu przez Lipa na przyjęciu ze względu na swój wiek, Holly ucieka.

Dove Cameron miała pracowity rok 2012 i 2013, zanim wybuchła

Postać Holly Herkimer powróciła w 4. sezonie „Shameless”, ale Dove Cameron nie powróciła do tej roli. Holly grała wtedy Danika Yarosh. Po swojej roli w serialu Showtime, Cameron wystąpiła gościnnie w odcinkach programów „The Mentalist” i „Malibu Country” odpowiednio w 2012 i 2013 roku, zanim trafiła na koncert „Liv and Maddie”, który uczynił ją gwiazdą.

Jej pierwszy znaczący sukces muzyczny przyszedł również w 2013 roku, kiedy wykonała cover piosenki Imagine Dragons zatytułowanej „On Top of the World”. Od tego czasu Cameron odnosi sukcesy zarówno w dziedzinie muzyki, jak i filmów, a także jest czołową postacią w świecie mediów społecznościowych. Następnie Camerona zobaczymy w thrillerze Isaac u boku RJ Mitte’a (Breaking Bad) oraz w drugim sezonie komedii muzycznej Schmigaddon! którego premiera odbędzie się 5 kwietnia w Apple TV+.

Pracuje nad dwoma kolejnymi projektami: filmem HBO Max „Field Notes on Love” oraz rolą Bubbles w adaptacji aktorskiej stacji CW „Powerpuff” o grupie superbohaterów The Powerpuff Girls z popularnego serialu animowanego Cartoon Network.

Czy ten post był pomocny?