Skip to content

Karen Bass zaprzysiężona jako pierwsza kobieta burmistrz Los Angeles, mówi, że ogłosi stan wyjątkowy w związku z bezdomnością

12 de grudzień de 2022
GettyImages 1245549175

Karen Bass została zaprzysiężona na burmistrza Los Angeles w niedzielę, stając się pierwszą kobietą i drugą czarnoskórą osobą na czele miasta.

Podczas dużej ceremonii w Microsoft Theatre, na tle ratusza, Bass złożył przysięgę złożoną przez wiceprezydenta Kamalę Harris i planował porozmawiać o tym, jak Los Angeles znajduje się w „punkcie zwrotnym”, ponieważ boryka się z problemami bezdomności i mieszkań.

Planuje ogłosić stan wyjątkowy w związku z bezdomnością w poniedziałek jako jej pierwszy akt jako burmistrza, który „uzna powagę naszego kryzysu i otworzy nowe możliwości, aby zmaksymalizować naszą zdolność do pilnego przeniesienia ludzi do środka i zrobić to na dobre”.

Posunięcie to „stworzy strukturę niezbędną do posiadania prawdziwej, ujednoliconej i obejmującej całe miasto strategii, która postawi nas na drodze do rozwiązania problemu bezdomności” – powiedziała.

„Jeśli zamierzamy wprowadzić Angelenos do środka i skierować nasze miasto w nowym kierunku, musimy mieć jedną strategię zjednoczenia naszego miasta i hrabstwa oraz zaangażowania stanu, rządu federalnego, sektora prywatnego i wszystkich innych interesariuszy” – powiedziała. .

Powiedziała, że ​​rozpoczęła rozmowy z hrabstwem i innymi miastami, aby wypracować jednolite podejście.

Bass planuje również wezwać do utworzenia Biura ds. Bezpieczeństwa Społecznego.

„Niektóre dzielnice poprosiły o dodatkowych funkcjonariuszy… ale to, o co proszą dzielnice i czego potrzebują, jest tak różnorodne, jak nasze miasto” – powiedział Bass. Powiedziała, że ​​biuro ma spotykać się „z sąsiadami, sprzedawcami w sklepach, osobami wyprowadzającymi psy, nastolatkami, którzy wiedzą, co tak naprawdę kryje się za statystykami. Chcemy mieć informacje blok po bloku, jak naprawdę zapewnić bezpieczeństwo w każdej dzielnicy – ​​czy potrzebujesz więcej funkcjonariuszy, lepsze oświetlenie, czystsze ulice, zamkniętą uliczkę?”

„Pozwolę sobie na tyle śmiałości, by dodać, że możemy zapobiegać przestępczości i przemocy w społeczności, zajmując się warunkami społecznymi, zdrowotnymi i ekonomicznymi, które zagrażają bezpiecznemu środowisku” – powiedział Bass.

„Więc współpracujmy z ludźmi, pytajmy ich, co działa w ich sąsiedztwie i stwórzmy naszą politykę bezpieczeństwa publicznego od podstaw” – powiedziała.

Bass wezwała również do „100% czystej energii, budynków o zerowej emisji i portu o zerowej emisji”, co, jak powiedziała, pomoże w tworzeniu miejsc pracy w mieście.

Wyciągnęła rękę do społeczności biznesowej, wzywając miasto do pracy „nie przeciwko społeczności biznesowej, ale razem z nimi, ramię w ramię, aby zachować i rozwijać naszą bazę gospodarczą i zatrudnienie”.

Wymaga to również fundamentalnej zmiany – odejście od „nie, to nie jest mój problem” i „jak możemy razem pracować i dojść do tak?”

„Zaczyna się, gdy rozumiemy – kiedy firmy się otwierają, kiedy firmy się rozwijają, kiedy firmy prosperują, zatrudniają ludzi” – powiedziała.

Ceremonia miała charakter showbiznesu. Zawierał występ Steviego Wondera, który śpiewał Zachowaj naszą miłość przy życiu, którą wykonał w hołdzie Nelsonowi Mandeli. Wystąpiły także Mary Mary i Amanda Gorman. Wydarzenie zostało przeniesione do środka w oczekiwaniu na deszcz, a pracownicy stworzyli sztuczne tło schodów ratusza.

Bass pokonał Ricka Caruso w listopadowych wyborach, mimo że deweloper wydał około 100 milionów dolarów na swoją kandydaturę na burmistrza. Bass był wspierany przez postacie z branży rozrywkowej, takie jak Jeffrey Katzenberg, który pomógł sfinansować niezależny komitet wydatkowy, aby przeciwdziałać głębokim kieszeniom Caruso.

Przemówienie Bassa w dużej mierze odzwierciedlało główne problemy, które pojawiły się podczas kampanii, w szczególności bezdomność i przystępność cenową mieszkań. W pewnym momencie zasugerowała, że ​​więcej obszarów miasta musi zrobić więcej, aby zbudować więcej mieszkań, biorąc pod uwagę przeludnienie dzielnic w Pico Union, South LA, East LA, East Valley.

„Znamy naszą misję – musimy budować mieszkania w każdej dzielnicy” – powiedziała. „Najlepszym sposobem, aby to się stało, jest współpraca sąsiadów i decydowanie, gdzie należy zbudować domy. Nie możemy nadal przeludniać dzielnic, które już są przeludnione. To jest moje wezwanie do ciebie, LA – do Witam mieszkania w każdej dzielnicy”.

W swoim przemówieniu podziękowała ustępującemu burmistrzowi, Ericowi Garcettiemu, i przypisała mu zabezpieczenie igrzysk olimpijskich dla miasta w 2028 roku, transport publiczny na lotnisko, czystsze powietrze i lepsze bezpieczeństwo przed trzęsieniami ziemi. Garcetti został mianowany ambasadorem USA w Indiach, ale Senat utknął w martwym punkcie. Nie jest jasne, czy nominacja dojdzie do głosu przed końcem obecnego Kongresu.

Czy ten post był pomocny?