Skip to content

Kaido kontra Białobrody: kto wygrałby w walce?

15 de listopad de 2022
KvWB

Czterech cesarzy (Yonko) w Jeden kawałek należą do najpotężniejszych postaci w całej serii, a także do najbardziej intrygujących. Ich skład nie zmienił się zbytnio przez lata i są uważani za potężną siłę praktycznie przez wszystkich, rywalizując z niektórymi innymi ważnymi graczami. W tym artykule porównamy dwóch Imperatorów, aby ustalić, kto jest silniejszy i kto wygra; bohaterami, o których mowa, są Kaido i zmarły Białobrody.

W swojej sile wieku Białobrody był jedną z najpotężniejszych postaci w całej serii. Był kapitanem potęgi z bardzo silnym Diabelskim Owocem i pokonał Kaido w bezpośredniej walce. Chociaż Kaido był rzeczywiście potężnym piratem, nie odważył się przekroczyć Białobrodego, gdy ten żył, ponieważ był świadomy, że zmarły kapitan pokonałby go bez większych problemów.

W dalszej części tego artykułu omówimy powyższą odpowiedź, ponieważ bardziej szczegółowo porównamy Kaido i Białobrodego. W kilku kategoriach zobaczysz, kto jest silniejszy z tych dwóch i dlaczego nasza odpowiedź jest taka, jaka jest, tj. dlaczego Białobrody, zgodnie z naszą analizą, byłby w stanie ostatecznie pokonać Kaido.

Moce fizyczne

Ze względu na masę mięśniową Kaido ma ogromną siłę fizyczną. Udało mu się wywrócić dziewięć gigantycznych statków więziennych. Kaido jest na tyle potężny, że jego pojedynczy krzyk spowodował widoczne uszkodzenia otaczającego go obszaru. Jedną z głównych mocnych stron Kaido jest jego niezdolność do śmierci; rzeczywiście, poniósł siedem porażek, osiemnaście razy dostał się do niewoli marynarki wojennej lub wrogów, był torturowany ponad tysiąc razy i wreszcie czterdzieści razy został skazany na śmierć. Jednak żadna egzekucja, cokolwiek to była, nie zadziałała.

Ponadto Kaido skoczył 10 000 metrów na ziemię, wysyłając potężną falę uderzeniową, która mogła zatopić pobliski statek, ale cierpiał tylko na ból głowy; samobójstwo stało się dla niego rozrywką. Podobnie jak Shanks i Edward Newgate, Kaido i Big Mom byli w stanie przełamać niebo na pół jednym uderzeniem, pokazując, że są równie potężni jak Charlotte Linlin. Big Mom jest jeszcze do pokonania, co jest mocnym wskaźnikiem siły Kaido.

ZWIĄZANE Z:

20 najsilniejszych jednoczęściowych piratów wszech czasów (ranking)

Białobrody był znany jako najsilniejszy człowiek na świecie. Był najsilniejszy od ponad dwudziestu lat i pomimo starzenia się jego siła fizyczna wciąż była znacznie większa niż olbrzyma. Miał także ogromną wytrzymałość, co pozwoliło mu przetrwać dźgnięcie Squarda, trafienie Akainu, który użył tej samej broni, której użył Ace, by go zabić, bełtu z Kizaru i niezliczonych wystrzałów, kul armatnich i cięć mieczem przez Marines, gdy był jeszcze być w stanie pokonać Admirała. Kiedy był u szczytu, był w stanie zmierzyć się z Gol D. Rogerem, Królem Piratów, w trzydniowej, trzydniowej walce wręcz.

Pomimo pogarszającego się stanu zdrowia Białobrody nadal był uważany za najsilniejszego i najniebezpieczniejszego pirata na świecie, co nasuwa pytanie, jak potężny musiał być w kwiecie wieku. Mógł poruszać się ze znaczną prędkością, udało mu się podkraść do Akainu, a ten zauważył tylko, gdy niektórzy żołnierze ostrzegli go, by spojrzał za siebie. Fakt, że zaatakował z zaskoczenia admirała, który bardzo uważnie słuchał, pokazuje również, że Białobrody potrafił być imponująco ukradkiem, pomimo jego gigantycznych rozmiarów.

Kaido to postać znana jako najsilniejsza bestia na świecie, podczas gdy Białobrody był znany jako najsilniejsza osoba na świecie. I chociaż może być niewielka różnica w ich mocach i umiejętnościach, ostatecznie nie mogliśmy tego obiektywnie określić, więc zdecydowaliśmy się podzielić punkty w tej kategorii.

Punkty: Kaido 1, Białobrody 1

diabelski owoc

Kaido zjadł Uo Uo no Mi, Model: Seiryu, Mityczny Owoc Zoan, który pozwala mu przekształcić się w orientalnego smoka, w taki sam sposób jak Momonosuke, główną różnicą jest to, że Kaido ma gigantyczne rozmiary w formie smoka i wydaje się być pod kontrolą swoich przemian.

Jednak nie będzie w stanie utrzymać tego wyglądu, jeśli otrzyma zbyt wiele silnych ciosów, takich jak te, które zadał Luffy. Potrafi też warczeć wystarczająco głośno, by zacząć piorun. Kaido widział, że cała wyspa Onigashima może zostać podniesiona i wydaje się, że jest w stanie przenieść ją aż do Stolicy Kwiatów.

Białobrody nabył zdolność przecinania powietrza i wszystkiego na swojej drodze ataku po zjedzeniu Gura Gura no Mi, Diabelskiego Owocu typu Paramecia. Następnie, będąc w stanie chwycić powietrze palcami i przeciąć bardzo szerokie obszary lądu i morza, mógł sprawić, że zadrżą i wywołać trzęsienia ziemi i tsunami. Łącząc go ze swoim Bisento, mógł również wykorzystać tę umiejętność do wykonywania ataków tnących. Jest również w stanie oprzeć się zamrożeniu Aokijiego dzięki hałaśliwym wstrząsom. Dodatkowo Archipelag Sabaody widział tsunami dzięki Czarnobrodemu, który po kradzieży mocy Białobrodego nigdy nie opanował mocy i umiejętności owocu.

Smok Kaido, Diabelski Owoc, okazał się niezwykle potężny, ale nie mógł zrobić nic przeciwko wstrząsającej światem Gura Gura no Mi, jednemu z najpotężniejszych Diabelskich Owoców w historii. Nawet Czarnobrody, który ma równie potężny Owoc, bał się Gura Gura no Mi, odważając się go ukraść dopiero po tym, jak Białobrody był już na krawędzi śmierci. Dlatego Białobrody wygrywa ten punkt.

Punkty: Kaido 1, Białobrody 2

Haki

Jedną z niewielu osób, które opanowały wszystkie trzy odmiany Haki, jest Kaidou. Wykazano, że Kaidou może dowodzić Kenbunshoku Haki, wykrywając obecność Kozuki Oden na Enmie, podczas gdy Roronoa Zoro go używał. Po wspólnym uderzeniu jego i Dużej Mamy wykorzystała go również do wykrycia głosów supernowych, dzięki czemu mogła twierdzić, że wciąż żyją.

Podobnie jak Charlotte Katakuri czy Luffy, kontrola Kaidou pozwala jej używać jej w wyrafinowany sposób i przewidywać przyszłość. Mistrzostwo Kaidou w Busoshoku Haki jest również wyjątkowe; zgodnie z prawem, Royal Haki był zbyt silny, by mogła przenieść Kaidou prosto do jego pokoju. Jest również w stanie mieć skórę, która jest praktycznie niewrażliwa na zwykłe ataki, ze względu na jego Busoshoku Haki.

Kaidou należy do bardzo niewielkiej liczby osób, które mogą używać Haoshoku Haki. Po zderzeniu z Charlotte Linlin przy użyciu swojego Kanabō, oboje wygenerowali typowe wyładowanie piorunowe. Kaidou może użyć zaawansowanego wariantu Haoshoku Haki, nasycając jego Kanabō swoją wolą, która gwałtownie wyrzuca czarne pociski z jego końca i sprawia, że ​​rozciągają się w kierunku jego wrogów.

Wszystkie trzy odmiany Haki zostały umiejętnie opanowane przez Białobrodego. Jego wysoko rozwinięte mistrzostwo w Obserwacji Haki jest pokazane w retrospekcjach z Asem, gdzie Białobrody był w stanie z łatwością go pokonać, gdy zasnął. Jednak podczas wojny na szczycie ta umiejętność wydaje się zmniejszać, gdy Squardo uderzy go atakiem, który Marco oceni, że Białobrody z łatwością uniknął.

Dodatkowo wydaje się, że był w stanie dopasować swojego Armament Haki do swojego Bisento, co dało mu możliwość niszczenia łodzi, a nawet małych osad. Białobrody często używał swojego Armament Haki przeciwko admirałom. Według Fossy Białobrody używał Haki Zdobywcy w czasie bitwy o Marineford. Kiedy Newgate i Gol D. Roger starli się podczas wspólnej podróży, wykorzystali to.

Fakt, że obie te postacie opanowały wszystkie trzy rodzaje Haki, jest imponujący, ale oczywiste jest, że mistrzostwo Białobrodego jest na wyższym poziomie w porównaniu z Kaido. Kaido jest niezwykle potężny i uzdolniony, ale Białobrody był jeszcze bardziej imponujący i dlatego zdobył również ten punkt.

Punkt: Kaido 1, Białobrody 3

Bronie

Kaidou używa swojego Hassaikai, gigantycznego metalowego Kanabō, który jest pełen kolców i pasuje do jego rozmiarów, gdy mierzy się z przeciwnikami. Wraz ze swoją ogromną siłą fizyczną, może jej użyć do zmiażdżenia przeciwników i posyłania ich na duże odległości oraz był w stanie powalić Luffy’ego do nieprzytomności jednym ciosem, łamiąc ogromną moc defensywną jego wzmocnionego Busoshoku Haki swoją formą Gear Fourth. Dzięki niemu był również w stanie zablokować atak Charlotte Linlin za pomocą Napoleona, niezwykle potężnego miecza. Kaidou zabił Kozukiego Odena za pomocą dwulufowego pistoletu, ale nie wiadomo, co stało się dzisiaj z tą bronią i czy nadal ją posiada.

Ulubioną bronią Edwarda Newgate było jego Bisento, wielka japońska halabarda, której używał stale i którą nazywał Murakumogiri. Murakumogiri był wyjątkowo dużą bronią, która pasowała do wzrostu Białobrodego prawie pięciu metrów. Koncentrując Hakiego w Bisento, Białobrody może wysłać dziesiątki przeciwników jednym ciosem. Bisento samo w sobie jest całkowicie przerażającą bronią, ale w połączeniu z ogromną siłą i talentem bojowym Białobrodego jest prawie śmiertelne dla wszystkich. Jako dowód, ten pozwala mu zmierzyć się z szablą Shanksa, która spowodowała rozdarcie typu atmosferycznego na niebie podczas wymiany ciosów.

Ponadto Bisento jest bardzo odporne, ponieważ udało mu się powstrzymać ataki magmy Akainu bez stopienia lub dwuręczną szarżę Johna Gianta bez drżenia. Białobrody często używał swojego Bisento wraz z mocami Hakiego i Diabelskiego Owocu, aby zadać jak najwięcej niszczycielskich obrażeń swoimi atakami, a nawet zranić użytkowników Diabelskiego Owocu typu Logia, co jest wyjątkowo trudne do zrobienia.

Nie ma wątpliwości, że Białobrody jest znacznie bardziej wykwalifikowanym użytkownikiem swojej broni niż kiedykolwiek był Kaido. Białobrody był jednym z najlepszych szermierzy w całej serii i dlatego ten ostatni punkt bez wątpienia należy do niego.

Punkty: Kaido 1, Białobrody 4

Kaido kontra Białobrody: Kto by wygrał?

A teraz najważniejsza i najciekawsza część naszego artykułu – analiza. Tutaj wykorzystamy to, czego dowiedzieliśmy się o tych dwóch postaciach i przeanalizujemy, jak wszystkie te fakty pomogłyby (lub nie) im w walce ze sobą. Kontynuujmy.

Szczerze mówiąc, w żadnym momencie nie była to prawdziwa debata. Jasne, jeśli posłuchasz internetowych trolli, Białobrody przegra, ponieważ nie żyje i nie może walczyć z Kaido; ale los Kaido jest również nieznany w tym czasie, chociaż prawdopodobnie żyje, ponieważ nigdy nie widzieliśmy, jak umiera. Ale z obiektywnego punktu widzenia widzieliśmy Kaido w jego najlepszym wydaniu, podczas gdy szczyt Białobrodego jest sam w sobie legendarną historią.

ZWIĄZANE Z:

Wszystkie 20 zgonów w jednym kawałku według smutku (z filmami)

Jedyną kategorią, w której Kaido może zbliżyć się do Białobrodego, jest czysta siła, ale szczerze uważamy, że Białobrody jest nieco silniejszy, chociaż nie chcieliśmy tutaj dzielić atomów, ponieważ niemożliwe byłoby właściwe porównanie ich sił. We wszystkich innych aspektach Białobrody jest absolutnie lepszy, o czym świadczy fakt, że Kaido nigdy tak naprawdę nie wystąpił przeciwko Białobrodemu, a nawet Białobrody, który jest podły i zły, zaatakował go tylko wtedy, gdy był już przygnębiony i wykorzystał słaby stan Białobrodego do pokonaj go. W innych okolicznościach Białobrody pokonałby go pomimo jego starości i pogarszającego się stanu zdrowia.

Gura Gura no Mi Białobrodego jest jednym z najpotężniejszych istniejących Diabelskich Owoców, ponieważ może zniszczyć całe kontynenty ze względu na swoją ogromną siłę. Co więcej, Białobrody jest bardziej wykwalifikowanym i niebezpiecznym użytkownikiem Haki niż Kaido, chociaż obaj opanowali wszystkie trzy rodzaje Haki. Ostatecznie wiadomo, że Białobrody jest bardziej biegły w posługiwaniu się bronią niż Kaido, który polegał głównie na swojej surowej sile w walce.

Kiedy zsumujesz wszystkie te fakty, staje się jasne, dlaczego Białobrody jest o wiele potężniejszy i dlaczego ten pojedynek nie był tak naprawdę debatą. Białobrody jest wyraźnie silniejszy z tej dwójki, jak pokazują liczby, i nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości, że gdyby obaj walczyli, Białobrody byłby zwycięzcą. Mimo to to starcie byłoby jednym z najbardziej epickich w serii.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?