Skip to content
TV

Justin Johnson Cortez z Walker Independence omawia, w jaki sposób fani mogą być rodzimymi sojusznikami – na wyłączność

26 de styczeń de 2023
l intro 1674744832

Justin Johnson Cortez jako Calian wygląda intensywnie w Walker Independence

Justin Johnson Cortez zmienia zachodnią narrację w programie The CW „Walker Independence”. Zbyt długo reprezentacja rdzennych Amerykanów nie istniała, była marginalna lub wysoce problematyczna w westernach, które dotyczą XIX wieku. Nie jest tajemnicą, że podręczniki historii są pisane przez zdobywców, co prowadzi do rażącego przeinaczenia tego, co naprawdę wydarzyło się podczas „zakładania” Stanów Zjednoczonych. osadnicy kradną ziemię Apaczów, korzystają z ich usług, kiedy im to pasuje, i obwiniają ich za wszelkie przestępstwa, które mają miejsce w mieście.

Mocny odcinek „The Owl and the Arrow” szczegółowo opisuje hipokryzję tego okresu, w którym postać grana przez Corteza, Calian, walczy o oczyszczenie swojego imienia z przestępstwa, którego nie popełnił – jednocześnie podkreślając barbarzyński charakter wieszania ludzi dla rozrywki. Ale reprezentacja nie jest jedynym niezbędnym elementem potrzebnym do odszkodowań dla populacji rdzennych Amerykanów. Przed nami jeszcze długa droga do uzyskania sprawiedliwości i równych praw dla rdzennych mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Looper rozmawiał z Cortezem podczas ekskluzywnego wywiadu, w którym omówił, w jaki sposób „Walker Independence” zmienia zachodnią narrację i jak fani mogą być lepszymi sojusznikami rdzennych mieszkańców.

Wpływ rodzimej reprezentacji

Kiedy zapytaliśmy Justina Johnsona Corteza, w jaki sposób programy telewizyjne, takie jak „Walker Independence”, pomagają szerzyć wiedzę na temat historycznych realiów rdzennej ludności, powiedział: „[It’s] fakt, że starają się być realistyczni i prawdziwi. Może się to wydawać małą historią, nawet małą częścią tego jednego sezonu serialu, ale stara się być tak prawdziwa, jak to tylko możliwe w każdej małej chwili, którą dostajesz. ”

W szczególności jedna historia, którą Cortez sam sobie wymyślił, kręci się wokół zaginionej siostry jego bohatera, Naschy. Pierwotnie miała być wizją, ale Cortez chciał rzucić światło na to, jak wiele tubylczych dzieci zaginęło bez możliwości powrotu na przestrzeni dziejów, a nawet dzisiaj. Dodał: „Fakt, że Nascha został wzięty jako dziecko – to potężna rzecz, o której ludzie mogą pomyśleć:” To sprawa telewizyjna ”. Ale to było prawdziwe. Miejmy nadzieję, że ludzie połączą te kropki i zobaczą: „Och, to naprawdę się wydarzyło. Kultury zostały wymazane”.

Jak zostać tubylczym sojusznikiem

Wódz Taza rozmawia z uwięzionym Calianem w Walker Independence

Justin Johnson Cortez omówił również, w jaki sposób fani mogą pomóc wspierać rdzenną ludność i przedsięwzięcia w prawdziwym życiu, zachęcając fanów do szukania organizacji fundacji plemiennych. Zauważył: „Jeśli chodzi o to, jak pomagać i być sojusznikami, jest to trudne. Nie [are] zdecydowanie organizacje, które zbierają fundusze na różne fundacje plemienne i tym podobne rzeczy, na które możesz przekazać darowiznę”.

Ma nadzieję, że reprezentacja będzie kontynuowana w Hollywood. „Miejmy nadzieję, że w branży pojawi się więcej rodzimych głosów, które stoją za kamerą, pisząc, reżyserując i opowiadając te historie. Kiedy te dzieci dorastają i są w stanie zobaczyć siebie reprezentowanych na ekranie, to idzie daleko” – powiedział Cortez. „Mam nadzieję, że sieci i różne produkcje dadzą tym gawędziarzom głos i że otrzymają niezbędne zasoby, które robią to dobrze, więc ludzie będą oglądać. Będą mogli być na ekranie, a dzieci będą mogły zobaczyć siebie i wierzyć, że pewnego dnia mogą być kimś i że: „Hej, to ja tam na górze, mógłbym to zrobić. Przypominają mi mnie”. To idzie daleko”.

Nowe odcinki „Walker Independence” są emitowane w czwartki w The CW i transmitowane za darmo online oraz w aplikacji The CW następnego dnia.

Czy ten post był pomocny?