Skip to content
TV

Julia Louis-Dreyfus współpracowała z projektantami kostiumów Seinfelda, aby stworzyć wygląd Elaine

30 de marzec de 2023
l intro 1680145185

George, Jerry i Elaine nie mogą się doczekać

Jak wyglądałby „Seinfeld” bez Elaine Benes? Ukochana postać Julii Louis-Dreyfus przeciwstawiała się oczekiwaniom kobiet na ekranie w czasach, gdy większość z nich miała pasować do jednego z kilku z góry ustalonych stereotypów. Jej obecność w serialu wyniosła go ponad to, czym byłby inaczej: grupa mężczyzn wykrzykujących opinie, o które nikt nie prosił. Zapewniła kluczową przeciwwagę, która utrzymywała program na palcach.

Częściowo Elaine była tak dynamiczną postacią ze względu na wkład, jaki Louis-Dreyfus wniósł w jej rozwój. Louis-Dreyfus, która pracowała już jako członek obsady „SNL”, zanim dostała tę rolę, była więcej niż przyzwyczajona do walki o swoje pomysły w kontekście kreatywnej współpracy. A jednym z elementów Elaine, nad którym sprawowała kontrolę, była garderoba bohaterki.

W wywiadzie dla Vogue z 2019 roku gwiazda „Czarnej Pantery: Wakanda Forever” powiedziała: „Obawiam się, że miałam duży wpływ na strój Elaine”. Wskazując na zdjęcie Elaine w fioletowej sukience z długimi rękawami i białymi kwiatowymi wzorami, kontynuowała: „To znaczy, na pewno mieliśmy projektanta kostiumów, ale mam na myśli, na przykład, typowy kwiatowy wzór ze skarpetkami i buty. Po prostu pomyślałem wtedy: „Nie ma nic bardziej odjechanego niż ten wygląd”. Być może zastanawiając się nad strojem z perspektywy czasu, Louis-Dreyfus roześmiał się histerycznie.

Louis-Dreyfus wybrał ubrania Elaine, aby pomieścić jej ciąże

Mówiąc o strojach Elaine, Julia Louis-Dreyfus powiedziała Vogue’owi, że stroje postaci unikały efektownego stylu na rzecz przyziemnej zaciekłości, mówiąc: „Zdecydowanie dyktowała swój własny styl i myślę, że nie była kimś, kto ubiera się super sexy. To nie był jej klimat, człowieku. W pewnym sensie nie musiała tego robić. Była trochę twardsza. W końcu Louis-Dreyfus uważał Elaine za jednego z chłopaków.

Aktorka „Seinfelda” zauważyła też, że te mniej odkrywcze stroje pomogły jej podczas kręcenia serialu w ciąży. Louis-Dreyfus ma dwóch synów, obaj urodzili się, gdy „Seinfeld” zdominował amerykańskie fale radiowe, a wybory krawieckie Elaine pomogły ukryć jej ciążę przed widzami. „I szczerze mówiąc”, powiedziała, „byłam dwukrotnie w ciąży podczas” Seinfelda ”, więc wszystkie te za duże ubrania – te ubrania były dla mnie bardzo pomocne jako osoba w ciąży”.

Chociaż niektóre style Elaine mogły mieć praktyczne motywacje, postać ta niezaprzeczalnie miała wpływ na modę. Manhattan, miejsce akcji serialu, jest jedną ze światowych stolic mody, a jak zauważył The New York Times w 2010 roku, Elaine Benes wywarła głęboki wpływ na modę kobiecą na ulicach Nowego Jorku w latach 90., inspirując nawet projekty z Prady i Rebeki Taylor.

Czy ten post był pomocny?