Skip to content

Jujutsu Kaisen: Kim jest Noritoshi Kamo?

13 de marzec de 2023
KamoJJK

Jujutsu Kaisen jest jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się mang wszechczasów. Został zaadaptowany do serii anime, która stała się popularna zarówno w Japonii, jak i na Zachodzie. Manga, napisana przez Gege Akutami, wciąż trwa i jest obecnie na jednym z najlepszych i najbardziej ekscytujących łuków. Ale niezależnie od fabuły, bohaterowie Jujutsu Kaisen to kolejny niesamowity aspekt tej dobrze napisanej serii. Są dziwne, różnorodne i dość intrygujące, a także dobrze napisane, ale dzisiaj interesuje nas jedna szczególna postać z mangi i anime, Noritoshi Kamo, o której będziemy mówić w tym artykule.

Noritoshi Kamo jest młodym czarodziejem Jujutsu na ostatnim roku w Kyoto Metropolitan Curse Technical College; jest także spadkobiercą klanu Kamo. Używa technik manipulacji krwią. Pewny siebie i swoich umiejętności, Noritoshi generalnie przyjmuje raczej wyniosłą postawę. Zwykle walczy z dystansu za pomocą łuku i strzał, ale bardzo dobrze broni się również w walce wręcz.

Dzisiejszy artykuł będzie dotyczył Noritoshi Kamo, a także jego roli w historii Jujutsu Kaisen. Dowiesz się, kim jest i jak wiąże się z historią Jujutsu Kaisen, ponieważ jest mniej znaną postacią drugoplanową z serii, chociaż pojawił się zarówno w mandze, jak i anime. W tym artykule będzie wiele spoilerów, więc uważaj, jak do niego podejdziesz.

W kim jest Noritoshi Kamo Jujutsu Kaisen?

Przywódca klanu Kamo miał pozamałżeński romans ze swoim kochankiem, a związek ten zaowocował w Noritoshi. Matka Noritoshiego została zmuszona do opuszczenia domeny Kamo z powodu złego traktowania, pozostawiając go w tyle. Noritoshi był nieustannie faworyzowany i okazywany życzliwości przez członków klanu, sięgając nawet tak daleko, jak wyznaczony spadkobierca klanu Kamo, ponieważ oficjalna żona przywódcy klanu nie była w stanie począć dzieci, które mogłyby zastosować przeklętą taktykę. Noritoshi podróżuje z nauczycielami i uczniami z Kioto do Tokyo Metropolitan Curse Technical College w dniu wydarzeń dobrej woli w Kioto.

Jak Satoru Gojo mówi wszystkim obecnym, że Yuji Itadori wciąż żyje, Noritoshi jest obecny i otrzymuje pamiątkę z podróży Satoru. Następnie Noritoshi dołącza do pełnego składu Kioto na konferencję, aby omówić przygotowania do zawodów. Aoi wpada w złość i decyduje się odejść po tym, jak dyrektor Yoshinobu nakazuje im zabić Yujiego. Kiedy Noritoshi próbuje go powstrzymać, Aoi grozi, że wszystkich zabije. Następnie Noritoshi rozmawia z grupą o kolejnych krokach.

Dyrektor Yoshinobu daje Noritoshiemu broń do kontrolowania ducha klątwy 1 stopnia przed rozpoczęciem zawodów, aby mógł zabić Yuji. W momencie rozpoczęcia wydarzenia uczniowie z Kioto namierzają Yuji i atakują go. Aoi jednak zatrzymuje ich, zmuszając do odwrócenia się. Następnie, gdy Noritoshi i Kasumi Miwa uciekają, spotykają Megumi Fushiguro i Maki Zen’in. Następnie, gdy Megumi pyta, czy próbują zamordować Yujiego, Noritoshi odpowiada, że ​​mają ku temu dobre podstawy.

Megumi i Noritoshi wciąż kłócą się wewnątrz struktury, kontynuując wymianę ciosów. Megumi udaje się obronić, gdy Noritoshi wystrzeliwuje w nią strzały, w wyniku czego stwierdza, że ​​​​strzały są pokryte krwią. Po uświadomieniu sobie, że Megumi jest ostrożna, Noritoshi zastanawia się, jak działają jej umiejętności. Megumi zostaje oślepiona ostatnią strzałą Noritoshiego, a on wykorzystuje okazję, by się do niego zbliżyć. Megumi jest w stanie odepchnąć ucznia z Kioto, gdy Noritoshi używa swojej techniki Momentum of the Flowing Red Scale i rozmawiają krótko.

Następnie używa shikigami, aby odwrócić uwagę Noritoshiego, aby mógł wezwać Max Elephant, aby przeciągnął Noritoshiego w przestrzeń publiczną. Następnie Megumi rzuca Nué w kierunku Noritoshiego, któremu udaje się kontrolować shikigami. Obaj walczą, ale Hanami i Toge Inumaki przerywają to, używając Inkantacji, aby obaj uciekli. Kiedy Noritoshi, Megumi i Toge rozważają swoje opcje, Hanami niespodziewanie ich uderza.

Podczas gdy Noritoshi i Megumi uderzają go nieskutecznie, Toge trzyma Hanami w ryzach. Następnie trzej uczniowie uciekają, gdy Hanami usprawiedliwia swoje pragnienie eksterminacji całej ludzkości. Następnie łączą swoje metody, aby zatrzymać Hanami i odkrywają, że kończyny Klątwy są jej najsłabszym ogniwem. W końcu zaczynają wątpić w swoją zdolność do ucieczki z bariery zbudowanej przez wroga, ale gardło Togi opada, a Nué zostaje zabity.

Noritoshi otrzymuje silne uderzenie od Hanami, ale Megumi interweniuje, by go uratować. Następnie Momo Nishimiya prowadzi Noritoshiego i Toge’a poza ekran. Po schwytaniu intruzów Noritoshi otrzymuje pomoc lekarską z powodu swoich ran i uczestniczy w konferencji wraz z innymi uczniami i profesorami, aby zdecydować, czy kontynuować zawody. Następnie dzieci decydują się kontynuować wyzwanie i zdecydowano, że ostatnim testem będzie mecz baseballowy.

Yuji i Noritoshi rozmawiają o decyzji Yujiego o zostaniu egzorcystą, podczas gdy Noritoshi jest nietoperzem, co powoduje, że Noritoshi nie trafia trzech uderzeń. Noritoshi gratuluje Makiemu rzutu po tym, jak później uderza Aoi w twarz piłką. Noritoshi wraca do Kioto z resztą swoich kolegów z klasy i profesorów po zakończeniu gry i turnieju.

POWIĄZANY:

Jujutsu Kaisen: Czym jest niebiańskie ograniczenie i kto je ma?

31 października Utahime Iori, studenci z Kioto i Noritoshi jechali pociągiem do Shibuya. Noritoshi uważa, że ​​Mechamaru nie ma co do nich wysokich oczekiwań, gdy idą z Kasumi, by opłakiwać jego odejście. W ostatniej próbie uratowania Satoru, Noritoshi i jego zwolennicy przybywają do Shibuya o 23:36 i rozpoczynają strzelanie do Suguru Geto. Suguru unika strzał Noritoshiego, gdy wystrzeliwuje je w niego. Następnie odchodzi, aby pomóc Yuji, ale Choso niespodziewanie pojawia się i mówi Suguru, że w rzeczywistości jest Noritoshi Kamo (protoplastą klanu Kamo), myląc Noritoshi. Utahime i Atsuya Kusakabe informują ich, że przodek Noritoshiego był uważany za najgorszego egzorcystę wszechczasów.

Kiedy Noritoshi jest świadkiem, jak Choso stosuje manipulację czerwonymi krwinkami, jest jeszcze bardziej zakłopotany, ponieważ jest dobrze zorientowany w magii. Później, gdy Uraume pokonał Egzorcystów i ma zamiar ich zabić, Yuki Tsukumo przybywa w samą porę, by wszystkich uratować. Następnie Noritoshi informuje Pandę i Yuji, że mają okazję zaangażować się w walkę ze swoim wrogiem. Następnie cała trójka zaczyna walczyć, ale Uraume natychmiast zamraża Noritoshiego. Yuki Tsukumo przybywa w chwili, gdy egzorcyści mają zostać zamordowani, ratując wszystkich. Ostatecznie ich przeciwnicy opuścili Shibuyę, niosąc Ostrze Udręki z Satoru w środku.

I chociaż wiemy, że Noritoshi Kamo wciąż żyje w serialu, nie pojawił się od czasu incydentu w Shibuya. Był bardzo intrygującą postacią, zwłaszcza ze względu na ogromną lojalność, jaką okazywał swojemu dyrektorowi, którego intencje nie zawsze były najczystsze, zwłaszcza w stosunku zarówno do Itadori, jak i Gojo. Mimo to okazał się bardzo potężną i intrygującą postacią, dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy się go wam przedstawić i opowiedzieć trochę o nim i jego roli w historii. Na ten moment nie wiadomo, czy Noritoshi Kamo zamierza jeszcze wystąpić w serialu.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?