Skip to content

Kim jest Yuta w Jujutsu Kaisen 0 i dlaczego nie był w sezonie 1?

30 de wrzesień de 2022
Yuta

Z Jujutsu Kaisen 0 teraz na Crunchyroll fani na całym świecie mają szansę cieszyć się shonen arcydzieło, które japońscy fani i ci, którzy mieli szczęście zobaczyć film wcześnie (w tym wasz naprawdę), już widzieli. Bohater filmu, Yuta Okkotsu, jest postacią, która z pewnością przyciągnęła uwagę wielu ludzi i ostatecznie ludzie zastanawiają się, dlaczego Yuta nigdy nie pojawił się w pierwszym sezonie, chociaż był wymieniany. W tym artykule odpowiemy na te pytania.

Yuta Okkotsu jest główną postacią w Jujutsu Kaisen oraz główny bohater serii prequelowej, Jujutsu Kaisen 0. Pierwotnie był człowiekiem przeklętym przez swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, Rikę Orimoto. Później był mentorem Satoru Gojo i zapisał się do Tokio. Obecnie jest juniorem w Tokyo Exorcism School z Maki Zen’in, Panda i Toge Inumaki. Studiował w Afryce u Miguela, ale wrócił do Japonii zaraz po incydencie w Shibuya.

Reszta tego artykułu nie będzie się tak dużo opisywać Jujutsu Kaisen 0 co do roli Yuty Okkotsu w całej serii; chodzi o to, aby powiedzieć ci, kim jest Yuta i jaka jest jego rola w historii. Opowiemy wam, gdzie był Yuta podczas pierwszego sezonu, ale także dlaczego nie był w nim obecny i jak powstał Jujutsu Kaisen wpłynął na taki obrót wydarzeń.

Kim jest Yuta Okkostu w Jujutsu Kaisen?

Około 2011 roku Yuta otrzymała pierścionek od Riki i obie obiecały wziąć ślub, gdy dorosną. Niestety, Rika zginęła potrącona przez samochód, zmuszając Yutę do nieświadomego przeklęcia swojej duszy, by została z nim. Yuta bierze udział w incydencie, w którym czterech uczniów zostało poważnie rannych. To wzywa Tokyo Metropolitan Curse Technical College, które zabiera Yutę na egzekucję, gdy jest przeklęty.

W samotności Yuta próbuje się zabić, ale Rika go powstrzymuje. Satoru udaje się zaciągnąć Yutę do szkoły, a następnie przekonuje nastolatka, by wstąpił do instytutu. Kiedy Yuta zostaje przedstawiony swojej klasie, Maki, Toge i Panda zauważają, że jest przeklęty i atakują go. Satoru ostrzega ich, ale pojawia się Rika i broni Yuty. Następnie Satoru wyjaśnia klasie sytuację Yuty i przedstawia każdego ucznia Yucie.

Następnie zostaje sparowany z Makim na ćwiczenie, ale ten ostatni konfrontuje się z nim. Satoru zabiera Yutę i Maki do szkoły podstawowej, gdzie dwoje dzieci zostało schwytanych przez klątwy. Kiedy pojawiają się trzy klątwy, Yuta jest zdumiona, że ​​Maki egzorcyzmuje je wszystkie. Gdy wchodzą do szkoły, Maki jest zaskoczona brakiem klątw i prosi Yutę, aby zobaczyła jego legitymację studencką.

Następnie jest oszołomiona, gdy odkrywa, że ​​Yuta jest egzorcystką klasy S, podczas gdy ten ostrzega ją, że kryje się za nią klątwa. Yuta i Maki zostają połknięci przez klątwę i wewnątrz odkrywają zaginione dzieci. Maki nagle upada na ziemię, ku przerażeniu Yuty. Maki następnie pyta go, dlaczego przyszedł do szkoły, na co Yuta odpowiada, że ​​chce mieć wystarczającą pewność siebie, aby móc żyć.

Maki zachęca Yutę do egzorcyzmowania klątwy, co powoduje, że zakłada swój pierścień i sprawia, że ​​Rika pojawia się atakując ducha. Po uwolnieniu Yuta zabiera ich do wyjścia. Po incydencie Yuta jest w szpitalu z Satoru, gdzie leczy się Maki i dzieci. Yuta następnie rozmawia z Satoru o wyglądzie Riki i mówi, że pamięta swoją obietnicę złożoną Rice.

Yuta mówi również, że myśli, że to on przeklął Rikę i przysięga znaleźć sposób na uwolnienie jej od klątwy. Następnie Yuta otrzymuje katanę od Satoru, który mówi mu, jak może złamać klątwę Riki, nasycając broń przeklętą energią. Trzy miesiące później Yuta trenuje z Maki jako obserwacja Panda, Toge i Satoru. Ten ostatni przypisuje misję Toge i mówi Yucie, kto będzie mu towarzyszył.

Poza tym, Satoru wyjaśnia również Yucie, jakie są zdolności Toge i mówi mu, aby obserwował je podczas misji bez wyprowadzania Riki. Następnie Kiyotaka Ijichi zabiera ich do Galerii Hapina. Tam Kiyotaka wyjaśnia im szczegóły, a następnie Yuta i Toge udają się do galerii. Na miejscu znajdują mnóstwo klątw, które Toga z łatwością egzorcyzmuje.

ZWIĄZANE Z:

Najsilniejsze Przeklęte Duchy w Jujutsu Kaisen (wszystkie 12 Przeklętych Duchów Specjalnej Klasy)

Zauważają wtedy, że kurtyna nie została podniesiona, gdy nagle za nimi pojawia się przekleństwo. Gdy klątwa atakuje, Toge odpycha Yutę i łatwo miażdży ramię klątwy. To jednak boli Toge, który zaczyna kaszleć. Yuta ratuje go i zapewnia mu bezpieczeństwo, ale zostawia leki na gardło. Po krótkim odpoczynku Toge przygotowuje się do ponownego zmierzenia się z klątwą, ale Yuta postanawia iść zamiast tego.

Gdy zbliża się do klątwy, zauważa obecność Riki i staje się wściekły. Yucie udaje się uniknąć niektórych ataków i zadaje mu cios. Jednak Yuta zauważa, że ​​nie może pokonać klątwy i znajduje lekarstwo na gardło, które przynosi Toge. Po tym, jak Toge wypije lekarstwo, używa Inkantacji do egzorcyzmowania klątwy. Następnie Yuta upuszcza swoją legitymację studencką, którą odzyskuje Suguru Geto.

Po zakończeniu misji Yuta i Toge wracają do szkoły. Yuta spotyka Pandę, która wyjaśnia mu, że Toge jest miłym facetem i że martwi się o Yutę, ponieważ ich sytuacja jest podobna. Yuta następnie wpada na Maki i pyta ją, jak wlać energię klątwy w jej szablę, ale odpowiada, że ​​nic na to nie może poradzić. Kilka dni później Yuta jest z Toge, Pandą i Maki, gdy Suguru pojawia się przed nimi.

Ten ostatni ujawnia mu, że chce zabić wszystkich nie-czarowników, a Yuta wścieka się na Suguru, gdy zaczyna obrażać swoich przyjaciół. Gdy nauczyciele próbują zmusić Geto do opuszczenia szkoły średniej, Suguru ogłasza wojnę totalną 24 grudnia.

24 grudnia Yuta jest w jednej z klas liceum, kiedy pojawia się Maki. Obaj rozmawiają, a Maki wyjaśnia mu swoją sytuację. Yuta mówi jej, że pewnego dnia chce stać się kimś takim jak ona i chce ją w pełni wspierać. Maki jest tym zakłopotana i odchodzi. Jednak oba są kwestionowane przez zasłonę, która została wzniesiona nad szkołą.

Kim jest Yuta w Jujutsu Kaisen 0 i dlaczego nie był w sezonie 1?

Później Yuta spotyka Suguru i widzi, jak jego przyjaciele zostają pokonani na ziemi. Yuta wpada w złość i wzywa Rikę na swoją stronę. Gdy Suguru wysyła kilka klątw, aby zaatakować nastolatka, Yuta walczy i udaje mu się uratować przyjaciół i ich uzdrowić. Yuta następnie używa mocy Riki, aby łatwo egzorcyzmować wszystkie klątwy za pomocą zaklęcia Toge.

Yucie udaje się zbliżyć do Suguru, ale ten obezwładnia go, powodując, że Rika odciąga Yutę od Suguru. Yuta postanawia kontynuować walkę, ale Suguru łamie szablę Yuty podczas ich konfrontacji. Po krótkiej rozmowie, którą obaj mają ze sobą, Suguru postanawia użyć wszystkich swoich klątw przeciwko Yucie i Rice poprzez swoją technikę Whirlwind.

Yuta postanawia w pełni uwolnić moc Riki kosztem jego życia i oboje wystrzeliwują wiązkę energii wystarczająco potężną, aby wyegzorcyzmować wszystkie klątwy Suguru i zmusić tego ostatniego do odwrotu. Potem Yuta budzi się i znajduje wokół siebie wszystkich swoich przyjaciół. Zgodnie z obietnicą, w zamian za uzyskaną moc, Yuta postanawia pójść za Riką na śmierć, ale jest zszokowany, gdy widzi, jak klątwa Riki została zdjęta.

Następnie pojawia się Satoru i gratuluje Yucie za cofnięcie klątwy Riki. Wyjaśnia również Yucie, że jest jednym z jego dalekich krewnych, obaj są potomkami Sugawara no Michizane. Yuta żegna się z Riką, gdy jego umysł odpływa. Później Yuta idzie z Satoru, który rozwiewa swoje zmartwienia, że ​​jest przyczyną ataku Suguru i zwraca legitymację studencką. Yuta następnie spotyka Maki, Pandę i Toge.

Dlaczego Yuty nie było w pierwszym sezonie? Jujutsu Kaisen?

W pierwszym sezonie Jujutsu Kaisen, Megumi Fushiguro wspomina Nobarze Kugisaki, że Yuta obecnie studiuje za granicą, kiedy po raz pierwszy spotyka tę pierwszą. Został później wymieniony przez Satoru jako jeden z nielicznych uczniów z potencjałem, by go przewyższyć. W Jujutsu Kaisen 0dowiadujemy się, że Yuta jest w Afryce, trenuje z Miguelem.

ZWIĄZANE Z:

Łuki Jujutsu Kaisen w kolejności: ile ich jest i o co chodzi?

Kiedy Satoru ma zostać zapieczętowany przez Pseudo-Geto na końcu Incydentu w Shibuya, ten pierwszy wspomina, że ​​wciąż mają Yutę po swojej stronie, ale Klątwa kontrolująca ciało Suguru mówi Satoru, że okultystyczne moce Yuty pochodzą z tego, kiedy posiadał duszę Riki. Następnie oszust mówi Satoru, że bez względu na wszystko, Yuta nie będzie w stanie zostać „następnym Satoru Gojo”. Następnie udaje się zapieczętować Gojo, podczas gdy Yuta wraca do Japonii, aby pomóc Itadoriemu i uwolnić Gojo.

Jak widać, Yuta był w Afryce, kiedy miał miejsce pierwszy sezon, ale powróci do głównego wątku po incydencie w Shibuya. Prawdopodobnie nie wydarzy się to w drugim sezonie serialu – prawdopodobnie na samym końcu w formie sceny po napisach – ale z pewnością będzie on głównym graczem od sezonu trzeciego.

  • Kim jest Yuta w Jujutsu Kaisen 0 i dlaczego nie był w sezonie 1?

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?