Skip to content
TV

Jonathan Majors chwali zaangażowanie Marvela w różnorodność castingów

7 de luty de 2023
l intro 1675752641

Kang Zdobywca stoi wysoko

W tej chwili żadna pojedyncza postać nie ma większego znaczenia w MCU niż Kang the Conqueror, wieloświatowy złoczyńca po raz pierwszy wprowadzony w serialu Disney+ „Loki”, który będzie głównym antagonistą w nadchodzącym „Ant-Man and the Wasp” : Quantumania” i kolejne filmy „Avengers”. Kang, grany przez Jonathana Majorsa z „Lovecraft Country”, zastępuje Thanosa jako najbardziej przerażające zagrożenie w MCU, stwarzając zagrożenie nie tylko dla Avengers, ale dla całego multiwersu.

Chociaż we wczesnych latach jego głównymi bohaterami byli głównie biali mężczyźni (choć byli ukochani), od tego czasu MCU przyniosło bardziej zróżnicowaną obsadę. Więcej kobiet i osób kolorowych znalazło się w centrum uwagi, w tym Simu Liu jako Shang-Chi, Iman Vellani jako Pani Marvel i Tatiana Maslany jako She-Hulk. Gdy franczyza zmierza do tego, co nazywa fazą 5 MCU, skład bohaterów i złoczyńców jest bardziej zróżnicowany niż kiedykolwiek. Ponieważ Majors podpisał kontrakt na pojawienie się w kilku nadchodzących projektach MCU, prawdopodobnie będzie dzielić czas na ekranie z prawie każdą główną postacią, zwłaszcza podczas crossoverów „Avengers”. W nowym wywiadzie opowiedział o swoich opiniach na temat zaangażowania Marvela w różnorodną obsadę.

Jonathan Majors uwielbia miejsce, w którym Kang pasuje do MCU

W nowym profilu Jonathana Majorsa z Ebony aktor opowiedział o tym, co przyciągnęło go do roli Kanga Zdobywcy, chwaląc, jak pasuje do rozległej historii Marvel Cinematic Universe. Jako nowy główny złoczyńca MCU, Kang jest nieskończoną liczbą wersji jednego człowieka z 31 wieku z ambicjami zdominowania multiwersu. Majors lubi, jak on, jako aktor, przedstawia sprawy z perspektywy naszego własnego świata. „Nic nie jest bardziej zróżnicowane niż fakt, że wielkim złem MCU jest młody czarny chłopiec z Teksasu. I nie ma pomocy. Nie ma sojuszników” – powiedziała gwiazda „Lovecraft Country”.

Wydaje się, że Majors odnosi się raczej do własnego życia niż do Kanga, który wychował się w Teksasie w latach młodości (za pośrednictwem Texas Monthly). Stamtąd uczęszczał do college’u na University of North Carolina School of the Arts, a następnie zdobył tytuł magistra w programie aktorskim Yale, gdzie szybko znalazł swoją pierwszą główną rolę.

Majors docenia, jak gościnni byli fani Marvela

Atak Kang Zdobywcy

Jak dotąd fani Marvela w przeważającej mierze witali Johnathana Majorsa i byli podekscytowani jego nadchodzącą historią jako Kanga. Podczas gdy obsadzanie Czarnego mężczyzny w głównej roli franczyzowej nie powinno się różnić od obsadzania kogokolwiek innego, wielu aktorów padło ofiarą rasistowskich nadużyć po zdobyciu roli, która powinna być ich złotym biletem.

Na przykład w samej serii „Gwiezdne wojny” John Boyega, Kelly Marie Tran i Moses Ingram byli ofiarami rasistowskich kampanii nękania po występach w różnych projektach „Gwiezdnych wojen”. Zapytany, dlaczego myśli, że uniknął podobnego traktowania, Jonathan Majors roześmiał się i odpowiedział: „Cóż, nie jest za późno. Tak, myślałem, że już nadejdzie, ale zobaczymy. Ludzie są szaleni. to się stało? Nie wiem. Czuję się błogosławiony”.

Majors poruszył także konkretnie przykład Mosesa Ingrama. Po tym, jak zagrała w „Obi-Wan Kenobi” na Disney+, Ingram była celem takich nadużyć, że jej współpracownik, Ewan McGregor, był brutalnie szczery i opublikował wideo na oficjalnych stronach społecznościowych „Gwiezdnych wojen”, potępiając napastników jako „Gwiezdne wojny” Fani. „Myślałem o mojej siostrze Moses Ingram, która również została zaatakowana” – powiedział Majors. „Być może obóz” Gwiezdnych wojen ”jest inny. Nie wiem. Nie wiem, czy dostaliśmy to dużo w świecie Marvela”.

Czy ten post był pomocny?