Skip to content

„Jestem gwiazdą… zabierz mnie stąd!”: ITV Studios przeprowadza wyprzedaż 17. terytoriów i wyrusza w amerykańską Pitching Drive

1 de czerwiec de 2023
im a celebrity get me out of here sr20 01 e1606311524455

EKSKLUZYWNY: ITV Studios obchodziło 17 Jestem gwiazdą… Zabierz mnie stąd! sprzedaż terytorium i wyrusza na odnowioną kampanię promocyjną w USA.

Grecka wersja 20-letniego formatu zostanie wyemitowana jesienią w ogólnodostępnej sieci Skai TV i będzie kręcona na Dominikanie. Wyprodukowany przez Acun Medya serial będzie miał ten sam format, co oryginał, z grupą celebrytów zabranych do dżungli, gdzie rywalizują w wyzwaniach i są powoli odrzucani przez publiczność. Wersje we francuskiej Kanadzie, na Węgrzech i w Rumunii zostały ostatnio zamówione wraz z an Wszystkie gwiazdy spin-off w Wielkiej Brytanii.

„Zdolność formatu do angażowania widzów na wielu platformach i konsekwentnego dostarczania wysokich ocen pokazuje jego trwałą atrakcyjność i wartość rozrywkową” – powiedziała Ruth Berry, dyrektor zarządzający ds. globalnych partnerstw w ITV Studios.

„Duże terytorium”

W rozmowie z Wszykina, dyrektor generalny firmy Global Creative Networks, Mike Beale, powiedział, że firma ponownie stara się zdobyć amerykańską komisję na program, który tak naprawdę nigdy nie wystartował w Stanach.

„Oczywiście dużym terytorium, które chcemy z powrotem, są Stany Zjednoczone”, powiedział Beale, zapytany o to, gdzie dalej. „Zdecydowanie jest na naszej liście.”

Wersja ITV Entertainment oparta na dżungli, obecnie oferowana kupującym w USA, różni się od wersji ITV America i Blumhouse Television zatytułowanej Zamek celebrytów rozbity około 18 miesięcy temu, który rozgrywałby się w zamku z elementami horroru. Nastąpiło to po przeniesieniu wersji brytyjskiej z australijskiej dżungli do walijskiego zamku podczas pandemii, ale od tego czasu wróciła do dżungli.

Beale zasugerował, że „potencjalne domy wzrosły” dla wersji amerykańskiej teraz, gdy Hulu i Amazon Prime Video wykazują duże zainteresowanie nieskryptowanymi. Wraz z Chodź na obiad ze mnązwrócił na to uwagę Jestem celebrytą to jeden z nielicznych hitów ITV Studios, który nie jest obecnie emitowany po drugiej stronie stawu, z amerykańskimi wersjami Głos, wyspa miłości I Piekielna kuchnia wszyscy dobrze sobie radzą w Stanach.

Od czasu strajku scenarzystów oferta skierowana do nabywców nieskryptowanych wzrosła, co może zapoczątkować nową falę nieskryptowanych formatów, aby wypełnić luki w harmonogramie, chociaż Beale podkreślił, że sieci postępują ostrożnie.

Z udziałem Caitlyn Jenner i Mylene Klass, sezony Jestem celebrytą emitowany na antenie ABC przez jeden sezon w 2003 r. i NBC w 2009 r., podczas gdy w Wielkiej Brytanii był jednym z największych programów ITV przez ponad dwie dekady z rzędu. „Istniała interesująca mitologia na temat tego, czy to zadziałało, czy nie [in the U.S.]”- wyjaśnił Beale.

Wiele globalnych Jestem celebrytą wersje są w kiepskim stanie, dodał Beale, regularnie osiągając udział od 40% do 50% i dobrze radząc sobie z nieuchwytnym młodszym widzem. Różne terytoria eksperymentują z alternatywnymi schematami wydawania, na przykład we francuskiej Kanadzie, gdzie udział regularnie przekracza 50%, a program jest nadawany co tydzień, a nie co noc.

W UK, Wszystkie gwiazdy niedawno wyemitowany w ITV i nowym streamerze ITVX, skupiający niezapomnianych zawodników z poprzednich wersji.

Chwila Wszystkie gwiazdy nie pasował do ocen ustalonej grudniowej wersji, która regularnie znajduje się na szczycie list najczęściej oglądanych ITV, mimo to radził sobie dobrze w swoim gnieździe. Beale przewidział Wszystkie gwiazdy będzie powracać raz na kilka lat, a nie co roku, i przewiduje, że w nadchodzących latach więcej sieci zaakceptuje spin-offy starszych marek.

„Nadawcy zastanawiają się, jak wykorzystać swoje usługi przesyłania strumieniowego do kierowania transakcją okrężną dla widza, więc myślę, że zobaczymy więcej takich eksperymentów kluczowych marek w zakresie planowania” – dodał.

Beale pomagał także spać w nowych reality show ITV Studios, takich jak BBC Pocałowałem chłopca i kanał 4 Boi się ciemności.

Pełniąc funkcję Creative Networks, łączy globalne niezależne firmy rozrywkowe ITV Studios. „Modnym hasłem jest efektywność kosztowa” — wyjaśnił Beale. „Zastanawiamy się, w jaki sposób możemy tworzyć ambitne programy i produkować je w sposób, który sprawi, że będą one opłacalne dla sieci w tych trudnych czasach”.

Czy ten post był pomocny?