Skip to content
TV

Jenna Ortega przygotowała się na dwie nieprzespane noce na środowy kultowy taniec Rave’n

29 de listopad de 2022
l intro 1669697847

Środa patrzy w kamerę

Wednesday Addams zawsze był tanecznym fenomenem; w końcu jest córką Gomeza i Morticii, dwóch postaci, które same mają pasję do dobrego tanga. Jej obecność w serialu z lat 60. stała się memową sensacją dzięki talentom młodej Lisy Loring. Nawet dzisiaj użytkownicy mediów społecznościowych prawdopodobnie zobaczą czarno-biały GIF ze środy, który uczy Lurcha najpopularniejszych ruchów w tym okresie.

„Środa” Netflixa sprawia, że ​​postać tańczy. W serialu opuszcza rodzinę i przenosi się do Nevermore Academy; jej sekrety pomagają odkryć tajemnice – zarówno stare, jak i nowe – które zmienią sposób, w jaki postrzega wszystkich w swoim życiu. Widzowie już reagują z uznaniem dla serialu, podobnie jak główna aktorka Jenna Ortega. Nie tylko przyjmuje cechy z poprzednich wcieleń, ale także zdobywa fanów swoim wyjątkowym podejściem do tej roli (za pośrednictwem Total Film).

Jeden z najgłośniejszych momentów nowej serii powstał dzięki Ortedze. Jej praca prowadząca do tej sceny, oprócz zaangażowania w projekt, najwyraźniej się opłaca. I choć może się to wydawać łatwe, Ortega włożył w to sporo pracy.

Środowy taniec zdobywa fanów i krytyków

Widzowie nie mogą przestać zachwycać się środowym tańcem w serialu Netflix. Od udostępniania filmów po tworzenie fan fiction, fani już uczynili z tego znak rozpoznawczy serialu. Rave’N Dance Akademii Nevermore to idealna okazja dla tytułowego bohatera do zatańczenia jak nikt inny. Wchodzi na scenę, że tak powiem, wyróżniając się tańcem, który łączy niezliczone wpływy; wszystko ku uciesze i zamieszaniu jej potencjalnej miłości, Tyler.

Fani nie są jedynymi osobami, które zauważają wybitne ruchy taneczne. Laura Bradley z The Daily Beast opisała to jako „eksplozję wymachujących ramion, wysokich kopnięć i przenikliwych spojrzeń”, cytując to jako moment, w którym „środa” stała się świetnym programem. Przygotowania do sceny sprawiły, że jego gwiazda spędziła kilka nieprzespanych nocy. Ortega musiała złożyć coś, co wydobyło ducha jej postaci, jednocześnie aktualizując ją dla nowego pokolenia; to, co wymyśliła, zapożycza z różnych stylów.

Środowy taniec pochodzi z zaskakujących źródeł

Wednesday odwraca wzrok od kamery

Gwiazda „Środy”, Jenna Ortega, cytuje eklektyczną grupę, która zaczyna się od wzmianki w scenariuszu o Siouxsie i Banshee. Następnie przyjrzała się muzyce Lene Lovich — dyskografia piosenkarki obejmuje „Stateless” z 1978 roku i „Flex” z lat 80. Gotyckie dzieciaki ze sceny klubowej lat 80. zaoferowały kapsułę czasu z tańcami, a także postawę idealną dla własnej wrażliwości środy. Najciekawszy z jej wpływów to Bob Fosse. Tancerz i reżyser tworzył niezapomniane chwile na scenie i na dużym ekranie, a jego charakterystyczne ruchy są nadal obecne w filmach takich jak „Cabaret” i „All That Jazz” (via Variety)

Taniec nie przyszedł aktorce łatwo, co zdradziła podczas wywiadu z TV Guide. Ortega może nie uważa się za tancerkę, ale miała wsparcie reżysera projektu i producenta wykonawczego Tima Burtona. To zaufanie jest czymś, co nazwała „miłym, ale także przerażającym”.

Ortega miała niewiele czasu na przygotowanie swoich ruchów do ścieżki dźwiękowej. Wybór piosenki „Goo Goo Muck” The Cramps pojawił się późno podczas kręcenia. Dotarło to do punktu, w którym aktorka była już przytłoczona innymi elementami, ponieważ kręcono wiele odcinków. Piosenka zespołu rockowego wydaje się naturalnie pasować do tej sceny. Niektórzy mają nawet nadzieję, że ta scena pomoże tej piosence trafić na listy przebojów transmisji strumieniowych, co Netflix już widział w tym roku. „Running Up That Hill” Kate Bush zaskoczył wielu, gdy powrócił na listy przebojów po tym, jak pojawił się w „Stranger Things” (przez Stereogum).

Czy ten post był pomocny?