Skip to content
TV

Jedyne morderstwa w odcinku budowlanym, którymi fani naprawdę nie byli zachwyceni

28 de lipiec de 2022
l intro 1658986424

Charles-Haden Savage poważnie

Akcja „Tylko morderstwa w budynku” toczy się w Nowym Jorku, a wraz z trójką amatorskich entuzjastów prawdziwej przestępczości, granych przez Steve’a Martina, Selenę Gomez i Martina Shorta, opowiada o urzekającej zagadce morderstwa. sens. Pierwszy sezon śledzi Charles-Haden Savage (Martin), Mabel Mora (Gomez) i Oliver Putnam (Short), którzy badają mieszkańców ich budynku mieszkalnego, Arconia. Ofiarą jest Tim Kono (Julian Cihi) i choć jego śmierć jest uznana za samobójstwo, nasi detektywi szybko odkrywają dowody, że jest inaczej. Kiedy pracują nad rozwikłaniem wewnętrznych mechanizmów życia Tima, Charles, Mabel i Oliver zdają sobie sprawę, że mogą być bliżej zabójcy, niż im się wydaje.

Osiągając równowagę między szybkim dramatem kryminalnym a komedią kumpli, narracja świetnie sprawdza się w rozwijaniu postaci i ich historii. Seria zawiera wiele scen, które przyprawiały fanów o gęsią skórkę, a także podchodzi do tematu z subiektywną ciekawością, typową dla prawdziwych podcastów kryminalnych. Sezon 1 zakończył się napiętym klifem, pozostawiając widzom więcej pytań niż odpowiedzi. W przypadku pokazu o tak wyjątkowej formule może być trudno zadowolić wszystkich. Teraz, gdy sezon 2 jest już w toku, spójrzmy na jeden odcinek, który pozostawił niezadowolenie niektórych fanów.

Chłopiec w 6B był zbyt niekonsekwentny dla fanów

W wątku Reddit skupiającym się na krytyce programu przez fanów, fani zgodzili się, że odcinek 1 sezonu „The Boy in 6B” mógł potoczyć się inaczej. Ta część jest opowiedziana z punktu widzenia Theo Dimasa, głuchego syna właściciela delikatesów i sponsora podcastów Teddy Dimas (Nathan Lane). Grany przez aktora Jamesa Caverly’ego, który w prawdziwym życiu jest głuchy, Theo początkowo wydaje się być na skraju dramatu, który toczy się w Arkonii, ale odcinek ujawnia, że ​​on i jego ojciec są w centrum tajemnicy.

Aby przedstawić punkt widzenia Theo, odcinek zawiera wyraźny brak dialogów. Jednak niektórzy widzowie nie mogli się powstrzymać od rozpraszania się faktem, że postacie milczą nawet w scenach, w których nie ma Theo, pozostawiając wystarczająco dużo dziur w fabule, aby opróżnić fontannę Arconii. „Rozumiem, że intencją tego odcinka jest przedstawienie widzowi perspektywy życia Theo, ale nie jest on we wszystkich scenach. To po prostu nie ma sensu” – napisał Reddit u/altimuh.

Chociaż odcinek wykonał świetną robotę, przesuwając fabułę do przodu, fani uważają, że kilka poprawek sprawiłoby, że format byłby bardziej przejmujący. „Myślę, że byłoby wspaniale, gdyby można było słyszeć ludzi rozmawiających/wrzeszczących itp., a gdy tylko Theo wchodzi do pokoju, zapada cisza, a ludzkie usta poruszają się” – zasugerował Reddit u/kelsijah. Niezależnie od dostrzeganych niespójności, rata nadal wyróżnia się atrakcyjną prezentacją i skutecznym wykonaniem.

Opowiadanie historii Theo

Theo podziela swoje obawy

Gdy Charles, Mabel i Oliver zbliżają się do prawdy, „Chłopiec w 6B” to pierwszy odcinek, który odbiega od ich perspektywy. Aby historia Theo wyróżniała się na tle innych odcinków, umysły stojące za „Tylko morderstwa w budynku” ściśle współpracowały z Jamesem Caverlym, aby zapewnić, że narracja przemyślanie reprezentuje społeczność niesłyszących.

W wywiadzie dla Salon, reżyser Cherien Dabis mówił o ścisłej współpracy z Caverly w celu rozwinięcia fabuły jego postaci. „Zapytał: 'Jak ogląda to głucha publiczność, która nie będzie w stanie usłyszeć różnicy między fabułą Theo a fabułą naszych słyszących postaci, aby zobaczyć różnicę między nimi?” – wyjaśnił Dabis. Pomimo wyzwań związanych z brakiem przedstawionych dialogów, wizualne niuanse odcinka są kluczem do wyrażenia strony Theo w historii.

Dzięki wkładowi Caverly’ego rata wykorzystuje format na swoją korzyść. Nawet w scenach, w których Theo nie jest obecny, minimalny dźwięk tylko wzmacnia szybko rozwijającą się narrację. Widzowie w końcu dowiadują się o tej pamiętnej nocy, kiedy Zoe Cassidy (Olivia Reis) spadła z dachu Arconii, rzucając światło na motywacje Tima Kono prowadzące do jego śmierci. Projekt dźwiękowy tylko zwiększa rosnące napięcie, zapewniając niesamowity spokój w obliczu chaosu, a jednocześnie rezonuje w całej fabule.

Czy ten post był pomocny?