Skip to content

James Corden przygotowuje się do opuszczenia „The Late Late Show” i „niesamowitej instytucji” późnej nocy z hukiem

26 de kwiecień de 2023
119667 0689

James Corden odchodzi Późny późny program podobnie jak wszedł: z hukiem.

Corden rozpoczął swój pierwszy koncert 23 marca 2015 roku zamachem stanu. Udało mu się przekonać Toma Hanksa do wykonania całej jego filmografii w odcinku, w którym wystąpili także Arnold Schwarzenegger, Billy Crystal, Chris Rock i Meryl Streep.

Spędził ostatnie osiem lat jeżdżąc i śpiewając z gwiazdami, takimi jak Mariah Carey, Stevie Wonder i Michelle Obama, mijając Penny Lane z Paulem McCartneyem i wyskakując z samolotu z Tomem Cruisem, zamyka swój program w czwartek 27 kwietnia z gośćmi w tym Harry Styles i Will Ferrell, a także występ muzyczny z Tomem Cruisem podczas Króla Lwa w Pantages Theatre w Hollywood.

„Naturą naszego programu jest to, że naprawdę chcemy wyjść z hukiem”, mówi Wszykina. „Chcemy wyjść w ten sam sposób, w jaki weszliśmy. To jest jak moja teoria na temat cateringu na planie; ludzie naprawdę pamiętają tylko jedzenie pierwszego i ostatniego dnia. To może dotyczyć również talk show”.

Wszykina ujawnił w kwietniu 2022 r., Że Corden przygotowywał się do pożegnania ze swoim programem i ogólnie późną nocą. To niezmiennie dawało jemu i jego zespołowi, w tym producentom wykonawczym Robowi Crabbe’owi i Benowi Winstonowi, czas na zaplanowanie takiego wyjścia, ale oznaczało to również, że 150 osób, które pracowały nad serialem, miało czas na planowanie z wyprzedzeniem. „Pracowaliśmy tutaj przez osiem lat i powiedziałbym, że prawie 90% zespołu, który był tu pierwszego dnia, nadal tu jest” — powiedział.

Winston dodał: „To w dużej mierze świadczy o miłości ludzi do tego miejsca. To, co zrobiliśmy dla Jamesa, dla serialu i jednostki rodzinnej, którą wszyscy stworzyliśmy w ciągu ostatnich ośmiu lat, jest naprawdę niezwykłe, to był szalony czas.

Jako Brytyjczyk z doświadczeniem w teatrze i autorem programów telewizyjnych, takich jak Gavin i Stacey, Corden odniósł nieoczekiwany sukces późną nocą.

„Nie mogę uwierzyć, że kiedykolwiek miałem coś takiego do zrobienia i czułem to przez całą drogę. Nie mam nic oprócz miłości i wdzięczności za to wszystko. Jestem z High Wycombe. Oprawa mojej twarzy nie wygląda na taką, która w jakikolwiek sposób powinna być gospodarzem programu telewizyjnego, a gdyby tak było, prawdopodobnie byłby to sport do późna w nocy. Przytłaczające jest to, że nie wiem, czym sobie zasłużyłem na takie wspomnienia”.

Późny późny program jest zastępowany ponownym uruchomieniem dawnej serii Comedy Central @północ. Ale Corden jest dumny, że przeszedł tę samą ścieżkę, co Johnny Carson, David Letterman, Jay Leno, Jon Stewart i Conan O’Brien.

„To konieczne [late-night] pozostaje w krajobrazie kulturowym Ameryki. Stefan [Colbert’s] pokazać, poprzez wybory, drogę Jimmy’emu [Kimmel] mówi, a światło i miłość, które ma Fallon, program Setha, który, jak widzieliśmy, porusza się i kształtuje, gdzie ma te segmenty, które są po prostu niesamowite, naprawdę genialne polityczne transmisje i zabawne. Jestem bardzo dumny, że miałem w tym małe miejsce i myślę, że to naprawdę konieczne dla struktury Ameryki, aby pozostali. To niesamowita instytucja, której byłem częścią i zawsze będę ją wspierał” – powiedział.

Winston zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich ośmiu lat pojawiło się i zniknęło wiele nocnych programów, w tym Full Frontal z Samantha Bee I Patriot Act z Hasanem Minhajem.

„To pokazuje, jak trudno jest dostać się na antenę z jednym z tych programów i sprawić, by działały. Nie ma wątpliwości, że krajobraz telewizji znacznie się zmienił. Byliśmy świadkami tej cyfrowej i strumieniowej rewolucji, która miała miejsce, kiedy byliśmy w sieci” – powiedział.

Podkreśla to 261 milionów wyświetleń oryginału Cordena Karaoke samochodowe z Adele otrzymał lub 70M, który oglądał Rozlej swoje wnętrzności z Harrym Stylesem i Kendallem Jennerem oraz 22 miliony wyświetleń, jakie uzyskał skecz o zbijaka z Michelle Obamą.

Grupa odchodzi, gdy TikTok prawdopodobnie uzurpuje sobie YouTube dla wielu z tych klipów.

„Wciąż jest ogromne miejsce na późną noc, ponieważ zasadniczo jest to rozrywka. Może nie być w telewizji, może być w streamingu, może być na waszych telefonach, kto wie, gdzie to będzie, ale ludzie zawsze będą tego chcieli, po prostu przybierze różne formy. Te nocne programy, które nadal istnieją, nadal będą odnosić takie same sukcesy jak zawsze. Musimy tylko zmienić sposób, w jaki to mierzymy” – dodał Winston.

Współzałożyciel Fulwell73 zostaje w Stanach Zjednoczonych, aby dalej rozwijać firmę produkcyjną i dodawać do takich seriali jak Hulu Kardashianki. Nie wyklucza powrotu do późnej nocy w innej formie, ale mówi, że nie ma planów.

„Nie wydaje mi się, żeby James Corden pojawiał się w twoim życiu dwa razy. To talent, który zdarza się raz w pokoleniu” – powiedział.

Winston i jego partner w zbrodni, Rob Crabbe, pozostają u władzy od samego początku, co jest rzadkością w nocnej telewizji, która ma zwyczaj przeżuwania showrunnera. Pracował także sam Crabbe The Tonight Show z udziałem Jimmy’ego Fallona jak również Łast Call z Carsonem Dalym I The Late Show z Davidem Lettermanem.

„Jedynym sposobem na odniesienie sukcesu późną nocą jest znalezienie sposobu na zrobienie show. To odbicie gospodarza. Wszyscy są indywidualistami. Te, które odnoszą sukces, są dobrymi odbiciami osoby za biurkiem. Późno w nocy jako gatunek, myślę, że to rodzaj nadrzędnego terminu, ponieważ świat wokół nas się zmienił… Nie spodziewam się, że znajdę innego Jamesa Cordena, ale nigdy nie wykluczam znalezienia osoby o innym zestawie umiejętności, z której można zbudować się pokazywać, ale myślę, że James jest jednorożcem” – dodał Crabbe.

W przeciwieństwie do swoich poprzedników, Corden miał zespół house, prowadzony przez „post-punkowego dziwaka” Reggiego Wattsa. Corden obiecał, że Watts może założyć własny zespół i trzymał się tego z muzykami, w tym Timem Youngiem na gitarze, Steve Scalfati na klawiszach, Hagar Ben-Ari na basie i Guillermo E. Brown na perkusji. Pierwotnie nazywali się Karen, a następnie Melissa po kontrowersjach wokół tego imienia, ale wrócili jako Karen na ostatnią serię koncertów.

„Najważniejsze dla mnie było stworzenie sytuacji, w której wszyscy ludzie, których wybraliśmy do zespołu, dobrze się bawią. Okazało się, że jest bardzo zbliżony do tego, jak go sobie wyobrażałem. Możemy być luźni, bo czego oczekuje się od nocnego zespołu?”, powiedział Wszykina.

Watts, którego książka Great Falls, MT: Fast Times, post-punkowe dziwactwa i opowieść o powrocie do domu wyjdzie jeszcze w tym roku, opisuje siebie jako mieszankę lidera zespołu, takiego jak Paul Shaffer i pomocnika Andy’ego Richtera, powiedział, że największą frajdę miał w programie, gdy pytał prezydenta Baracka Obamę o kosmitów. „Nie zdawałem sobie sprawy, jakie to było ciężkie. Nie zdawałem sobie sprawy, że nigdy nie mówił publicznie o niezidentyfikowanych obiektach latających. Potem po prostu odpowiedział naprawdę szczerze i byłem całkowicie zszokowany. Moi przyjaciele z Montany, moi przyjaciele z konspiracji byli jak „Whoa”” – powiedział.

Jest kilka rzeczy, które zespół chciałby osiągnąć, na przykład Leonardo DiCaprio Wezwanie do roli lub robi Beyonce Karaoke samochodowe. „Jesteśmy producentami, prawda? Zawsze chcemy więcej” – powiedział Winston. „Ale ostatecznie musisz spojrzeć na szerszy obraz i powiedzieć, że to przeszło nasze najśmielsze marzenia”.

Corden przyznaje, że jest „przytłoczony”, ponieważ jesteśmy w ostatnim tygodniu jego biegu i mówi, że to dużo do przetworzenia.

„Tak naprawdę nie chodzi o to, czy jest to radosne, smutne, słodko-gorzkie, czy cokolwiek z tych rzeczy. Po prostu czuję, że to, co muszę zrobić dla moich dzieci. Taka jest prawda. Moja rodzina chodziła w rytm mojego bębna przez 12, 14 lat i nadszedł czas, aby zaangażować się w to, co zasadniczo uważamy za właściwe dla naszej rodziny. Musimy po prostu iść do domu.

Czy ten post był pomocny?