Skip to content

Jakie są cztery miecze Asta i jak się nazywają?

24 de grudzień de 2022
AstaSwords

Wszyscy wiemy, że Asta jest bohaterem czarna koniczyna. Asta jest naprawdę dobrze napisaną postacią, ale poza tym, że jest bardzo potężna, Asta jest również wyjątkowa w świecie czarna koniczyna. Omawialiśmy już moce i demoniczne zdolności Asty w niektórych z naszych wcześniejszych artykułów i chociaż zamierzamy jeszcze raz porozmawiać o jego mocach i zdolnościach, tym razem omówimy raczej jego broń niż zdolności jako takie. W tym artykule opowiemy o czterech mieczach, które ma Asta i ich nazwach.

Używając Antymagii ze swojego Grimuaru, Asta jest w stanie przywołać cztery Antymagiczne Miecze, których może użyć w walce. To Miecz Zabójcy Demonów, jego pierwszy miecz; Miecz Mieszkańca Demona, jego drugi znany miecz; potężny Miecz Niszczyciela Demonów, jego trzeci wyczarowany miecz; i wreszcie, Demon-Slasher Katana, czwarty miecz, którego mógł użyć w walce.

Reszta tego artykułu skupi się na mieczach Asty. Opowiemy o mocach i możliwościach tych broni, o tym, jak Aście udało się je przywołać i jak wykorzystuje je w walce. Odpowiemy też na kilka dodatkowych pytań związanych z mieczami Asty. W artykule będzie kilka spoilerów, więc uważaj, jak do niego podejdziesz.

Cztery miecze Asty i ich umiejętności

Główną bohaterką jest Asta czarna koniczyna manga i anime oraz wg Shonen zgodnie z tradycją, jego przeznaczeniem jest stać się najpotężniejszą postacią serii, która ocali świat przed wszelkim złem, które mogłoby go zniszczyć. Jednak podróż jest długa i kłopotliwa, dlatego oprócz swoich wrodzonych demonicznych mocy i przemian, Asta musi również używać pewnych akcesoriów i broni w walce. Najbardziej znany, jeśli jego Grimoire.

Asta jest właścicielem grymuaru, w którym znajduje się pięciolistna koniczyna, którą wygrał w walce z Revchi Salikiem. Pięciolistne koniczyny na przedniej okładce grymuaru są prawie niewidoczne z powodu zniszczenia i brudu. Wiele osób, w tym Asta, wierzy, że grymuar zawiera jakąś dziwną magię, ponieważ znak jest prawie niewidoczny z powodu całego nagromadzonego brudu, który go ukrywa, ale pod każdym innym względem jest to zwykły grymuar. Aby użyć swojej antymagii, Asta może przywołać miecz ze swojego grymuaru. Okazuje się, że jego grimuar jest wyjątkowy; w rzeczywistości powstał, gdy Licht stracił nadzieję, w którym to momencie jego grymuar z czterolistną koniczyną stał się grymuarem z pięciolistną koniczyną.

ZWIĄZANE Z:

Wyjaśnienie demonicznej formy i mocy Asty w Black Clover

Dzięki grymuarowi Asta jest w stanie używać Antymagii, która jest jedną z najpotężniejszych (jeśli nie najpotężniejszą, możemy o tym później dyskutować) form magii w całej serii. Ten rodzaj magii pozwala Aście zanegować wiele innych zaklęć i rodzajów magii, co czyni go niebezpiecznym przeciwnikiem i jedną z najsilniejszych postaci w całej serii. Jego umiejętności antymagiczne są różnorodne i złożone, dlatego manifestują się na różne sposoby. Jednym z nich jest zdolność Asty do przywoływania i/lub używania czterech różnych mieczy Angi Magic, które widzieliśmy do tej pory w serii. Oni są:

 • Miecz Zabójcy Demonów, jego pierwszy miecz
 • Miecz Mieszkańca Demona, jego drugi znany miecz
 • Miecz Niszczyciela Demonów, jego trzeci wyczarowany miecz
 • Demon-Slasher Katana, czwarty miecz, którego mógł użyć w walce

W dalszej części tej sekcji przedstawimy każdy miecz z osobna i wyjaśnimy, dlaczego są one tak wyjątkowe i tak potężne, a także co Asta może z nimi zrobić.

Miecz Zabójcy Demonów

Miecz zabójcy demonów to starożytna broń antymagiczna. Miecz jest przywoływany z otwartego grymuaru, gdzie jest przechowywany jako pisma święte. Użytkownik może po prostu przywołać go bez użycia mocy magicznej. Ostrze Zabójcy Demonów przypomina długi miecz, którego większość powierzchni jest pokryta rdzą. Rynna łączy ostrze i osłonę, jednocześnie oddzielając je od siebie. Podstawa pochyla się do wewnątrz i tworzy kąt z mocnym, spiczastym końcem ostrza.

Ostrze miecza ma moc przecinania magii i zwracania jej rynsztokiem lub płaską powierzchnią. Przeciwnik może również odnieść obrażenia tępym narzędziem. Mimo to czubek ostrza jest wystarczająco ostry, aby ciąć głęboko. Dotykając głowy celu rękojeścią miecza, można złamać magiczne zaklęcia ochronne ograniczające dostęp do pamięci.

Miecz Mieszkańca Demona

1671917327 377 Jakie sa cztery miecze Asta i jak sie nazywaja.webp

Miecz mieszkańca demona jest bronią antymagiczną. Miecz jest wywoływany z grymuaru, który jest otwarty i zawiera go w formie pism świętych. Bez użycia mocy magicznej osoba może bez wysiłku do nich zadzwonić. Ostrze Draindy ma na sobie czarne blizny, a większość jego powierzchni jest pokryta brudem. Miecz ma również kulę na głowicy i spiralną rękojeść z czterema bogato zdobionymi bokami. Ostrze miecza może przeciąć magię, a także może absorbować magiczną moc innych ludzi.

Czarne linie na ostrzu zaczynają świecić, gdy pewna ilość mocy magicznej zostanie wchłonięta. W tym momencie, jeśli użytkownik miecza macha nim, magia z powinowactwem do siły żywiołów, podobnej do maga, którego magiczna moc została wchłonięta, zostaje uwolniona. Ale kiedy jest używany do cięcia czegoś innego, jest to tylko tępy miecz, który może uderzyć przeciwnika z tępą siłą. Donoszono, że ze względu na zdolność miecza do pochłaniania sąsiedniej magii, w tym własnej magii użytkownika, może być używany poprawnie tylko przez osoby, które nie mają mocy magicznej. Była to broń, której mogła używać lub podnosić tylko Asta ze względu na jej dużą budowę i wagę miecza.

Miecz niszczyciela demonów

1671917327 919 Jakie sa cztery miecze Asta i jak sie nazywaja.webp

Miecz niszczyciela demonów to starożytna broń antymagiczna. Miecz jest wywoływany z otwartego grymuaru, gdzie jest zapisany i przechowywany. Bez użycia jakiejkolwiek magicznej mocy, użytkownik może bez wysiłku przywołać miecz, kiedy tylko zechce. Krawędzie miecza mogą ciąć magię i zaklęcia, ale mogą również absorbować magię i jej efekty, wysyłając macki antymagii, które dotykają ludzi znajdujących się pod wpływem zaklęcia. Ostrze miecza staje się czarne, gdy Anti-Magic wraca do niego. Ta moc jest wystarczająca, aby uczynić Magię Reinkarnacji nieskuteczną.

Katana Pogromcy Demonów

1671917328 537 Jakie sa cztery miecze Asta i jak sie nazywaja.webp

Demon-Slasher Katana to broń antymagiczna i czwarte ostrze Asty. Demon-Slasher Katana, w przeciwieństwie do poprzednich trzech mieczy, była własnością Yami Sukehiro i nigdy nie była jedną z broni Sword Magic. Otwarty Grimoire of Anti-Magic, który składa się z tekstów pisanych, jest używany do wyczarowania ostrza. Asta nie musi używać magicznej mocy, by go wezwać. Slash pojawia się jako Katana Yami i jest ubrany w brud. Pourfenda ma moc wyboru tego, co sama kroi, chroniąc rodzinę i sympatyków Asty.

Jaki jest najsilniejszy miecz Asty?

Po przeanalizowaniu każdego z mieczy i skonsultowaniu się z innymi źródłami, możemy potwierdzić, że trzeci miecz Asty, Miecz Niszczyciela Demonów, jest jego najpotężniejszym mieczem. Asta może zadawać nim duże obrażenia, a nawet jest w stanie zanegować Magię Reinkarnacji. Pierwsze dwa miecze nie były nawet zbliżone do tego poziomu, podczas gdy katana miała dużą moc, ale była gorsza od Miecza Niszczyciela Demonów pod względem umiejętności. Dlatego trzeci miecz Asty jest jednocześnie jego najsilniejszym.

Jak ciężkie i długie są miecze Asty?

Jedno z pytań, które wciąż zadają fani, dotyczy wymiarów mieczy Asty. Mianowicie wszystkie miecze mają określoną wysokość, a także określoną długość. Dlatego jest całkiem naturalne, że fani chcą wiedzieć, jak długi i ciężki jest każdy z mieczy Asty, ale niestety – nie mamy tutaj dla ciebie żadnych wiadomości. Mianowicie nigdy nie ujawniono oficjalnych liczb związanych ze wzrostem i wagą mieczy Asty. Niektórzy ludzie online spekulują na temat liczb, ale zawsze są to tylko szacunki, ponieważ żadne oficjalne liczby nie zostały opublikowane. To, czy autor zdecyduje się podać nam dokładne liczby, również możemy jedynie spekulować, ale mamy nadzieję, że w przyszłości mogą pojawić się jakieś oficjalne liczby. Na razie nic dla Ciebie nie mamy.

Dlaczego miecze Asty są zardzewiałe?

Jeśli zauważyłeś powyższe zdjęcia i jeśli zwracałeś uwagę podczas anime, prawdopodobnie zauważyłeś, że miecze Asty wydają się brudne lub zardzewiałe, w zależności od tego, kogo pytasz. To faktycznie prawda i nie mylicie się, chociaż możemy potwierdzić, że nie jest to żadna forma brudu – miecze po prostu tak wyglądają, co oznacza, że ​​jest to forma rdzy. Ponieważ magiczne miecze prawdopodobnie nie rdzewieją pod wpływem tlenu, tak jak metale, musi być jakieś inne wytłumaczenie, a z tego, co udało nam się zebrać, dzieje się tak dlatego, że antymagia Asty była przez nie kierowana. Mianowicie, wygląda na to, że kiedy Asta używa antymagii na tych mieczach, tj. kiedy wchodzą w kontakt z Astą i jego antymagią, rozwija się na nich coś w rodzaju magicznej rdzy, co widzieliście w serii. Wydaje się, że to im w żaden sposób nie szkodzi, po prostu sprawia, że ​​​​tak wyglądają.

 • Arthura S. Poe

  Arthura S. Poe

  Arthura S. Poe

  Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?