Skip to content

Jakie jest znaczenie słowa Andor? Wyjaśnienie nazwy nowego serialu Gwiezdne Wojny

6 de sierpień de 2022
3AAB3A2E 26C3 4159 8356 4F6ED4E5E28D

Gwiezdne wojny: Andoralub po prostu Andor to nadchodzące Disney+ Gwiezdne Wojny-tematyczna seria streamingowa, której premiera zaplanowana jest na 31 sierpnia 2022 roku na platformie streamingowej. Pierwszy sezon będzie składał się z 12 odcinków, ale wiemy też, że powstanie drugi 12-odcinkowy sezon. Podczas gdy wciąż cieszymy się z wiadomości i niedawno wydanego zwiastuna, postanowiliśmy opowiedzieć Wam historię stojącą za nazwą serialu i co właściwie oznacza tytuł.

Tytuł Gwiezdne wojny: Andora jest nawiązaniem do tytułowego charakteru serialu, podobnie jak inne Disney+ Gwiezdne Wojny przedstawia. Tytułową postacią serialu jest Cassian Andor, więc jego nazwisko znalazło się w tytule. O ile obecnie wiadomo, nazwisko Andor nie ma żadnego konkretnego znaczenia, ale w pewnym momencie może zostać ujawnione.

W dalszej części tego artykułu opowiemy o nazwie Andor serii, a także kilka szczegółów na temat tytułowego bohatera. Ten artykuł będzie Twoim podstawowym źródłem informacji na temat serii, jej nazwy i jej tytułowego charakteru. Andor wychodzi za mniej więcej trzy miesiące i musisz być przygotowany na to, co cię czeka!

Co znaczy „Andor” w Gwiezdne wojny: Andora oznaczać?

Pełny tytuł nadchodzącego Gwiezdne Wojny serial telewizyjny, którego premiera zaplanowana jest na 31 sierpnia 2022 r., jest Gwiezdne wojny: Andora; jest to, ze względów praktycznych, najczęściej nazywane Andor. Ale co to znaczy? Jakie znaczenie ma tytuł serialu? O ile nam wiadomo, słowo „Andor” nie oznacza nic konkretnego. Istnieje kilka postaci Legend o tej nazwie, ale etymologia tego terminu jest niejasna. Więc do czego odnosi się tytuł?

ZWIĄZANE Z:

Kiedy i gdzie odbywa się Star Wars: Andor?

To dość proste – tytuł nawiązuje do tytułowego bohatera, Cassiana Andora. Cassian Andor został wprowadzony w Łotr 1 film, a serial po prostu będzie nosił jego imię, tak jak ten ostatni Obi-Wan Kenobi serial, ale także Mandalorianin oraz Księga Boby Fettaz których oba noszą nazwy tytułowych postaci.

Kim jest Cassian Andor, bohater? Gwiezdne wojny: Andora?

Cassian Jeron Andor był człowiekiem z planety Fest i służył jako oficer wywiadu i kapitan Sojuszu Rebeliantów na początku Galaktycznej Wojny Domowej. Cassian Jeron Andor urodził się na planecie Fest około 26 lat przed bitwą pod Yavin. Podczas wojen klonów jej ojciec został zabity przez Republikę Galaktyczną podczas protestu przeciwko ekspansji wojskowej Republikanów w Akademii Wojskowej Carida.

W ten sposób Cassian dołączył w wieku 6 lat do powstańczej komórki stowarzyszonej z Konfederacją Niezależnych Systemów, z którą rzucał kamieniami w pojazdy Republikanów i żołnierzy-klonów. Niedługo potem Republika stała się Imperium Galaktycznym, a Cassian dołączył do Sojuszu Rebeliantów. W trakcie swojej kariery Cassian natknął się na droida bezpieczeństwa K-2SO, którego przeprogramował na potrzeby Rebelii.

Podawał się za Willixa, agenta rządu Ord Mantell; dla Aach, kontakt z Senatu na Darkknell i dla Joretha Swarda, jednego z adiutantów cesarskiego admirała Grendreefa. Był także podporą w sektorze Albarrio. Cassian Andor otrzymał również polecenie rozpoczęcia negocjacji z Klanem Hutt.

Stacjonując w Wielkiej Świątyni na Yavin 4, wziął udział w spotkaniu, na którym Mon Mothma przydzieliła Jyn Erso ważną misję, aby znaleźć jej ojca Galena, który pracował nad planami tajnej broni Imperium: Gwiazdy Umarłych. Ze względu na lekkomyślną i buntowniczą naturę Jyn, Cassian został przydzielony do pilnowania jej podczas misji.

Gdy Cassian, Jyn i K-2SO mieli już odejść, generał Draven zawołał kapitana i powiedział mu, że wbrew temu, co powiedziano podczas spotkania, Galen ostatecznie nie zostanie eksfiltrowany, ale zabity i to wszystko. to Cassian musiał się zająć jego wyeliminowaniem. Raz na Jedha, Cassian i Jyn weszli do miasta Jedha.

Cassian wyjaśnił Jyn, że ma kontakt w grupie Saw Gerrery, ale zniknął i ma nadzieję, że odnajdzie swoją siostrę, aby przedstawić ją Saw. W tym momencie powiedział do Jyn słynne zdanie: „nadzieja jest podstawą wszelkiego buntu”. Dwaj akolici szli dalej i wyszli przed imperialny czołg szturmowy, otoczony przez wielu Szturmowców.

Ale ten konwój wpadł w zasadzkę zorganizowaną przez Rebelię, a Jyn i Cassian musieli się ukryć. Jyn, która widziała małą dziewczynkę zagubioną w środku tej walki, postanowiła ją uratować, ale kiedy została uratowana i odzyskana przez matkę, Jyn musiała biec, aby schronić się w pobliżu zbiornika. Gdy buntownik miał rzucić granat w czołg, Cassian go zastrzelił, ratując Jyn przed pewną śmiercią.

Gdy uciekali z zasadzki, Cassian stanął twarzą w twarz z pozornie samotnym Szturmowcem, którego zestrzelił blasterem. Właśnie wtedy grupa kilku innych Szturmowców wylądowała przed nim, zmuszając go do ukrycia się, a Jyn deptała mu po piętach. Następnie znaleźli się w pułapce między dwiema grupami Szturmowców; Cassian zajął się pierwszą grupą Szturmowców, podczas gdy Jyn zajęła się biciem tych z drugiej grupy. Po zestrzeleniu szturmowców przybył K-2SO, choć miał pozostać na statku, jak przypomniał mu Cassian.

Kontynuując podróż przez zaułki Miasta Jedha, natknęli się na nowy imperialny patrol, znacznie liczniejszy niż poprzedni. Szturmowiec, wierząc, że Jyn i Cassian byli więźniami K-2SO, zapytał tego ostatniego, dokąd ich zabiera. Ich sytuacja stała się bardzo złożona, aż do interwencji Chirruta Îmwe i Baze Malbusa, którzy w pojedynkę zlikwidowali cesarski patrol.

Pozbywszy się imperialnych żołnierzy, rebelianci z Saw Gerrery wylądowali i schwytali ich, ponieważ czwórka twierdziła, że ​​nie są Imperialnymi. Jyn musiała ujawnić swoją tożsamość, aby nie zostali zabici, co pozwoliło im zaprowadzić ich do Saw.

Czy ten post był pomocny?