Skip to content

Jaka jest specjalna moc Komamury w Bleach?

27 de grudzień de 2022
KomamuraElder

Sajin Komamura jest jednym z nich Wybielacz postaci, o których do tej pory nie mówiliśmy zbyt wiele, ale wiedząc, że jego historia wkrótce stanie się bardzo interesująca, postanowiliśmy poświęcić mu jeden artykuł. Komamura to legendarna postać w Wybielacz kanon i postać, która wyróżniała się na tle innych na więcej niż jeden sposób. I chociaż był znany jako jeden z najsilniejszych kapitanów w Wybielaczodblokował jeszcze silniejszą specjalną moc podczas Wojny Quincy iw tym artykule opowiemy Ci o tym wszystko.

Specjalna moc Sajina Komamury jest znana jako Technika Humanizacji. Jest to tajna technika jego klanu wilkołaków, która pozwala im poświęcić swoje serce, aby przekształcić się w ludzką skorupę, która jest zarówno nieśmiertelna, jak i niezniszczalna. Jednak po użyciu tej techniki użytkownik powraca do swojej pierwotnej formy wilka i traci wszystkie swoje moce Shinigami.

Ze względu na jego specyficzną ewolucję i wszystkie zmiany, przez które przeszedł Komamura podczas Tysiącletniej Wojny Krwi, postanowiliśmy napisać artykuł wyjaśniający wam wszystkie te zmiany. Moce Komamury okazały się naprawdę niesamowite i konieczne jest, abyśmy dobrze Ci to wszystko wyjaśnili. Będą spoilery, więc musisz uważać na podejście do niektórych części artykułu.

Czym jest technika humanizacji Sajina Komamury?

Po śmierci Yamamoto i wycofaniu się Armii Quincy, Komamura wraz z wieloma innymi kapitanami był w trakcie szkolenia i przygotowań do nadchodzącej drugiej inwazji. W pewnym momencie w jaskini rozmawia z gigantycznym wilkiem, którego nazywa „Wielkim Starszym”. Komamura wyjaśnia, że ​​przyszedł poznać rodzinne sekrety. Wielki Starszy śmieje się z niego i odpowiada, że ​​jego ludzie nie ingerują w te sprawy, aby zachować spokój. Rzuca wyzwanie Komamurze, grożąc, że go zaatakuje, jeśli będzie się upierał, a Komamura przyjmuje wyzwanie.

Sekretną techniką, o której mówił Komamura, była Technika Humanizacji. Technika Humanizacji to sekretna technika znana tylko klanowi wilkołaków, którego historii – niestety – Kubo nigdy nie badał szczegółowo. Tak naprawdę nie wiemy, jak ci faceci wyglądali i jak stworzyli i używali tej techniki, głównie dlatego, że powiedziano, że zostali zamienieni w zwierzęta z powodu swoich zbrodni, więc tak naprawdę nie znamy wszystkich szczegółów historycznych. Tak czy inaczej, Komamura był w stanie pokonać Wielkiego Starszego i nauczyć się Techniki Humanizacji, która jest jedną z najpotężniejszych technik znanych Soul Society.

ZWIĄZANE Z:

Kim jest Ichibē Hyōsube w Bleach? Wyjaśnione!

Komamura, jako członek klanu wilkołaków, był wilkiem (albo psem, albo lisem, ale rozumiesz, o co chodzi). Chodził na dwóch nogach i miał pewne elementy antropomorficzne w swoim wyglądzie, ale ostatecznie był wilkiem. Dlatego tajemna technika nazywa się Techniką Humanizacji, ponieważ umożliwiła Komamurze, jako wilkowi, przekształcenie się w człowieka. Ale to była tylko sztuczka. Mianowicie, poświęcając swoje fizyczne serce, Komamura byłby w stanie przekształcić się w człowieka. Ale to nie był prawdziwy człowiek, mimo że wyglądał jak człowiek.

Człowiek był właściwie tylko skorupą. To nigdy nie było prawdziwe ciało, chociaż zachowywało się jak normalna, żywa istota. Sama skorupa była nieśmiertelna i niezniszczalna, ponieważ wszelkie wyrządzone jej obrażenia leczyły się natychmiast. Mógł również używać wszystkich zdolności Komamury, w tym Bankai, które były również całkowicie odporne na wszelkie formy obrażeń. Właśnie dlatego ta technika była tak silna, ponieważ czyniła Komamurę w zasadzie niezwyciężonym. Ale była oczywiście słabość, i to bardzo poważna – a mianowicie przemiana miała wysoką cenę.

Z powodu konieczności poświęcenia serca Komamura był w pewnym sensie „martwy”, a technika Humanizacji nie była wieczna; był ograniczony czasowo, dlatego Komamura w pewnym momencie gubił skorupę. Szczegóły tego nie zostały wyjaśnione, więc nie wiemy, czy zależy to od poziomu Presji Duchowej, czy od samego czasu. Tak czy inaczej, gdy skorupa zniknie, Komamura ponownie zmienia się w zwykłego wilka, tracąc wszystkie swoje dawne moce Shinigami i stając się zwykłym zwierzęciem. Dlatego jest to niezwykle potężna technika, ale wiąże się z dużymi kosztami.

Jakie są moce i zdolności Komamury?

Komamura posiada ogromną siłę fizyczną, co można wywnioskować również z jego wyglądu. Świadczy o tym również fakt, że bez większego wysiłku potrafił rzucić giganta Choe Neng Poww na matę. Komamura był również w stanie odeprzeć atak Zarakiego bez obrażeń. Ponieważ cała jego Dywizja składa się z silnych mężczyzn, Komamura ma również najwyższą siłę fizyczną w Dywizji.

ZWIĄZANE Z:

15 najsilniejszych Bankai w Bleach (ranking)

Jako kapitan ma również wysokie Reiatsu, co pozwala mu wzmacniać ciosy mieczem, aby rzucić podmuch na przeciwnika. Specjalną zdolnością Komamury jest ukrywanie swojego Reiatsu. Nawet Tōsen, który jest doskonały w wyczuwaniu Reiatsu, nie mógł go dokładnie zlokalizować, kiedy spotkali się po raz pierwszy. O tym talencie świadczy również to, że nieoczekiwanie zbliża się do przeciwników. Było to widoczne na przykład w walkach z Aizenem, Choe Neng Poww i Tōsenem.

Komamura jest bardzo biegły w posługiwaniu się mieczem, ponieważ opanował Bankai i może nawet uderzać swoich małych przeciwników Shikai i Bankai. Ponadto przeszedł szkolenie od kapitana-dowódcy Yamamoto i dlatego jest dobry w używaniu Zanpakutō. Nie jest szczególnie szybki ze względu na swoją masę, ale umiejętność ukrywania swojego Reiatsu rekompensuje tę słabość. Z drugiej strony, nigdy nie widzieliśmy, żeby używał Kido i ta umiejętność nie wydaje się być bardzo wyraźna.

Komamura jest doświadczonym kapitanem i dobrze ocenia umiejętności ludzi, więc jak wszyscy inni kapitanowie, uznaje, że Ichigo jest ich ostatnią szansą w starciu z Aizenem. Powstrzymał także Ichigo przed popełnieniem fatalnego błędu.

Tengen

Tenken jest Zanpakutō Sajina Komamury i gdy nie jest wydany, wygląda jak zwykła katana z osłoną w kształcie litery H i ciemnoniebieską rękojeścią miecza. Jednakże, ponieważ Komamura jest fizycznie znacznie większy niż zwykły Shinigami, jego Zanpakutō jest również większy niż normalnie. Tenken zostaje uwolniony za pomocą komendy „Ryk”, po czym jego Shikai budzi się, przywołując różne części ciała gigantycznego wojownika, który jest posłuszny Komamurze i porusza się tak jak on. Na przykład, kiedy Komamura macha mieczem, części ciała Tenkena robią to samo.

Bankai Komamury nazywa się Kokujō Tengen Myō’ō. Tworzy to ogromnego wojownika, który wydaje się mieć około 100 metrów wysokości. Podobnie jak w Shikai, gigantyczny wojownik porusza się jak Komamura i może zadawać ogromne obrażenia, co widać na przykładzie walki z Poww. Siła tego wojownika wydaje się ogromna, ale ten Bankai ma tę wadę, że Komamura przyjmuje wszystkie obrażenia, które otrzymuje wojownik. Ponieważ jednak Komamura pokonuje większość przeciwników tym Bankai po jednym cięciu, często podejmuje to ryzyko.

ZWIĄZANE Z:

Czym jest prawdziwy Shikai Ichigo i jak silny jest? Wyjaśnione!

Jednak zbroja wojownika zapewnia dobrą ochronę; nawet Kuroi Getsuga nie może go zabić. Wygląda też na to, że Komamura ma wybór między kontrolowaniem gigantycznego wojownika z zewnątrz lub, jak w walce z Kaname Tōsenem, byciem samym wojownikiem. Po przemianie Komamury w człowieka, zmienia się również wygląd Bankai: traci zbroję. Ten nowy bank ma te same mocne strony co stary, ale nie ma żadnych słabości, ponieważ jest wykonany z czystego reiatsu, a zatem nie ma prawdziwej materii.

Dlaczego Sajin Komamura został wygnany ze swojego klanu?

Kiedy Tōsen trenował na łąkach, spotkał Komamurę, którego niezwykłego wyglądu początkowo nie zauważył z powodu swojej ślepoty. Rozmawiał z Komamurą, ale zdał sobie sprawę, że mówi w niewłaściwy sposób i zdał sobie sprawę, że Komamura był tak dobry w ukrywaniu swojej obecności, że prawie niemożliwe było, aby to wyczuł. Pogratulował Komamury za to, a Komamura był głęboko wzruszony, ponieważ nie został natychmiast wykluczony, mimo że pojawił się po raz pierwszy.

Ponad 110 lat temu Yamamoto w końcu dał mu możliwość zostania Shinigami, dlatego przysiągł mu wieczną wierność aż do śmierci. Więc ponownie spotkał Tōsena, który przedstawił go Sōsuke Aizenowi. W trakcie swojej kariery został kapitanem 7 Dywizji. Dopiero później okazuje się, że Komamura jest członkiem klanu wilkołaków. Ten klan popełnił w przeszłości poważne przestępstwa i został za karę przemieniony w zwierzęta. Nie mogąc znieść życia w odosobnieniu, Komamura opuścił swój klan, dopóki nie został przyjęty jako Shinigami przez Yamamoto.

ZWIĄZANE Z:

15 najważniejszych zgonów spowodowanych wybielaniem (uszeregowane według ważności)

Ten krótki wgląd w historię Komamury faktycznie ujawnia powody, dla których jego klan go wygnał i dlaczego Wielki Starszy był wobec niego tak wrogo nastawiony, kiedy wrócił. Chociaż klan wilkołaków był uważany za przestępców, odrzucili karę i żyli w odosobnieniu od społeczeństwa, między sobą. Komamura chciał więcej i odważył się opuścić klan, aby zobaczyć świat, tym samym ich zdradzając. Ale nie tylko to, ale stał się również antropomorficznym wilkiem, a także Shinigami, co tylko zwiększyło jego zdradę, ponieważ to Shinigami byli odpowiedzialni za ukaranie klanu. To dlatego Komamura został wygnany ze swojego klanu i dlatego Wielki Starszy początkowo nie chciał mu pomóc.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?