Skip to content

Jaka jest nowa moc Blut Vene Ichigo w Bleach? (i jak on to ma?)

24 de listopad de 2022
IchigoBV

Wszystko Wybielacz fani wiedzą, że Quincy to ostateczni główni przeciwnicy Ichigo i Shinigami. Prowadzeni przez Yhwacha, Quincy powrócili, aby wypełnić swój plan i zainicjować Upadek Światów, aby połączyć Soul Society ze Światem Ludzi, tak jak chce tego ich przywódca, zacierając w ten sposób granice między życiem a śmiercią. Teraz jest całkiem oczywiste, dlaczego Shinigami sprzeciwiają się takiemu łańcuchowi wydarzeń, ale kiedy Quincy zaatakowali Gotei 13, ich moce początkowo okazały się bardzo nierówne. Wynika to z wielu technik, wśród których jest Blut Vene, technika, którą Ichigo – o dziwo – również potrafi używać. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest Blut Vene i dlaczego Ichigo może go używać.

Blut Vene to obronna forma Bluta, która zapewnia użytkownikowi nadludzką barierę obronną i charakteryzuje się słabym wzorem na skórze, który podąża za żyłami użytkownika. Kiedy celowo jest utrzymywany z pełną mocą, użytkownik może go użyć do odparcia nawet Bankai Shinigami. Pomimo niesamowitej obrony, ta umiejętność nie wydaje się nie do pokonania i można ją przełamać przy wystarczającej sile. Ichigo może go użyć, ponieważ jego matka była Quincy i odziedziczył po niej moce, budząc ich wcześnie po wystawieniu na działanie „Więzienia” Opiego.

W dalszej części tego artykułu znajdziesz wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o Blut Vene. Dowiesz się, co to jest, jak działa i co potrafi, a także do czego służy w serialu. Poświęcimy również osobną sekcję czemu Ichigo może jej używać, ponieważ wyjaśnimy pochodzenie tej mocy w jego przypadku. W tym artykule mogą znajdować się spoilery, więc bądź przygotowany.

Co to jest Blut Vene?

Blut to potężna technika Quincy, która zapewnia im nieludzko silną siłę ofensywną i obronną. Wysyłając cząsteczki Reishi bezpośrednio do naczyń krwionośnych, użytkownik jest w stanie drastycznie zwiększyć swoje siły ofensywne i obronne. Chociaż ta technika jest dużym zagrożeniem dla przeciwnika, Blut ma poważną słabość. Ponieważ techniki ataku i obrony działają w dwóch różnych systemach Reishi, nie można ich używać jednocześnie.

Blood Vene to defensywna forma Bluta, dająca użytkownikowi nadludzkie zdolności obronne. Charakteryzuje się słabym wzorem na skórze, który podąża za żyłami użytkownika. Jest to jednak widoczne tylko na obszarach, które są atakowane. Kiedy celowo jest utrzymywany z pełną mocą, użytkownik może go użyć do odparcia nawet Bankai Shinigami. Pomimo niesamowitej obrony, ta umiejętność nie wydaje się nie do pokonania i można ją przełamać przy wystarczającej sile.

Blut Vene Anhaben to odmiana Blut Vene, w której wokół użytkownika tworzy się bariera, chroniąca go przed atakami takimi jak technika Blut. Jednak bardzo silny Kido może przebić się przez barierę. Ma również specjalną zdolność rozprzestrzeniania się po powierzchni obiektów lub wrogów, których dotknie, oddając ich pod kontrolę użytkownika. Jednak dzięki ekstremalnej kontroli ciała przeciwnik może wypędzić obcego „Bluta” ze swojego ciała i odzyskać kontrolę.

Blut Arterie to ofensywna forma Bluta, dająca rzucającemu nieludzką siłę. Ta technika jest jedyną, która może zapewnić, że ataki Quincy zranią użytkownika Bankai.

Jak i dlaczego Ichigo może używać Blut Vene?

Chociaż czytelnicy mangi już to wiedzieli, ci, którzy widzieli tylko Wybielacz anime dopiero niedawno dowiedziało się, że Ichigo Kurosaki był również w stanie używać techniki Blut Vene, chociaż robił to nieświadomie; stało się to, gdy Yhwach próbował dźgnąć go w szyję, ale Ichigo po prostu odrzucił ostrze za pomocą tej techniki. To wtedy Yhwach ujawnił Ichigo, że tak naprawdę jest Quincy (choć nie Echt, ponieważ był dzieckiem Shinigami i Quincy zarażonych przez Hollowa, patrz poniżej), co zszokowało bohatera, ale nie zmieniło jego wyrównanie, ponieważ nadal odmawiał pójścia z Yhwachem.

Yhwach następnie wyjaśnił, że miał zupełnie inny plan dla Ichigo, tj. chciał zabrać go do Wandenreich w późniejszym czasie, a następnie powoli „sprowadzić go z powrotem”, co oznaczało, że chciał, aby Ichigo dołączył do jego Sternritterów. Oczywiście Ichigo i tak by odmówił, ale coś się stało i Ichigo obudził swoje moce Quincy wcześniej niż przewidywał, co trochę zszokowało Yhwacha. Jak wyjaśnił Yhwach, stało się tak, ponieważ wszedł w kontakt z duchowymi cząsteczkami Quilge Opie, kiedy strzelał ze swojej Getsugi Tentho w „Więzieniu”.

„Więzienie” było potężną techniką, która mogła zatrzymać w środku każdego, z wyjątkiem Quincy. Moce Quincy Ichigo były wtedy uśpione, ale gdy Getsuga Tensho przekroczyła granice technik Opie, cząsteczki ducha zaczęły się rozpraszać i zostały ponownie wchłonięte przez Ichigo, budząc w ten sposób jego uśpione moce Quincy. Kiedy to się stało, „Więzienie” po prostu się zepsuło, ponieważ nie jest zaprojektowane do trzymania Quincy w środku. W ten sposób Ichigo zdołał użyć Blut Vene, nie wiedząc o tym. Ale przede wszystkim, dlaczego Ichigo ma moce Quincy?

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Ichigo ma puste moce? (i jak je zdobył?)

Historia o tym, kim jest Ichigo, jest intrygująca przede wszystkim dlatego, że on, jako bohater Wybielacz, w rzeczywistości ma unikalną mieszankę mocy, której nie widać u innych postaci, nawet jeśli przedstawiają one kombinację pewnych cech. Ichigo jest przede wszystkim człowiekiem, tyle wiadomo, ale nie jest zwykłym człowiekiem. Mianowicie od samego początku opowieści wiemy, że Ichigo potrafi widzieć i rozmawiać z duchami; jego młodsze siostry Karin i Yuzu również są w stanie to zrobić, ale w mniejszym stopniu, chociaż ich moce rosną z czasem. Ich ojciec, Isshin Kurosaki, wydaje się być jedyną osobą, która nie widzi duchów.

Ale byliśmy w ciemności przez prawie całą mangę. Mianowicie, błędnie uważano, że źródłem mocy Ichigo był jego ojciec, który okazał się byłym Shinigami i byłym kapitanem Oddziału 10 Gotei 13, gdzie tak naprawdę to jego matka dała Ichigo jego moce. Zostało to ujawnione podczas wątku wojennego Quincy.

Mianowicie Masaki Kurosaki, matka Ichigo, była ostatnią z rodziny Kurosaki, która była jedną z niewielu „czystych” rodzin Quincy. Została adoptowana do rodziny Ishida przez matkę Ryūkena Ishidy, dlatego od tamtej pory zawsze nazywała matkę Ryūkena ciotką. Podczas deszczowej nocy Masaki poczuł, jak dwa wielkie Reiatsu zbiegają się w pobliżu. Nie mogła siedzieć bezczynnie i chciała zobaczyć, czy może pomóc. Ryūken początkowo chciał ją powstrzymać, ale nie mógł. Masaki napotkał rannego kapitana Isshina Shibę z 10 Dywizji Gotei 13.

To było podczas walki z Hollow White. Z jej umiejętnościami, Masaki nie była w stanie trafić Hollowa, więc pozwoliła mu się zaatakować. White ugryzł Masakiego w ramię, a Masaki skorzystał z okazji, by zabić White’a strzałą. Isshin podziękował swojej wybawczyni, która przedstawiła się jako Quincy. Potem obaj wrócili do swoich domów, ale nadal myśleli o sobie przez wiele dni.

Spotkali się później, gdy Kisuke Urahara zauważył coś dziwnego w Masakim, który powoli zmieniał się w Hollowa po ugryzieniu przez White’a. Isshin chciał, aby Urahara jej pomógł, ale nie mógł tego zrobić bez poświęcenia przez Isshina swoich mocy, co ten zrobił bez wahania. W ten sposób Masaki został ocalony, ale Isshin przestał być Shinigami i udał się do świata ludzi, gdzie miał poślubić Masakiego.

Masaki była więc Quincy z mocami Hollowa i przekazała te moce Ichigo po jego urodzeniu. To dlatego Ichigo był w stanie widzieć duchy, zanim został Zastępczym Shinigami, ale nie wiedział o swoim dziedzictwie, więc nie wiedział, jak używać swoich mocy i umiejętności Quincy przed ostatnią historią.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów oraz zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?