Skip to content

Jaka jest forma Quincy Ichigo? Kiedy staje się i używa mocy Quincy po raz pierwszy?

25 de listopad de 2022
ichigo quincy

Jedną z największych rewelacji w Bleach: Thousand-Year Blood War był fakt, że Ichigo był nie tylko istotą ludzką z mocami Shinigami, ale był także Quincy. Oznacza to, że ma moce Quincy, które są podobne do mocy, które mają inne Quincy, ponieważ było to coś, co zostało ujawnione ze strony jego matki. Więc, jaka jest forma Quincy Ichigo i kiedy był w stanie użyć swoich mocy Quincy po raz pierwszy?

Forma Bankai, którą zamanifestował Ichigo przed wydarzeniami Tysiącletniej Wojny Krwi, zawsze była jego formą Quincy, ponieważ Zangetsu, które ma w swoim wewnętrznym świecie, było w rzeczywistości manifestacją jego mocy Quincy. Jednak po raz pierwszy użył mocy Quincy w pierwszej bitwie przeciwko Yhwachowi.

Tak, fakt, że Ichigo zawsze był Quincy, był czymś dość zaskakującym, biorąc pod uwagę, że zawsze był uważany za Shinigami przed wydarzeniami z Tysiącletniej Wojny Krwi. Ten fakt zmienia wszystko, ale także pozwolił Ichigo odkryć prawdziwą moc ukrytą pod jego postacią Quincy. Porozmawiajmy teraz o formie Quincy Ichigo.

Jaka jest forma Quincy Ichigo?

Bleach:Tysiącletnia wojna krwi wprowadziła nową zmarszczkę do ukochanej mangi i anime Bleach, która zawsze była popularna na całym świecie. Oczywiście ten ostatni wątek fabularny Bleacha wprowadził najbardziej przerażających wrogów Shinigami, gdy Quincy powrócili do szczytu swojej potęgi i najechali Sereitei, próbując raz na zawsze zniszczyć Soul Society.

Atak prowadził król Quincy Yhwach, który był ojcem wszystkich Quincy i najpotężniejszym z nich wszystkich. Jednak teraz osiągnął zupełnie inny poziom mocy, który pozwolił mu wzmocnić Sternrittera. Pokonał nawet Yamamoto, który był najpotężniejszym Shinigami w Sereitei. Wtedy Ichigo wkroczył i próbował go pokonać po tym, jak dowiedział się, co zrobił Soul Society i ludziom, z którymi się zaprzyjaźnił, będąc zastępczym Shinigami.

Po dzielnym wysiłku przeciwko Yhwachowi, Ichigo został szybko pokonany i miał zostać zabrany do Wandenreich razem z innymi Quincy, którzy zaatakowali Sereitei. Jednak Yhwach był zaskoczony, widząc, że jego miecz nie przebił ciała Ichigo, ponieważ było jasne, że może teraz używać Blut Vene, która jest mocą Quincy, która pozwala mu poprawić jego zdolności ofensywne i defensywne. Wtedy Yhwach ujawnił, że przez cały czas miał w sobie krew Quincy. Więc jeśli tak, to jaka jest forma Quincy Ichigo?

ZWIĄZANE Z:

Dlaczego Aizen pomógł Ichigo przeciwko Yhwachowi w ostatniej bitwie wybielacza?

Prawda jest taka, że ​​forma Quincy nie jest czymś, co się manifestuje, ale jest nieodłączną częścią Quincy. Ichigo, będąc Quincy, miał naturalne zdolności Quincy, ale nigdy nie był w stanie naprawdę zamanifestować swoich mocy przed wydarzeniami Tysiącletniej Wojny Krwi. Ale wielkim zwrotem akcji jest to, że Zanpakutō, którego używał przez cały czas, nie było prawdziwe, ale było manifestacją jego mocy Quincy, które stworzyły Zanpakutō przy użyciu jego mocy Hollowa i Shinigami. W związku z tym Zangetsu, które dzierżył, wcale nie było tym prawdziwym.

Zamiast tego, Zangetsu, które posiadał Ichigo, było manifestacją jego mocy Quincy, co zostało potwierdzone przez Zangetsu, które ukrywało się w jego wewnętrznym świecie. Zangetsu, z którym Ichigo rozmawiał przez cały czas przed wydarzeniami z Tysiącletniej Wojny Krwi, był fałszywą wersją jego prawdziwego Zanpakutō i został jedynie stworzony przez jego moce Quincy. To wyjaśnia, dlaczego fałszywy Zangetsu wyglądał jak Yhwach, który był ojcem wszystkich Quincy i od którego pochodzą wszystkie moce Quincy.

Fałszywy Zangetsu ujawnił, że tłumił prawdziwe moce Shinigami Ichigo, ponieważ nigdy nie chciał, aby był Shinigami. W związku z tym możliwe jest, że oryginalna forma Bankai Ichigo była w rzeczywistości manifestacją jego mocy Quincy, mimo że jest generowana z połączenia jego boków Hollowa i Shinigami.

Zostało również ujawnione, że prawdziwy Zanpakutō Ichigo był w rzeczywistości jego białą wersją Hollowa w jego wewnętrznym świecie. Fałszywy Zangetsu powiedział Ichigo, że to był powód, dla którego za każdym razem, gdy Ichigo potrzebował mocy, zawsze była to jego Hollowa strona, która przychodziła mu z pomocą. To dlatego, że zawsze była to jego prawdziwa moc. Jako taki, po tym jak Quincy Zangetsu zrzekł się władzy nad nim, Ichigo był teraz w stanie naprawdę zrobić użytek ze swojego prawdziwego Zanpakutō.

Kiedy Ichigo staje się Quincy?

Jak ujawnił Yhwach, nawet Ichigo nie wiedział o jego prawdziwej przeszłości i tożsamości jego matki. Zawsze był Quincy od samego początku, ale nigdy nie wykorzystał swoich mocy Quincy w pełni, aż do wydarzeń Tysiącletniej Wojny Krwi. W związku z tym urodził się z krwią Quincy, ponieważ jego matka była Quincy.

ZWIĄZANE Z:

Czy Rukia umiera w Bleach? Oto, co się z nią dzieje!

W rzeczywistości, w przeciwieństwie do Uryū Ishidy, matka Ichigo, Masaki Kurosaki, była Echt Quincy. Oznacza to, że była pełnokrwistą Quincy, której przodkowie sięgają aż do Yhwacha, który jest ojcem wszystkich Quincy. To dlatego Ichigo jest tak potężny, ponieważ krew Quincy jego matki była w rzeczywistości bardzo silna, biorąc pod uwagę jej czystość.

Kiedy Ichigo po raz pierwszy używa mocy Quincy?

Yhwach ujawnił również, że nigdy nie powinien był wysyłać Quilge Opie do walki z Ichigo, ponieważ wtedy obudziły się jego wewnętrzne moce Quincy. Nigdy nie zamierzał, aby Ichigo wcześnie obudził swoją stronę Quincy. Oczywiście widzieliśmy, jak moce Quincy Ichigo objawiły się, gdy był w stanie użyć Blut Vene, co pozwoliło mu przetrwać pchnięcie mieczem Yhwacha.

Stało się tak, że Ichigo walczył z Quilge Opie, którego duchowe moce jako Quincy wywołały reakcję w ciele Ichigo, aby przypomnieć sobie, że ma wrodzone zdolności Quincy. Ale to nie stało się nagle podczas jego walki z Quilge.

Po pozornym pokonaniu Quilge’a, gdy Urahara unieszkodliwił go atakiem, Ichigo udał się do Soul Society, używając Garganty, którą stworzył dla niego Urahara. Jednak zanim mógł opuścić Gargantę i dotrzeć do Soul Society, Ichigo został uwięziony przez Quilge w pustce, gdy ujawnił, że wciąż żyje.

Ichigo oczywiście nie mógł uciec z więzienia, które stworzył Quilge, ponieważ zawsze miał mieć moc uwięzienia nie-Quincy w tym więzieniu wykonanym z energii. Nawet gdy atakował więzienie z całą swoją mocą, Ichigo starał się je uszkodzić, ponieważ było jasne, że jego moce Shinigami nie były wystarczająco silne, aby się przez nie przebić.

Jednak, jak wyjaśnił Yhwach, fakt, że Ichigo wciąż atakował więzienie wykonane z Reiatsu Quincy, pozwala energii z więzienia odbijać się do jego ciała i zmuszać je do pochłaniania energii. Wtedy jego ciało zareagowało na to i obudziło uśpione moce Quincy, które ukrywały się w ciele Ichigo.

Jako takie, więzienie pozwoliło Ichigo na ucieczkę, ponieważ nigdy nie było przeznaczone do przechowywania Quincy. Wtedy stało się jasne, że Ichigo zamanifestował swoje moce Quincy i jest teraz przebudzonym Quincy.

  • Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael Delicana

    Ysmael jest samozwańczym maniakiem, który kocha wszystko, co jest związane z fantasy, science fiction, grami wideo i anime. Wolny czas spędza na oglądaniu filmów, programów telewizyjnych i graniu w gry.

Czy ten post był pomocny?