Skip to content

Jak Zeus wciąż żyje w jednym kawałku? (i w co się zamienił?)

23 de październik de 2022
Zeus

Zeus the Thundercloud jest ziomkiem kontrolowanym i używanym przez Wielką Mamę aż do wielkiego zwrotu akcji w wątku Wano Country. Duża Mama sama jest intrygującą postacią, ale jej ziomkowie – jako emanacja jej mocy i zdolności – też są dość intrygujące. Dlatego postanowiliśmy dziś opowiedzieć o jednym z nich! Wybraliśmy Zeusa, ponieważ ma największą głębię ze wszystkich ziomków i naprawdę ciekawą historię, która powie Ci wiele o Big Mom, ale także o Nami z ekipy Luffy’ego. Wiemy, że Duża Mama wyssała z niego duszę Zeusa i dlatego powiemy Ci, jak on wciąż żyje Jeden kawałek i w co się zamienił.

Kiedy Zeus wrócił do Big Mom, został poinformowany, że Hera jest jego następczynią, do której ten pierwszy wyssał duszę Zeusa z jego ciała i chciał nakarmić nią Herę. Nami próbowała dać trochę mocy do Zeusa, ale nie powiodło się. Mimo to, ponieważ dusza Zeusa była wtedy poza jego ciałem, udało jej się połączyć z Clima-Tact Nami zamiast zostać zjedzonym przez Herę, dzięki czemu Zeus stał się częścią broni Nami i przeżył.

Reszta tego artykułu skupi się na zaskakującym przetrwaniu Zeusa w Jeden kawałek manga i w ostatnich odcinkach serialu anime. Podamy Ci wszystkie szczegóły, które musisz wiedzieć o tym zestawie wydarzeń i wszystko, czego będziesz potrzebować, aby zrozumieć, co tak naprawdę stało się z Zeusem i jego zmartwychwstaniem w serii.

Jak Zeus wciąż żyje? Jeden kawałek i co się z nim stało?

Wydarzenia, które zamierzamy opisać, są dość proste i nie trzeba ich przedstawiać. Zdarzyło się to podczas Wano Country Arc, ponieważ zamierzamy przedstawić ogólny zarys historii, abyś wiedział, co stało się ze Zeusem i w co ostatecznie się zmienił.

Wewnątrz swojego pałacu Kurozumi Orochi ściga Robina, więc Nami spuszcza na niego błyskawice Zeusa. Dwa tygodnie później, w noc festiwalu ognia, są na pokładzie Thousand Sunny, gdy załoga przybywa na ratunek swoim sojusznikom i jest świadkiem pokonania wrogich piratów dzięki interwencji Jinbe. Kiedy Nami, Marchewa i Shinobu zostają odkryte przez Prometeusza, który nazwał Big Mom, Zeus jest przerażony i ucieka z kobietami.

Jednak Zeus, Nami i Marchewa zostają schwytani i zabrani do pokoju, w którym Kaido wygłasza przemówienie. Kiedy Nami widzi, jak Big Mom atakuje Luffy’ego, odchodzi od niej, zabierając ze sobą Zeusa, który mówi jej, że nie ma ucieczki. Dziewczyna pyta go, po której jest stronie, więc ziomek odpowiada, że ​​nic nie może zrobić przeciwko cesarzowej, której udaje się go odzyskać.

Ten ostatni przygotowuje się do użycia ładunku elektrycznego Zeusa, który przeprasza Nami, ale w tym momencie Big Mom zostaje uderzony w twarz przez FR-U 4 Black Rhino prowadzony przez Franky’ego, a Zeus zostaje przecięty przez Brooka. Później Big Mom używa Zeusa, aby uciec od Marco i wrócić do pałacu. Później, po potyczce między Linlinem i Marco, sprowadza Zeusa z powrotem na główne pole bitwy wraz z Prometeuszem, mimo że jest ranny i nie może walczyć.

ZWIĄZANE Z:

Stopnie jednego kawałka miecza: wszystko, co musisz wiedzieć

Kiedy Big Mom dociera do Kaido na szczycie wyspy, Zeus regeneruje się, jedząc kilka chmur, a następnie słucha rozmowy między dwoma cesarzami. Następnie jest świadkiem przybycia Luffy’ego, Zoro, Lawa, Kidda i Killera. Zeus działa jako środek transportu dla Big Mom, podczas gdy ona i Kaido zderzają się z supernowymi.

Bitwa trwa, a Big Mom ucieka się do kilku ziomków piorunów, aby uderzyć przeciwników, chociaż Luffy pozostaje nienaruszony, ponieważ jest zrobiony z gumy, dzięki efektom jego Diabelskiego Owocu. Kiedy efekty Gear Fourth się kończą, Zeus zbliża się do tego ostatniego, aby pozwolić Big Mamie zaatakować go z Napoleonem: przywódca Słomianych Kapeluszy zostaje jednak uratowany przez Zoro.

Po doznaniu połączonego ataku dwóch cesarzy, Law używa swoich mocy, aby zamknąć Zeusa w metalowym pudełku stworzonym przez Kidda. Ziomek wpada w desperację, a gdy Big Mama prosi o pomoc, martwi się, że nie wie, co się dzieje i próbuje się jej pozbyć. Następnie metalowe pudełko demontuje Zeusa uwalnia się, więc biegnie na ratunek swojemu właścicielowi.

Law teleportuje go na drugie piętro zamku, gdzie Sanji pyta go, dlaczego nie jest z Nami, ale chmura ucieka, by znaleźć Wielką Mamę, ostatecznie ją lokalizując i spieszy, by ją dogonić. Kiedy do niej dociera, zauważa, że ​​jest razem z nowym ziomkiem w chmurze i płacze, myśląc, że został zastąpiony; potem widzi Nami i woła ją, ale ona ze złością go ignoruje.

Duża Mama zauważa obecność Zeusa, który mówi, że teraz, gdy jest ich czterech, nikt ich nie powstrzyma, jednak cesarzowa mówi mu, że już go nie potrzebuje, a Prometeusz go beszta. Kobieta następnie nakazuje Herie zjeść go, aby stała się silniejsza od niego, ignorując prośby Zeusa, by go nie zabijać, zgadzając się całkowicie z niej zniknąć i nie być widzianym ponownie.

Jednak Big Mom odpowiada, że ​​nie może pozwolić mu odejść tam, gdzie mu się podoba, ponieważ zabiera część jego duszy. Następnie Zeus ze łzami w oczach przeprasza Nami za to, że ją zdradził, ogłaszając się tchórzem za to, że nie sprzeciwił się rozkazom swojego twórcy i był gotów poświęcić się dla nawigatora, do którego prosi o przyjrzenie się jego najnowszemu gestowi.

Uwolniony z uścisku Hery, następnie rzuca się na Wielką Mamę, ona jednak chwyta go, wydobywając jego duszę i karmiąc nią swojego nowego ziomka. Nami rzuca w niego Czarnymi Kulami, aby odzyskał energię i uciekał, ale Zeus twierdzi, że nie może się nimi żywić, biorąc pod uwagę jego stan, po czym zostaje pożarty przez Herę.

ZWIĄZANE Z:

One Piece: Czy Big Mom sprostał szumowi w Wano?

Ale udaje mu się przeżyć, a jego dusza łączy się z Clima-Tact Nami. Kiedy słyszy, jak Momonosuke mówi, że Luffy żyje, mówi, że czuje ulgę, a nawigator jest zszokowany, widząc, jak mówi jej broń. Zeus wyjaśnia, że ​​udało mu się uratować, ponieważ tuż przed pożarciem jego dusza przeniosła się do Clima-Tact, który może teraz rozciągać się i zmieniać kształt, jak mu się podoba, będąc tym samym dużym dodatkiem do arsenału Nami.

Nami odpowiada, że ​​nie zamierza mieć stresującej gadającej broni, a on pamięta, że ​​nawigator jeszcze mu nie wybaczył, jednak ujawnia, że ​​bez mocy Dużej Mamy nie może opuścić Clima-Tact. Grupa przybywa do głównej sali, gdzie Bao Huang opowiada o losie Momonosuke, ale zostaje przerwana, gdy tylko Darczyńca ostrzega ich o obecności wrogów.

Nagle pojawia się Ulti, atakuje i uderza Usoppa oraz łapie Tamę. Następnie Nami zastanawia się, jak Ulti wciąż żyje i atakuje ją swoją bronią. Zeus zamienia się w kolczastą maczugę, która uderza Ulti w głowę i mówi Nami, że może użyć swojej broni jak zawsze i że od teraz zamierza jej pomagać. Zeus następnie stwierdza, że ​​narządy wewnętrzne wroga są uszkodzone w wyniku uderzenia pioruna przez Big Mom, sugerując tym samym, że robią to samo.

Gdy tylko nawigator sprzeciwia się, że w ten sposób uderzyłaby również Tamę, Usopp używa Sargassa, aby odciągnąć dziewczynę od Ulti. Następnie Nami korzysta z okazji, by wezwać Zeusa w postaci chmury burzowej, by porazić prądem przeciwnika, który prosi ją o nadanie mu nowego imienia. Ziomek nie lubi tego, który jest dla niego wybrany, decydując się na zatrzymanie poprzedniego i kontynuuje atak.

Ulti udaje się uniknąć ataku, jednak udaje mu się ją dosięgnąć i uderzyć, powodując utratę przytomności. Bao Huang, zapominając, że nadal utrzymuje łączność ze wszystkimi mieszkańcami Onigashimy, krzyczy ze zdumienia, widząc pokonanego innego członka wrogich oddziałów. Dlatego Usopp używa diabła, aby schwytać Gwiazdę i dać Tamie możliwość przekazania swojego przesłania.

ZWIĄZANE Z:

Czy Kin’emon naprawdę nie żyje i czy wróci w jednym kawałku?

Podczas gdy grupa ucieka przed wrogami ścigającymi Tamę, Zeus wychodzi pod postacią chmury z Clima-Tact, prosząc o powrót do bycia sługą Nami: kiedy ta określa go jako swojego towarzysza, jest podekscytowany szczęściem i porazi prądem wrogowie przed nimi. Przed łaźnią Zeus płacze z powodu porażki Wielkiej Mamy, więc Nami prosi go, by wybrał między nią a cesarzową. Jej chmura w ten sposób potwierdza jego lojalność.

Kiedy Nami i Chopper gromadzą się w głównej sali i martwią się o swoich towarzyszy, renifer pyta Zeusa, czy zmusić go do deszczu, aby ugasić płomienie, ale ziomek odpowiada, że ​​nawet on zostałby spalony w ogniu tej wielkości. Kiedy Onigashima w końcu ląduje, Nekomamushi ogłasza, że ​​Luffy w końcu pokonał Kaido i że Momonosuke złagodził upadek wyspy.

  • Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Artur S. Poe

    Arthur S. Poe był zafascynowany fikcją, odkąd jako dziecko zobaczył Digimona i przeczytał Harry’ego Pottera. Od tego czasu obejrzał kilka tysięcy filmów i anime, przeczytał kilkaset książek i komiksów, zagrał w kilkaset gier wszystkich gatunków.

Czy ten post był pomocny?