Skip to content

Czy Big Mom naprawdę nie żyje w jednym kawałku? (& Co się z nią stało?)

12 de sierpień de 2022
BMDeadXoX

Big Mom, pełne imię Charlotte Linlin, była jednym z Czterech Cesarzy z mangi Jeden kawałek. Jest kapitanem Piratów Wielkiej Mamy i jednym z Czterech Imperatorów rządzących Nowym Światem, jako ich jedyna żeńska członkini. Jest także matriarchą bardzo licznej rodziny Charlotte, której liczne dzieci tworzą infrastrukturę jej załogi. Ale czy ona wciąż żyje? Big Mom przegrała z Eustass Kidem i Trafalgar Law i wraz z Kaidou wpadła do komory magmowej, dlatego ludzie zastanawiają się, czy naprawdę nie żyje. W tym artykule ujawnimy wszystko, co wiemy o tym problemie.

W tej chwili los Big Mom pozostaje nieznany. Wiemy, że została pokonana i wpadła do komory magmowej Wano wraz z Kaidou, pozornie umierając z upadku. Mimo to, Big Mom jest bardzo wytrzymałą postacią i powiedziała, że ​​to nie był ostatni raz, kiedy ją widzieliśmy, a ponieważ Oda planuje totalną wojnę o One Piece, może wrócić w przyszłości.

Pozostała część tego artykułu zawiera szczegółowy przegląd losów Wielkiej Mamy w ostatnich chwilach Wano Country Arc. Wiesz już, co się stało i jak to się stało, więc przedstawimy Ci tylko szczegóły, abyś znał cały kontekst. Bądź jednak ostrożny, ponieważ artykuł będzie zawierał wiele spoilerów na temat bieżących wydarzeń w Jeden kawałek manga.

Czy Big Mom naprawdę nie żyje? Jeden kawałek?

Oficjalnie status Big Mom w Jeden kawałek jest nieznany. Mianowicie, po pokonaniu Kida i Lawa, Big Mama najpierw skończyła w wielkiej eksplozji, która jej nie zabiła, a następnie wpadła do komory magmowej Wano Country wraz z Kaido. Od tego momentu jej los jest nieznany. Bohaterowie uważają ją i Kaido za martwych, ale nikt nie widział ciała, a Oda w żaden sposób nie potwierdziła śmierci Wielkiej Mamy.

Big Mom (po lewej) i Kaidou (po prawej) wpadają do komory magmowej Wano po pokonaniu (Jeden kawałekrozdział 1050)

Wiemy, że w mandze i anime istnieje zasada, że ​​jeśli nie widzisz postaci umierającej na ekranie (lub na stronie), prawdopodobnie nie jest martwa. Jest to od dawna zasada w świecie anime i mangi, więc może dać nam pewną wskazówkę co do losu Wielkiej Mamy. Właściwie nigdy nie widzieliśmy jej śmierci, tylko upadła. Poza tym przysięgła, że ​​zemści się na Kidie i Lawie. Wiedząc, jaka jest silna, może po prostu wrócić w przyszłości, ale w tej chwili nie wiemy tego na pewno.

Co się stało z Big Mom w Jeden kawałek?

W tej sekcji ujawnimy, co przydarzyło się Big Mom podczas ostatnich chwil odcinka Wano Country. Duża mama uderza Kidda, odrzucając go, przebijając się przez ścianę i niszcząc jego metalowego golema. Law następnie ucieka się do Przebudzenia, tworząc mały pokój, którym zakrywa swój miecz, aby przebić ciało cesarzowej, a następnie uszkadza jej narządy wewnętrzne porażeniem prądem.

To sprawia, że ​​krew i dym wydobywają się z jej ust, a ona patrzy na niego ze złością, ale w tym momencie Kidd wykorzystuje okazję, by ją namagnesować: wszystkie metalowe przedmioty wokół nich gromadzą się na niej. Rozwścieczona Big Mama wstaje i kradnie życie Piratom stu bestii, aby ożywić metalowe przedmioty, które ją zatopiły, a następnie połyka rok życia, aby się wzmocnić, podkreślając, że nie może polegać tylko na tych słabych dusze.

W ten sposób znacznie zwiększa swój rozmiar i deklaruje, że od dziesięcioleci nie odniosła tak dużych obrażeń i przyznaje się do wartości przeciwników, ale jest gotowa pokazać im swój potencjał. Po ich wyczerpaniu, Big Mom nadal wścieka się na Lawa i Kidda i słysząc, jak ich załogi błagają o litość dla nich, drwi z nich, twierdząc, że nie mają już godności.

Kiedy ich podwładni próbują ich uratować, krzyczy o ciszę, bo to jest pole bitwy i zwraca się do Hery, by poraziła ich prądem. Następnie wskazuje, że nie słyszała jeszcze okrzyku zwycięstwa Kaido i zastanawia się, czy nadal walczy z Luffym, więc każe gospodyniowi zabrać ją na dach, żeby się z tym pogodziła.

ZWIĄZANE Z:

Czy Luffy pokonuje Big Mom? (Jak kiedy)

Jednak staje się wściekła, gdy Law ponownie ją dźga, który twierdzi, że wie, że ucierpiała od ciosu, który jej wcześniej zadał. Duża mama krzyczy na niego, żeby ją puścił, ale w tym momencie jej przeciwnik rani ją od środka, powodując, że krwawi i upada na ziemię. Żelazni kumple zaczynają atakować przeciwnika, ale Kidd ciągnie ich wraz ze wszystkimi innymi metalowymi przedmiotami w pobliżu i podczas gdy Linlin jest zaskoczony, że wciąż stoi, zdając sobie sprawę, że obaj chcą jego głowy za wszelką cenę, widzi, jak tworzy ogromnego byka golem w kształcie, który rzuca się na nią.

Dwaj kapitanowie piratów oświadczają, że nie pozwolą jej dostać się na dach nawet za cenę śmierci. Podczas gdy przeciwnicy kłócą się ze sobą, Linlin wstaje pomimo licznych kontuzji, w tym złamanej prawej ręki, i zwraca uwagę, że ten doznał fali uderzeniowej, która niszczy ich od środka, twierdząc, że musi mieć złamane żebra i że techniki Lawa są niebezpieczne.

Wracając do sił, składa Napoleona, Herę i Prometeusza w miecz pokryty płomieniami i błyskawicami i używa go do przecięcia metalowego byka Kidda, który, jak twierdzi, jest bezużyteczny, ponieważ jest to tylko stos złomu. Śmieje się mówiąc, że to oni są bezużyteczni, że będą musieli porzucić swoje marzenia.

Pyta, czy mają pojęcie, ilu piratów wysłała w głębiny, wskazując, że kontrolowała morza od dziesięcioleci, odkąd byli niemowlętami. Tymczasem Kidd skacze w kierunku Big Mom, przypisując jej biegun magnetyczny i umieszczając przeciwny na jednej ze ścian: kobieta pozostaje do niego przywiązana, a kiedy Kidd wykorzystuje to, by zaatakować ją swoim metalowym bykiem, zwraca się do użyj jej jako tarczy.

Cesarzowa sprawia, że ​​z jej miecza wyłania się kobieca postać zbudowana z płomieni i błyskawic, by zaatakować swoich wrogów. Tymczasem Law niesie nad nią wieżę i używa jej, by ją powalić, a następnie przebija jej pierś mieczem. Linlin przeklina go, zdając sobie sprawę, że chce użyć ataku podobnego do poprzedniego i uderza go wielokrotnie pięściami pokrytymi Armament Haki, ale Law nie puszcza miecza i nadal go rozciąga coraz bardziej; następnie uwalnia falę uderzeniową, która poważnie ją rani.

Pomimo ogromnych obrażeń, Big Mama wypuszcza swojego sługę żywiołów przeciwko Lawowi, który wymaga interwencji Kidda: potem zauważa, że ​​ten zbudował gigantyczne działo elektromagnetyczne, więc namawia go, by się poddał i pyta go, czy sądzi, że może je rozerwać na dół. Potężna wiązka energii generowana przez broń uderza ją w pełni.

Gdy znosi nieustanny atak Kidda, Big Mom mówi swoim przeciwnikom, że da im wybór ich losu: dać jej pięćdziesiąt lat życia lub zostać jej niewolnikami. Następnie zaczyna kraść energię życiową przerażonej teraźniejszości, jednak Law zamyka ją w pokoju, który anuluje wszystkie dźwięki, które wydaje, uniemożliwiając jej użycie swojej techniki.

Czy Big Mom naprawdę nie żyje w jednym kawałku?  (& Co się z nią stało?)

Kidd następnie ponownie uderza ją swoim działem elektromagnetycznym, powodując, że opada na podłogę. Prosi o pomoc swoich ziomków, zastanawiając się, co robią, ale ta prośba nie jest słyszana z powodu dźwiękoszczelnej bariery stworzonej przez Prawo. Po przybyciu do zbrojowni zdaje sobie sprawę, że wszystko, czego dotknie, nie wydaje żadnego dźwięku, po czym niszczy jedną z beczek z prochem, próbując się do niej przyczepić: eksplozja pochłania ją i niszczy dolną część Onigashimy, z której spada.

Następnie obwinia Rogera o rozpoczęcie nowej ery, argumentując, że nie poniósł konsekwencji, ponieważ jego czas już się skończył, podczas gdy musieli stawić czoła młodym piratom, którzy chcieli się wyróżnić. Wskazuje, że król piratów mógł przynajmniej powiedzieć im, czym jest One Piece, zastanawiając się, czy naprawdę istnieje i gdzie jest. Następnie zastanawia się, czy ten kraj ukrywa niektóre odpowiedzi, których szuka, twierdząc, że jest sfrustrowany.

Dochodzi do wniosku, że nigdy nie wybaczy Lawowi i Kiddowi, wskazując, że to nie wystarczy, by ją zabić. Następnie zatapia się w gigantycznym kraterze wcześniej otwartym przez Prawo, gdzie zostaje pokonana przez efekt gigantycznej eksplozji i ląduje w komorze magmowej poniżej, stając się następnie zaangażowana w erupcję podwodnego wulkanu. Agent ocalałego CP0 komunikuje gwiazdom mądrości klęskę Big Mom i Kaido, którzy w związku z tym zostają pozbawieni tytułu cesarza i zastąpieni.

Czy ten post był pomocny?