Skip to content

Jak silny jest Muichiro Tokito (w porównaniu z innymi postaciami pogromcy demonów?)

15 de kwiecień de 2023
Muichiro

Kiedy ktoś zdecyduje się porozmawiać Pogromca demonów, zwykle mówi się o samych zabójcach demonów lub o demonach. I chociaż seria zaoferowała nam wiele innych intrygujących postaci, w tym konkretnym artykule porozmawiamy o jednym konkretnym Zabójcy Demonów – Muichiro Tokito, Mgły Hashira. Muichiro jest bardzo interesującą postacią, ponieważ jest dość młody, ale niezwykle potężny. Opierając się na tym fakcie, postanowiliśmy w tym artykule opowiedzieć trochę o jego mocach i umiejętnościach, a także o tym, jak poradziłby sobie z wieloma innymi postaciami z Pogromca demonów seria.

Artykuł zostanie podzielony na dwie zasadnicze części. Pierwsza będzie reprezentować moce i zdolności Muichiro Tokito, natomiast druga będzie krótkim porównaniem mocy i zdolności Muichiro Tokito z mocami i zdolnościami innych postaci, podzielonymi na kilka podsekcji. Nie będą to szczegółowe analizy, tylko krótkie komentarze, dzięki którym można zrozumieć stanowisko Muichiro Tokito w sprawie Pogromca demonów fabuła.

Moce i umiejętności Muichiro Tokito

Muichiro jest Hashirą z Korpusu Zabójców Demonów i niezwykle utalentowanym szermierzem. Mimo młodego wieku jest dobrze znany ze swojego niesamowitego talentu, będąc Hashirą już po dwóch miesiącach szkolenia w Korpusie. Kokushibo, Górny Księżycowy, również wychwalał jego umiejętności, stwierdzając, że są one zaawansowane jak na jego wiek. Mimo to Kokushibo zdeklasował Muichiro pod każdym względem i odciął mu rękę po wyciągnięciu ostrza. Jednak później w bitwie, jego wkład w zniszczenie Górnego Księżyca okazał się kluczowy: po otwarciu Przejrzystego Świata, będąc w stanie zabarwić swoje Nichirin Blade na szkarłatną czerwień i będąc przygotowanym do poświęcenia się, Muichiro zadał krytyczny cios.

Podobnie jak Tanjirō, Muichiro w pewnym momencie walki z Kokushibo zdołał dostrzec Przejrzysty Świat, co pozwoliło mu obserwować mięśnie, przepływ krwi i ruchy stawów wrogów. Ta umiejętność pomogła mu uderzyć Górnego Księżyca i zatrzymać go w jednym miejscu, dając jego sojusznikom szansę na zabicie go. Jego zdolność obserwowania mięśni, przepływu krwi i ruchów przeciwników pozwoliła mu precyzyjnie przewidzieć i przewidzieć ich ruchy i uderzenia. Muichiro ma bardzo wyostrzone zmysły, które pozwalają mu wykryć rzeczy, które wykraczają poza sferę zwykłej percepcji, takie jak oczywista różnica między aurą demona a aurą człowieka.

POWIĄZANY:

Jak silny jest Kokushibo (w porównaniu z innymi postaciami z Zabójcy Demonów)?

Muichiro był niesamowicie szybki jak na Hashirę, wykazując zdolność bombardowania demonów i podróżowania z prędkością zbliżoną do teleportacji. Mógł z łatwością prześcignąć reakcje Tanjirō Kamado pod względem szybkości. Kiedy Muichiro walczył z Gyokko, jego nadludzka szybkość i refleks znacznie się poprawiły. Był w stanie przeciąć absurdalne 10 000 śluzowatych ryb w ułamku sekundy, a nawet posłać je wszystkie w powietrze, zanim ich krew go dotknęła. Był również w stanie dorównać Gyokko, który mógł się teleportować i ostatecznie udało mu się ściąć demonowi głowę, zanim demon zdążył zareagować. Muichiro wykazał się również niesamowitą kontrolą nad szybkością własnych ruchów.

Muichiro wielokrotnie udowadniał, że ma nadludzką wytrzymałość. Mając wystarczającą moc, by dorównać Gyokko, Muichiro był całkowicie niewzruszony zatruciem i prawie się nie wzdrygnął. Jednak jego walka z Kokushibo najlepiej pokazała jego niezwykłą tolerancję na ból. Gdy tylko ręka szermierza demona została odcięta, zatamował krwawienie i po prostu kontynuował atak, a Muichiro prawie nie okazał żadnego dyskomfortu, gdy miecz przebił jego ramię. wyrządzić mu znaczną krzywdę. Najbardziej zdumiewające było to, że po odcięciu całego tułowia nadal pewnie trzymał katanę w dłoni.

Mimo że jego budowa ciała wydaje się być jedną z najmniejszych i pozornie najsłabszych wśród Zabójców Demonów i Hashiry, Muichiro wykazał siłę fizyczną znacznie przewyższającą przeciętnego Zabójcę Demonów. To oczywiste, że kiedy Tanjirou próbował złapać go za rękę, aby powstrzymać go przed atakiem na Kotetsu, ręka Hashiry nawet nie drgnęła, mimo że Tanjirou ściskał ją z całej siły.

Później sprawił, że Tanjiro wypluł ślinę, uderzając go łokciem w brzuch, a także pozbawił Tanjiro przytomności jednym uderzeniem w szyję, wszystko przy niewielkim wysiłku. Mieczem mógł przebić zbroję typu zero Yoriichiego, a następnie bez wysiłku odciąć szyję Gyokko, którą sam opisał jako trwalszą niż diament.

Muichiro wierzy, że jego siła i siła woli, które przyszły po śmierci jego brata, są wynikiem jego treningu i gniewu, który został w nim wzbudzony i jest w nim stale obecny. Jego silna determinacja i niezachwiany duch były wynikiem tej nienasyconej nienawiści, którą niósł ze sobą pomimo śmiertelnych ran na ramieniu, obu nogach iw końcu na całym ciele. Pozostał niezachwiany pomimo wszystkich tych ran i bezradnych okoliczności, które ostatecznie doprowadziły do ​​​​straty Kokushibo.

Jak potężny jest Muichiro Tokito w porównaniu z innymi Zabójca demonów: Kimetsu no Yaiba postacie?

W tej sekcji porównamy Muichiro Tokito z innymi silnymi Zabójca demonów: Kimetsu no Yaiba postacie. To będą krótkie porównania, których głównym celem jest ogólne wyobrażenie o jego mocach i umiejętnościach.

Muichiro Tokito kontra Tanjiro Kamado

Cóż, jest to intrygujące i postanowiliśmy od tego zacząć. Mianowicie, kiedy Tanjiro po raz pierwszy spotkał Hashirę, nie był nawet na ich poziomie, ale z biegiem czasu Tanjiro stał się bardzo potężny. Opanował nawet Oddech Słońca, stając się jednym z nielicznych Zabójców Demonów, którym udało się opanować dwa różne style. To zdecydowanie zmieniło pozycję Tanjiro i, szczerze mówiąc, uważamy, że Tanjiro osiągnął poziom Muichiro i że w pewnym momencie byli równi.

POWIĄZANY:

Czy Tanjiro jest wybrańcem (użytkownikiem oddychającym słońcem)?

Muichiro Tokito kontra Muichiro Tokito

Zawsze wybieramy jednego konkretnego Hashirę do porównania z członkiem Kizuki, aw przypadku Muichiro wybraliśmy Kokushibo, ponieważ obaj byli faktycznie spokrewnieni. Z obiektywnego punktu widzenia musimy potwierdzić, że Muichiro rzeczywiście był potężnym wojownikiem, ale jak pokazała walka między nimi, Kokushibo był znacznie lepszy i nie miał problemów z samym Muichiro. I chociaż Muichiro pokonał Kokushibo, dopiero po tym, jak trzech innych Zabójców Demonów przybyło mu z pomocą w walce.

Muichiro Tokito kontra pozostała Hashira

To bardzo wszechstronna kategoria, w zależności od tego, z kim walczyłby Muichiro. Muichiro nie był najsilniejszym Hashirą, więc jesteśmy pewni, że Gyomei, Obanai, a być może nawet Giyu, mogliby go pokonać. Wydaje się, że Shinobu jest na podobnym poziomie do niego i to samo można powiedzieć o Mitrusi, ale w tym konkretnym porównaniu dajemy Muichiro przewagę. Sanemi najprawdopodobniej by z nim przegrał; jesteśmy tego całkiem pewni. Jeśli chodzi o Tengena, bez ręki nie miałby szans, a jedyną osobą, która nadal jest tajemnicą, jest Rengoku, ale prawdopodobnie dalibyśmy Płomieni Hashira niewielką przewagę,

Muichiro Tokito kontra Zenitsu

Zenitsu był w stanie pokonać Kaigaku i prawdopodobnie poradziłby sobie stosunkowo dobrze przeciwko Hashira, ale przegrałby z Muichiro. I chociaż Zenitsu z pewnością nie należy lekceważyć, to wiele w tym prawdy. Po prostu brakuje mu mocy, doświadczenia i wszechstronności, by walczyć z Muichiro. Chociaż Zenitsu z pewnością nie jest słaby, nie zbliża się nawet do poziomu umiejętności Muichiro. Dlatego jesteśmy pewni, że Muichiro Tokito nie miałby większych problemów z Zenitsu w pojedynku jeden na jednego.

Muichiro Tokito kontra Inosuke

Wszystko, co powiedzieliśmy o Zenitsu, można również odnieść do Inosuke. Inosuke jest silniejszy fizycznie niż Zenitsu i ma bardziej wszechstronny zestaw umiejętności, ale to nie wystarczy, aby pokonać Muichiro. Co więcej, jego umiejętności taktyczne są znacznie gorsze od Muichiro pod każdym względem, jaki można sobie wyobrazić. Inosuke nie jest głupi, ale właściwie podchodzi do walki bez zastanowienia, a to po prostu nie jest wystarczająco dobre przeciwko przeciwnikowi tak potężnemu jak Muichiro.

Muichiro Tokito kontra Muzan

Muzan jest najpotężniejszym ze wszystkich Demonów i twórcą wszystkich Demonów, które przyszły po nim. Jego słabości są takie same jak innych Demonów, ale jego moce i zdolności znacznie przewyższają moce innych znanych Demonów z serii. Używając swoich mocy, zamienił wielu ludzi w Demony i zorganizował najpotężniejszych w Dwunastu Kizuki. Muichiro Tokito udowodnił, że jest w stanie zabić członka Dwunastu Kizuki, ale w walce jeden na jednego nie byłby w stanie pokonać Muzana.

Muichiro Tokito kontra Doma

Jeśli chodzi o Doma, jest to bardzo złożone. Doma został pokonany dzięki poświęceniu Shinobu; w przeciwnym razie nie jesteśmy pewni, czy Korpus pokonałby go tak łatwo. I chociaż Muichiro był w stanie w pojedynkę pokonać Upper Moon Five i prawdopodobnie byłby w stanie pokonać również Hantengu, nie sądzimy, że pokonałby Domę w pojedynkę.

Muichiro Tokito kontra pozostali Dwunastu Kizuki

Jako Hashira z Korpusu Zabójców Demonów, Muichiro Tokito był wyjątkowo potężny i utalentowany. Udało mu się samodzielnie pokonać Gyokko, Górną Piątkę Księżyca, i jesteśmy pewni, że byłby w stanie zrobić to samo zarówno z Hantengu i Nakime, jak i wszystkimi Kizuki niższej rangi. Z drugiej strony, Akaza, jedyny demon wyższej rangi, o którym nie wspomnieliśmy, byłby – naszym zdaniem – nadal zbyt dużym obciążeniem dla Muichiro w bezpośredniej walce jeden na jednego, ale jest bardzo blisko, więc nazwałbym to remisem.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?