Skip to content

Jak silny jest Kokushibo (w porównaniu z innymi postaciami z Zabójcy Demonów)?

14 de kwiecień de 2023
Kokushibo1

w świecie Pogromca demonów, Dwunastu Kizuki było organizacją składającą się z grupy dwunastu Demonów, których celem było odnalezienie Niebieskiej Pajęczej Lilii. Organizacja została stworzona i prowadzona przez Muzana Kibutsuji. Jednym z członków tej grupy był Kokushibo, który posiadał stopień Wyższej Rangi. Kokushibo był drugim najpotężniejszym demonem zaraz po Muzanie i był potężniejszy niż inne demony. W tym artykule opowiemy trochę o jego mocy i umiejętnościach.

Artykuł zostanie podzielony na dwie zasadnicze części. Pierwsza będzie reprezentować moce i zdolności Kokushibo, natomiast druga będzie krótkim porównaniem mocy i zdolności Kokushibo z mocami i zdolnościami innych postaci, podzielonymi na kilka podsekcji. Nie będą to szczegółowe analizy, tylko krótkie komentarze, które pozwolą zrozumieć stanowisko Kokushibo w sprawie Pogromca demonów fabuła.

Moce i umiejętności Kokushibo

Kokushibo wykazał się wielką sprawnością fizyczną, bez wysiłku unosząc masywne ostrze kilka razy cięższe niż typowa katana i atakując je w sposób ciągły z zadziwiającą prędkością, bez zatrzymywania się lub wywierania jakiegokolwiek wysiłku. Można przypuszczać, że Kokushibo miał siłę fizyczną większą lub równoważną Akazie trzeciej rangi, demonowi, który może kruszyć ziemię gołymi pięściami, ponieważ wchłonął więcej krwi z Muzan Kibutsuji niż Akaza. Kokushibo stał się drugim najsilniejszym szermierzem w historii, po swoim młodszym bracie bliźniaku, Yoriichi Tsugikuni, po spędzeniu ponad 400 lat na ćwiczeniu i doskonaleniu technik szermierki oraz jeszcze większym zwiększaniu swoich zdolności fizycznych.

Kokushibo miał niesamowitą prędkość, prawdopodobnie znacznie przewyższającą wszystkich innych Kizuki, o czym świadczy fakt, że odciął kończynę Akazy, zanim ten w ogóle zrozumiał, co się stało. Często demonstrował swoją niesamowitą szybkość. Na początku z łatwością mógł przewyższyć techniki Muichiro, poruszając się tak szybko, że wyglądało to tak, jakby się teleportował. Szybkość Kokushibo, według Muichiro, była w innym wymiarze niż jego własny. Pomimo odcięcia ręki tuż po przybyciu, Kokushibo mógł „teleportować się” do obszaru, w którym Genya strzelał do niego ze strzelby, zanim strzały mogły go dosięgnąć. Następnie szybko odciął drugie ramię i ciało, sprawiając wrażenie, że nawet się nie porusza.

Podobnie jak inne demony, Kokushibo może leczyć swoje rany bez żadnych problemów. Mimo to, ponieważ jest jednym z dwunastu Demonów, które tworzą Dwanaście Demonicznych Księżyców, jego uzdrowienie następuje znacznie szybciej, ukazując jego ogromną moc. Oprócz swojej fizycznej formy, Kokushibo może zregenerować swoją katanę, która jest wykuta z jego ciała i krwi. Podobnie jak w przypadku Akazy, jego regeneracja ewoluuje do punktu, w którym może zrekonstruować swoją głowę, zbliżając się do poziomu ewolucji Muzana.

Potrafi tworzyć i kontrolować dziesiątki ostrych jak brzytwa ostrzy w typowej formie półksiężyca z własnego ciała dzięki swojej sztuce Blood Demon Art, Crescent Moon Blades, która uzupełnia jego wcześniejszy styl walki, Moon Breathing. Mogą mieć jaskrawożółty lub jasnoniebieski odcień i uważa się, że powstały z jego krwi.

Uderzenia Kokushibo są niezwykle nieprzewidywalne i trudne do przewidzenia, ponieważ te półksiężycowe miecze nieustannie zmieniają się pod każdym względem, w tym pod względem kształtu i rozmiaru. Wymachy jego ostrzy są niezwykle zabójcze i niebezpieczne ze względu na Sztukę Krwawego Demona, która znacznie zwiększa skuteczność jego metod. Poruszanie się po jego Mocy Krwi jest trudne ze względu na jej niestabilność.

Jak potężny jest Kokushibo w porównaniu z innymi Zabójca demonów: Kimetsu no Yaiba postacie?

W tej sekcji porównamy Kokushibo z innymi silnymi Zabójca demonów: Kimetsu no Yaiba postacie. To będą krótkie porównania, których głównym celem jest ogólne wyobrażenie o jego mocach i umiejętnościach.

Kokushibo kontra Muzan

Muzan jest najpotężniejszym ze wszystkich Demonów i twórcą wszystkich Demonów, które przyszły po nim. Jego słabości są takie same jak innych Demonów, ale jego moce i zdolności znacznie przewyższają moce innych znanych Demonów z serii. Używając swoich mocy, zamienił wielu ludzi w Demony i zorganizował najpotężniejszych w Dwunastu Kizuki. Kokushibo nie był pierwszym demonem stworzonym przez Muzana, ale był zdecydowanie najpotężniejszym, dlatego zajął pierwsze miejsce wśród Kizuki. Mimo to, chociaż Muzan był potężniejszy niż Kokushibo, szanował go i bał się go w pewnym aspekcie, dlatego Kokushibo miał specjalny status wśród Kizuki.

Kokushibo kontra Doma

Kokushibo, jako jeden z wyższej rangi, był zasadniczo drugim najsilniejszym demonem po Muzanie. Kokushibo, brat Yoriichiego, poprosił Muzana, aby przemienił go w Demona, aby mógł stać się silniejszy i nieśmiertelny. Jest niezwykle utalentowanym szermierzem i jest zaznajomiony ze stylem Oddychania Księżyca. Ponieważ Dwunastu Kizuki było ułożonych w hierarchię, Kokushibo był najsilniejszym z nich wszystkich, co czyni go również najsilniejszym spośród rywali Domy. Chociaż Doma nie był typem, który szanował Kokushibo ani się go nie bał, jasne jest, że był świadomy swoich zalet i nie ma wątpliwości, że Doma nie poradziłby sobie z Kokushibo w walce.

Kokushibo kontra Akaza

Akaza zaskoczony jego odciętą ręką

Kokushibo był niewątpliwie potężniejszy niż Akaza. Akaza był trzecim wśród Kizukich i chociaż nie bał się ani Domy, ani Kokushibo, był świadomy, że obaj byli potężniejsi od niego. Kokushibo bez wysiłku sięgnął i odciął dłoń Akazy, gdy Kizuki zostali wezwani do zamku Muzana, besztając Akazę za jego niewłaściwe zachowanie. Akaza nie odważył się z nim walczyć, ponieważ wiedział, że Kokushibo z łatwością go powali, przysięgając, że zabije go później, kiedy stanie się potężniejszy. Więc tak, Kokushibo jest potężniejszy niż Akaza.

Kokushibo kontra pozostali Dwunastu Kizuki

Jako Najwyższej Rangi, Kokushibo był drugim najpotężniejszym Demonem po Muzanie i najsilniejszym z Dwunastu Kizuki. W rzeczywistości oznaczało to, że Kokushibo był w stanie pokonać każdego członka grupy, który wciąż był obecny, i to nie było właściwie kwestionowane. Był znacznie potężniejszy, a biorąc pod uwagę to, co wiemy o dynamice mocy między Akazą, Domą i Kokushibo, możemy wywnioskować, że przewaga mocy Kokushibo nad ocalałym Kizukim jest jeszcze większa, co oznacza, że ​​Kokushibo zniszczyłby ich z łatwością.

Kokushibo kontra Tanjiro Kamado

Cóż, to jest intrygujące. Początkowo nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Kokushibo byłby w stanie zabić Tanjiro w ciągu kilku sekund; różnica mocy była rzeczywiście tak znacząca. Jednak z biegiem czasu Tanjiro zebrał więcej doświadczenia i stał się wyjątkowo potężnym Zabójcą Demonów. Jeśli dodamy do tego fakt, że Tanjiro nauczył się później stylu oddychania słońcem (pamiętając Hinokami Kagura), możemy jedynie stwierdzić, że Tanjiro stał się znacznie silniejszy, ale nigdy nie stał się najsilniejszy. Przewyższył Akazę i był gdzieś w okolicach poziomu Domy, ale tak naprawdę nigdy nie osiągnął poziomu Kokushibo, aw bezpośrednim starciu jeden na jednego, Kokushibo z pewnością byłby lepszy od Tanjiro i pokonałby go ze względną łatwością, chociaż nie byłoby to całkowicie jednostronna walka.

Kokushibo kontra Muichiro Tokito

Zawsze wybieramy jednego konkretnego Hashirę do porównania z członkiem Kizuki, aw przypadku Kokushibo wybraliśmy Muichiro, ponieważ obaj byli faktycznie spokrewnieni. Z obiektywnego punktu widzenia musimy potwierdzić, że Muichiro rzeczywiście był potężnym wojownikiem, ale jak pokazała walka między nimi, Kokushibo był znacznie lepszy i nie miał problemów z samym Muichiro. I chociaż Muichiro pokonał Kokushibo, dopiero po tym, jak trzech innych Zabójców Demonów przybyło mu z pomocą w walce.

Kokushibo kontra pozostała Hashira

Jest to bardzo wszechstronna kategoria, w zależności od tego, z kim walczyłby Kokushibo. Kombinacja Hashiry z pewnością wystarczyłaby, by go ujarzmić, ale indywidualnie byłby w stanie pokonać większość, jeśli nie wszystkich. Jedynym, który miałby szansę, z pewnością jest Gyomei i istnieje możliwość, że Obanai również mógłby się z nim równać, ale Muichiro, a nawet Giyu, przegraliby w walce jeden na jednego; do listy możemy dodać również Sanemi i Mitsuri. Jeśli chodzi o Tengena, Kokushibo z pewnością byłby w stanie go łatwo pokonać, zwłaszcza gdy ten ostatni stracił rękę. Kyojuro Rengoku również byłby potencjalnie silnym przeciwnikiem, ale umieścilibyśmy go w tej samej kategorii co Muichiro i Giyu.foma

Kokushibo kontra Zenitsu

Zenitsu był w stanie pokonać Kaigaku, ale jesteśmy pewni, że nie byłby w stanie pokonać Wyższej Rangi. I chociaż Zenitsu z pewnością nie należy lekceważyć, to prawda, po prostu brakuje mu mocy, doświadczenia i wszechstronności, aby walczyć z Kokushibo. Kokushibo wielokrotnie demonstrował, że jest brutalnie potężnym wojownikiem i geniuszem taktycznym o nieprzewidywalnych umiejętnościach, i chociaż Zenitsu z pewnością nie jest słaby, nie zbliża się nawet do poziomu mocy Kokushibo. Dlatego jesteśmy pewni, że Kokushibo nie miałby większych problemów zmierzeniem się z Zenitsu w pojedynku jeden na jednego.

Kokushibo kontra Inosuke

Wszystko, co powiedzieliśmy o Zenitsu, można również odnieść do Inosuke. Inosuke jest silniejszy fizycznie niż Zenitsu i ma bardziej wszechstronny zestaw umiejętności, ale to nie wystarczy, aby pokonać Kokushibo. Co więcej, jego umiejętności taktyczne są znacznie lepsze od umiejętności Kokushibo pod każdym względem, jaki można sobie wyobrazić. Inosuke nie jest głupi, ale podchodzi do walki bez zastanowienia, a to po prostu nie jest wystarczająco dobre przeciwko przeciwnikowi tak potężnemu jak Kokushibo. Kokushibo i Inosuke nigdy nie walczyli, ale gdyby tak się stało, nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że Kokushibo z łatwością poradziłby sobie z nim w bezpośrednim starciu, niezależnie od wytrzymałości Inosuke.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?