Skip to content

Jak silna jest Akaza (w porównaniu z innymi postaciami Zabójcy Demonów)?

11 de kwiecień de 2023
Akaza 1 1

w świecie Pogromca demonów, Dwunastu Kizuki było organizacją składającą się z grupy dwunastu Demonów, których celem było odnalezienie Niebieskiej Pajęczej Lilii. Organizacja została stworzona i prowadzona przez Muzana Kibutsuji. Jednym z członków tej grupy był Akaza, który posiadał stopień Wyższego Rankingu Trzeciego. I chociaż Akaza był nieustraszonym wojownikiem, który chciał stać się najlepszym i najsilniejszym, wciąż nie był najsilniejszy iw tym artykule opowiemy trochę o jego mocach i umiejętnościach.

Artykuł zostanie podzielony na dwie zasadnicze części. Pierwsza będzie reprezentacją mocy i zdolności Akazy, druga natomiast będzie krótkim porównaniem mocy i zdolności Akazy z mocami i zdolnościami innych postaci, podzielonymi na kilka podsekcji. Nie będą to szczegółowe analizy, tylko krótkie komentarze, które pozwolą zrozumieć stanowisko Akazy w sprawie Pogromca demonów fabuła.

Moce i umiejętności Akazy

Akaza wyróżnia się niesamowitą siłą fizyczną. Wielokrotnie pokazywał swoją niewiarygodną siłę, zwłaszcza podczas uderzania pięścią lub kopania, która jest wystarczająco potężna, by wysłać fale uderzeniowe rozdzierające ziemię. Pomimo tego, że Giyu zamiata swój miecz w dół, rozczłonkowując głowę i szczękę Drugiego Górnego Księżyca, Doma, swoim ramieniem, a nawet penetrując splot słoneczny Kyojuro, Akaza z łatwością rozłupuje miecz Giyu na pół jednym ciosem bocznym.

Jego siła jest dodatkowo wzmocniona przez jego Sztuka Krwawego Demona, która pozwala mu uderzać w ziemię i robić w niej dziury. Był w stanie całkowicie powalić kilku dorosłych mężczyzn w bitwie gołymi pięściami i nogami, gdy był człowiekiem w wieku 11 lat, a później był w stanie zabić ekspertów kendo, a wszystko to, zanim został demonem. Był tak potężny, że Muzan wierzył, że był już Demonem, zanim się spotkali.

Akaza jest niesamowicie szybki, o czym świadczy fakt, że poruszał się z tak dużą prędkością podczas walki z Kyojuro, że nawet Tanjiro Kamado i Inosuke Hashibira nie byli w stanie go zobaczyć. Ten ostatni powiedział, że Akaza wydaje się być w „innym wymiarze”. Często demonstrował zdolność poruszania się tak szybko, że wyglądało to tak, jakby się teleportował, co było w stanie zrobić nawet dla Tanjirou, który miał zdolność wyczuwania przyszłości. Nawet jeden z najszybszych Zabójców Demonów, Giyu Tomioka, szybko został pokonany przez Akazę, mimo że tylko obudził Znak Zabójcy Demonów.

Ze względu na fakt, że Akaza wchłonęła znaczną ilość krwi Muzana Kibutsuji, ma jedną z najbardziej niesamowitych zdolności regeneracyjnych w całej serii. Potrafi bez wysiłku regenerować się z mniejszych i większych ran Tanjirou, a także z amputacji kończyn Giyu i Kyojuro. Jego ogromna regeneracja została również zademonstrowana, gdy miał obciętą głowę, ale po prostu odrósł nową; wcześniej uważano to za niemożliwe, tj. uważano, że tylko Muzan mógł dokonać takiego wyczynu.

Rozwój Techniki to specjalny talent, który posiada Akaza. Akaza zaczyna od przyjęcia charakterystycznej postawy Soryu. Obecnie istnieją dwa różne opisy stanowisk. Pierwsza pozycja polega na zgięciu kolan do półprzysiadu, wyciągnięciu prawej ręki z na wpół zaciśniętą pięścią skierowaną w stronę ciała i zgięciu lewej ręki otwartą dłonią. Druga pozycja jest prawie identyczna z pierwszą, z wyjątkiem tego, że otwiera dłoń na prawym ramieniu, jednocześnie całkowicie zaciskając pięści w pochyleniu w dół na lewym ramieniu. Następnie Akaza uwalnia swój styl walki Destructive Death, jednocześnie wzmacniając swoje ruchy w sztukach walki falami uderzeniowymi.

Jak potężna jest Akaza w porównaniu z innymi Zabójca demonów: Kimetsu no Yaiba postacie?

W tej sekcji porównamy Akazę z innymi prominentami Zabójca demonów: Kimetsu no Yaiba postacie. To będą krótkie porównania, których głównym celem jest ogólne wyobrażenie o jego mocach i umiejętnościach.

Akaza kontra Muzan

Muzan jest najpotężniejszym ze wszystkich Demonów i twórcą wszystkich Demonów, które przyszły po nim. Jego słabości są takie same jak innych Demonów, ale jego moce i zdolności znacznie przewyższają moce innych znanych Demonów z serii. Używając swoich mocy, zamienił wielu ludzi w Demony i zorganizował najpotężniejszych w Dwunastu Kizuki. Jeśli chodzi o Akazę, trzeba powiedzieć, że Muzan był pod wrażeniem jego umiejętności (kiedy z zemsty zabił 67 osób), dlatego zaproponował mu przemianę w Demona, na co Akaza się zgodził. Ale pomimo wszystkich swoich umiejętności i zdolności, Akaza po prostu nie jest tak potężny jak Muzan.

Akaza kontra Kokushibo

Kokushibo upomina Akazę

Jako Wyższa Ranga, Kokushibo jest w zasadzie drugim najsilniejszym Demonem za Muzanem. Brat Yoriichiego, Kokushibo, został zamieniony w demona przez Muzana na jego własne żądanie, ponieważ chciał być zarówno silniejszy, jak i nieśmiertelny. Zna styl Oddychania Księżyca i jest wyjątkowo utalentowanym szermierzem. Dwunastu Kizuki było zorganizowanych hierarchicznie, co oznacza, że ​​Kokushibo był wśród nich najsilniejszy, a Akaza doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Akaza zagroził, że pewnego dnia zabije Kokushibo, ale był świadomy, że brat Yoriichiego był znacznie potężniejszy od niego i że będzie w stanie go pokonać.

Akaza kontra Doma

Akaza niszczy Doma28Anime29

Jako Wyższa Ranga Druga, Doma był drugim najpotężniejszym członkiem Dwunastu Kizuki i rzeczywiście był potężnym Demonem. Nie ma wątpliwości, że był znacznie silniejszy niż Akaza, czego Akaza był świadomy; dlatego Akaza unikał bezpośredniego konfliktu z Domą, chociaż wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję, by go uderzyć; Akaza była na tyle potężna, że ​​zniszczyła dolną szczękę Domy i górną część jego głowy, ale sam Doma przyznał, że nie uniknął tego celowo. Doma był z pewnością potężniejszy z tej dwójki.

Akaza kontra pozostałych Dwunastu Kizuki

Ponieważ Akaza był Trzecim Wyższym Rangiem, był trzecim najpotężniejszym członkiem Dwunastu Kizuki. W praktyce oznaczało to, że Akaza była w stanie pokonać wszystkich pozostałych członków grupy i nie było to kwestionowane. Był znacznie potężniejszy i wydawało się, że istnieje większa różnica mocy między Akazą a demonami niższej rangi niż między Akazą i Domą, chociaż pewne jest, że Doma był znacznie potężniejszy niż Akaza.

Akaza kontra Tanjiro Kamado

Cóż, to jest intrygujące. Kiedy Akaza po raz pierwszy spotkał Tanjirou, z łatwością by go zniszczył. Tanjiro był po prostu zbyt słaby i zbyt niedoświadczony, by pokonać Akazę. Ale od tego czasu Tanjiro zebrał więcej doświadczenia i stał się wyjątkowo potężnym Zabójcą Demonów. Jeśli dodać do tego fakt, że Tanjiro żywił urazę do Akazy za zabicie Kyojuro i że później nauczył się stylu oddychania słońcem (pamiętając Hinokami Kagura), to ma sens, że Tanjiro wyrósł z Akazy i że byłby w stanie aby go pokonać, i to jest rzecz, którą możemy faktycznie potwierdzić tutaj w tym artykule. Tanjiro ostatecznie stał się silniejszy niż Akaza.

Akaza kontra Kyojuro Rengoku

Kyojuro kontynuuje atakowanie Akazy

Jedną z najlepszych i najsmutniejszych bitew w całej serii była ta pomiędzy Kyojuro Rengoku, Flame Hashirą i Akazą. To była wyrównana walka, w której obaj zawodnicy musieli dać z siebie wszystko, aby pokonać drugiego. Akazie ostatecznie udało się zabić Kyojuro, a jednocześnie udało mu się uratować siebie, ale nie możemy pozbyć się wrażenia, że ​​​​była to bardziej podjęta przez fabułę decyzja niż cokolwiek innego. Naszym zdaniem uważamy, że Kyojuro i Akaza są mniej więcej na tym samym poziomie mocy, co jest czymś w rodzaju uwagi Akazy na temat Kyojuro, kiedy spotkali się po raz pierwszy.

Akaza kontra pozostała Hashira

Jest to bardzo wszechstronna kategoria i zależy od tego, z kim Akaza będzie walczyć. Kombinacja Hashiry z pewnością wystarczyłaby, by go ujarzmić, ale indywidualnie wszystko tak naprawdę zależy. Najprawdopodobniej przegrałby z Gyomei, Giyu, Obanai i Muichiro, a co do Sanemiego i Mitsuriego, nie jesteśmy pewni. Jeśli chodzi o Tengena, Akaza prawdopodobnie byłby w stanie go pokonać, zwłaszcza gdy ten ostatni straciłby rękę, i to samo prawdopodobnie dotyczy Shinobu, który nie mógł dorównać niesamowitej sprawności fizycznej Akazy.

Akaza kontra Zenitsu

Zenitsu był w stanie pokonać Kaigaku, ale nie sądzimy, że byłby w stanie pokonać Wyższego Rankingu Trzeciego. I chociaż Zenitsu z pewnością nie należy lekceważyć, to prawda, po prostu brakuje mu mocy, doświadczenia i wszechstronności do walki z Akazą. Walka Akazy z Kyojuro pokazała, jak wykwalifikowany musi być wojownik, aby walczyć z tak potężnym Demonem, i chociaż Zenitsu z pewnością nie jest słaby, w żadnym wypadku nie jest na tym samym poziomie co Akaza. Dlatego uważamy, że Akaza nie miałby większych problemów zmierzeniem się z Zenitsu w walce jeden na jednego.

Akaza kontra Inosuke

Wszystko, co powiedzieliśmy o Zenitsu, można również odnieść do Inosuke. Dobra, prawie wszystko. Inosuke również nie ma doświadczenia, ale ma siłę i wytrzymałość, by stawić czoła Akazie. I chociaż jego umiejętności są znacznie bardziej wszechstronne niż Zenitsu, jego brak taktycznego podejścia jest tym, co dałoby Akazie główną przewagę. Inosuke nie jest głupi, ale podszedł do walki bez zastanowienia, a to po prostu nie wystarczy przeciwko przeciwnikowi tak potężnemu jak Akaza. Dlatego jesteśmy pewni, że Akaza również byłaby w stanie pokonać Inosuke.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?