Skip to content

Jak silny jest Jugram Haschwalth? W porównaniu z innymi postaciami z Bleach!

29 de marzec de 2023
Jugram

Bardzo Wybielacz postacie są w rzeczywistości popularne, ponieważ są kanonem lub były obecne w odcinkach wypełniających anime, zyskując rozgłos pomimo krytyki skierowanej pod adresem tych odcinków. Nadal, Wybielacz uniwersum zawiera również kilka lekkich powieści, które uzupełniają kanoniczną historię, z których większość została (półoficjalnie) potwierdzona jako kanon przez Kubo. Ale ten artykuł skupi się na kanonicznej mandze, ponieważ porozmawiamy o jednej konkretnej postaci z ostatniego łuku mangi, którym jest Jugram Haschwalth, Sternritter „B” – „The Balance”. Jugram Haschwalth był prawą ręką Yhwacha i uważamy, że zasługuje na własny artykuł.

Artykuł zostanie podzielony na dwie główne części. Pierwsza będzie reprezentować moce i zdolności Haschwaltha, natomiast druga będzie krótkim porównaniem mocy i zdolności Haschwaltha z mocami i zdolnościami innych postaci, podzielonym na kilka podsekcji. Nie będą to szczegółowe analizy, a jedynie krótkie komentarze, pozwalające zrozumieć stanowisko Haschwalth w sprawie Wybielacz fabuła.

Jugram Haschwalth: Wyjaśnienie mocy i umiejętności

Jugram Haschwalth to wyjątkowo ważna postać w tradycji Tite Kubo Wybielacz. Jest Sternritterem i członkiem Wandenreich Yhwacha; niewątpliwie jest jednym z najbardziej lojalnych i najpotężniejszych sojuszników Yhwacha i okazał się dużym zagrożeniem dla Shinigami. Był także jego królewskim doradcą. Ze względu na swoje moce był znany jako Sternritter „B” – „Równowaga”.

Duchowe moce Haschwaltha są porównywalne, jeśli nie większe, z mocami shinigami taichō. Haschwalth jest bardzo spostrzegawczym człowiekiem. Gdy ciało Yamamoto zostało pochłonięte przez płomienie, kiedy użył swojego Bankai Zanka no Tachi, Nishi: Zanjitsu Gokui, Haschwalth szybko zdał sobie sprawę, że te płomienie składają się z Reishi Kapitana-Dowódcy. Haschwalth odkrył również, że Yhwach celowo wywołał zamieszanie i niezgodę wśród Gwiezdnych Rycerzy, kiedy ogłosił Uryū Ishidę swoim następcą.

Było dla niego również jasne, że bariera Nanao Ise, której użyła przeciwko Haschwalthowi, musi być pułapką, ponieważ poszczególne płyty tworzące barierę były ze sobą tylko luźno połączone.

POWIĄZANY:

Gotei 13 kontra Sternritter kontra Arrancar: Która grupa wygrałaby w walce?

Jako Quincy, Haschwalth może absorbować energię duchową w postaci reishi z otoczenia i łączyć ją z własnymi mocami duchowymi, aby rzeźbić broń i wykonywać techniki oparte na reishi. Jako Quincy, Haschwalth może łączyć swoją duchową energię, podnosząc Reishi do tworzenia broni. Jego ulubioną bronią jest miecz reishi z długą rękojeścią. Haschwalth mógł bez wysiłku ciąć Bankai Tensa Zangetsu Ichigo Kurosakiego.

Haschwalth odziedziczył Schrift „B”, co oznacza „równowagę”. Równowaga to specjalna technika Haschwaltha, dzięki której może manipulować otaczającym go nieszczęściem i dawać je tym, którzy doświadczyli szczęścia, aby zachować równowagę, harmonię na świecie. Każde „nieszczęście”, które dotknie Haschwaltha, zostanie przekazane w jego Freund Schild, co uchroni go przed niebezpieczeństwem.

W konsekwencji każde „szczęście”, którego przeciwnik doświadczy, raniąc Haschwaltha lub kontrując jego atak, zamieni się w „nieszczęście” tego samego poziomu, raniąc go lub otrzymując atak, któremu próbował przeciwdziałać. Ponadto „nieszczęście” pochłonięte przez jego Freunda Schilda spadnie na przeciwnika, zadając mu więcej cierpienia.

Haschwalth jest jedynym Quincy poza Yhwachem, który może wzmocnić otaczających go ludzi, pierwszym od 200 lat od narodzin Quincy Kinga. W przeciwieństwie do innych Quincy, którzy mogą absorbować moc, Haschwalth jest jednym z niewielu, którzy mogą robić coś przeciwnego: rozdzielać moc. Chociaż początkowo nie był w stanie wchłonąć Reishi, jak inni Quincy, jako dorosły nauczył się wchłaniać cząsteczki ducha. Ponieważ dzielą tę samą technikę, Yhwach uważa go za swoją drugą połowę. Przebywając z innymi osobami, Haschwalth może zwiększyć ich potencjał.

POWIĄZANY:

15 najsilniejszych Quincy w Bleach (ranking)

Kiedy Yhwach śpi, on i Haschwalth zamieniają się mocami. Jego osobowość również jest różna, od doradcy do opiekuna, a nawet cesarza. Ale, jak sam przyznaje, Haschwalthowi łatwiej jest używać własnej mocy niż Yhwacha. W tym okresie Jugram posiada Wszechmogącego, absolutną moc Yhwacha. Jednak ma dostęp tylko do mocy przewidywania tej techniki, którą, jak sam przyznaje, opanowuje gorzej niż sam Yhwach. Kiedy aktywuje Wszechmocnego, w każdym oku ma wiele źrenic.

Jak potężny jest Jugram Haschwalth w porównaniu z innymi Wybielacz postacie?

W tej sekcji porównamy Jugrama Haschwaltha z innymi znanymi postaciami z Bleacha. Będą to krótkie porównania, których głównym celem jest ogólne wyobrażenie o jego mocach i zdolnościach.

Jugram Haschwalth kontra Ichigo Kurosaki

Jugram Haschwalth jest naszym zdaniem gdzieś na poziomie Ichigo Kurosakiego. Pewnie, można by argumentować, że Ichigo mógłby pokonać Yhwacha, ale stało się to przy znacznej pomocy Aizena i Ishidy; sam, Ichigo nie pokonałby Króla Quincy. Uważamy jednak, że mógłby pokonać Jugrama Haschwaltha, chociaż obaj mają podobny poziom mocy.

Jugram Haschwalth kontra Kenpachi Zaraki

Ten właściwie zależy od Zarakiego. W swojej zwykłej formie i Shikai, Jugram Haschwalth prawdopodobnie byłby w stanie wykorzystać swoją ogromną inteligencję na swoją korzyść, aby pokonać surową moc Zarakiego. Ale gdyby Zaraki aktywował swój Bankai, Jugram Haschwalth po prostu nie miałby z nim szans, ponieważ byłby po prostu zbyt potężny.

Jugram Haschwalth kontra Gwardia Królewska

Jugram Haschwalth nie jest silniejszy od Gwardii Królewskiej. Teraz jesteśmy absolutnie pewni, że nie byłby w stanie pokonać jednego lub dwóch z nich indywidualnie, ale z pewnością przegrałby z Ichibe Hyōsube i Dywizją Zero jako całością. Zostało to udowodnione przez fakt, że tylko Yhwach był w stanie stawić im czoła wprost i że nawet elitarny Sternritter Yhwacha przegrał z nimi (no dobra, zostali wskrzeszeni, ale przegrali). Oznacza to, że sam Jugram Haschwalth nie mógł wiele zdziałać przeciwko nim.

Jugram Haschwalth kontra Sōsuke Aizen

Mimo że Yhwach wyrządził o wiele więcej szkód w Soul Society, duchowo Aizen pozostaje najlepszym i największym złoczyńcą w serii. Nie widzieliśmy większości mocy i umiejętności Aizena, w tym jego Bankai, ale nawet bez tego był niesamowicie potężny. Jugram Haschwalth może i był potężny, ale z w pełni sprawnym Aizenem, któremu udało się zmylić nawet Yhwacha? Nie, po prostu nie miałby szans, skoro Aizen by to wykorzystał.

POWIĄZANY:

Co to jest Quincy: Vollständig w Bleach? (i czym różni się od Quincy: Letzt Stil?)

Jugram Haschwalth kontra Yhwach

Jako przywódca Quincy, który posiada wszystkie zdolności charakterystyczne dla Quincy jako grupy, Ywhach jest wyjątkowo potężną postacią i kimś, kto mógłby z łatwością pokonać Jugrama Haschwaltha. Fakt, że Jugram Haschwalth jest w rzeczywistości podwładnym Yhwacha, mówi sam za siebie, ale musimy powiedzieć, że Jugram Haschwalth był pod wieloma względami bardzo blisko Yhwacha. Dzielił się częścią swoich mocy i zdolności, ale sam przyznał, że nie był na poziomie swojego mistrza.

Jugram Haschwalth kontra Genryūsai Shigekuni Yamamoto

Przy wielu okazjach Yamamoto powiedział, że był najsilniejszym Shinigami od dwóch tysiącleci i udowodnił, że to prawda. Ma niesamowite umiejętności i moce, a rzeczy, które udało mu się przeżyć, są absolutnie niesamowite. Yhwach był jedynym, któremu udało się go pokonać, ale użył do tego podłej sztuczki. Kiedy był świadkiem walki, Jugram Haschwalth trzymał się z daleka; Sam Yamamoto zdecydował się zignorować Jugrama, ponieważ nie uważał go za godnego przeciwnika.

Jugram Haschwalth kontra Shunsui Kyōraku

Yamamoto uważał Kyōraku i Ukitake za swoich najbardziej utalentowanych uczniów, a Kyōraku konsekwentnie udowadniał, że jest godny pochwały Yamamoto. Pomimo swojej wyluzowanej natury, Kyōraku jest wyjątkowo potężny, a jako nowy Kapitan-Dowódca Gotei 13 jest z pewnością najpotężniejszym Shinigami. Opierając się na tym, co wiemy o jego mocach i umiejętnościach, Kyōraku z pewnością byłby w stanie pokonać Jugrama Haschwaltha w walce, chociaż nie byłoby to łatwe i prawdopodobnie musiałby użyć swojego Bankai, a także kilku innych sztuczek.

Jugram Haschwalth kontra Jūshirō Ukitake

To samo można powiedzieć o Ukitake. Jasne, Ukitake cierpiał na chorobę, która zmniejszyła jego moce i nigdy nie nauczyliśmy się jego Bankai, ale był wyjątkowo utalentowanym Shinigami i nie ma wątpliwości, że byłby w stanie przeciwstawić się Jugramowi Haschwalthowi w bezpośredniej walce, zwłaszcza dzięki zdolności swojego Shikai, aby przeciwdziałać atakom niefizycznym, ale był także ekspertem w szermierce. To dlatego Ukitake ostatecznie zdołałby pokonać Jugrama Haschwaltha, ponieważ jest znacznie bardziej utalentowanym szermierzem niż on i byłby w stanie przeciwstawić się jego mocom Kido.

Jugram Haschwalth kontra Kisuke Urahara

Urahara jest prawdopodobnie najbardziej inteligentną postacią w całej serii i jest równie utalentowany, co nieprzewidywalny. Jest również niezwykle potężny, chociaż wygląda jak schumuck z chodakami i kapeluszami. Jego Bankai jest jednym z najpotężniejszych w całej serii i chociaż Jugram Haschwalth miałby coś, czym mógłby się z nim skontrować, Urahara z pewnością byłby w stanie znaleźć sposób na pokonanie go w bitwie, ponieważ jest o wiele bardziej wszechstronnym wojownikiem i kimś który mógł szybko dostosować się do zmieniających się warunków walki. Podobnie jak Aizen, Urahara zatriumfowałby dzięki swojemu przebiegłemu intelektowi.

  • Arthura S. Poe

    Arthura S. Poe

    Arthur S. Poe jest pisarzem mieszkającym w Europie. Posiada stopień doktora. i mówi pięcioma językami. Jego wiedza jest różna, od filmów Alfreda Hitchcocka po Bleacha, ponieważ badał wiele fikcyjnych wszechświatów i autorów. Obecnie skupia się na anime, swojej miłości z dzieciństwa, ze szczególnym uwzględnieniem…

Czy ten post był pomocny?